Jump to content
polakias_1.4

ΚΟΠΑΝΗΜΑ...

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες, ήρθε ο καιρός για αλλαγές γιατι το πολάκι κοπαναει σαν τρελλό...Τι με συμβουλεύετε να βάλω ώστε να μην κοπανάει?Είμαι λιγο ασχετος επί του θέματος..... ^_^

Edited by polakias_1.4
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Για να μην κοπανάει, βάλε ΚΟΝΙ κίτρινα με μαμά ελατήρια.

Το είδαμε σε polo 6Ν2 μαζί με την Κατερίνα (το οδήγησα κιόλας) και είναι πολύ καλό.

Ούτε κοπάνημα ούτε τίποτα...! Και θα έχει και βελτιωμένο κράτημα και λιγότερες κλίσεις αμαξώματος ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο καιρο το εχεις ή σε τι κατασταση βρισκονται τα της αναρτησης σου,αλλα μηπως τα εχει κλαταρει??

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει και πολλά χιλιόμετρα, 33000 χιλ/δες!Αλλά απο τη στιγμή που πήρα το τουτού καινούργιο,το ίδιο κοπάνιμα έχει....Δεν χρειάζεται να αλλάξω και τα ελατήρια?

αυτά τα ΚΟΝΙ λες?

Καλημέρα παίδες! Πήρα τηλ στην αντιπροσωπία της ΚΟΝΙ Σπ.Πάτση είναι και μου ειπε τιμή για Κονι κόκκινα 385 με ΦΠΑ και 400 τα κίτρινα με ΦΠΑ αλλά είπε ότι και τα μεν και τα δε είναι σκληρά και ότι δε θα δω διαφορά όσο αφόρα το κοπάνημα!Σίγουρα ότι το αυτοκίνητο θα αλλάξει συμπεριφορά αλλά οσο αφορά το κοπάνιμα, όχι και πολλά πράγματα....

ΤΙ ΚΑΝΩ...? ;)

post-637-1147128256_thumb.jpg

Edited by polakias_1.4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το κοπάνημα που λέτε δεν μπορώ να το καταλάβω. Δεν είναι τζιπ, λογικό είναι να χτυπάει λίγο σε λακούβες αλλα... Μπείτε σε κανένα αυτοκίνητο με καμιά καλή ρυθμιζόμενη στην πιο σκληρή ρύμθιση και με τίποτα ελατήρια τούβλα και λάστιχα φλούδες να δείτε τι είναι κοπάνημα. Όχι να κοπανάνε και οι νορμάλ αναρτήσεις, εκτός και αν είναι τόσο λειωμένες και τερματίζουν συνέχεια. Γνώμη μου είναι να μην αλλάξεις τίποτα μόνο και μόνο για το "κοπάνημα" που λες, δεν πρόκειται να μειωθεί (εκτός αν έχουν πρόβλημα τα αμορτισέρ σου όπως είπα).

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Κι εμένα κοπανάει κάπως, έχω όμως κομένα σινεμπλόκ, μαμά ανάρτηση με 62.000χλμ και φοράω λάστιχο 215/40/17.

Εντός των ημερών θα αλλάξω τα σινεμπλόκ και θα βάλω weitec hicon Gt, coilovers ρυθμιζόμενα σε ύψος και θα σας πω εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Με την κατάλληλη ανάρτηση θα έχεις και το σωστό κράτημα και δεν θα κοπανάει γιατι μερικές κοπανάνε πολυ όπως οι koni πχ οι κίτρινες τέρμα σκληρό. Του chris6n2polo οι koni δεν κοπανάγανε γιατί τις είχε τέρμα μαλακό και μαμα ελατήρια. Αν θες την γνώμη μου εγω έβαλα bilstein μαυρα με weitec χαμηλώμαατος 3,5 cm, και εχω άλλο polo καμία σχεση ......ΑΨΟΓΑ ΚΡΑΤΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΑΝΗΜΑ tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την κατάλληλη ανάρτηση θα έχεις και το σωστό κράτημα και δεν θα κοπανάει γιατι μερικές κοπανάνε πολυ όπως οι koni πχ οι κίτρινες τέρμα σκληρό. Του chris6n2polo οι koni δεν κοπανάγανε γιατί τις είχε τέρμα μαλακό και μαμα ελατήρια. Αν θες την γνώμη μου εγω έβαλα bilstein μαυρα με weitec χαμηλώμαατος 3,5 cm, και εχω άλλο polo καμία σχεση ......ΑΨΟΓΑ ΚΡΑΤΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΑΝΗΜΑ tongue.gif

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΕΒΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΑΜΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ!ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου πήγε μαζί με τοποθέτηση?

ΣΥΝΟΛΟ 600ΕΥΡΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑΓΗ ΔΙΣΚΩΝ ΜΠΡΕΜΠΟ ΤΡΥΠΗΤΟΥΣ ΜΕ ΦΕΡΟΝΤΟ ΤΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΜΠΛΙΣΤΕΙΝ ΜΑΥΡΑ...ΤΙΜΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΔΕ ΞΕΡΩ,ΚΑΝΑ 300 ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ?Ε?

Edited by polakias_1.4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κοπάνημα απ'οτι κατάλαβα δεν έχει να κάνει πάντα με τα αμορτισέρ. Εγώ στο Golf τα άλλαξα τον Ιανουάριο νομίζω, και πάλι κοπανάει. Τελικά είναι τα ακρόμπαρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.