Jump to content
xrigolfakias

Πλαφονιερα Golf Iv

Recommended Posts

ξερει κανενας αν υπαρχει εδω Ελλαδα σε καποιο καταστημα αυτη η μπλαφονιερα?   http://www.ebay.com/itm/VW-Passat-B5-3BG-W8-interior-lights-LED-ambient-lighting-3B-GP-New-Original-/271393470370?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f304fb7a2

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να απευθυνθεις σε αντιπροσωπεια για αυτην.

ειχα παει και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει σαν ανταλακτικο αυτην η μπλαφονιερα.για golf ειχα ρωτησει.  τωρα την ειδα στο ebay για passat W8. υπαρχει passat με τετοιον κωδικο? B5 W8? αν ναι να παω να ξαναρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, χρειάζεσαι νομίζω και την κατάλληλη καλωδίωση αν και γίνεται και με πατέντα. Επίσης μπορεις να ανοίξεις τρύπες στη δικιά σου και να βάλεις τα κόκκινα λεντακια.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, χρειάζεσαι νομίζω και την κατάλληλη καλωδίωση αν και γίνεται και με πατέντα. Επίσης μπορεις να ανοίξεις τρύπες στη δικιά σου και να βάλεις τα κόκκινα λεντακια.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

την εχω φορεμενη. απλα θελω να αγορασω ακομα μια. δεν ειναι μονο τα λεντακια, φωτιζονται και οι διακοπτες. και πριν προλαβεις να ρωτησεις γιατι δεν την παιρνω απο κει που πηρα και αυτην που εχω,  μου την εστειλε γνωστος απο γερμανια πριν 2-3 χρονια γιατι δεν την βρηκα ελλαδα και τωρα εκοψα με αυτον και δε ξερω αν υπαρχει εδω ελλαδα.  (δε θελει πατεντα, ενα καλοδιο + τραβηξα απο τα φωτα στη μπλαφονιερα για να φωτιζονται οι διακοπτες και τα σποτακια)

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο ebay.de όχι για καινούρια? Θα βρείς πιστεύω σε καλή τιμή και αν λέει πως δε στέλνει Ελλάδα, κάνε μια ερώτηση στον πωλητή, οι περισσότεροι δεν έχουν πρόβλημα να στείλουν. Πάντως Ελλάδα θεωρητικά αν βρεις τον κωδικό του ανταλλακτικου πιστεύω μπορεί να γίνει παραγγελία σε κάποια αντιπροσωπία. Επίσης έχω δει σε μαντραδες κάποια 4αρια εισαγωγής με πολλά καλούδια πάνω, αλλά θα πρέπει να τα δεις ο ίδιος γιατί οι περισσότεροι μαντραδες δε θα ξέρουν τι είναι αυτό που θες. Θυμάμαι είχα το ίδιο πρόβλημα όταν έψαχνα για τους φωτιζομενους αεραγωγούς του bora. Επίσης δε θα ξεχάσω ποτέ που είχα βρει στη φρατζη κοντέρ immo3 με full οθόνη 80 ευρώ και δεν είχα λεφτά να το χτυπήσω. Κάποιοι δεν ξέρουν τι πωλουν.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχα παει και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει σαν ανταλακτικο αυτην η μπλαφονιερα.για golf ειχα ρωτησει. τωρα την ειδα στο ebay για passat W8. υπαρχει passat με τετοιον κωδικο?

B5 W8? αν ναι να παω να ξαναρωτησω.

B5 ειναι η χρονολογια 97-2000 και w8 ειναι η 8κυλινδρη εκδοση με 4.000 κυβικα και 272 αλογα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Επίσης δε θα ξεχάσω ποτέ που είχα βρει στη φρατζη κοντέρ immo3 με full οθόνη 80 ευρώ και δεν είχα λεφτά να το χτυπήσω. Κάποιοι δεν ξέρουν τι πωλουν.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

τι ακριβως ειναι αυτο???????

αυτη ψαχνετε?

w8light-nosun.jpg

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο ebay.de όχι για καινούρια? Θα βρείς πιστεύω σε καλή τιμή και αν λέει πως δε στέλνει Ελλάδα, κάνε μια ερώτηση στον πωλητή, οι περισσότεροι δεν έχουν πρόβλημα να στείλουν. Πάντως Ελλάδα θεωρητικά αν βρεις τον κωδικό του ανταλλακτικου πιστεύω μπορεί να γίνει παραγγελία σε κάποια αντιπροσωπία. Επίσης έχω δει σε μαντραδες κάποια 4αρια εισαγωγής με πολλά καλούδια πάνω, αλλά θα πρέπει να τα δεις ο ίδιος γιατί οι περισσότεροι μαντραδες δε θα ξέρουν τι είναι αυτό που θες. Θυμάμαι είχα το ίδιο πρόβλημα όταν έψαχνα για τους φωτιζομενους αεραγωγούς του bora. Επίσης δε θα ξεχάσω ποτέ που είχα βρει στη φρατζη κοντέρ immo3 με full οθόνη 80 ευρώ και δεν είχα λεφτά να το χτυπήσω. Κάποιοι δεν ξέρουν τι πωλουν.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

ευχαριστω φιλος. αεραγωγους αλλαξα κι εγω, αλλα δεν εψαξα και πολυ γιατι ηξερα οτι ηταν ανταλακτικο vw και τους βρηκα αμεσως.

B5 ειναι η χρονολογια 97-2000 και w8 ειναι η 8κυλινδρη εκδοση με 4.000 κυβικα και 272 αλογα.

αρα αν τη φοραει απο τη μανα του ειναι ανταλακτικο vw? ευχαριστω, θα το κοιταξω. αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχω καπου και το κουτι που μου ειχε ερθει. ισως εχει πανω κωδικο ανταλακτικου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος. αεραγωγους αλλαξα κι εγω, αλλα δεν εψαξα και πολυ γιατι ηξερα οτι ηταν ανταλακτικο vw και τους βρηκα αμεσως.

αρα αν τη φοραει απο τη μανα του ειναι ανταλακτικο vw? ευχαριστω, θα το κοιταξω. αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχω καπου και το κουτι που μου ειχε ερθει. ισως εχει πανω κωδικο ανταλακτικου.

να υποθεσω πως τη φωτο που ανεβασα εκανες τα στραβα ματια και δε την ειδες ε?  :p

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως ειναι αυτο???????

αυτη ψαχνετε?

w8light-nosun.jpg

στον ενικο παρακαλω. :rolleyes: ναι αυτην ψαχνω

να υποθεσω πως τη φωτο που ανεβασα εκανες τα στραβα ματια και δε την ειδες ε?   :p

πως δεν την ειδα? πρωτη την ειδα αυτην, αλλα ειπα να απαντησω πρωτα στα παιδια

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

ωραια!!! εστιασε την προσοχη σου σ αυτον που ειναι ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ

ωραια εκανα zoom εκει. αρα καταλιγουμε οτι ειναι vw ανταλακτικο. ευχαριστω πολυ φιλαρακι.θα παω να ρωτησω τιμη καμια μερα. αν και αυτην που εχω μου ηρθε απ' εξω γυρω στο 100αρικο απο οτι θυμαμαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

60 ευρω εχει στην αντιπροσωπια

με επιασαν τον κολο δηλαδη? και με τα δυο τα χερια μαλιστα. ευχαριστω, εισαι ωραιος. απο Θεσσαλονικη εισαι?

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω ναι απο θεσσαλονικη ναι στον πιασανε και ναι σ αρεσε   :p

ΝΑΙ σε ολα. αν τυχει καμια συναντηση πανω και μπορεσω, λογο δουλειας, θα ερθω να τα πουμε και απο κοντα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εχεις και το Part number θελουν δε θελουν θα το βρουν.  ;)

 

Τα off topic θα διαγραφουν εντος των ημερων.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εχεις και το Part number θελουν δε θελουν θα το βρουν.  ;)

 

Τα off topic θα διαγραφουν εντος των ημερων.

ετσι ειναι, ξαναγραφω οταν ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπαμε τους κωδικους τους εχουμε στην σελιδα που εχω εδω για ολα τα πραγματα δεν χρειαζεται να ρωτατε την αντιπροσωπεια για το καθενα πηγενεις με το χαρτακι με τον κωδικο και το βρισκεις για το golf iv η πλαφονερια αυτη θελει και τα παρακατω http://shop.ahw-shop.de/w8-adapter-kabelsatz-innenleuchte-golf-4-bora-passat.. και αυτο εδω http://shop.ahw-shop.de/einbaurahmen-w8-innenleuchte-golf-iv-bora-passat.. 

 

εγω θα του περασω εκτος απο αυτα 

και αυτα εδω 

http://shop.ahw-shop.de/vw-tagfahrlicht-nachruestsatz-golf-4-bora..?c=1591

http://shop.ahw-shop.de/3x-blinken-vw-komfortblinker-golf-4-bora-passat-nachruestsatz 

 

*αυτο http://shop.ahw-shop.de/vw-funkfernbedienung-ffb-nachruestsatz-vw-golf-4-bora?c=998 επιδη εχω το απλο κλειδι κανει ξερει κανεις?*

Link to comment
Share on other sites

που εισαι τοσο καιρο να μας τα πεις? το θεμα ανοιχτηκε πριν εναμιση μηνα.

 

http://shop.ahw-shop.de/vw-tagfahrlicht-nachruestsatz-golf-4-bora..?c=1591

αυτο τι ειναι? δεν το καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

xrigolfakias αυτο που δεν ξερεις τι ειναι ειναι μια ετοιμη καλωδιοση που μπενει επανω στο golf iv bora passat και τα εξοπλιζει με φωτα ημερας οπως τα golf 6 το λεει και η μεταφραση

 

  • Αρχικό εκ των υστέρων εξοπλισμού VW για τα ημερήσια φώτα πορείας 
  • Τρόπος λειτουργίας: μεσαία σκάλα και την ουρά φως είναι ενεργοποιημένη όταν η ανάφλεξη είναι αναμμένη
  • Πεδίο εφαρμογής της παράδοσης: κιτ τοποθέτησης, οδηγίες εγκατάστασης

κατάλληλο για:

VW Golf 4 
VW Golf Variant 4

VW Bora 
Bora Variant VW

VW Lupo

VW Passat 3B/3BG (1997> 2005)

VW Polo (6N2, 9N, 2000> 2005)

και φυσικα περιμενω να περασω επανω στο τιμονι  για να ελενχο το radiocd pioneer deh-1500bb που εχω επανω τα αφτακια στο τιμονι 1J0 959 437 G και φυσικα ολο τον εξοπλισμο της τελευτεας εκτος του cd MFD που δεν με νιαζει γιατι εχω θηκη με οργανακια επανω οσο για που ημουν τοσο καιρο ειχα και εγω δουλειες μην ξεχναμε εχω και αλο ενα αμαξι να φροντισω εκτος απο το golf μου για οτι χρειαστιτε εχω στην υπογραφη μου την σελιδα με ολες της απαρετιτες απαντησεις μασιμενα σας τα δινω ολοι η κωδικοι ειναι στην σελιδα για τα παντα

dubbeR_xronis dubbeR_xronis

post-22491-0-06238800-1405462699_thumb.j

post-22491-0-26799300-1405462712_thumb.j

post-22491-0-40333100-1405462730_thumb.j

post-22491-0-31492300-1405462742_thumb.j

Edited by BILL5
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.