Jump to content
jimakos75

Απροσεξια Μηχανικου Σε Ψευτοκάπακο Μοτέρ Golf Iv

Recommended Posts

Καλησπερα,

Εχω το Vw Golf MK4 GTI και αλλαξα φλαντζα κεφαλης επειδη ειχε διαρροη.

Μετα απο λιγο καιρο, οταν πηγα να αλλαξω τα μπουζι, ειδα οτι ειχε γεμισει ο χωρος που ειναι οι πολλαπλασιαστες, λαδι.

Πηγα στο συνεργειο και το ειδε ο μαστορας και εσφυξε τις βιδες στο αλουμινιενιο καπακι.

Οκ με τα λαδια, ομως χθες παρατηρησα διπλα απο τον αριστερο πολλαπλασιαστη λαδια τα οποια προερχονται απο την βδα που εσφιξε τοσο πολυ και βυθισε το καπακι στο σημειο της βιδας ! Τι μπορω να κανω τωρα γιαυτο ? Φευγουν λαδακια, μπορω να κολλησω το καπακι, να κλεισω την τρυπα? Να το αλλαξω? Κοστιζει ?

 

 

 

 

JTEK0N.jpg

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα στο μηχανικό και θα του λεγα να μου βρει αυτός τη λύση αφού αυτός προκάλεσε και το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα πιστευω με τον εναν η αλλο τροπο, δεν θα δεχτει τιποτα οτι κι αν του πω, δυστυχως για μενα. Σιγα μην βαλει λεφτα να παρει καπακι. Θα πρεπει να τσακωθω και παλι δεν θα βρω αποτελεσμα , κριμα, αδικα λεφτα θα δωσω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε,ειναι καθαρα λαθος του μηχανικου,και εγω θα ξεκινουσα απο κει.

Τι σημαινει εσφυγε παραπανω,οταν τον πληρωσες,του δωσες λιγοτερα;

Αν δεν σεβεται αυτος τα χρηματα σου,αλλαξε μαστορα,και να αναλαβει την ευθυνη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο , θα παω και θα μιλησω , θα πω αυτα που πρεπει να πω, δεν το συζητω αυτο. Απο εκει και περα αν δεν αναλαβει το κοστος, εγω πως μπορω να το φτιαξω ?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο , θα παω και θα μιλησω , θα πω αυτα που πρεπει να πω, δεν το συζητω αυτο. Απο εκει και περα αν δεν αναλαβει το κοστος, εγω πως μπορω να το φτιαξω ?

Αν τρυπησε το καπακι πρεπει να βγει να γινει αλουμινοκολληση. Μετα ξανα πλανιαρισμα φλατζες κλεισιμο.

Τετοια ανευθυνοτητα.

Υπαρχει μανιουαλ ροπων συσφιξης με δυναμοκλειδο. Και σαφως καινουργιες βιδες.

Εννοειται πλανιαρισμα και μετα τοποθετηση.

Τα εχω ξανα πει, ματαια βεβαια, το φτηνο κρεας το τρωνε οι σκυλοι στην εποχη της κρισης ...

Στην προσπαθεια να προσελκυσουν πελατεια η να φανουν καποιοι οικονομικοι κανουν εκπτωσεις ποιοτητας και ανταλλακτικων. Δωστε προσοχη.

Καλα ξεμπερδεματα δημητρη..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλε κόλλα αλουμινίου της wurth, εύχομαι να κολλήσει όπως με διαβεβαίωσε ο μάστορας. μακάρι να μην έχει γίνει καμιά ζημιά και δεν πατάει καλά το καπάκι με αποτέλεσμα να βλέπω λάδι στον πολλαπλασιαστη...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλε κόλλα αλουμινίου της wurth, εύχομαι να κολλήσει όπως με διαβεβαίωσε ο μάστορας. μακάρι να μην έχει γίνει καμιά ζημιά και δεν πατάει καλά το καπάκι με αποτέλεσμα να βλέπω λάδι στον πολλαπλασιαστη...

Εύχομαι όλα να πάνε καλά πλεόν Δημήτρη. Το θέμα κλειδώνει και αν έχει νέα ο Jimakos75 με ενημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.