Jump to content
spet

Golf - Αλλαγή Καντράν Με Plus Οθόνη [MFA+ Retrofit]

Recommended Posts

λοιπον πως στελνουμε ενα αυτοκινητο σε αυτους???κανονιζουμε καμια εκδρομουλα προς τα εκει να τα αλλαξουμε ολα....καντραν κοντερ τιμονια..φωτα .....ολα ρε!

γαμωτο κατι τετοια κανετε και χανουμε τον υπνο μας...και εκει που λες οτι ενταξει ...αρχ@#$δια....στην ελλαδα μηπως υπαρχει κανενας για να κανει τιποτα απο ολα αυτα??

Link to comment
Share on other sites

Ο Μιχάλης είχε πάρει καντράν από scirocco και δεν δούλεψε. Αν είχε αυτό http://viewitem.eim....0479517865/item θα δούλευε κανονικά.

Εγώ θα το άλλαζα αλλά το vag commander για 2008 αυτοκίνητα έχει 400 ευρώ ακόμα και κινέζικο και δεν μπήκα στον κόπο γιατί 200 ευρώ το καντράν συν τα 400 πάει πολύ.

Κοσμα είσαι σίγουρος ότι με αυτο θα δουλέψει ; Γιατι δεν πρέπει να ξεχνάμε και τις αλλαγές που στα καλώδια που θα πρέπει να κάνουμε αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο το καλωδιο μπορει καποιος με passat του 2008 να αλλαξει τον πινακα οργανων του με νεοτερο και το κυριοτερο ειναι plug& play.

Αν κανει για πασσατ γιατι να μη κανει και για γκολφ;

http://www.car-multi...-b6-budiky.html

http://www.alibaba.com/product-free/125467329/Plug_Play_Adapter_for_Passat_Instrument.html

Edited by NIKITAS TSI
Link to comment
Share on other sites

H αλλαγη του τιμονιου και του κλιματιστικου ειναι τα μονα ευκολα,τα εχω κανει και γω.

Νικήτα καλησπέρα ,

Το κλιματιστικό σου ποσα κλαπέτα έχει στην ανακύκλωση ; 1 ή 2 ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζω αυτο που με ρωτας Μιχαλη.

Πρέπει να το μάθεις διότι αν έχεις δυο κλαπέτα τότε θα πρέπει να σου δώσω ένα σχέδιο διότι χώρος αυτο τότε ο κλιματισμός θα λειτουργεί συνέχεια με ανακύκλωση !!! Όταν έβαλες το πάνελ ποια καλώδια εκοψες;

Link to comment
Share on other sites

Eκοψα το πιν 20 και εβαλα στην θεση του το πιν 16.

Πως μπορω να δω τα κλαπετα που λες?

Για στειλε και το δικο σου σχεδιο να το δοκιμασουμε.

Αυτο εβαλα αλλα χωρις τις ενδειξεις για τα θερμαινομενα καθισματα.

climatronic-13854.jpg

Παρουσιαζει κανονικα τις ενδειξεις στο rns-510

Edited by NIKITAS TSI
Link to comment
Share on other sites

Eδω καποιος εβαλε νο πινακα οργανων παρα πολυ απλα.

http://forums.vwvort...ogramming.-How-!

Αυτο είναι πασσατ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου ενδιαφερομε να τοποθετησω το 1K0 920 874 A το μεγαλο σε golf 5 tsi 140 '07 που εχω το μικρο εαν θες δοσε μου στοιχεια του κοντερα που σου αναλαβε την δουλεια.

και αν εχεις λυσει ολα τα σφαλματα χλμ. ιμμο κ.τ.λ

Φιλικα

http://www.odhgos.gr/customerCard.asp?customerID=2208

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΠΡΟΣΟΧΗ: Αν βρεις μεταχειρισμένο κοντέρ, πριν το βάλεις στο αμάξι σου, ρώτα τον κοντερά αν μπορεί να το κάνει reset, δηλαδή να είναι σαν καινούριο με 0 χλμ και χωρίς αποθηκευμένα σφάλματα. Εγώ το δικό μου (μεταχειρισμένο) το πέρασα σε αντιπροσωπεία, μετά πήγα στον κοντερά για διόρθωση των χλμ. Όταν όμως κάνεις αλλαγή χλμ σε αυτά τα κοντέρ (με παραβίασή τους), τότε κρατάνε μούτρα, βγάζοντας μόνιμο σφάλμα στον εγκέφαλο του immobiliser. Δεν έχει πρόβλημα στη λειτουργία του το immo, απλώς μένει σαν αποτύπωμα ότι το καντράν... "πειράχτηκε".

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω τιμη καινουριου ξερουμε?

επειδη σκεφτομαι να υλοποιησω Polar Fis με την μεγαλη οθονη για εξτρα ενδειξεις πιεσης κ.τ.λ

Ο κωδικός έχει αλλάξει και έχει προστεθεί ένα Χ στο τέλος 1Κ0 920 874 ΑΧ

και η τιμή βάσει ΕΤΚΑ περίπου στα 380 €

Η πλάκα είναι ότι για να αντιστοιχίσω τις τιμές του γερμανικού ΕΤΚΑ βάζω στο ΦΠΑ 49% για να έχω τις λιανικές τιμές της Karenta.

Γειά σου Ελλαδάρα !!!!

Edited by rivol
Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό ebay τα βρίσκεις κάτω από 200 ευρώ. Το θέμα είναι ποιος έχει τα εργαλεία και τη γνώση να τα κάνει reset (όπως τα κάνουν ανακατασκευή στο εργοστάσιο).

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα καλο το δικο μου ετκα 304,67 με 19% γερμανιας

στην τιμη με φπα γερμανιας -10€ που το εχω τσεκαρει απο αλλες περιπτωσεις = 294€ +23% φπα Ελλαδας = 361,25€ :laugh: :laugh:

Μπορείς πάντως στις ρυθμίσεις του ΕΤΚΑ να αλλάξεις το ποσοστό του ΦΠΑ και να έχεις κατά προσέγγιση τις τιμές της ΚΑΡΕΝΤΑ.

Δοκίμασε με μερικά προϊόντα που έχεις αγοράσει απο ΚΑΡΕΝΤΑ να κάνεις αντιστοίχηση στο ΕΤΚΑ αλλάζονταν το ποσοστό του ΦΠΑ.

Για να βγουν στην ίδια τιμή θέλει περίπου 49% ΦΠΑ :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Ακρίβεια δεν μπορούμε να έχουμε αλλά απ΄οτι φαίνεται τα φθηνά ανταλλακτικά τα κοπανάνε περισσότερο σε σχέσει με τα ακριβότερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.