Jump to content
panosg23

Διακοπτης Φωτον Και Παραθυρων

Recommended Posts

καλσπερα σας εχω ενα γκολφ 5 tdi 1.9 στο οποιο μου εχουν χαλασει οι διακοπτες των παραθυρων απο τη μερια του οδηγου.χαζευοντας στο ebay ειδα ενα σετακι που περιειχε ολους τους διακοπτες των παραθυρων και το διακοπτη φωτον κατι σαν αυτο

http://www.ebay.com/itm/New-Chrome-Headlight-Window-Switches-Kit-For-VW-Jetta-Golf-MK5-Rabbit-6pcs-/181361558578?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2a39fdc432&vxp=mtr

ο δικος μου ο διακοπτης απο τα φωτα ομος εχει τρεις σκαλες δεν εχω προβολακια εαν των εγκαταστησω θα δουλευει???οποιος συνγκολφακιας γνωριζει ας μου απαντησει.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ panosg23 ΛΟΓΙΚΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΕΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΑΝΑΜΑ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ ΣΕ ΣΚΟΤΑΔΙ.ΣΩΣΤΑ?ΑΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ,ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΕΙ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ,ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ CUN BAS Κ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΟΘΗΚΗ.

 

παρακαλω πολυ να διορθωσεις το post και να το γραψεις με μικρους χαρακτηρες...

ευχαριστω.

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Πανο δοκιμασε να βρεις τετοιο σετακι με 3 σκαλες ωστε να μην εχεις προβλημα. Αντικαθιστωντας τα απλα, θα λειτουργουν χωρις καποιο προβλημα.

 

Mike, θα σε παρακαλεσω να γραφεις με μικρους ελληνικους χαρακτηρες. Τα κεφαλαια στην ''γλωσσα'' του forum ειναι σαν να φωναζεις  ;)

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχει 2 σκαλες το 0 τα μικρα τα φωτα και τα κανονικα και τραβιχτο αναβει το πισω φως ομχλης προβολακια μπροστα δεν εχω δυστιχως με αφορμη την βλσβη των διακοπτον της πορτας του οδηγου (εχει πιασει αλατα απο νερο και δεν δουλευουν τα παραθυρα γιατι το ανοιξα απο περιεργεια το καθαρισα αλλα με το ζορι δουλευαν ειχαν οξυδοθει οι επαφες) ειπα να αγωρασω ενα σετακι να τα εχει ολα και για λογους αισθιτικης να ειναι νικελ γιατι οσ γνωστον τα μαυρα ξεφτιζουν εμενα προσωπικα απο μαυρα εχουν γινει ασπρα και ο διακοπτης τον φωτον.ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον σας οποια διποτε αποψη δεκτη!!!!!

Edited by panosg23
Link to comment
Share on other sites

Πανο επιδη τυχαινει να ειμαι ηλεκτρολογος αυτοκινητων θα συμφωνησω με τα παιδια αποψη μου ειναι να παρεις το ιδιο με τις ιδιες σκαλες επιδη τα ηλεκτρολογικα εχουν γινει λιγο περιπλοκα πλεον υπαρχει περιπτωση να μην δουλεψει και καθολου ο καινουργιος διακοπτους. Εχω θα ελεγα να πας σε ενα μαγαζι με ηλεκτρολογικα ανταλλακτικα αυτοκινητων υπαρχουν και διακοπτες μετασιον εξισου πολυ καλα με τις ιδιες δυνατοτητες με το γνησιο και αρκετα φθυνα.

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλευει κανονικα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οντος τα ηλεκτρικα ειναι λιγο μπαχαλο!για να σας δωσο να καταλαβετε το αυτοκινητο εχει αυτον :http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-5-1K-03-08-Schalter-Lichtschalter-NSL-mit-Coming-Home-schwarz-/181656204775?pt=DE_Autoteile&hash=item2a4b8db5e7

και εγω θελω να βαλω:http://www.ebay.com/itm/OEM-Chrome-Headlight-Fog-Light-Switch-For-VW-Golf-GTI-MK5-MK6-Jetta-MK5-Passat-/271764819859?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3f46720f93&vxp=mtr

αυτων αλλα να παρω σετακι που εχει και διακοπτες παραθυρων!ευχαριστω για της συμβουλες!!!!

Edited by panosg23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.