Jump to content
Panagiotis83

Σετ Καδενας

Recommended Posts

Καλησπέρα vw club.Όποιος μπορεί, παρακαλώ να με βοηθήσει.Golf 5 1.400 tsi 2009,έχω θόρυβο από την καδενα στα 245.000χλμ.Μετα από επίσκεψη σε συνεργείο ενημερώθηκα ότι πρέπει να τα αλλάξω ολα(Σετ καδενας,μεταβλητο,και καδενα αντλίας),φυσικά γνήσια μου πρότειναν, περίπου 800€+εργατικά κόστος.Παιρνοντας μια δεύτερη γνώμη, μου είπαν ότι το μεταβλητό δεν χρήζει αλλαγής και τα ανταλλακτικά δεν είναι απαραίτητο να είναι γνήσια αλλά να είναι μια καλή εταιρία, υπόψιν η δεύτερη γνώμη ηρθε από Γερμανία από άνθρωπο που δουλεύει στην Vw.Ολα αυτά με έχουν καταμπερδεψει και δεν ξέρω τι να κάνω.Γνησια η ιμιτασιον?Αλλαγή μεταβλητού η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα vw club.Όποιος μπορεί, παρακαλώ να με βοηθήσει.Golf 5 1.400 tsi 2009,έχω θόρυβο από την καδενα στα 245.000χλμ.Μετα από επίσκεψη σε συνεργείο ενημερώθηκα ότι πρέπει να τα αλλάξω ολα(Σετ καδενας,μεταβλητο,και καδενα αντλίας),φυσικά γνήσια μου πρότειναν, περίπου 800€+εργατικά κόστος.Παιρνοντας μια δεύτερη γνώμη, μου είπαν ότι το μεταβλητό δεν χρήζει αλλαγής και τα ανταλλακτικά δεν είναι απαραίτητο να είναι γνήσια αλλά να είναι μια καλή εταιρία, υπόψιν η δεύτερη γνώμη ηρθε από Γερμανία από άνθρωπο που δουλεύει στην Vw.Ολα αυτά με έχουν καταμπερδεψει και δεν ξέρω τι να κάνω.Γνησια η ιμιτασιον?Αλλαγή μεταβλητού η οχι?
Χίλιες φορές γνήσια γιατι έχεις την εγγύηση που είναι 2 χρονια (μην σου πουν το αντίθετο να ζητήσεις τιμολόγιο αγοράς) ξέχνα τα ιμιτασιον αν όχι όλα κάποια από τα παρελκόμενα ενδέχεται να μην είναι τόσο σόι.
Γρανάζι μεταβλητού με τα χλμ. Που έχεις καλό θα ήταν να το άλλαζες κι αυτό.
Το θέμα μας είναι η τιμή θεωρώ ότι για 5αρι σου ζητάνε πολλά. Ψαξτο λίγο καλύτερα.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανοιχτό θέμα.

Πριν ποστάρουμε κάνουμε αναζήτηση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.