Jump to content
danichro

Τελικό για Golf Iv

Recommended Posts

Ψάχνω να βάλω τελικο στο Golf μου(1.6)..Γινεται με ένα καζανάκι να μου βάλει δύο μπουκες μια αριστερά και μία δεξιά όπως στο R32...?Θέλω αργότερα να βάλω τα πλαστικα του...Εχω καταλήξει στον Παπαδόπουλο

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να βρεις το τηλ απο ενα power ας πουμε και να καλεσεις λογω του οτι θες περιεργα κολπα. Παντως προσωπικα το βλεπω χλωμο να δουλευει καλα λογω μικρου κυβισμου

Link to comment
Share on other sites

ti proteineis tote?

ενα ωραιο μονο με στρογγυλη μπουκα αλα impreza δηλ αδειο μεσα. Ανοξειδωτο και 2-3 χιλιοστα πιο χοντρο σωληνα απο τον εργοστασιακο maximum αν δεν εχεις και εκκεντροφορους κλπ. Πρεπει να εχεις και back pressure μην το ξεχνας. Επισης άλλαξε το μεσαιο με ενα ελευθερο. Βαλε και ενα φιλτρο ελευθερο και εσαι οκ. Αργοτερα του περνας ενα προγραματακι και εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

δες καλυτερα στο σκριβανο στο νεο κοσμο. Ασε το παπαδοπουλο...

Τελικα εισαι ψαγμενος. Ο Σταυρος σε τετοια ειδη δεν παιζεται.

Link to comment
Share on other sites

O agias32, exei pisw profylakthra R32. K exei ftiaxei exatmiseis.

Apo oti moy eipe, mono enas dexthke na toy thn ftiaxei thn exatmishs gia 500+ euro.

Rwta ton idio gia leptomeries

Link to comment
Share on other sites

Δυο τελικα, αριστερα και δεξια φερνουν στην NASMANIA και αν θυμαμαι καλα ειναι της JETEX . Παντως ετοιμασου να ξηλωθεις γιατι αυτη η πατεντα κοστιζει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα η ομορφοτερη μπουκα ειναι η πλακε. Ειναι η μονη που τεριαζει περισσοτερο σε GOLF. Προσωπικη αποψη φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

Οβαλ πλακέ συμφωνώ απολύτως...Αυτό με τις 2 εξατμίσεις που λέμε κάνει μόνο για αυτοκίνητα με V Κινητήρες 6κίλυνδρους τουλ΄΄αχιστον που υπάρχει διαφορετική εξαγωγή ανα 3 κυλίνδρους οπότε και η κάθε σειρά έχει τη δική της εξάτμιση...αλλιώς η δεύτερη μπούκα χαλάει τη ροή των καυσαερίων και μετά απο λίγο καιρό η μία μαυρίζει και η άλλη είναι καθρέπτης σαν να είναι διακοσμητική..Δείγμα του οτι δεν λειτουργεί..

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΒΑΛ ΠΛΑΚΕ ΑΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ, ΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΟΠΑΥ. ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 200 ΕΥΡΩ ΤΕΛΙΚΟ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ ΜΠΑΣΟ ΗΧΟ (ΟΧΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ, ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ)... ΑΥΤΗ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΩΡΑΙΟ ΤΟ R32 ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ. ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Παιδιά θέλω κάποια στιγμή να βάλω τελικό με 2 μπούκες (όχι δεξια αριστερά, μονό καζανάκι με 2 απολήξεις).

Έχω δει την παρακάτω και έχω πάθει πλάκα :blink: Μου αρέσει τρελά!!! love.gif

012.jpg

017.jpg

Μόνο που το συγκεκριμένο αμάξι είναι GTi... :thumbsup:

Για το δικό μου 1,6 υπάρχει κάτι όμοιο??? :blush:

Κατα την γνώμη σας τί είναι καλύτερο:

Να πάω να βάλω κάτι επώνυμο ή κάτι χειροποίητο? (Θέλω να έχει ένα καλό ακουστικά μπασάκι αλλά να μην με τρελαίνει)

Ποιός είναι κατα την γνώμη σας ο καλύτερος?

Τιμές πόσο λέτε να πάει το μαλί?

Thank you in advance!!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΒΑΛ ΠΛΑΚΕ ΑΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ, ΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΟΠΑΥ. ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 200 ΕΥΡΩ ΤΕΛΙΚΟ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ ΜΠΑΣΟ ΗΧΟ (ΟΧΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ, ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ)... ΑΥΤΗ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΩΡΑΙΟ ΤΟ R32 ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ. ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!  :thumbsup:

Εννοείς χειροποίητο; Που έιναι ο Ποπάυ; Μήπως μπορείς να ανεβάσεις καμιά φώτο να το δω; Ευχαριστώ :lol:
Link to comment
Share on other sites

ψηνωμαι και γω για τελικο και θελω να βρω μπουκα οπως του Α6 7-8cm νικελ και

διαγωνια κομμενη.. εχω βρει θεσσαλονικη που θα βαλω αλλα δεν εχει αυτη τη μπουκα και ψαχνω να τη βρω.... :cry:

Link to comment
Share on other sites

ψηνωμαι και γω για τελικο και θελω να βρω μπουκα οπως του Α6 7-8cm νικελ και

διαγωνια κομμενη.. εχω βρει θεσσαλονικη που θα βαλω αλλα δεν εχει αυτη τη μπουκα και ψαχνω να τη βρω.... :cry:

τις μπουκες δε μπορει να στις κανει χειροποιητες ετσι οπως τις θελεις? απ' οσο ξερω και εχω δει δεν ειναι και τοσο δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω κάποια στιγμή να βάλω τελικό με 2 μπούκες (όχι δεξια αριστερά, μονό καζανάκι με 2 απολήξεις).

Έχω δει την παρακάτω και έχω πάθει πλάκα :cry:  Μου αρέσει τρελά!!!  love.gif

012.jpg

Μόνο που το συγκεκριμένο αμάξι είναι GTi...  :cry:

Για το δικό μου 1,6 υπάρχει κάτι όμοιο??? :cry:

Κατα την γνώμη σας τί είναι καλύτερο:

Να πάω να βάλω κάτι επώνυμο ή κάτι χειροποίητο? (Θέλω να έχει ένα καλό ακουστικά μπασάκι αλλά να μην με τρελαίνει)

Ποιός είναι κατα την γνώμη σας ο καλύτερος?

Τιμές πόσο λέτε να πάει το μαλί?

Thank you in advance!!! :cry:

ΑΥΤΗ ΦΙΛΕ ΓΡΗΦΟΡΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΤΗΣ REMUS !!!

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΛΟΙΔΙΑ ΓΙΑ GOLF IV 1,6 !!!

ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ J.VILLENEUVE !!!

ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΙΜΗ.........ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 400-450 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ !!!

ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΕΠΩΝΥΜΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ,

ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ,ΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ

ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη εχει δικιο ο Λουκας ειναι της REMUS και ψηνομουν να την βαλω και εγω αλλα οταν την εβαλα στο αμαξι απο κατω για να δω πως ειναι φαινοταν τεραστια. Μην σε μπερδευει το GTI στη φωτογραφια αυτο εχει full body kit και τουλαχιστον 17αρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Έχει δίκιο ο Δημήτρης, σε μαμά προφυλακτήρα θα είναι λίγο κάπως...

Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι του VagosR αν δεν κάνω λάθος από τη Θεσσαλονίκη, φίλος του R32 και μέλος του VWClub στο προηγούμενο forum

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Δημήτρης, σε μαμά προφυλακτήρα θα είναι λίγο κάπως...

Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι του VagosR αν δεν κάνω λάθος από τη Θεσσαλονίκη, φίλος του R32 και μέλος του VWClub στο προηγούμενο forum

αυτο το ΤΕΛΕΙΟ golf ειναι απο καβαλα του blackgolf.... με 200ps

δεν ξερω αν το εχει ακομα ηταν να το πουλησει...

Link to comment
Share on other sites

Ο Ποπάυ είναι κάπου κοντά στο γήπεδο του Μοσχάτου. (νομίζω Καποδιστρίου 160 κάπου εκεί) Έχει και με διπλές μπούκες για Golf IV και σε πλακέ. Μην θεωρηθεί ότι του κάνω διαφήμιση. Απλά εγώ από κει έβαλα και είμαι ευχαριστημένος... Κάνει δικριτικό μπάσο ήχο αλλά χωρίς να σου σπάει τα νεύρα. Τιμές γύρω στα 200 ευρώ υπολογίστε. Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφία να ανεβάσω. Αυτά. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
ΑΥΤΗ ΦΙΛΕ ΓΡΗΦΟΡΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΤΗΣ REMUS !!!

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΛΟΙΔΙΑ ΓΙΑ GOLF IV 1,6 !!!

ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ J.VILLENEUVE !!!

ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΙΜΗ.........ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 400-450 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ !!!

ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΕΠΩΝΥΜΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ,

ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ,ΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ

ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ !!!!

Γρηγορη εχει δικιο ο Λουκας ειναι της REMUS και ψηνομουν να την βαλω και εγω αλλα οταν την εβαλα στο αμαξι απο κατω για να δω πως ειναι φαινοταν τεραστια. Μην σε μπερδευει το GTI στη φωτογραφια αυτο εχει full body kit και τουλαχιστον 17αρια!!!

Έχει δίκιο ο Δημήτρης, σε μαμά προφυλακτήρα θα είναι λίγο κάπως...

Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι του VagosR αν δεν κάνω λάθος από τη Θεσσαλονίκη, φίλος του R32 και μέλος του VWClub στο προηγούμενο forum

Thanks παίδες!!! :lol:

Την φοράει και ο ΤοΤ την ίδια σε 1,6! και μου είπε ότι του πήγε 250€!!!

Τώρα όσον αφορά τον προφυλακτήρα εγώ θα βάλω πίσω του 4mοtion άρα θα την καλύπτει λίγο καλύτερα και μετά από το χαμήλωμα πιστεύω να είναι even better :lol::lol:

αυτο το ΤΕΛΕΙΟ golf ειναι απο καβαλα του blackgolf.... με 200ps

δεν ξερω αν το εχει ακομα ηταν να το πουλησει...

Όντως Χρόνη το Golfaki είναι από Καβάλα :thumbsup: και ήταν να πουληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
ΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο "ΤΟΤ"

Η ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ UNIVERSAL !!!

:blink: Σοβαρά???

Δεν είμαι και σίγουρος - να μην λέω και μπαρούφες - αλλά νομίζω ότι μου είπε ότι είναι Remus :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.