Jump to content
Σπύρος

Αγορά κινητού

Recommended Posts

Λόγω οτι έχασα το κινητό μου θα ήθελα την πολίτιμη συμβουλή σας πάνω στο θέμα αυτό. Ψάχνω ένα τηλέφωνο NOKIA 3G που να έχει οπωσδήποτε BLUETOOTH, Ο τηλεφωνικός κατάλογος να χωράει τουλάχιστον 1.000 επαφές. Το οικονομικό δεν μας απασχολεί.

Έχω υπόψην μου το 6680, Ν70 και το Ν91. Καμιά πρόταση??

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Ν70 καλο σε δυνατοτητες, ενα κλικ πανω απο το 6680, αλλα εχει καταληξει να το εχει και η κουτση Μαρια. Το 6680 που εχω ειναι αρκετα καλο. Οι διαφορες με το Ν70 ειναι οτι δεν εχει 2.0 Μpixels καμερα και ραδιοφωνο.

Το Ν91 δεν μπορω να πω οτι με τρελαινει αν και εχει δυναντοτητες αναλογες του Ν70.

Το Ρ990 ειναι αλλη κατηγορια εντελως. Μαλλον θα δυσκολευτεις Σπυρο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το 6680 και το εδωσα και πηρα το Ν70!

Μονο που εχει ραδιοφωνο και καλυτερη καμερα(zoom εχει καλυτερο το 6680) πήγαινε για αυτο..και απο εμφανιση πολυ ομορφο!

Το μονο που μου παρουσιασε και εμενα και του κολητου μου κυριως, ειναι οτι καμια φορα ενω με καλουν δεν χτυπαει(δεν ακουγεται)(σαν να μπαινει μονο του στο αθορυβο) και θα παμε να το δουνε..

Με μια αναβαθμηση πιστευω να στρωσει..

Edited by MmaannoosS
Link to comment
Share on other sites

Apo kinita stin Ellada exw mesanixta! lol

Alla giati den perneis kanena apo auta ta PDA-kinita?!

vzw_xv6700.jpg

Γιατί έχω κακή ανάμνιση. Μια φορά έσκυψα σε μια δεξαμενή λαδιού και μου έπεσε. Ήταν 3 ημερών. Απο τοτε αποφάσισα να μην ξαναπάρω. Μάλλον πάω για το Ν70

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Σπύρο αν έχεις κάνα σοβαρό κινητό για πούλημα πες μου γιατί το δικό μου έχει αρχίσει και τα φτήνει

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο αν έχεις κάνα σοβαρό κινητό για πούλημα πες μου γιατί το δικό μου έχει αρχίσει και τα φτήνει

Αν είχα σοβαρό κινητό για πούλημα δεν θα ήμουνα ήδη 2 μέρες χωρίς κινητό και από ότι προβλέπεται θα μείνω μέχρι τις 18/03/2006. Μακάρι να είχα να σου χάριζα ένα αλλά δυστυχώς δεν έχω για εμένα. <_<

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο, όπου να ναι, έρχεται το Ν80. αν έχεις λίγη υπομονή,πάρτο χωρίς δεύτερη σκέψη.

είναι μακραν το καλύτερο NOKIA αυτή τη στιγμή.

όμως η τιμή του αναμένεται κάπου στα 600 ε

(κοίτα τις ιδιότητές του στο myphone.gr)

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο, όπου να ναι, έρχεται το Ν80. αν έχεις λίγη υπομονή,πάρτο χωρίς δεύτερη σκέψη.

είναι μακραν το καλύτερο NOKIA αυτή τη στιγμή.

όμως η τιμή του αναμένεται κάπου στα 600 ε

(κοίτα τις ιδιότητές του στο myphone.gr)

Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύ σωστή γνώμη σου καταρχήν. Το προβλημά μου είναι οτι δεν έχω καθολου κινητό αυτην την στιγμή. Περιμένω να έρθει το κινητό γιατί δεν έχω πρόσβαση ούτε στις επαφές μου. Παρόλα αυτά σε πόσο καιρό θα έρθει??? Μακάρι να το πάρω

edit: Πήγα στο myphone και το είδα. Καταπληκτικό κινητό. Έχεις δίκιο. Μπορείτε να το δείτε Εδώ και να θέλετε να μας πείτε την γνώμη σας

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

...σε πόσο καιρό θα έρθει???...

μια φίλη μου που δουλεύει σε μια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας, μου είπε οτι το περιμένουν αυτές τις μέρες.πάντως,επειδή το θέλω κι εγώ, μόλις έχω νεότερα, θα σε ειδοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια ΤΑΖ. Μάλλον για το Ν 80 πάω πλέον. Οι υπόλοιποι τι λέτε?? Πως σας φαίνεται το Ν 80?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια ΤΑΖ. Μάλλον για το Ν 80 πάω πλέον. Οι υπόλοιποι τι λέτε?? Πως σας φαίνεται το Ν 80?

Symbian 9.1, UPnP, 40MB internal memory, USB 2.0, WLAN, Radio, MP3, Camera 3Mp και sliding.

Νομιζω ειναι μια ολοκληρωμενη προταση (επιτελους) απο την Νοkia. Η τιμη κοντα στα ¤600 λογικη και το μαυρο χρωμα σκιζει! ;)

Αααααααααααλλααααααααα βεβαια με ολα τα νεα κινητα και ειδικα τα Nokia, κρατα μικρο καλαθι στην αρχη. Δεν ξερω αν με πιανεις τι εννοω, αλλα οι πρωτες παρτιδες σχεδον παντα αντιμετωπιζουν προβληματα σοβαρα ή μη.

ΥΓ. Α να χαθειτε, με συγκινησατε, θυμηθηκα την θρυλικη εποχη που ειχα το 7650 μου! ;);)

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααλλααααααααα βεβαια με ολα τα νεα κινητα και ειδικα τα Nokia, κρατα μικρο καλαθι στην αρχη. Δεν ξερω αν με πιανεις τι εννοω, αλλα οι πρωτες παρτιδες σχεδον παντα αντιμετωπιζουν προβληματα σοβαρα ή μη.

Συμφωνώ μαζί σου Νίκο. Είχα και έγω παλαιότερα τέτοιο πρόβλημα. Να το ρισκάρω?? Δεν έχω τον άπειρο χρόνο να τρέχω στις αντιπροσωπείες?? Τι με συμβουλεύεις?

Link to comment
Share on other sites

Nα κυκλοφορησει πρωτα κανενα 2μηνο (για να κυκλοφορησει και η αναβαθμιση του) και μετα.

Αν θες αμεσα συσκευη μπορω να σου δωσω και εγω μια αλλα πρεπει να ψαξω...

Link to comment
Share on other sites

Nα κυκλοφορησει πρωτα κανενα 2μηνο (για να κυκλοφορησει και η αναβαθμιση του) και μετα.

Αν θες αμεσα συσκευη μπορω να σου δωσω και εγω μια αλλα πρεπει να ψαξω...

Θα με υποχρέωνες ρε Νίκο γιατί δεν έχω κινητό να επικοινωνήσω. Μπορεί να πάρω ένα προσωρινά και να πάρω το Ν80 το καλοκαίρι. Δεν ξέρω αν θα μου δώσουν αναβάθμιση το καλοκαίρι όμως. :D:D Θα τα πούμε από κοντά στο Καρπενήσι. Σε ευχαριστώ πολύ και μόνο που το είπες πάντως. Με σκλάβωσες

Link to comment
Share on other sites

Παντως Σπυρο αφου το οικονομικο δεν ειναι προβλημα γιατι δεν παιρνεις ενα Ν70 και σε 2-3 μηνες και το Ν80?

Ετσι θα εχεις και backup κινητο για το μελλον.

Πολύ καλή ιδέα Μιχάλη απλά έχω μεγάλη αναβάθμιση και μπορώ να πάρω όποιο κινητό θέλω. Σε 2-3 μήνες δεν νομίζω να μου δώσουν άλλη αναβάθμιση. Απλά μπορώ να πάρω σε έναν συγγενή μου 5 κινητα τώρα και να πάρω εγω σε 2-3 μήνες το Ν80 και να πάρω τώρα ενα κινητο για να κάνω δουλειά μου

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το 6680 και το εδωσα και πηρα το Ν70!

Μονο που εχει ραδιοφωνο και καλυτερη καμερα(zoom εχει καλυτερο το 6680) πήγαινε για αυτο..και απο εμφανιση πολυ ομορφο!

Το μονο που μου παρουσιασε και εμενα και του κολητου μου κυριως, ειναι οτι καμια φορα ενω με καλουν δεν χτυπαει(δεν ακουγεται)(σαν να μπαινει μονο του στο αθορυβο) και θα παμε να το δουνε..

Με μια αναβαθμηση πιστευω να στρωσει..

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Η λύση είναι να μην επιλέγεις ως ήχους κλήσης αρχεία που τα έχεις αποθηκεύσει στην extra μνήμη, αλλά στην μνήμη του τηλεφώνου. Πάντως του έκανα και μια αναβάθμιση καλού-κακού.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινω το nokia n71 worthy.gifworthy.gifworthy.gif που ειναι κορυφαιο!οπου να ναι ερχεται.Για δειτε λιγο στο www.nokia.com

Δεν μου άρεσε να σου πω την αλήθεια. Το Ν80 γιατί δεν το είχε στο www.nokia.com??

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο, όπου να ναι, έρχεται το Ν80. αν έχεις λίγη υπομονή,πάρτο χωρίς δεύτερη σκέψη.

είναι μακραν το καλύτερο NOKIA αυτή τη στιγμή.

όμως η τιμή του αναμένεται κάπου στα 600 ε

(κοίτα τις ιδιότητές του στο myphone.gr)

:D:D

Με διαφορά ότι καλύτερο σε κινητό! Θα βγει μέσα στο Μάρτιο με τιμή γύρω στα 500 ευρώ. Να το περιμένεις και ας μην έχεις κινητό.

Αύριο πετάω για Cebit όπου θα το δω... υπομονή για εντυπώσεις λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

:D:D

Με διαφορά ότι καλύτερο σε κινητό! Θα βγει μέσα στο Μάρτιο με τιμή γύρω στα 500 ευρώ. Να το περιμένεις και ας μην έχεις κινητό.

Αύριο πετάω για Cebit όπου θα το δω... υπομονή για εντυπώσεις λοιπόν.

Δωσε μας και καμμια spy photo με Ν80 εν δραση!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.