Jump to content
billias

Sos Golf 6 Tsi 160 Προβλημα Δεν Παιρνει Μπροστα!

Recommended Posts

Εδω και δυο μερες το golf μου δεν παιρνει μπροστα.

Βαζω το κλειδι αναβουν τα παντα και οταν γυριζεις για να παρει κανει ενα κτακ μεσα στο τιμονι και δεν παιρνει οπως θα δειτε και στο video.

Αρχικα ειπα θα απομαγνητιστηκε το κλειδι αλλα και με το δευτερο τα ιδια κανει.

Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος παρομοιο προβλημα?

Η μπαταρια ειναι μια χαρα μιας και δουλευουν τα παντα(λαμπακια αναμμενα,κλειδωμα ξεκλειδωμα,παραθυρα ολα οκ) και εχω δοκιμασει και με καλωδια και παλι τα ιδια.Επισης  εχω τσεκαρει ολες τις ασφαλειες και ειναι ολες καλες

Η οποια βοηθεια θα ηταν ευπροσδεκτη ευχαριστω εκ των προτερων

 

http://youtu.be/h6TJte8lZUE

Edited by billias
Link to comment
Share on other sites

Κανε τ κλασσικο.. Βγαλε το + πολο τς μπαταριας για κανα 10λεπτο κ ξαναδοκιμασε. Ισως για καποιο λογο "Κλειδωσε" ο εγκεφαλος. 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες

 

 

Ποιο βίντεο

Sorry το ανεβασα στο link

Κανε τ κλασσικο.. Βγαλε το + πολο τς μπαταριας για κανα 10λεπτο κ ξαναδοκιμασε. Ισως για καποιο λογο "Κλειδωσε" ο εγκεφαλος. 

ευχαριστω φιλος δοκιμαζω αν και δεν νομιζω να λυθει και επανερχομαι

Link to comment
Share on other sites

κανε αυτο που λεει ο @diMake, αν δεν πετύχει πρεπει να μπει σε διαγνωστικό

το εκανα και δεν εγινε τιποτα τα ιδια κανει.

Ξεχασα να αναφερω οτι μου το ειχε ξανακανει σε ανυποπτο χρονο ακομα τρεις φορες αλλα γυρνωντας το κλειδι 2-3 φορες ξεκολλουσε.

Τωρα εχει κολλησει για τα καλα

Καλησπερα,

 

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος...αισθητήρας θέσης εκκεντροφόρου. 

γεια σου φιλε.

Τι σημαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Guest autorepair

Αν εχει χαλασει ο αισθητηρας που σου ανέφερα δεν υπαρχει πιθανοτητα να ξεκινησει. Απο τη στιγμη ομως που στο εχει ξανακανει κ άλλη φορα δεν ειναι αυτο. Sorry

Link to comment
Share on other sites

κατά 90% ειναι ο διακόπτης σου

Ξερω απο φιλο που εχει το polo 1.2tsi του χαλασε και αυτουνου ο διακοπτης αλλα το κλειδι μαγκωνε καποιες φορες και δεν γυρνουσε οχι σαν εμενα.

Υπαρχουν πολλοι που εχεις ακουσει για διακοπτη μηπως τους βγηκανε ελαττωματικοι τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και κατι αλλο που ξεχασα.

Πριν απο 3 χρονια μου εχασαν το ενα κλειδι απο τα δυο στην αντιπροσωπεια σε service ρουτινας.Μου παραγγειλαν αλλο κλειδι το οποιο προγραματισαν μαζι με το πρωτο με αλλους κωδικους για το immobilizer και το συναγερμο για να μην δουλευει το χαμενο.Λετε να εχει σχεση?

Link to comment
Share on other sites

δεν διαβασα σωστα ή καλα,συγνωμη.

 

 

το αμαξι σου δεν δινει καν ρευμα στημιζα,πασ για διακοπτη

φιλε μου μηπως ξερεις πανω κατω ποσο παει το μαλλι για να ξερω τι με περιμενει?

Κι εγω ετσι λεω για διακοπτη το κοβω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τελικα πηγα γιαννακοπουλο λαρισα.

Το προβλημα (αφου πηγαμε και γυρισαμε κολαση και παραδεισο με ρελε με ασφαλειες με διακοπτες και κατι αστρονομικες τιμες λες και αγορασα lambo aventador) ηταν τελικα το μπουτον μιζας το οποιο για αγνωστο λογο χαλασε.

Η κυρια που εχει στην υποδοχη μου ειχε πει το πρωι για διαγνωση 40Ε.

Μπηκα μεσα βρεθηκε το προβλημα και αφου ειχα φυγει απο την αντιπροσωπεια στο τηλ μου λεει οτι για να φτιαξουν το αυτοκ θελουν 115Ε + το μπουτον απο γερμανια 120Ε και 5-7 μερες.

Της λεω τοτε ωραια δεσε το αυτοκ και ερχομαι να το παρω οπως ειναι και μου λεει οτι τα 115 θα τα πληρωσω οπως και να χει και εκει καταλαβαινετε οτι εγινε το γλεντι της αρκουδας!!

Τελικα μετα απο πολλη ωρα μου ειπε 60Ε + 40Ε μιτασιον μπουτον= 100Ε ολα ενω πριν 235!!!

Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα οπως εχω καταλαβει στην ελλαδα αν δεν το γυφτισεις στον κανουνε γαρυφαλλο.

 

Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια που μου δωσατε

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τελικα πηγα γιαννακοπουλο λαρισα.

Το προβλημα (αφου πηγαμε και γυρισαμε κολαση και παραδεισο με ρελε με ασφαλειες με διακοπτες και κατι αστρονομικες τιμες λες και αγορασα lambo aventador) ηταν τελικα το μπουτον μιζας το οποιο για αγνωστο λογο χαλασε.

Η κυρια που εχει στην υποδοχη μου ειχε πει το πρωι για διαγνωση 40Ε.

Μπηκα μεσα βρεθηκε το προβλημα και αφου ειχα φυγει απο την αντιπροσωπεια στο τηλ μου λεει οτι για να φτιαξουν το αυτοκ θελουν 115Ε + το μπουτον απο γερμανια 120Ε και 5-7 μερες.

Της λεω τοτε ωραια δεσε το αυτοκ και ερχομαι να το παρω οπως ειναι και μου λεει οτι τα 115 θα τα πληρωσω οπως και να χει και εκει καταλαβαινετε οτι εγινε το γλεντι της αρκουδας!!

Τελικα μετα απο πολλη ωρα μου ειπε 60Ε + 40Ε μιτασιον μπουτον= 100Ε ολα ενω πριν 235!!!

Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα οπως εχω καταλαβει στην ελλαδα αν δεν το γυφτισεις στον κανουνε γαρυφαλλο.

 

Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια που μου δωσατε

εχω ακουσει απο διαφορους αρκετα παραπονα για τον Γιανακοπουλο στην Λαρισα τοσο για τις τιμες οσο και για το μετα,αφου αγορασεις το αμαξι σου.Ο γαμπρος μου παλαιοτερα που αγορασε ενα golf 5 fsi ο Λαρισαιος αντιπροσωπος θα του το εφερνε σε 10 μηνες.

Πηγε στην αντιπροσωπεια της Καρδιτσας,το παραγκηλανε και σε 20 ημερες το ειχε στα χερια του.

Link to comment
Share on other sites

μενω Βολο αλλα το αμαξι αγοραστηκε απο καρδιτσα...τρομερη διαφορα τιμης στο καινουργιο και στα srervice...και πριν μια εβδομαδα που ειχα προβλημα με αντλια,το φορτωσα και το εστειλα Καρδιτσα...μακρια απο λαρισα...(δεν χρειαζεται να λεμε ονοματα...)

 

οταν σου μειωσαν την τιμη τι ακριβως σου ειπαν??? για ποιο λογο???

και δεν μπορουσαν να σε αναγκασουν να δωσεις ουτε 1 ευρω αν δεν ειχαν φτιαξει το αμαξι...α΄΄α απο οτι βλεπω παει για φουντο,,...και προσπαθει να σωθει με καμια καλη μπαζα ο τυπος...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

μενω Βολο αλλα το αμαξι αγοραστηκε απο καρδιτσα...τρομερη διαφορα τιμης στο καινουργιο και στα srervice...και πριν μια εβδομαδα που ειχα προβλημα με αντλια,το φορτωσα και το εστειλα Καρδιτσα...μακρια απο λαρισα...(δεν χρειαζεται να λεμε ονοματα...)

 

οταν σου μειωσαν την τιμη τι ακριβως σου ειπαν??? για ποιο λογο???

και δεν μπορουσαν να σε αναγκασουν να δωσεις ουτε 1 ευρω αν δεν ειχαν φτιαξει το αμαξι...α΄΄α απο οτι βλεπω παει για φουντο,,...και προσπαθει να σωθει με καμια καλη μπαζα ο τυπος...

απο 40 στα 60 μου ειπε οτι μπερδευτηκε με την εκπτωση που ειχα σαν πελατης οτι και να σημαινει αυτο και μετα στα 115 "μα κυριε μου εφοσον θα βαλουμε τη μιζα πανω θα σας χρεωσουμε οση ωρα μας πηρε να την βγαλουμε αλλη τοση και να την βαλουμε"  ειδαλλως απο οτι καταλαβα αν δεν το φτιαξεις εκει στο δινουνε σε σακουλες μετα τη διαγνωση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.