Jump to content
aposg99

Αξιοπιστα πρατηρια Β. Ευβοιας

Recommended Posts

Με την κατασταση που επικρατει στις τιμες η αισχροκερδια βρισκει εδαφος ακομα περισσοτερο . Θα μετακινηθω για τις καλοκαιρινες διακοπες μου στη Β. Ευβοια και η λυση μεταφορας καυσιμου απο Αττικη δεν ειναι εκτος απο ασφαλης λυση και η ιδανικη για την καταναλωση που θα γινει.

Εχουμε εικονα για αξιοπιστα πρατηρια στη Βορεια Ευβοια...πλευρα Λιμνης...Αιδηψου....Ιστιαιας??

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό πρατήριο στην Εύβοια, αλλά όχι Βόρεια είναι στον χαρλαβάνη, είναι μετά το Lidl έξω από τη Χαλκίδα. Οι τιμές είναι από τις καλύτερες, αλλά ίσως όχι η φτηνότερη.

Αν θυμάμαι καλά, είχε ένα Χ ως σήμα. Ήταν ανεξάρτητο πρατήριο τότε.

 

Το 2020 έβαλα εκεί γιατί ήταν καινούργιο και καθαρό, μετά από 2-3 γνωστούς με καλά αυτοκίνητα που είχαν δοκιμάσει σχεδόν όλα τα βενζινάδικα της περιοχής.

Τα χιλιόμετρα ήταν τα περισσότερα που έχω βγάλει ποτέ με diesel. Έβαλα απλό πετρέλαιο και ενισχυμένο, έβγαζε το απλό περισσότερα.

Γέμισα εκεί πάρα πολλές φορές, σε διάστημα 2 μηνών γυρνούσα όλη την Εύβοια και κατέβηκα και Αθήνα. Πάντα έβγαζε τα ίδια και τα περισσότερα από κάθε άλλο πρατήριο που έχω βάλει έως τώρα

.

Βενζίνη έβαλα 100άρα σε άλλο αυτοκίνητο, μετρημένη δεν είχε καθόλου επιστροφές, αυτονομία πάνω από το μέσο όρο που έβγαζα με άλλα πρατήρια και πάλι.

Γενικά μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση η αυτονομία, που σημαίνει ότι δεν έκλεβαν πολύ έως καθόλου και είχε υψηλό αριθμό κετανίου - οκτανίου αντίστοιχα με καθαρές δεξαμενές.

 

Απέφυγε τον pacman που βάζει καύσιμο είναι τσαπατσούλης, προτίμησε την εξυπηρετική κυρία.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Περνώντας βάλε κοντα στη Χαλκιδα οταν θα δεις τις τιμες στη Β Ευβοια θα μετανιωσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου λεω ειναι προς δροσια.

Τελευταια βενζιναδικα με νορμαλ τιμες ηταν μεχρι Αρτακη αντε Σηπιαδα ενα Shell (δεν βαζω shell).

Αν παρκαρεις και δεν Κανεις γυρες θα βγεις αν βαλεις εκει που αου ειπα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο με ενδιαφερει το σωστο καυσιμο κ επειτα η τιμη αλλα οκ...θα το εχω υπ οψιν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.