Jump to content
nilasgr

Κεραια Τυπου Shark

Recommended Posts

Πριν απο λιγο καιρο ειχα βαλει κεραια τυπου shark της vw αυτη που ειναι μονο για ραδιο.Εχω το εξης προβλημα εκτος αθηνων δεν πιανει σχεδον τιποτα.Πχ διαδρομη αθηνα νεα μακρη μεχρι παληνη ολα οκ απο εκει και περα ποανει μονο 2 σταθμους.Αλλη περιπτωση απο αθηνα λαμια μεχρι αγιο στεφανο ολα οκ απο εκει και περα δεν επιανα σταθμους μονο ενα δυο σταθμους και αυτους των περιοχων που περναγα.Δεν ξερω αν φταιει οτι εχω βαλει οθονη της kenwood και αν η κεραια δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου και κανει μονο για τα ραδιο της vw.Καποιος αν εχει βαλει τετοια κεραια να μου πει αν ειχε τετοιο προβλημα η τι μπορω να κανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χωρις κεραια shark με την μαμα που ειναι σαν καταρτι ιστιοφόρου,μετα την νεα μακρη χανω σχεδον ολους τους σταθμους.

Τωρα για εθνικη δεν θυμαμαι που χανω τους σταθμους,παντως σιγουρε μετα τα διοδια.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις κεραια shark με την μαμα που ειναι σαν καταρτι ιστιοφόρου,μετα την νεα μακρη χανω σχεδον ολους τους σταθμους.

Τωρα για εθνικη δεν θυμαμαι που χανω τους σταθμους,παντως σιγουρε μετα τα διοδια.

Θα το κοιταξω γιατι σκεφτηκα τι μπορει να φταει και δεν πιανω σχεδον τιποτα εκτος αθηνων.

Boost signal βάλε

Αυτο ειναι κατι σαν πυκνωτακι που μπαινει πισω απο το στερεοφωνικο που απο την μια συνδεεις το καλωδιο της κεραιας και απο την αλλη το συνδεεις πανω στο στερεοφωνικο? Edited by Nikos_Athens
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εκανα καποιες αλλαγες στα βυσματα της κεραιας θα τσεκαρω αν εφτιαξε το σημα και θα επιστρεψω στο θεμα για περισσοτερε πληροφοριες για τον ενισχυτη σηματος.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο παιδια απο την κεραια?εχω κ εγω το ιδιο προβλημα απο σταθμους τπτ κ λιγο που το ψαχνω αυτες τις μερς ειδα οτι ειτε την εχω συνδεση ειτε οχι δεν εχει καμια διαφορα στους σταθμους .αρα καπου αλλου ειναι το προβλημα. Επομενο βημα θα βγαλω το ραδιο οθονη να δω τι παιζει κ να δοκιμασω διαφορες κεραιες μπας κ...

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω εσενα δεν παιζει καθολου τους σταθμους?Εμενα στην αθηνα μου παιζει τελεια ολους τους σταθμους αλλα αν βγω απο την αθηνα δεν παιζει τιποτα μονο 1 η δυο τοπικους σταθμους.Τελικα το εφτιαξα το προβλημα αλλαζοντας το βισμα της κεραιας πισω απο την οθονη γιατι αυτος που μου την συνδεσε το αλλαξε γιατι δεν του εστελνε ρευμα στην κεραια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.