Jump to content
^Damianos^

Ξεθώριασμα Μπροστινών Θόλων Φαναριών

Recommended Posts

Καλήσπερα έχω ένα polo 9n (2003) με ελαφρά θολωμένο (επισυναπτόμενη φώτο) το πλαστικό κάλυμμα των φαναριών

Το πήγα για ξεθόλωμα των φαναριών σε μια από τις γνωστές εταιρίες με το κουπόνι των 10 ευρώ.

Το αποτέλεσμα ήταν όχι μόνο να μην ξεθολώσουν άλλα να μου λένε ότι γίνεται να το φτιάξουν μόνο αν βγάλουν τα φανάρια και τα καθαρίσουν εσωτερικά και επίσης τώρα να είναι νομίζω ελάχιστα πιο θολά.

Επειδή τα πήρα στο κρανίο και πιστεύω ότι το κουπόνι ήταν για δόλωμα έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοια περίπτωση?

Για να βγουν τα φανάρια πρέπει να βγάλω προφυλακτήρα?

 

Ευχαριστώ

post-4028-0-53561500-1414442862_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Πηγες στην γνωστη αλυσιδα με τα 10 ευρω;ηταν να παω δευτερα για ξεθαμπωμα γιατι μετα απο 2 χρονια ξαναθολωσαν.

Με τι τροπο στα ξεθολωσε;

Link to comment
Share on other sites

Πηγες στην γνωστη αλυσιδα με τα 10 ευρω;ηταν να παω δευτερα για ξεθαμπωμα γιατι μετα απο 2 χρονια ξαναθολωσαν.

Με τι τροπο στα ξεθολωσε;

Με γυαλόχαρτο και νερό και με αλοιφή μετά. Αλλά όπως είπα όχι μονο δεν ξεθόλωσαν αλλά φαίνονται χειρότερα τώρα..

 

Μάλλον θα πάρω kit και θα το κάνω μόνος μου τώρα ακόμα και αν χρειαστεί να βγάλω προφυλακτήρα. Δε νομίζω να κάνουν τπτ καλύτερο και να το ξαναπάω..

Link to comment
Share on other sites

οχι ανοιγμα δεν θελουν .το κανει ενας γνωστος μου και εχει αφησει ενα ζευγαρι επιτηδες φαναρια στον ηλιο εδω και 2 χρονια για ναδει ποσο κραταει η δουλεια του...θελει αλοιφες και αλοιφαδορο.επι της ουσιας τρωει στρωμα απτο πλαστικο του φαναριου γιατι αυτο καιγεται απτον ηλιο...κανα 30-40 νομιζω κανει αυτη η δουλεια.επαρχια βεβαια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οχι ανοιγμα δεν θελουν .το κανει ενας γνωστος μου και εχει αφησει ενα ζευγαρι επιτηδες φαναρια στον ηλιο εδω και 2 χρονια για ναδει ποσο κραταει η δουλεια του...θελει αλοιφες και αλοιφαδορο.επι της ουσιας τρωει στρωμα απτο πλαστικο του φαναριου γιατι αυτο καιγεται απτον ηλιο...κανα 30-40 νομιζω κανει αυτη η δουλεια.επαρχια βεβαια

Οι σοβαροι επαγγελματιες ετσι δουλευουν...τωρα με κουπονια των 5 και 10 ευρω μην περιμενετε να κανουν σωστη δουλεια

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα τελικά με kit καθαρίσματος και είχε αποτέλεσμα.

Είτε οι τύποι είναι άσχετοι, είτε κουτοπόνηροι νομίζοντας ότι θα σε παρασύρουν με ένα κουπόνι και κάνοντας προχειροδουλειά και να σου λένε μετά ότι χρειάζεται ξήλωμα το φανάρι για να σου πάρουν ένα 100ευρω τελικά.

 

fanaria.jpg

Edited by ^Damianos^
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.