Jump to content
danichro

Τελικό για Golf Iv

Recommended Posts

Γρηγόρη την δικια μου την L&W (320 ευρώ με τοποθέτηση) την είχες δει στην Αθήνα. Αν και κακοτοποθετημένη (με μεγάλη κλιση προς τα κατω) είναι αρκετά όμορφη και από επιδόσεις δίνει ότι ακριβώς και η supersprint. Τώρα από θόρυβο, νομιζω ότι κανει περισσότερο από ότι θα ήθελα εγω. Αν και μου αρεσει τρελά όταν το δίνω σε κανενα φαναρι, γενικά με κουράζει λίγο σε ταξίδι αν παω γρήγορα (πχ αν είμαι για πολύ ωρα στις 5000-5500).

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Αυτό θέλω να αποφύγω ρε γμτ, τον θόρυβο. Του Χρόνη που το άκουσα στην πλαστήρα ήταν πολύ ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι συνθηκες την ακουσες την εξατμιση?

Το θεμα ειναι να εισαι μεσα στο αμαξι και να πηγαινει με 140-150. Εκει εχει σημασια ποσο θορυβο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Γρηγόρη (scorpio). Πολύ ύσηχη εξάτμιση και καλή. Είναι ανάλογα και τι ζητάει ο καθένας.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Σε τι συνθηκες την ακουσες την εξατμιση?

Το θεμα ειναι να εισαι μεσα στο αμαξι και να πηγαινει με 140-150. Εκει εχει σημασια ποσο θορυβο κανει.

Το οδήγησα λίγο στην Καρδίτσα. 2α και 3η μέχρι 5.500 και δεν μου φάνηκε υπερβολικός ο θόρυβος!

Link to comment
Share on other sites

Τοτε να την προτεινω στο αδερφο μου! Φανταζομαι κανει και για το 1.6 ε?

Μονο που τη θελει αυριο και δε βλεπω να υπαρχει καπου.

Tελικα εκεινη την εκπτωση 20% την εχουμε ακομα για τις Supersprint?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Το δικό μου 1.600 είναι και ο συγκεκριμένος κωδικός είναι για 1.600 16V. Αν του αδερφού σου είναι 8V υπάρχε άλλος κωδικός!

Έλα ντε, παιδιά (Λουκά-Stoilas) ισχύει η προσφορά για τις SuperSprint???

Link to comment
Share on other sites

Τοτε να την προτεινω στο αδερφο μου! Φανταζομαι κανει και για το 1.6 ε?

Ρε τρελε΄και ο Χρόνης και ο Γρηγόρης (scorpio) 1.6 έχουν και μάλιστα BCB :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι,

Ξέρουμε τίποτα για τον Γιαννακά...Exhausts ???

Μου είπαν σχετικά καλά λόγια.............Θα πεταχτώ απο εκει........αλλά ρωτάω μήπως και ξέρει κάποιος κάτι.......

Πληροφοριακά......εγώ έχω κολήσει με μία Remus......διπλή οβάλ............ψάχνω να βρώ την φώτο που είχα...και θα την ποστάρω...για γνώμες

Αντε να δώ...τι θα πρωτο αγοράσω......... :D:D:D

Ευχαριστώ αγόρια :D

Link to comment
Share on other sites

στο σκριβανο παιδια στο σκριβανο. εγω εχω αλλαξει πολλες....

μη ρωτατε ο καθενας οτι θελει λεει. ετσι την εχω πατησει τις περισσοτερες φορες.

εχω ενα τελικο ανοξειδωτο χειροποιητο για 18Τ μοτερ με μονη 102 χιλιστα μπουκα αν ενδιαφερεται κανεις. ειναι αψογο.

Link to comment
Share on other sites

;) Kαλησπέρα σε όλους...Πολύ καλές οι εξατμίσεις και μεγειές σε όσους έβαλαν πρόσφατα.Εγώ παλιότερα είχα την πλακέ την οποία με σποιλερ την προτείνω ανεπιφύλακτα.Μετά έβαλα αυτή που βλέπετε και αν και μεγάλο το καζάνι ο θόρυβος rocket.gifrocket.gifrocket.gif .Δένει πολύ όμως με το σποιλερ

Είναι ιαπωνική 5Zigen 112mm η μπούκα και απο επιδόσεις απλά ενά πολυ μικρό τίναγμα στα χαμηλά.

Ευτυχώς για τον θόρυβο έφτιαξα σιγαστήρα (τάπα) γιατί μετά από ταξίδι :D

post-2710-1139938174_thumb.jpgpost-2710-1139938174_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οβαλ πλακέ συμφωνώ απολύτως...Αυτό με τις 2 εξατμίσεις που λέμε κάνει μόνο για αυτοκίνητα με V Κινητήρες 6κίλυνδρους τουλ΄΄αχιστον που υπάρχει διαφορετική εξαγωγή ανα 3 κυλίνδρους οπότε και η κάθε σειρά έχει τη δική της εξάτμιση...αλλιώς η δεύτερη μπούκα χαλάει τη ροή των καυσαερίων και μετά απο λίγο καιρό η μία μαυρίζει και η άλλη είναι καθρέπτης σαν να είναι διακοσμητική..Δείγμα του οτι δεν λειτουργεί..

o arci εννοεί δύο απολήξεις αλα r32 ή alla v gti? γιατί Και τα δικά μας τα 1.6αρια δύο απολήξεις έχουν

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγόρια...τι λέτε για αυτή την εξάτμιση;;;

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/11422...1668_9_6179.jpg

Εφαγα κόλλημα.........αλλα απο την άλλη...είδα και μία παρόμοια πλακέ της Remus όπως επίσης και μία διπλή της Sebring....γύρω στα 250-300...η κάθε μία

..............Universal...γιατί μετά πάμε σε 350-450...

Τι να κάνω; Ποιά να βάλω;

Στα υπόψην... :excl: ....μπήκε καινούριος προφυλακτήρας... :o

Edited by MARINE
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Ρε αγόρια...τι λέτε για αυτή την εξάτμιση;;;

gallery_1668_9_6179.jpg

Εφαγα κόλλημα.........αλλα απο την άλλη...είδα και μία παρόμοια πλακέ της Remus όπως επίσης και μία διπλή της Sebring....γύρω στα 250-300...η κάθε μία

..............Universal...γιατί μετά πάμε σε 350-450...

Τι να κάνω; Ποιά να βάλω;

Στα υπόψην... ;) ....μπήκε καινούριος προφυλακτήρας... ;)

Καταρχάς μεγειά ο νέος προφυλακτήρας worthy.gif Ποιόν έβαλες? Δωσε φώτο!!!!!

Εμένα δεν ξέρω κάτι με χαλάει σε αυτήν την Remus.

Για κοίτα και τις παρακάτω:

gallery_30_9_38128.jpg

med_gallery_30_9_63628.jpg

med_gallery_30_9_64955.jpg

Εμένα με βλέπω για κάτι σαν την πρώτη.

Χειροποίητη ή όχι ακόμα δεν έχω αποφασίσει.

Θα πρέπει να πάω να δω από κοντά.

Όλες οι παραπάνω φώτο είναι με το 4ΜΟΤΙΟΝ σπόιλερ... που έχω ήδη στον φαναρτζή για βάψιμο...

ΥΓ: Τελικά ξαναείδα την SuperSprint από κοντά στην εκδρομή και τελικά δεν μου κάθεται καλά με το συγκεκριμένο σπόιλερ... Το γεμίζει υπεβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι αλλα ειναι πολυ χοντρη μου φαινεται.

Αυτες τις δυο που ποσταρισε ο Scorpio τις βλεπω πολυ πιο ομορφες.

@Scorpio οι ζαντες σου ειναι πανεμορφες παλικαρι!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.