Jump to content
Guest GEROS

ΧΤΑΠΟΔΙ? ΑΞΙΖΕΙ? ΒΟΗΘΑΕΙ?

Recommended Posts

αν δε σκεφτεσαι να προχωρισεις σε εκκεντροφορους,ροικη κτλ, η turbo π.χ. και εισαι με προγραμμα-φιλτρο η μαμα εξατμιση ειναι αρκετα ικανοποιητικη και δε χρειαζεται αντικατασταση.το πολυ πολυ να βγαλεις τον προκαταλυτη και τπτ παραπανω.

waste of money...

Edited by xronis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε xroni συμφωνώ μαζί σου αλλά η φάση έχει ως εξής:Το Polaki το πήρα μεταχειρισμένο και ο προηγούμενος είχε βάλει μια χειροποίητη κάτι μεταξύ Group N και Group A και του είχαν κάνει κακή δουλειά με αποτέλεσμα το αυτοκίνητο να μην δουλεύει όπως πρέπει (κάνει κάτι σκορτσαρίσματα όταν πηγαίνεις με λίγα χλμ. οι κολλήσεις είναι λές και ο μάστορας ήταν τυφλός κτλ.).Γι' αυτό ψάχνομαι να την στείλω, έτσι κι αλλιώς το αμάξι θα πάει μέχρι 1ο στάδιο οπότε όπως λές ίσως σε άλλη παρίπτωση να μην ήταν αναγκαίο.

Link to comment
Share on other sites

οποτε οτι και να βαλεις μην ξεπερασεις τα 48mm διαμετρο σε καμια περιπτωση.μαμα εχει 45.αν θες ντε και καλα να βαλεις χταποδι καλυτερα να βαλεις 4-2-1

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πάω στον Καραγιάννη κατά πάσα πιθανότητα, αλλα η δικιά μου εξάτμιση ειναι χάλια θέλει αλλαγή τάχυστα και όλη. Golf rs εσυ τι λες?

Edited by kathgti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Βασικα εγω θα προτεινα να παει στον ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ στην Καβαλας στο αιγαλαιο. Εχω ακουσει οτι εχει καλες τιμες. Και γενικα οσοι γνωστοι μου πηγαν εμειναν ικανοποιημενοι.... και ειναι και αρκετα γνωστος.... σε σχεση με κατι αλλους γνωστους που δεν κανουν ουτε καλη δουλεια ουτε καλες τιμες.

Η επιλογη ειναι δικια σου. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Καλησπερα και απο μενα. Βασικα εγω θα προτεινα να παει στον ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ στην Καβαλας στο αιγαλαιο. Εχω ακουσει οτι εχει καλες τιμες. Και γενικα οσοι γνωστοι μου πηγαν εμειναν ικανοποιημενοι.... και ειναι και αρκετα γνωστος.... σε σχεση με κατι αλλους γνωστους που δεν κανουν ουτε καλη δουλεια ουτε καλες τιμες.

Η επιλογη ειναι δικια σου. tongue.gif

εγω με κλειστα ματια στον κ.Καραμπελα απιστευτη δουλεια κ σε πολυ καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

εγω με κλειστα ματια στον κ.Καραμπελα απιστευτη δουλεια κ σε πολυ καλη τιμη

να ρωτήσω πόσο πλήρωσες και για τι είδους εξάτμιση?

Link to comment
Share on other sites

O Kαραμπελας εκανε φοβερη δουλεια στο Polo του SS. Την αλλαξε ολη, απο χταποδι εως πισω. Τωρα δεν θυμαμαι ποσα λεφτα εδωσε. Νομιζω ¤500.......

Link to comment
Share on other sites

O Kαραμπελας εκανε φοβερη δουλεια στο Polo του SS. Την αλλαξε ολη, απο χταποδι εως πισω. Τωρα δεν θυμαμαι ποσα λεφτα εδωσε. Νομιζω ¤500.......

Νίκο έχουμε κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας του κ. Καράμπελα?

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου,συγκεκριμενα στο 16αρι GTi εκτος απο ενα μεσαιο και τελικο,δεν αξιζει να ασχοληθεις με χταποδι...Ειναι ηδη αρκετα καλοσχεδιασμενη εργοστασιακη οπως ειπε και ο Χρονης και το κερδος ειναι μικρο.

Η φαση με το καλυτερο value for money ειναι το ΦΠΕ,για να μην σου πω μονο φιλτρο και εξατμιση...

Αυτα απο προσωπικη εμπειρια στο αμαξι ενος φιλου. :wacko:

Υ.Γ. Παρεπιπτωντος αν κανεις χειροποιητη,η Supersprint στα δικα της συστηματα προετεινει 50mm εξωτερικη διαμετρο απο τον καταλυτη και πισω.

Edited by SThom
Link to comment
Share on other sites

για να μην σου πω μονο φιλτρο και εξατμιση...

Αυτα απο προσωπικη εμπειρια στο αμαξι ενος φιλου. :wacko:

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Τα λέω εγώ αλλά δεν με ακούνε...!

Link to comment
Share on other sites

ειναι από μαμα 50 mm anywayzzz

Απλα επειδη νωριτερα ειπωθηκε κατι για 45mm...

Επισης δεν ξερω τι παιζει με καταλυτη.Σιγουρα θα οφελει αλλα το θεμα ειναι ποσα cpsi να βαλεις... :)

Scorpio,μερικες φορες αν δεν πληρωσεις,δεν μαθαινεις...:(

Edited by SThom
Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχουμε κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας του κ. Καράμπελα?

Kathgti...

Από πρόσφατη επικονωνία που είχα το τηλέφωνο είναι αυτό: 2105911848

Πάντως από τηλεφώνου μου φάνηκε συνεργάσιμος... όμως μένει να περάσω και από κει για να δω και εγώ,που έχω στα σχέδια να βάλω καινούργια εξάτμιση...

Edited by Michael
Link to comment
Share on other sites

Απλα επειδη νωριτερα ειπωθηκε κατι για 45mm...

Επισης δεν ξερω τι παιζει με καταλυτη.Σιγουρα θα οφελει αλλα το θεμα ειναι ποσα cpsi να βαλεις... :(

Scorpio,μερικες φορες αν δεν πληρωσεις,δεν μαθαινεις...:(

Aν έβλεπες την εξάτμιση μου θα καταλάβαινες το μαύρο της το χάλι......... για το χταπόδι για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν πρέπει να αλλαχτεί αλλά οι σωληνώσεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!

Kathgti...

Από πρόσφατη επικονωνία που είχα το τηλέφωνο είναι αυτό: 2105911848

Πάντως από τηλεφώνου μου φάνηκε συνεργάσιμος... όμως μένει να περάσω και από κει για να δω και εγώ,που έχω στα σχέδια να βάλω καινούργια εξάτμιση...

Ευχαριστώ πολύ!! ^_^

Edited by kathgti
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

μου πειρε 550 ευρω για ολη την εξατμιση εκτος καταλυτη που δε χρειαζεται αλλαγμα στο 9ν

ειναι 60μμ διαμετρος

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

thanks chris πήγα από εκει και ρώτησα χτες. Οντως ο κ. Καράμπελας είναι πολυ φιλικός και συνεργάσιμος και μου εκανε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπερα και απο μενα. Βασικα θα ανοιγα θεμα αλλα αφου υπαρχει θα γραψω εδω. Διαβασα τα προηγ. ποστς και με βοηθησαν αλλα επειδη η περιπτωση μου ειναι διαφορετικη θα ηθελα να ακουσω και την γνωμη σας.

Βασικα μαζευω λεφτα και σκοπευω να κανω την κινηση για εξατμηση. Το τελικο λογικα θα παει καμια 150 αρα χειροποιητο ... σωστα ??? Σκεφτομουν μιας που θα παει σε εξατμησα το αμαξι και μιας και που αναζηταω αλογα παραπανω αφου εχω το 75αρι αξιζει να κανω την κινηση για χταποδι στο μοτερ μου ??? η θα εχω αλλα προβληματα μετα ?? καταλητη ??? θα δω διαφορα ?? μην μου παει και ο κουκος αιδωνι. Σκεφτομαι να το παω στον καραμπελα μιας και παιζει και ενας φιλος μου ο οποιος εχει κονε εκει. Αυτα.

Υ.Γ. + αν θυμαμαι καλα και ο Γιαννης εχει το ιδιο μοτερ με μενα ??? Γνωμη ?

Με εκτιμηση, Θανος :ninja:

Edited by Thanos_mc
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

προβληματα αν πας σε καλο εξατμισα οπως ο καραμπελας δε θα εχεις ουτε με αισθητηρες ουτε με τιποτα

αλλα μην περιμενεις τιποτα τρελο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν αξιζει για τον 75αρι που εχω εγω λες ?? Γιατι δεν ειναι και λιγα λεφτα. Εχω ακουσει για κατι 700 αρες :mellow::mellow:

Θανος tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

χωρις καταλυτη περιπου 580 ευρω με καταλυτη οσο ειπες περιπου

μην βαλεις χταποδι συνεχεια τσαι πινει ο quotαρισμενος κυριος.....ετσι δεν ειναι χρηστακο??? tongue.gif

περα απο την πλακα επειδη ειδα οτι εχεις το 75αρι και οχι το 100αρι σκεψου το καλα πριν δωσεις λεφτα για ενα τοσο μικρο αυτοκινητακι γνωμη μου ειναι να βαλεις ενα μεσαιο-τελικο ενα φιλτρο αντε και ενα προγραμμα....μεχρι εκει να το κρατησεις 2-3 χρονακια και μετα να παρεις αλλο..... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.