Jump to content
stavros geoldasis

Αλλο Αυτοκινητο

Recommended Posts

Καλησπερα θελω να διαβασετε αυτα που θα γραψω και να μου πειτε γνωμες χθες το βραδυ φευγω απο το σπιτι για εξοδο παρκαρω το αμαξι και μετα απο 5 ωρες που το πηρα να γυρισω σπιτι εκει που πηγαινα χαλαρα κανει ενα ρεταρισμα με 4η 2-3 δευτερολεπτα απο τοτε αλλο αμαξι τι εννοω? το μοτερ δουλευει παρα πολυ ηπια το οποιο με βαζει σε σκεψη η αποκριση του γκαζιου ειναι λες και αλλαζα πεταλουδα επισης παει λες και εβαλα προγραμμα εκει που καποτε ξεκιναγα με λιγο γκαζι τωρα ξεκιναει χωρις να το πατησω καθολου απλα αφηνω συμπλεκτη και αλλαξε ο θορυβος συν οτι μπερδευει περισσοτερο απο τον εκκεντροφορο επισης το ρελαντι επεσε στις 800 αντι για 870 που δουλευε. Υπαρχει περιπτωση να πηδηξε κανα δοντακι στο χρονισμο? αυριο θα παω να το δω. εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αντε και πες οτι κατεβασα που δεν κατεβασα σημερα που εχω κανει τοσα χιλιομετρα και τοσα ανοιγματα μηπως και ειναι η ιδεα μου και δεν ειναι η ιδεα μου γιατι το εχω 7 χρονια το αμαξι και το ξερω τι μπορει να εχει γινει ? και διαβασε τι γραφω γεγονοτα που εγιναν και μετα αρχισε το αμαξι αυτα τα κολπα.

Edited by stavros g
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως μπερδευει αλλα παει καλυτερα και επισης παρατηρησα για τα χιλιομετρα που εκανα σημερα μειωση στην καταναλωση επρεπε να ειχε αναψει λαμπακι και εχει ακομα για 10-15 χιλιομετρα οπως και κατι αλλο το οποιο ξεχασα να αναφερω μεχρι χθες παταγα γκαζι και ειχε απο χαμηλα ροπη τωρα στις 4000 ξεσπαει αποτομα δεν εχω ιδεα τι συμβαινει πραγματικα. το καπο το ανοιξα το ιδιο μοτερ εχω που ειχα..... μου παει το μυαλο στο χρονισμο μηπως πηδηξε κανα δοντι εδωσε προπορεια και ανεβηκαν τα αβανς. εχω το ιδιο μπερδεμα με αυτο

Edited by stavros g
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταλύτης, μπουκομένος, έσπασε, ξεμπούκωσε, ίσως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το κανει συνεχεια αλλα το κανει παρα πολλες φορες η δουλεια ειναι οτι το αμαξι περπαταει πολυ καλυτερα συνεργειο θα παω να δω το χρονισμο γιατι ενα rover που εχει ενας φιλος μου ηταν χρονισμενο 1 δοντι μπροστα καταλαθος και καθοταν διπλα απο μαμα rallye και saxo vts εμενα με φοβηζει μη καρφωσει καμια βαλβιδα γι αυτο θα παω αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν χτυπαει κατι στο μοτερ φοβαμαι οτι θα με κοροιδευουν στο συνεργειο αν παω και ακουσουν το μοτερ πως δουλευει διοτι δουλευει καλυτερα απο οταν ηταν καινουριο.

Edited by stavros g
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να το κάνω στο δικό μου..... :)

Μάθε και δώσε πληροφορίες.....

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια θα σας πω τι εχει μετα παντως το αμαξι σκοτωνει χθες το βραδυ το εδωσα βολτα σε ενα φιλο μου και εγω καθομουν και το ακουγα απλα δεν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο το συνεργειο το βαλαμε διαγνωστικο και εδειξε 2 στιγμιαιες βλαβες στον maf και στο λαμδα τις σβησαμε και ολα κομπλε το παιδι μου ειπε οτι εχει πιο αγριο ρελαντι ελεγξε ολα τα σωληνακια και δεν βρηκε τιποτα οι στροφες κινητηρα που βλεπαμε στο διαγνωστικο ηταν 790-832 το εβγαλε βολτα και οταν γυρισε μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα απλα μετα τις 4000 σκωτονει δεν υπαρχει καποιο προβλημα στο μοτερ οποτε το αφηνω ετσι και βλεπουμε για του λογου το αληθες τραβηξα ενα βιντεο χαλαρο οσο μπορεσα για να παρατηρησετε το φαινομενο το οποιο απο τις 3000 μεχρι τις 4000 βγαζει ενα μπασο και μετα αλλαζει τελειως και παρατηρηστε λιγο το στροφαρισμα απο τις 5000-6000 και το βιντεο ειναι σε ανηφορα οπως πηγαινω προς το σπιτι μου αλλα ειναι αλλιως απο το βιντεο και αλλιως να εισαι μεσα στο αμαξι 

 https://www.youtube.com/watch?v=_h88gDnvZV8&feature=youtu.be

Edited by stavros g
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο το συνεργειο το βαλαμε διαγνωστικο και εδειξε 2 στιγμιαιες βλαβες στον maf και στο λαμδα τις σβησαμε και ολα κομπλε το παιδι μου ειπε οτι εχει πιο αγριο ρελαντι ελεγξε ολα τα σωληνακια και δεν βρηκε τιποτα οι στροφες κινητηρα που βλεπαμε στο διαγνωστικο ηταν 790-832 το εβγαλε βολτα και οταν γυρισε μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα απλα μετα τις 4000 σκωτονει δεν υπαρχει καποιο προβλημα στο μοτερ οποτε το αφηνω ετσι και βλεπουμε για του λογου το αληθες τραβηξα ενα βιντεο χαλαρο οσο μπορεσα για να παρατηρησετε το φαινομενο το οποιο απο τις 3000 μεχρι τις 4000 βγαζει ενα μπασο και μετα αλλαζει τελειως και παρατηρηστε λιγο το στροφαρισμα απο τις 5000-6000 και το βιντεο ειναι σε ανηφορα οπως πηγαινω προς το σπιτι μου αλλα ειναι αλλιως απο το βιντεο και αλλιως να εισαι μεσα στο αμαξι 

 https://www.youtube.com/watch?v=_h88gDnvZV8&feature=youtu.be

Με 2άρα είσαι δω?Πάντως από το βίντεο δεν φαίνονται κ πολλά

Αφου σβήσατε τις βλάβες όλα κομπλέ

 

Υ.Γ:Σε ράβω....

Υ.Γ2:Εύχομαι να είναι όλα κομπλέ τώρα....

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Αν στο βιντεο εισαι με 2α οχι απλα σε ραβω,σου ραβω κουστουμι;D

Με τριτούλα θα ναι μωρέ.Δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι με δευτέρα αλλά κ με τριτούλα τον ράβω

Link to comment
Share on other sites

Μοδιστρουλες εγω θα τρεχω σε ανηφορα και εσεις θα τρεχετε σε κατηφορα παραλληλα θα ειναι οι δρομοι... πρωτη ειναι δεν ειναι δευτερα... τελος παντων μεχρι στιγμης ολα καλα θα δειξει βεβαια αν θα πανε ολα καλα αλλα το ευχομαι. θα προσπαθησω να τραβηξω ενα βιντεακι σε ευθεια... ευχαριστω για το ενδιαφερον σας και ενα μεγαλο ευχαριστω στον wolfsburg που ειναι πολυ αργος για τις συμβουλες του !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μοδιστρουλες εγω θα τρεχω σε ανηφορα και εσεις θα τρεχετε σε κατηφορα παραλληλα θα ειναι οι δρομοι... πρωτη ειναι δεν ειναι δευτερα... τελος παντων μεχρι στιγμης ολα καλα θα δειξει βεβαια αν θα πανε ολα καλα αλλα το ευχομαι. θα προσπαθησω να τραβηξω ενα βιντεακι σε ευθεια... ευχαριστω για το ενδιαφερον σας και ενα μεγαλο ευχαριστω στον wolfsburg που ειναι πολυ αργος για τις συμβουλες του !!!

Ένα βιντεάκι σε ευθεία θα μας διαφωτίσει!

χαχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.