Jump to content
danichro

Vw Tiguan

Recommended Posts

αλλο ενα παραφορτωμενο ( απο εξτρα) tiguan θα προστεθει στην παρεα σε κανα 5μηνο ;)

οσο για το χειροφρενο ενεργοποιειται μονο οταν ειναι σταματημενο το αμαξι και παταμε φρενο........

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς σου βαράει καμπανάκια (ντιν-ντιν-ντιν)

Το autohold έχει να κάνει με τα αυτόματα κιβώτια ταχυτήτων. Πάντως αφού είσαι γυναίκα σε εξυπηρετεί το ηλεκτρονικό χειρόφρενο!

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια !αν γνωριζει καποιος ας δωσει τα φωτα του?λογω το οτι το αμαξι ερχεται με το rcd 300και ψηνωμαι για κανα μουλτι

εψαχνα πριν στο ebay και εβρισκα κατι τιμες 300-400ακομα και 1000 τα επωνυμα τι πεζεται ξερει κανεις αν παρω ενα με400 ευρω

εχει τις ιδιες λειτουργιες με το επωνυμο?

εχει παρει κανεις?πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς σου βαράει καμπανάκια (ντιν-ντιν-ντιν)

Το autohold έχει να κάνει με τα αυτόματα κιβώτια ταχυτήτων. Πάντως αφού είσαι γυναίκα σε εξυπηρετεί το ηλεκτρονικό χειρόφρενο!

είμαι γυναίκα, αλλά πιο διαβασμένη από σένα. ;):lol::lol:

και επειδή το βιντεάκι λέει για το Πασάτ, απλά δες τα τεχνικά χαρακτηρηστικά στα Tiguan

Edited by flu
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας

Σκέπτομαι ένα οικονομικό SUV για 2ο "εκδρομικό" αυτοκίνητο και, αν πάω σε καινούργιο, το TIGUAN στα 1.400cc μοιάζει καλλίτερη συνολικά επιλογή από TERIOS, Sportage, Tuscon.

Ξέρετε όμως αν μπορεί να δουλεύει κανονικά με βενζίνη 95 οκτανίων, ή θα έχει κάθε τόσο προβλήματα. Τί συνιστά επισήμως η VW για τον κινητήρα αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας

Σκέπτομαι ένα οικονομικό SUV για 2ο "εκδρομικό" αυτοκίνητο και, αν πάω σε καινούργιο, το TIGUAN στα 1.400cc μοιάζει καλλίτερη συνολικά επιλογή από TERIOS, Sportage, Tuscon.

Ξέρετε όμως αν μπορεί να δουλεύει κανονικά με βενζίνη 95 οκτανίων, ή θα έχει κάθε τόσο προβλήματα. Τί συνιστά επισήμως η VW για τον κινητήρα αυτό ?

Καλημέρα!

Απο βενζίνη αποκλειστικά σούπερ.... Απο αξιοπιστία....... :lol: .... και εγω περιμένω να μαθω μόλις κυκλοφορήσει λίγο....!

Ευτύχης

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ήδη αναμονή 10+ μήνες, φαντάζεσαι τί έχει να γίνει μόλις βγάλουν και διαφημιστικό στην Ελλάδα?

Αλήθεια γιατί τόσο μεγάλη καθυστέρηση? Αδυνατεί το εργοστάσιο να ολοκληρώσει μαζεμένες παραγγελίες?

Link to comment
Share on other sites

σημερα το εκανα test drive και μου ειπαν οτι η παραδοση ειναι 5 μηνες.

οτι αυτοκινητο ειχε διατεθει για ελλαδα δοθηκε...και πλεον τα κανεις ολα παραγγελεια η οποια ειναι 5 μηνες.

μεχρι το τελος 2008 δεν θα αλλαξει.

εμενα μου βγαινει 29600 αυτ που θελω....sport...λευκο...και γυαλινη οροφη.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε όμως αν μπορεί να δουλεύει κανονικά με βενζίνη 95 οκτανίων, ή θα έχει κάθε τόσο προβλήματα. Τί συνιστά επισήμως η VW για τον κινητήρα αυτό ?

εγω σε οποια αντιπροσωπεια και να ρωτησα μου ειπαν 95αρα........

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ TIGUAN ?

Καλωσόρισες JIMGANI,

Προς το παρόν έχουμε μόνο ένα topic όπου συζητάμε τα πάντα για το Touareg, οπότε και μετέφερα εδώ το topic σου.

Βέβαια με την εμπορική επιτυχία και την κίνηση που βλέπω να έχει, προβλέπω πως σύντομα θα αποκτήσει δικό του ξεχωριστό forum.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

το παρηγγειλα και εγω τελος δεκεμβριου (απο rorris) και μου ειπαν 3,5 μηνες αναμονη αλλα εχει περασει ηδη 1,5 μηνας και κανενα νεο...εμενα μου πηγε 28500 με trend εκδοση, μεταλλικο χρωμα, προβολακια και κατι σενσορες εξτρα (βροχης, καθρεφτη, παρκαρισματος)...παντος ειναι πρωτη φορα που περιμενω για αυτοκινητο τοσο πολυ και ομολογω οτι εχω τρελλαθει...οσον αφορα την καταναλωση (μεικτη) γραφει 9,5 η αντιπροσωπεια και το auto-bild 13,5 (με οδηγηση εως 50χλμ/ωρα στην πολη και 120χλμ/ωρα στο εθνικο δικτυο)...εμενα με βλεπω για κανα 14 χαλαρα...αα και η αυτονομια για τα 64 λιτρα, που ειναι το ντεποζιτο του, ειναι γυρω στα 500 χλμ...VAGOS.T ποτε το παρηγγειλες εσυ και σου ερχετε τωρα; απο ποια αντιπροσωπεια;...

Link to comment
Share on other sites

φιλος tiguanas καλησπερα το αμαξι το παρηγγειλα πριν δυο μηνες περιπου αλλα ημουν απο τους πρωτους τυχερους που το παρηγγειλα οποτε

περνω απο πρωτη παραλαβη!μου ειπαν απο αρχης οτι ενδεχεται να μου παρει και 3 1/2 μηνες και ειπα θα περιμενω .απο νησι το περνω το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους σας..

Ειμαι κατοχος ενος Golf V 1.6 fsi και 5 Γεναρη το παρρηγειλα.. Εχω τρελαθει να περιμενω...Αλλοι τρεις εμειναν.Ξερει κανεις τιποτα νεοτερο με τις παραδοσεις;;Α!! χρωμα μαυρο sport εκδοση

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ TIGUAN ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ 30 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΜΑΥΡΟ ΣΠΟΡ ΜΕ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΟΡΟΦΗ ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΕΙ 33.000.ΤΟ ΕΚΑΝΑ TEST DRIVE ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΦΡΕΝΑ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΡΟΠΗ.

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 3ΜΙΣΗ ΜΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΣΤΟΥΣ 2ΜΙΣΗ ΑΠΟ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΑΠΟ KARENTA ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ...

ΠΗΡΑ ΤΟ ESCAPE ΣΕ ΜΑΥΡΟ,ΜΕ ΦΙΜΕ ΤΖΑΜΙΑ,ΠΑΚΕΤΟ ΧΡΩΜΙΟΥ,ΟΡΟΦΗ,ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΤΙΜΟΝΙΟΥ,17ΑΡΕΣ ΖΑΝΤΕΣ,ΚΟΤΣΑΔΟΡΟ,xenon,park assist και αισθητηρες βροχης...εβαλα κ το cd player με τα 6 cd...Αληθεύει οτι εχει tauch screen??

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ....

κατι αλλο..εσεις που λετε οτι θα τα εχετε σε 1 με 2 μηνες, πηρατε απο τα προπαραγγελμενα??

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΑΠΟ KARENTA ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ...

ΠΗΡΑ ΤΟ ESCAPE ΣΕ ΜΑΥΡΟ,ΜΕ ΦΙΜΕ ΤΖΑΜΙΑ,ΠΑΚΕΤΟ ΧΡΩΜΙΟΥ,ΟΡΟΦΗ,ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΤΙΜΟΝΙΟΥ,17ΑΡΕΣ ΖΑΝΤΕΣ,ΚΟΤΣΑΔΟΡΟ,xenon,park assist και αισθητηρες βροχης...εβαλα κ το cd player με τα 6 cd...Αληθεύει οτι εχει tauch screen??

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ....

κατι αλλο..εσεις που λετε οτι θα τα εχετε σε 1 με 2 μηνες, πηρατε απο τα προπαραγγελμενα??

Καλοριζικο και welcome to our club :) Μπορεις να μας πει ποσο σου κοστισε? Touch screen εχει το RNS510

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και welcome to our club :) Μπορεις να μας πει ποσο σου κοστισε? Touch screen εχει το RNS510

Ευχαριστω...ατελειωτες μου φαινονται οι μερες....

Μου βγηκε γυρω στα 34000...Γενικα μου ειπανε οτι αυτο το cd player εκτος απο 6 cd εχει κ ασπρομαυρη tauch screen την οποια δεν την αναφερει στα χαρακτηριστικα...γενικα με το χρονο παραδωσης τι παιζει?εσεις εχετε παρει απο αυτα που εχουν παραγγελθει πριν ερθει στιν Ελλαδα το αμαξι απο τις αντιπροσωπειες??

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ 30/12 (ΣΠΟΡ ΜΑΥΡΟ ΓΥΑΛΙΝΗ ΟΡΟΦΗ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΟΛΥΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΙΜΟΝΙ 33.000 ΕΥΡΩ)ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΗΝΕΣ.

ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ 15-20 ΜΑΡΤΙΟΥ.ΔΩΡΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΟΤΙ ΤΟ ΤΟΥΡΜΠΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΑ 2 ΜΙΣΗ BAR ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΕΤΑ ΤΑ 80.000 - 100.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?

(Α ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΞΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕΝΕΙ ΔΕΜΕΝΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ)

Edited by JIMGANI
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι βλεπω μεχρι στιγμης εχω παραγγειλει με διαφορα το πιο ακριβο tiguan μια και ξεσηκωσαμε απο τον καταλογο ολα τα εξτρα πλην δερματινων καθισματων..... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

escape candy white,παραγγελια 31-1,παραδοση σε 5μηνες....τελικη τιμη 35840....... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.