Jump to content

Recommended Posts

Αλοχα ΚΑΙ απο εδω...:D

Μεσα απλα θα αλλαχτει το μπεζ οροφης/πλαστικα με μαυρα και να βαλω LED οροφης καλα, γιατι παιζουν μερικα και ωρες-ωρες ειναι σαν strobe light.. :D 

Αυτο που πρεπει/θελω καποια στιγμη να βαλω τα παλια μου ηχεια/crossover/οθονες προσκεφαλων και να τα συνδεσω με τους ενισχυτες που ηδη βαλει. Χρονο δεν εχω γμτ..

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

  Δυστυχως 2 πιστονια (3 & 4) σπασανε.  Οποτε ανοιγουμε καπακι, γινετε ρεκτιφιε και παμε για σφυριλατα εσωτερικα . Αυτα με την λογικη οτι θα μπει k04 σε κανα 3-4μηνο και θα φτιαξουμε ενα πολυ γερο θεμελιο.

πιστονια  Wossner (oversized 77')

- Μεταλλα ACL

- Μπιελες ZRP

- Μπουζωνια ΑRP

 

 

Στο συνεργειο, επισης θα αλλαχτουν τα παρακατω με καινουργια...

- Αντλια νερου γιατι κανει θορυβο

- Σετ καδενα (νεος κωδικος)

- Σετ φλατζων Γενικης

- Θρος

- Επισκευη δυναμο (εχουμε Bosch ευτυχως)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , ydinopoulos said:

UPDATE

 

  Δυστυχως 2 πιστονια (3 & 4) σπασανε.  Οποτε ανοιγουμε καπακι, γινετε ρεκτιφιε και παμε για σφυριλατα εσωτερικα . Αυτα με την λογικη οτι θα μπει k04 σε κανα 3-4μηνο και θα φτιαξουμε ενα πολυ γερο θεμελιο.

πιστονια  Wossner (oversized 77')

- Μεταλλα ACL

- Μπιελες ZRP

- Μπουζωνια ΑRP

 

 

Στο συνεργειο, επισης θα αλλαχτουν τα παρακατω με καινουργια...

- Αντλια νερου γιατι κανει θορυβο

- Σετ καδενα (νεος κωδικος)

- Σετ φλατζων Γενικης

- Θρος

- Επισκευη δυναμο (εχουμε Bosch ευτυχως)

τι εγινε ? ποσα χλμ ειχες ? ετσι ξαφνικα ?

Link to comment
Share on other sites

128 χιλ χλμ. 

 

ειχα misfires 3 μερες πριν. Έγινε έλεγχος και ειπαμε το δυναμο θέλει επιδιόρθωση (Bosch) γιατί εδινε 11.5-12v max. το πρωί προχτές ξεκινάω μηχανή. Έκανε σαν τρατα και έτρεμε... παμε για τεστ συμπίεσης... ο 3 εδινε 110 ο 4 90 psi. ανοίγουμε κ ειχαν σπάσει τα έμβολα 3 κ 4. 

Link to comment
Share on other sites

αυτα διαβαζω και τρελαινομαι !!!!! ειμαι στα 120 χιλ χλμ χωρις θεματα μεχρι στιγμης αλλα σκεφτομαι να το δωσω ....θεωρεις πως επαιξε ρολο το πουσαρισμα που του εχεις κανει η απλα ετυχε? Για να σπασουν 2 απο τα 4 εμβολα μιλαμε για ατυχια ! θεωρεις πως ολη η ζημια προηλθε απο βουλωμενα  μπεκ? ειχες κανει και καθαρισμο εντωμεταξυ απο ειχα διαβασει ! συν το προγραμμα που σου εδινε πλουσιοτερο μειγμα... Αν εμενες στο stage 1 πιστευεις πως θα γλιτωνες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. ΑΛΛΑ 4 διαφορετικοι μηχανικοι που συζητησα μου ειπαν οτι .... Σιγουρα δεν παιζει ρολο το προγραμμα/μειγμα στο να καταστραφει. ΟΙ ΕΑ111 πασχουν εκει και εχεις μεγαλες πιθανοτητες να σου χαλασουν τα εμβολα. ΙΣΩΣ το προγραμμα να επιταχυνει το αποτελεσμα, αλλα οχι να το ξεκιναει.

 

 Το ιδιο μου ειπε και ο μηχανικος της APR που το συζητησα μαζι του για την γνωμη του, μιας και θεωρω τις γνωσεις/εμπειρια του αρκετα σοβαρες.

Link to comment
Share on other sites

EA 111 μιλάμε για τεράστιο αριθμό κινητήρων ! ! τι να πω ; ελπίζω να τελειώσεις την επισκευή σύντομα χωρίς επιπλέον εκπλήξεις και με ένα λογικό (το ποσο εξαρτάται από τον καθένα μας ) ποσο !
κρατά μας ενήμερους για την πορεία !


το να έβρισκες ένα μοτερ άλλο δεν θα σύμφερε οικονομικά ;

Link to comment
Share on other sites

Η συνέχεια εδώ:

 

Το θέμα θα κλειδωθεί και όταν με το καλό ο ιδιοκτήτης το επισκευάσει ή θέλει ν΄άλλάξει την παρουσίαση, να μου στείλει πμ.

Εύχομαι γρήγορα να ξαναβγεί στο δρόμο.

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Update...  Μετα απο σκεψεις εγινε αλλαγη αναβαθμιση στον κινητηρα...

 Εγιναν εργασιες ρεκτιφιε εσωτερικα και μπηκαν τα εξης...

- Wossner έμβολα 77' (απο 76.5' εργοστασιου)

- ZRP Μπίελες

- Μέταλλα ACL

- ARP μπουζωνια κεφαλής

 

Επισης μπηκε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ αντλια νερου, ιμαντας, σετ φλαντζων γενικης.  Εγινε καθαρισμα/ανακατασκευη στο δυναμο (εργοστασιακο Bosch)

Τα υλικα κορμου και το ρεκτιφιε εγινσε στην εταιρια DRAKOS ENGINEERING. Η ολη εργσαδια βαλε/βγαλε κλπ, στο συνεργειο HyperSport στην Ανω Γλυφαδα.  


Για την ωρα γινεται το πιο βαρετο κομματι......Το στρωσιμο...500 χλμ τελειως φλωρικα και μετα αλλα 2000 πιο εντονα.  

Φωτο στο αλμπουμ...

https://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?/garage/vehicle/1413-volkswagen-golf-mk-6/&show=mods

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.