Jump to content
dimishark

Ερώτηση Για Αγορά Passat!

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι του VAG αυτοκινήτων.

Εδώ και αρκετές ημέρες με βασανίζει ένα θέμα και χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια.

Είμαι κάτοχος ενός Audi A4 B7 S line 1.6 και θέλω να το πουλήσω για να πάρω ένα Passat Variant 1.6 TDI.

Ο λόγος που θέλω να το δώσω είναι ότι επειδή προσφάτως έγινα τρίτεκνος, θέλω περισσότερους χώρους.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος με το Audi, έχω βρει ήδη και ενδιαφερόμενο.

Βρήκα ένα Passat στη Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης και πιθανόν αύριο να πάω να το δω.

Τι πρέπει να προσέξω κατά την αγορά;;;; Πως μπορώ να το καταλάβω το αυτοκίνητο αν είναι καλό ή όχι, αν είναι χτυπημένο κλπ.

Εάν διαβάσει κάποιος κάτοχος ενός Passat diesel το παρόν θέμα, θα ήθελα να μου πει την άποψή του.

Γνωρίζει κανείς κάποιο συνεργείο στη Θεσσαλονίκη για να το πάω να το δουν;;;;

Edited by dimishark
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φίλε!!!Το audi το έχεις σε άριστη κατάσταση!!!Μπράβο σου!!!Καλό είναι να κλείσεις ραντεβού στην αντιπροσωπεία για να ελεγχθεί πλήρως το passat που ενδιαφέρεσαι να πάρεις.Θα σου κοστίσει βέβαια αλλά θα πάρεις γραπτή έκθεση ελέγχου σε όλους τους τομείς και βλέποντας θα πράξεις.Το αυτοκίνητο είναι ελληνικό ή εισαγόμενο μεταχειρισμένο από Γερμανία???Αν ναι να ξέρεις ότι θα έχει πολλά χλμ.Τέλος πάντων εύχομαι σε κάθε περίπτωση καλή αγορά και με το καλό να σ΄έχουμε από δω και μπρος κοντά μας στο κλαμπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλη αγορα φιλε παρε και κανα μηχανικο μαζι σου να το δει η πηγαινε στην αντιπροσωπεια οπως προειπε ο professor τωρα 

απο οτι ειδα ειναι το b7 καλο ειναι για οικογενειακο αλλα αν θες επιδοσεις που δεν νομιζω ειναι αργο το 1.6

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.

Θα δω τι θα κάνω.

Να έχετε καλά Χριστούγεννα!!! :cool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο πουλήθηκε σήμερα.

Αύριο πάω να δω αυτό 

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/5522054/

Θα ήθελα γνώμες!!!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να δούμε το link.....

*μη επιτρεπόμενο @ URL*

σβησε αυτο και γραψε c ar.grδεν επιτρεπεται η διαφημιση αλλου σιτε  χωρις το κενο

Edited by passatfsi
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βρίσκομαι εκτός topic, αλλά σκοπεύω να αγοράσω ένα passat 1.6 tdi από μεγάλο έμπορο της Αθήνας (Λ. Πεντέλης στα Βριλήσσια). ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΚΟΜΑ!!!


Έχει κανείς ίδιο αυτοκίνητο; 


Θέλω την γνώμη σας άμεσα.


Είμαι τρίτεκνος πατέρας και θα ήθελα ένα τέτοιο αυτοκίνητο για τους χώρους και την οικονομία καυσίμου.


Θα μου κοστίσει κοντά στα 15.000 ευρώ.


Τι θα πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του; 


Βγάζουν προβλήματα; είναι αξιόπιστα;;;


 


Όποια πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη.


 


Λέω για αυτό:


 


http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6044117/


 


Το θεμα μετακινηθηκε εδω.


Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας πρόσφατα αγόρασα ένα passat b6 2008 1,8tsi με 85000 χλ........ Η τιμή του 7000 ευρώ...  Θα ήθελα να μάθω τι παίζει από γενικότερα προβλήματα που παρουσιάζει καθώς και την γνώμη σας για υγραέριο.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..  

Link to comment
Share on other sites

Καλοσωρισες και καλοριζικο το αμαξι!! Κανε μια παρουσιαση σου στα νεα μελη!!

 

Σχετικα με αυτο που ρωτας, ξεκινα να διαβαζεις τα αντιστοιχα θεματα στις διαφορες ενοτητες που υπαρχουν.

Θα βρεις πολλες πληροφοριες καθως τα περισσοτερα που ζητας εχουν ηδη συζητηθει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοσωρισες και καλοριζικο το αμαξι!! Κανε μια παρουσιαση σου στα νεα μελη!!

 

Σχετικα με αυτο που ρωτας, ξεκινα να διαβαζεις τα αντιστοιχα θεματα στις διαφορες ενοτητες που υπαρχουν.

Θα βρεις πολλες πληροφοριες καθως τα περισσοτερα που ζητας εχουν ηδη συζητηθει.

Φίλε μου τώρα τα είδα ........Ευχαριστώ ........Έχουν γραφτεί πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.