Jump to content
Montoya

Golf V Gt ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ?

Recommended Posts

Όταν παρήγειλα το δικό μου ήξερα για το Gt. Αλλά όπως λέει και η υπογραφή μου, όνειρα είναι αυτά. Το αυτοκίνητο είναι θρύλος. Για αυτό και το πήραμε. Τώρα αν κάποιος σκέφτεται να δώσει το δικό του και να πάρει Gt τι να πω; Μέχρι το Gt να γίνει θρύλος, θα πε΄ρασουν πολά χρόνια. Προσωπικά ούτε που το έχω σκεφτεί ποτέ μέχρις στιγμής. Αλίμονο σε αυτούς που έχουν μπει οι ψύλοι

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel

Ναι ρε παιδιά, δεν είμαι τρελός να το συγκρίνω με το αυτοκίνητό μου <_<

Εδώ λέμε αν το gt θα αντέξει μεγάλη βελτίωση.Έτσι ?

Εγώ λέω ότι αντέχει και αναλογικά με τα κυβικά του ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣ. closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, δεν είμαι τρελός να το συγκρίνω με το αυτοκίνητό μου <_<

Εδώ λέμε αν το gt θα αντέξει μεγάλη βελτίωση.Έτσι ?

Εγώ λέω ότι αντέχει και αναλογικά με τα κυβικά του ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣ. closedeyes.gif

TA POLLA THLEFONA SE KANOUN AISIODOKSO

XAXAXAXA TRELO GOLFAKIA SPYRO

Link to comment
Share on other sites

1.400 κυβικά με 200 άλογα στην ξεφτίλα. Έχουν να κλάψουν καρδιές....Μαζί και η δικιά μου <_<

Αλλά να κάνω μια ερώτηση στους ειδικούς; Το μοτέρ αυτό δουλεύει στο όριο. Πες εγώ ώντας πιτσιρικάς το παίρνω και μετά τον πρώτο χ΄ρονο το φτάνω 200 άλογα. Ποιος θα μπορεί να το πάει σωστά έτσι ώστε να μην του μείνει το μοτέρ στο χέρι; Λέω τώρα εγώ. Και αν το δλωσουνε στα χέρια κανά μπαρμπα μήτσου θα βλέπουμε τα μοτέρ να φτύνουν τα πιστόνια αππό την εξάτμιση.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
TA POLLA THLEFONA SE KANOUN AISIODOKSO

XAXAXAXA TRELO GOLFAKIA SPYRO

Το golf ότι golf και αν είναι το ξέρεις ότι είναι η τρέλα μου ρε Μαρίνο.

Δε μπορώ να ακούω ''διάφορα'' για το gt.Το έχουμε σκίσει το αμάξι πριν κυκλοφορήσει καν.

Ήμαρτον επιτέλους. Αφού ξέρεις, αν έμενα στα τηλέφωνα... <_<

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
MILANISTA EXTES ME PHRANE THL 3 FORES GIA SENA ELPIZO NA KATALABES APO POU

MARINOS TEAM MARINOS

Sorry για το off topic : Ξέρω,έτοιμο το Panzer.Πάμε γι' άλλα τώρα <_<

Link to comment
Share on other sites

με μια μεγαλύτερη τουρμπίνα (turbo ,οχι το μηχανικό υπερσυμπιεστή) θα βγάλει ανετα πιο πολλά αλογα αναλογα τισ απαιτήσεις,αν θυμαστε παλια τα PUNTO GT βγάζανε και 300 άλογα απο 1350 κυβικά κατοστά οποτέ αυτό πρέπει να σας λέέι πολλά. τώρα αν σπάγανε είναι αλλο θέμα , πολλοί θα προσπαθήσουν να το κάνουν κτήνος, εκεί θα φανεί και η αξιοπιστία, βέβαια στο 99,9% κάνουν πραγματα με ρίσκο και γιαυτό σπάνε ακομή και τα VW ,

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

Με μια διαφορά οτι τα Πούντο βγάζανε 300 άλογα με το 1600άρι μπλόκ και πολυ πολύ ψάξιμο με σφυρίλατα κλπ....Αλλά μην ξεχνάτε οτι ο κινητήρας τους ήταν 8βάλβιδος με 1 εκκεντροφόρο και με τις ρίζες του στο 128....

Link to comment
Share on other sites

Το μπλοκ του κινητήρα που έχει επιλεχθεί είναι απο φαιο χυτοσιδηρο, μέταλλο που αντέχει στις καταπονήσεις μέχρι 21 bar και η μέγιστη στιγμιαία αντοχή είναι 120 bar.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.