Jump to content
dimosxania

Οθονη polo 2018

Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ.ειμαι ο Δημος.σημερα λοιπον εκλεισα το νεο vw polo comfortline tsi με τα 95 αλογα και εχω μια απορια.η οθονη στο εσωτερικο του συγκεκριμενου μοντελου ειναι η glossy με τα κουμπια αφης ή βγαινει και με την "απλη" με τα τυπικα κουμπια;αν δεν κανω λαθος οι οθονες εχουν το ιδιο μεγεθος και εχω την εντυπωση οτι κανονικα θα επρεπε να εχει την glossy αλλα απο την αντιπροσωπια μας ενημερωσαν οτι θα εχει την οθονη με τα κανονικα κουμπια.μηπως εκαναν καποιο λαθος ή οντως θα ειναι αυτη που υπαρχει στο βασικο μοντελο trendline.

 

 

Καλως σας βρηκα και απο εδω και περα θα τα λεμε συχνα:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου.με το καλο να παραλαβεις.νομιζω πως θα εχεις την "απλη" οθονη.μηπως η οθονη με τα κουμπια αφης ειναι στον εξτρα εξοπλισμο?

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για να σου πω την αληθεια.ισως ειναι στον προαιρετικο εξοπλισμο αλλα επειδη εψαχνα στο car πριν παω να το κλεισω το αμαξι,ολα τα comfortline ειχαν το glossy φινιρισμα οποτε υπεθεσα οτι ηταν στον βασικο εξοπλισμο και οχι κατι εξτρα.ολο και καποιος κατοχος polo θα μπει για να με κατατοπισει.

 

σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου:thumbsu:

Edited by dimosxania
Link to comment
Share on other sites

Εχουν glossy φινιρισμα αλλα μου φαινεται πιο μικρη η οθονη σε αντιθεση με αυτη που παρουσιαζουν γενικα στο διαδικτυο.παντως στο highline και στο comfortline στο βασικο εξοπλισμο εχουν 6.5" οθονη.ρωτα και καμια αλλη αντιπροσωπεια.κριμα να τη πατησεις.χαλαλι να δωσεις κατι παραπανω να παρεις την οθοναρα

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη φωτό η Οθόνη αυτή είναι προαιρετική στην comfortline, και συνοδεύεται από 2 θύρες usb , και η θέση κατω από τα usb που είναι για το κινιτό είναι και θέση για ασύρματη φόρτιση αν είναι συμβατό και το κινητό. Υποστηρίζει Android auto και Apple carplay αλλά και Mirrorlink.

Και είναι μεγαλύτερη η οθόνη κατά μιαμιση ιντσα χωρίς τα κουμπιά

Edited by Andritsos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Forum!Νεος κάτοχος του Νέου Polo με τα 95hp και την έκδοση comfortline.Εγω στην αρχή έλεγα για την μικρή οθόνη,αλλά όταν πήγα να το κλείσω,από τα 20 λευκά polo που υπήρχαν εκτελωνισμένα στην Cosmocar και τα 20 ήταν με την "8αρα.Μου βγήκε 250€ παραπάνω βέβαια αλλά άξιζε πιστεύω!! Ερώτηση για τους κατόχους...έχω iPhone 7 αλλά από Ότο διαπίστωσα το AppleCar δεν είναι ακόμη διαθέσιμο στη χώρα μας.Υπαρχει κάποιο άλλο app??Επισης ξέρουμε αν παίζει βίντεο η οθόνη;;;Ένα που δοκίμασα να παίξω από το usb, μου έπαιζε μόνο το τραγούδι του βίντεο.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από μένα .Είμαι ο Δημήτρης και σήμερα  παρέλαβα το polo comfortline 95. Δυστυχώς το απόγεύμα που ασχολήθηκα με το αυτοκίνητο διαπίστωσα μια γραμμη στην οθονη 8'  η οποία φαίνεται πιο καθαρά όταν είναι φωτεινό το φόντο.Αυριο θα παω στην αντιπροσωπεία στο τμήμα παραλαβης να δω τι θα κάνουμε.

Γνωριζει κάποιος αν σε περιπτωση αλλαγής υπάρχει πιθανότητα ζημιάς σε τυχόν ξήλωμα του ταμπλό και γενικότερα ποια είναι η πολιτική σε τετοιου είδους θεματα; Είναι το πρώτο μας αυτοκίνητο (καινούργιο) και είμαι να σκάσω.....Σημειωτέον πήγα στην αντιπροσωπεία το απόγευμα και στα οχήματα της αντιπροσωπείας δεν εμφανίζει καποιο θεμα η οθονη.

Πρώτη φορά γράφω σε forum συγγνώμη για τυχόν λάθη στην επεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν , Petros Nikolopoulos said:

Καλησπέρα στο Forum!Νεος κάτοχος του Νέου Polo με τα 95hp και την έκδοση comfortline.Εγω στην αρχή έλεγα για την μικρή οθόνη,αλλά όταν πήγα να το κλείσω,από τα 20 λευκά polo που υπήρχαν εκτελωνισμένα στην Cosmocar και τα 20 ήταν με την "8αρα.Μου βγήκε 250€ παραπάνω βέβαια αλλά άξιζε πιστεύω!! Ερώτηση για τους κατόχους...έχω iPhone 7 αλλά από Ότο διαπίστωσα το AppleCar δεν είναι ακόμη διαθέσιμο στη χώρα μας.Υπαρχει κάποιο άλλο app??Επισης ξέρουμε αν παίζει βίντεο η οθόνη;;;Ένα που δοκίμασα να παίξω από το usb, μου έπαιζε μόνο το τραγούδι του βίντεο.Ευχαριστω!

Πέτρο καλησπέρα εμένα αναπαραγωγή βίντεο μου είπανε ότι δεν γινεται να κάνεις. App κατέβασε η γυναίκα μου ένα vw media control και  vw car - net

Χάρτες παίζει αυτούς τις apple και δεν ανοίγει το Google maps.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , MitsosK said:

Πέτρο καλησπέρα εμένα αναπαραγωγή βίντεο μου είπανε ότι δεν γινεται να κάνεις. App κατέβασε η γυναίκα μου ένα vw media control και  vw car - net

Χάρτες παίζει αυτούς τις apple και δεν ανοίγει το Google maps.

 

Καλησπέρα Μητσο!!Σε ευχαριστώ για τις εφαρμογές!Το media control όμως πως συνδέεται νε το αμάξι;;Δεν μπορούσε να με βρει με τίποτα...Στον οδηγο που κοίταξα έλεγε κάτι για vw Carstick??Τι είναι αυτό;

Edited by Petros Nikolopoulos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κομμάτι της παρουσίασης το έχασα γιατί το αμάξι ήταν δώρο στην γυναίκα μου και καποια στιγμή είδα ότι είχε ενεργοποιήσει το siri από το iPhone, όπου και συνδέθηκε με την οθόνη και έκανε αναγνώριση φωνής και επειδή είμαι και λίγο τσοπανος.....Αύριο θα πάω από αντιπροσωπεία και αν είναι όλα καλά θα ρωτήσω και θα σου γράψω τι ακριβώς κάνεις.

Πάντως γνωμη μου  τα παραπάνω λεφτά για την οθόνη άξιζαν.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.τελικα το αμάξι το αγοράσαμε με την μεγάλη οθόνη.καλυτερα έτσι παρά να το μετανιώνουμε μετά.και όντως,αξίζει.δοκιμαστηκε με oneplus 5t σύνδεση μέσω android auto και είναι εξαιρετικά εύχρηστο.οι χάρτες τέλειοι,φωνητική πλοήγηση,spotify απροβληματιστο και κλήσεις με πολύ καλή ποιότητα σε σημείο να ακούγομαι καλύτερα από το bluetooth του αμαξιού παρά από το ακουστικο-ηχειο του κινητου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα πάλι.

Εγινε έλεγχός της οθόνης και μου είπανε για αντικατάσταση κατευθείαν, ευγενεστατοι και αμεση λυση .Αυριο θα αλλαχθεί.

Petros nikolopoulos μου είπανε αφού ενεργοποιήσεις (δεδομένα ανοιχτά) Στο iPhone σου το siri συνδέεις με καλώδιο το iPhone με την οθόνη πατάς το app πάνω δεξιά και κάνεις συγχρονισμό το τηλ σου με την οθονη του αυτοκινητου και γίνεται καθρεπτισμος με το κινητό σου. Η οθόνη η συγκεκριμένη δουλεύει καλύτερα με το iPhone απ ότι είπε.

Οι εφαρμογές δεν χρειάζονται που σου έγραψα.Αν βρεις κάποια χρήση ενημέρωσε και εμάς.

 

Edited by MitsosK
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2018 at 11:04 ΠΜ, MitsosK said:

Καλημέρα και από μένα πάλι.

Εγινε έλεγχός της οθόνης και μου είπανε για αντικατάσταση κατευθείαν, ευγενεστατοι και αμεση λυση .Αυριο θα αλλαχθεί.

Petros nikolopoulos μου είπανε αφού ενεργοποιήσεις (δεδομένα ανοιχτά) Στο iPhone σου το siri συνδέεις με καλώδιο το iPhone με την οθόνη πατάς το app πάνω δεξιά και κάνεις συγχρονισμό το τηλ σου με την οθονη του αυτοκινητου και γίνεται καθρεπτισμος με το κινητό σου. Η οθόνη η συγκεκριμένη δουλεύει καλύτερα με το iPhone απ ότι είπε.

Οι εφαρμογές δεν χρειάζονται που σου έγραψα.Αν βρεις κάποια χρήση ενημέρωσε και εμάς.

 

Καλημέρα!!!:yes:

Ακολούθησα τα βήματα που μου είπες και συνδέθηκε κανονικά το iPhone με την οθόνη, και υπάρχει και η δυνατότητα πλοήγησης από τους χάρτες της Apple αλλά και της Google.Super!!!!Σε ευχαριστώ πολύ!

Με τις άλλες εφαρμογές που αναφέρεις πιο πάνω δεν κατάφερα να συνδεθώ ποτέ και δεν μπορώ και να καταλάβω το λόγο. Εν το μεταξύ από ότι διάβασα στις δυνατότητες τους, σου προσφέρουν και εύρεση τοποθεσίας, για το που έχεις παρκάρει το αυτοκίνητο σου και πολλά άλλα. Η εφαρμογή Car-Net μου ζητούσε να βάλω τον κωδικό του αυτοκινήτου μου, που βρίσκεται και πάνω στο παρμπρίζ. Τον έγγραφα κανονικά και μου έβγαζε ότι δεν υπάρχει αυτοκίνητο με τέτοιο αριθμό.:thumbsd:

Τελοσπάντων από ότι φαίνεται θα κάνω την δουλεία μου με το τρόπο που μου υπόδειξες.( Car Play του Iphone)

 

Υ.Γ.: Κρίμα να μην παίζει βίντεο η οθόνη, πχ ένα βίντεο κλιπ από το τραγούδι που μόλις έχεις φορτώσει από το usb σου.;)

 

 

Update:Πήγα αντιπροσωπεία σήμερα και μου έβαλαν δωρεάν ένα τσιπακι κάτω από το τιμόνι, VW data plug, και κατέβασα την εφαρμογή VW Connect.Σου έχει μέσα όλες όσες πληροφορίες θες για το αμάξι σου.Απο το που το έχεις παρκάρει,τι διαδρομή έχεις κάνει,τι καύσιμο έχεις,μέχρι ποτέ είναι να κανείς το service και να κανονισεις service μέσω της εφαρμογής.Πολυ πολύ καλό!!!!Εχει πολλές δυνατότητες!!

Edited by Petros Nikolopoulos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτοχος Polo 2018 1.0 115hp highline. Ενώ είχα προσέξει πολύ τις προδιαγραφές κτλ, την πάτησα με τη στάνταρ οθόνη 6.5". Και αυτό γιατί ενώ στο Ibiza με €200 έπαιρνες μια SD Card για να έχεις σύνδεση για Android Auto, στο Polo νομίζω δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Η ειρωνεία είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι η ίδια οθόνη / σύστημα.

Χρησιμοποιώ πολύ GPS στο αυτοκίνητο και θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα Android auto / navigation. Έχετε να προτείνετε καμιά λύση για αυτό; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2018 at 2:45 PM, Petros Nikolopoulos said:

Καλημέρα!!!:yes:

Ακολούθησα τα βήματα που μου είπες και συνδέθηκε κανονικά το iPhone με την οθόνη, και υπάρχει και η δυνατότητα πλοήγησης από τους χάρτες της Apple αλλά και της Google.Super!!!!Σε ευχαριστώ πολύ!

Με τις άλλες εφαρμογές που αναφέρεις πιο πάνω δεν κατάφερα να συνδεθώ ποτέ και δεν μπορώ και να καταλάβω το λόγο. Εν το μεταξύ από ότι διάβασα στις δυνατότητες τους, σου προσφέρουν και εύρεση τοποθεσίας, για το που έχεις παρκάρει το αυτοκίνητο σου και πολλά άλλα. Η εφαρμογή Car-Net μου ζητούσε να βάλω τον κωδικό του αυτοκινήτου μου, που βρίσκεται και πάνω στο παρμπρίζ. Τον έγγραφα κανονικά και μου έβγαζε ότι δεν υπάρχει αυτοκίνητο με τέτοιο αριθμό.:thumbsd:

Τελοσπάντων από ότι φαίνεται θα κάνω την δουλεία μου με το τρόπο που μου υπόδειξες.( Car Play του Iphone)

 

Υ.Γ.: Κρίμα να μην παίζει βίντεο η οθόνη, πχ ένα βίντεο κλιπ από το τραγούδι που μόλις έχεις φορτώσει από το usb σου.;)

 

 

Update:Πήγα αντιπροσωπεία σήμερα και μου έβαλαν δωρεάν ένα τσιπακι κάτω από το τιμόνι, VW data plug, και κατέβασα την εφαρμογή VW Connect.Σου έχει μέσα όλες όσες πληροφορίες θες για το αμάξι σου.Απο το που το έχεις παρκάρει,τι διαδρομή έχεις κάνει,τι καύσιμο έχεις,μέχρι ποτέ είναι να κανείς το service και να κανονισεις service μέσω της εφαρμογής.Πολυ πολύ καλό!!!!Εχει πολλές δυνατότητες!!

 

Τι τους είπες για να σου βαλουν το VW Data Plug?

Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2019 at 11:22 AM, butters said:

Καλημέρα, κάτοχος Polo 2018 1.0 115hp highline. Ενώ είχα προσέξει πολύ τις προδιαγραφές κτλ, την πάτησα με τη στάνταρ οθόνη 6.5". Και αυτό γιατί ενώ στο Ibiza με €200 έπαιρνες μια SD Card για να έχεις σύνδεση για Android Auto, στο Polo νομίζω δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Η ειρωνεία είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι η ίδια οθόνη / σύστημα.

Χρησιμοποιώ πολύ GPS στο αυτοκίνητο και θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα Android auto / navigation. Έχετε να προτείνετε καμιά λύση για αυτό; Ευχαριστώ!

Μήπως έχει ψαχτεί κανείς για κάτι αντίστοιχο; Ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη :-(

Link to comment
Share on other sites

Στο ibiza δε μπαινει sd card για το android auto.απλα τα 200 ειναι το ξεκλειδωμα απο την αντιπροσωπεια για να δουλεψει το android auto.μηπως και στο polo παιζει το ιδιο?

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

On 9/18/2019 at 11:45 AM, diver86 said:

Στο ibiza δε μπαινει sd card για το android auto.απλα τα 200 ειναι το ξεκλειδωμα απο την αντιπροσωπεια για να δουλεψει το android auto.μηπως και στο polo παιζει το ιδιο?

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς όχι. Αυτό είχα υπόψη μου και γω και την πάτησα... :(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα εγώ έχω την μεγαλύτερη οθόνη οπότε δεν ξέρω πως είναι αυτή που λες και τι δυνατότητες έχει αλλά μήπως να κάνεις μια ερώτηση σε ειδικούς? Δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω εταιρίες...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι κάτοχος του polo 19 με την απλή οθόνη

Η ερώτηση μου είναι εάν γίνεται να τοποθετηθεί η μεγαλύτερη?

Αν έβρισκα μια μεταχειρισμένη ίσως,θα λειτουργούσε ή χρειάζονται και άλλες παρεμβάσεις?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάει πακέτο με μια μονάδα που μπαίνει μέσα στο ντουλαπάκι.χωρις να κάνω διαφήμιση ρώτα delectronics.gr.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγαμε στην αντιπροσωπεία για σέρβις λαδιού σε polo 2019 που το πήραμε μεταχειρισμένο από Γερμανία , μας είπανε 400 ευρώ κοστίζει ο κωδικός για να ξεκλειδώσει η λειτουργία app αξίζει ; Δεν την έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.