Jump to content
7thanasis

Πρόβλημα Με Τη Διάμετρο Της Εξάτμισης Σε Golf V (Γιατι Ρε Μαστορα)

Recommended Posts

Τελικα εχτες εβαλα προγ. Overload 95,εχω K&N στο παπα και ειχα βαλει μεσαιο και τελικο χειροποίητα και οπως ειχαμε πει με τον εξατμισα οταν θα εβαζα προγραμμα θα αλλαζαμε σωληνα απο 55 σε 63,5 απο τον καταλυτη και πισω χωρις αλλαγη καζανακια αφου θα ταιριαζαν μετα.Σημερα πηγα και μου ειπε πρεπει να αλλαξουμε καζανια του ειπα «νομιζα οτι ειχαμε συννενοηθει» και μου λεει δεν ηταν σιγουρο οτι θα εβαζες προγραμμα γι`αυτο τα καζανια εχουν παροχη για 55 και τωρα του λεω τι κανουμε;αλλαξε τωρα τις σωληνες με 180€ και οταν εισαι ανετος με 200 € τα καζανια μου λεει και τα ειχα πληρωσει 230€ τα γ@μ@μενα.Τι κανω τωρα ρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Αν το ξεκαθάρισες ότι θες 63,5mm δεν τα παίρνεις.

 

Αν δεν ξεκαθάρισες τι θες και το άφησες στο "περίπου" τότε είναι δύσκολη η θέση σου.

 

Καλό είναι να είμαστε σαφείς και ξεκάθαροι στο τι θέλουμε, ώστε μετά να μπορούμε αναλόγως να ενεργήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα παω και αυριο το πρωι να του μιλησω για την τιμη,νομιζω 380€ μαζι με τα πρωτα 230€ παει πολυ.Καποιος καλος εξατμισας κοντα μου;μενω Ιλιον

Link to comment
Share on other sites

Για δες στον Exhaust έκανε καλές τιμές παλιότερα.

 

http://exhaust-center.gr/Contact.php?Language=el

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πηγα exhaust και μου ειπε 450€ απο καταλυτη και πισω,μετα γυρναω στον δικο μου και κανονιζουμε 300€ χωρις μεσαιο καζανι,θα υπαρχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα εχεις γραψει λιγο μπερδεμενα φανταζομαι μιλας για catback 63.5mm και στους δυο σωστα;

Δηλαδη catback 63,5mm 530ε στην ουσια με ενα καζανι ο δικος σου

Και 450ε ο αλλος catback 63.5mm με δυο καζανακια.

Προβλημα δεν υπαρχει, αλλα θα εχει θορυβο ο οποιος στα ταξιδια ειναι ενοχλητικος θα ελεγα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο καζανακια τα ειχα βαλει πριν βαλω προγραμμα,με την προυποθεση οτι οταν βαλω προγραμμα και αλλαξω σωληνωσεις απο 55 σε 63,5 τα καζανια θα παραμεινουν τα ιδια ως καταλληλα,αλλα ο εξατμισας δεν μου ειχε βαλει τα καζανια που του ζητησα εξ αρχης,με αποτελεσμα να πρεπει να βαλουμε αλλα.Λοιπον αυτο που αποφασισα κι εγινε ειναι:σωληνα 63,5 με ενα τελικο καζανι με διπλη αποληξη στα 300€ και τα δυο καζανια τα 55αρια που εβγαλα θα μπουν αγγελια μπας και βγει κανα σπασμενο

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι το χω με ενα καζανι απο καταλυτη και πισω και μια χαρα..θορυβο κανει μετα τα 120 και μετα τις 3700 που σημαινει χαλαρα δεν ακουγεται κιχ και μεσα στην πολη εισαι μαμα.αμα θες ηχο απλα ανεβαζεις πανω απο 3700 πχ εγω και ακουγεται καλα...με την υπαρξη του μεσαιου απλα εξαφανιζεις το θορυβο εντελως μιας και το δοκιμασα και αυτο και ηταν σαν μαμα με 70ρα κιολας και δεν ακουγοταν και το βγαλα να ακουω και κατι...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

βασικα επρεπε να βαλεις 63.5 απο την αρχη και τελος.

ουτε διπλα χρηματα ουτε τιποτα

catback εβαλες δεν θα εχανες σε backpressure και να μην εβαζες προγραμμα αμεσα ή και καθολου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.