Jump to content
meltemie

2005 A8 Je Design

Recommended Posts

:D

audia8je06_01.jpg

audia8je06_02.jpg

audia8je06_03.jpg

audia8je06_04.jpg

audia8je06_05.jpg

Type: Supercharged V8

Displacement cu in (cc): 255 (4172)

Power bhp (kW) at RPM: 500(373) / n.a.

Torque lb-ft (Nm) at RPM: n.a.

Redline at RPM: n.a.

Brakes & Tires

Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc

Tires F-R: n.a.

Driveline: All Wheel Drive

Exterior Dimensions & Weight

Length × Width × Height in: 204.4 × n.a. × n.a.

Weight lb (kg): n.a.

Performance

Acceleration 0-60 mph s: 4.8

Top Speed mph (km/h): 188 (303) - estimated

Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a.

.

.

.

.

. poios skeftete akoma S Class?

Link to comment
Share on other sites

Guest Drake
Type: Supercharged V8

Displacement cu in (cc): 255 (4172)

Power bhp (kW) at RPM: 500(373) / n.a.

Torque lb-ft (Nm) at RPM: n.a.

Acceleration 0-60 mph s: 4.8

Top Speed mph (km/h): 188 (303) - estimated

poios skeftete akoma S Class?

Mercedes S-Class V12 S Biturbo Brabus

The World's Fastest and Most Powerful Luxury Sedan.

V12, 730 ιπποι, 1320 Nm, τελικη 340, 0-100 σε 4 sec, 0-200 σε 11.9 sec.. :D:)worthy.gifworthy.gifworthy.gif

7060215.001.mini5L.jpg

7060215.001.mini7L.jpg

7060215.001.mini11L.jpg

:whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::baby::lol::whistling:

Link to comment
Share on other sites

Parte thn Brabus eseis ...egw 8a agoraso 2 A8 ena aspro kai ena mavro...kai ta resta mia nixta sta bouzoukia! :D

Αν την έπειρνα θα σου πλήρωα και τα εισητήρια για να έρθεις για να το γιορτάσουμε και να σου εξηγούσα γιατί την προτίμησα από το Α8 JE DESIGN

Link to comment
Share on other sites

Αν την έπειρνα θα σου πλήρωα και τα εισητήρια για να έρθεις για να το γιορτάσουμε και να σου εξηγούσα γιατί την προτίμησα από το Α8 JE DESIGN

Ante bale parageleia! Pote na perimeno ta eisitiria? :Dtongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Drake
A8 H RS4 AKOU EKEI MERCEDES TI EISTE PAPOUDES????PARTE KAI SOFFER NA SAS PHGENEI BOLTA NA SAS ANOIGEI THN PORTA LES KAI EISTE ANAPHRA H 90 XRONON

Πότε θα ξεπεραστει επιτελους αυτη η νοοτροπια??.. :D:baby:

Δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα..

Link to comment
Share on other sites

τη νοοτροπία αυτή την πουλάει η ίδια η merc αφού με βάση αυτή σχεδιάζει τα αυτοκινητά της, ειδικά τα sedan.

Link to comment
Share on other sites

Α8 χωρίς σκέψη...την S θα την αφήσω για τον παππού μου....

αλλα σκέτο Α8 ... χωρίς σποιλερ και ιστορίες. Αυτά τα αμάξια είναι για να μένουν όπως τα παίρνεις....δηλαδή τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Α8 χωρίς σκέψη...την S θα την αφήσω για τον παππού μου....

αλλα σκέτο Α8 ... χωρίς σποιλερ και ιστορίες. Αυτά τα αμάξια είναι για να μένουν όπως τα παίρνεις....δηλαδή τέλεια...

ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΣ.........

Link to comment
Share on other sites

Α8 χωρίς σκέψη...την S θα την αφήσω για τον παππού μου....

αλλα σκέτο Α8 ... χωρίς σποιλερ και ιστορίες. Αυτά τα αμάξια είναι για να μένουν όπως τα παίρνεις....δηλαδή τέλεια...

KALYTERA S8 5,2 V10 450HP

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πώ αυτό που παραλείψατε όλοι ! 230 άλογα παραπάνω το merc?

Εγω θα αφήσω τα άλλα και θα πάω στο παρασύνθημα. Βάλε και τα 2 σε μια πίστα να δούμε πιο θα πάει πιο γρήγορα και σωστά στις στροφές .....

Και ... Μπορείς πάντα να βελτιώσεις και το Α8 και να το κάνεις και ακόιμα πιο δυνατό ίσως ? + οτι η s είναι 2.5 φορές πιο ακριβή !

Και κάτι ακόμα ..... Η mercedes είναι όντως για παπούδες. Πόσους νέους έχεις δεί να έχουν mercedes ? Το 98% οδηγών mercedes είναι άνω των 45 και συνήθως γύρω στα 65-70 ... Ενας είναι ο πατέρας μου και ενας ο παππούς μου ! tongue.gif

Ανέκαθεν τα mercedes ήταν αμάξια με προσανατολισμό στο γέρικο ή αν θέλετε 3ής ηλικίας πλυθησμό. Ούτε εχουν τα mercedes το νεύρο και την τρέλα ενος vw ή ενος bmw .... !

Α8 ΔΑΓΚΩΤΟ !

Link to comment
Share on other sites

Το 98% οδηγών mercedes είναι άνω των 45 και συνήθως γύρω στα 65-70

Μήπως έχεις και την πηγή από το στατιστικό δεδομένο?? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Drake

Ποιος τα λεει αυτα ρε Pacific?? :-))))

H συγκεκριμενη Mercedes παω στοιχημα θα στριβει σαν τρενο και λιγα λεω..

Στο κατω-κατω η Audi ειναι μια εταιρεια που εκτος απο το ΤΤ εχει στη γκαμα της μονο sedan και station-wagon!!... Και μαλιστα ολα εχουν την ιδια σχεδιαση, η οποια δεν ειναι μαλιστα και τοσο...προχωρημενη!!

Η Mercedes εχει πολυ μεγαλυτερη ποικιλια σε σχηματα, πολυ πιο προχωρημενη σχεδιαση πλεον (γιατι στα 90s εβγαζε κουτια..), και αυτοκινητα με ποικιλια προσανατολισμου.

Αν θελεις μια S-Class με σωφερ παρε την S600. Αν θελεις μια S-Class πιο απολυτη σε στησιμο παρε την S65 AMG.. Και θα δεις εκει τι εστι στριψιμο.

Ή αμα δεν θελεις sedan, παρε μια SLK350, μια CL55 ΑΜG, μια SL55 AMG. Δε λεω, μια S600, μια Ε200 πχ εχει προσανατολισμο στην ανεση. Αμφιβαλλεις ομως οτι τα παραπανω αυτοκινητα στριβουν σαν τρενα??

Και μην ξεχασουμε φυσικα οτι το αυτοκινητο-οροσημο στην κατηγορια ειναι η S-Class. Καθε καινουρια S-Class πηγαινει την αυτοκινηση ενα βημα μπροστα. Ας μην αναφερουμε καλυτερα ποιες καινοτομιες εχει εισαγει πρωτη η S-Class..!!

ΥΓ Βαλτε λοιπον στην πιστα το A8 με την S V12 Biturbo να κερασει τρεις κανατες τσαγακι η Merc...! :-))))

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη ποιες Mercedes εχεις οδηγησει...?

Επειδη εχω οδηγησει αρκετες, να σου πω, οτι μονο απο οσες οδηγησα, η καινουρια SLK εχει ενα πολυ συμαπθητικο τιμονι...

Απο εκει και περα, το χαος...ΤΙμονο μετα τα 140 γινεται επικινδυνο...

Ολα καλα κι ωραια, απλα αν θες να λεγεσαι sport, τοτε αυτο που εχει ΔΕΝ ειναι τιμονι...Τοσο απλα...

Εγω αισιοδοξω βλεποντας την SLK οτι κατι παει να γινει...Οταν εφερνα σβουρες με ενα sportscoupe, το τιμονι ειχε χαλια πληροφορηση για την επαναφορα...ηταν πλαδαρο...

Ναι οκ με μια 18αρα πατουροζαντα και με coilover, θα γινοταν πιο απολυτο....Αλλα το τιμονι της Alfa 147/GT δεν θα το εχει με τιποτα...

Εν ολιγοις, ναι στο αστερι, απλα οχι για αναβαση στην Πεντελη/χορτιατη :D

Παντως την SLK αν επαιρνα cabrio, θα την σκεφτομουν...

Link to comment
Share on other sites

Guest Drake

Εχω οδηγησει την Ε200 του πατερα μου και ξερω οτι εχει προσανατολισμο στην ανεση. Και ειναι φυσικο.

Παραπανω ομως αν προσεχες λεμε για πολυ απολυτα αμαξια AMG, Βrabus που μαλλον (...) δεν εχεις οδηγησει ουτε εσυ ουτε κανενας μας οποτε ολοι μας βγαζουμε συμπερασμα απο αυτα που ακουμε και διαβαζουμε.. Και επειδη εχω τη μανια να διαβαζω για τετοια αυτοκινητα (500 ιππων και ανω..) (το ξερω ειμαι ψωνιο..), το στησιμο τους και το τιμονι τους... δεν εχουν καμια σχεση με τις λιμουζινες της Mercedes που ειναι φυσικο να δινουν βαρος στην ανεση και οχι στο σπορ στησιμο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει ο πατέρας μου Ε200 και μόλις πατήσεις esp off ... Δεν οδηγείς . Είναι μόνο κόλους και χαζά το αμάξι. Ολο τους το "στήσιμο" είναι 200 κιλά υπολογιστών, αισθητήρων και προγραμμάτων. Την αποψή του λέει ο καθένας φιλε drake !

Polakia το στατιστικό δείγμα είναι στους δρόμους !

Link to comment
Share on other sites

Guest Drake

Pacific συμφωνω 100% με αυτα που ειπες.

Η Ε200 ομως δεν ειναι για να αρχισεις τα στροφιλικια! Εχει σκοπο να συμμετεχει ο οδηγος οσο το δυνατο λιγοτερο και να ταξιδευει οσο πιο ανετα και ξεκουραστα γινεται. Αλλος προσανατολισμος.

Αυτο που λεω εγω ειναι οτι υπαρχουν Mercedes με αυτον τον προσανατολισμο αλλα και Mercedes με πιο σπορτιφ προσανατολισμο, μια SLK 55 AMG πχ.. Σωστο?

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη οχι, δεν εχω οδηγησει AMG...ακομα...

Σου ειπα ομως οτι εχω οδηγησει πολλες αλλες...

Σιγουρα παντως προτιμω το Α4 TQ που πηραμε σε ολα του... -_-;)

Ουτε καν μπηκε στο τραπεζι η προταση C-Klasse

Link to comment
Share on other sites

Εχω οδηγησει την Ε200 του πατερα μου και ξερω οτι εχει προσανατολισμο στην ανεση. Και ειναι φυσικο.

Παραπανω ομως αν προσεχες λεμε για πολυ απολυτα αμαξια AMG, Βrabus που μαλλον (...) δεν εχεις οδηγησει ουτε εσυ ουτε κανενας μας οποτε ολοι μας βγαζουμε συμπερασμα απο αυτα που ακουμε και διαβαζουμε.. Και επειδη εχω τη μανια να διαβαζω για τετοια αυτοκινητα (500 ιππων και ανω..) (το ξερω ειμαι ψωνιο..), το στησιμο τους και το τιμονι τους... δεν εχουν καμια σχεση με τις λιμουζινες της Mercedes που ειναι φυσικο να δινουν βαρος στην ανεση και οχι στο σπορ στησιμο.

SLK CLK CL S C CLS SL OLA AUTA TA CARS TA EXO ODHGHSEI SE EKDOSH AMG KAI SOU THETO THN EROTISI POIOS 20XRONOS MPOREI NA PLIROSEI 65 XIL GIA ENA SLK AMG 55??? KAI DEN NOMIZO KANENAS PATERAS NA PAREI TON GIO TOU GIA PROTO CAR ENA AMG 55 GIATI ME THN APIRIA POU EXEI EINAI SAN NA TON STELNEI STA 8UMARAKIA CLUB AN TOU TO PAREI KAI OPOS THA GNORIZEIS MPOREI NA EINAI GRHGORA TA CARS ME EKDOSH AMG ALLA KUKLOFOROUN POLOI LIGA KAI AUTOS POU TO PERNEI TO PERNEI GIA NA LEEI OTI EXEI THN KORUFH STHN KATHGORIA TOU CAR PX SL H CL ME LIGA LOGIA THELEI NA KSEXORIZEI APO TA ALLA MERCEDES

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.