Jump to content
kchristus

Navigator Golf V

Recommended Posts

Μη το συζητάτε... Πήρα εργοστασιακό! ΌΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

Από χάρτες τέλειο! Το δικό μου παίζει cd. Υπάρχουν εκδόσεις που παίζουν και DVD. Μόλις που παρήγγειλα και τον αυθεντικό adaptorα της VW για το iPod που κουμπώνει μούρλια πάνω του...

Δεν παιζει dvd απο μονο του.

Το dvd το εχει μονο και μονο για να διαβαζει τους χαρτες navigation.

Για να μαιξει dvd συνδεετε με αλλη συσκευη ή με ενα ipod.

Aπο ηχο θα παιξει πολυ καλα εαν το συνδεσεις με εναν τελικο ενισχυτη.

Απο μονο του δεν εχει πολυ δυναμη.

Για να ψωνισεις στo ebay πρεπει να εχεις πιστωτικη καρτα, και να γνωριζεις αγγλικα.

Εαν τα καταφερνεις μπες και διαβασε να δεις τι γινετε.

Να σε βοηθησω εγω απο Πατρα ειναι λιγο δυσκολο.

Μιλησε με καποιο παιδι απο Αθηνα.

iPod??? Του βάζεις iPod video και σου παίζει την ταινία στην οθόνη;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest zetoner

καλημέρα..συμφωνώ οτι ειναι πολυ ομορφο και δενει καλυυτερα απο το καθε αλλο...αλλα ρε παιδια η τιμη ειναι πανακριβη!!μπορουμε να βρουμε κανενα κομματι ακομα σε καλη τιμη απο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους του club ,πωλούνται original audi/vw adapters απο Γερμανία στο κουτι τους με όλα τα παρελκόμενα εγκατάστασης ,τιμή 125 ευρώ,pm or mail me...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε trapo ψαχνουμε ανταπτορα για video και οχι μονο για ηχο.

Ο Καλογεροπουλος ειπε σε σημερινο τηλεφωνημα, οτι θα εχει ερθει μεχρι 15 Σεπτεμβρη.

Φιλε zetoner εαν θελεις να σου ψωνισει καποιος απο το ebay επειδη δεν ξερεις εσυ, πρεπει να μαθεις οτι παιζει απο 800-1000 ευρω.

Ειναι μονον μετρητα και ειναι πρωτα τα λεφτα και μετα το ειδος.

Εαν θελεις μπορω να ψαξω, αλλα εαν βρω ενα σαν το δικο μου ας πουμε, το οποιο ειναι ειναι νεα εκδοση του mfd 2, πηγε μαζι με τους χαρτες και μεταφορικα 900ευρω.

Εαν λοιπον βρω κατι , σου στελνω p.m. και βαζεις το λεφτα στην τραπεζα.

Συμφωνεις με κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρει κάποιον έχω αγοράσει από eBay τους χάρτες της Ευρώπης μαζί με Ελλάδα για το MFD2. Δε μου χρειάζονται γιατί πήγα σε άλλη λύση. Οπότε τους πουλάω. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ΠΜ.

(Επίσης πουλάω και ένα 6 CD Changer μαμά που παίζει με RCD300 ή MFD μαζί με τον τεμπέλη του και την καλωδίώση. Και ένα RCD300 καινούργιο. Δείτε σχετικά εδω: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...=11274&st=)

Edited by liquidGTi
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μετα απο ενδελεχη ερευνα εχω να παραθεσω τα εξης στοιχεια....

1.Οι τιμες στο ebay για το mfd2(cd model) κυμαινονται στα 600ευρω περιπου.

2.Οι τιμες για το mfd2(dvd model) στα 900ευρω περιπου.

3.Δεν αποκλειεται καποιος να πετυχει καλυτερη τιμη worthy.gif ,μπορει ομως κ χειροτερη thumbsdown.gif

4.Δεν υπαρχει λογος αγορας του μοντελου με το dvd,καθως αυτο χρησιμευει μονο για την πλοηγηση.Χωρια που μπορει να αγορασεις καποιο απο τα πρωτα μοντελα με dvd που δεν παιζουν καν audio cd(thanx to ''the great'')

5.Στο ebay μπορεις να κανεις αγορες κ μεσω πιστωτικης καρτας,κ οχι μονο με μετρητα.

6.Ο λιθουανος εχει ξεσκιστει να πουλαει(για οσους εψαξαν)

Επειδη σκοπευω να αγορασω κ εγω :thumbsup::thumbsup::thumbsup:κ το εχω ψαξει αρκετα ,μπορω να απαντησω σε οποια απορια θελετε,αν μπορω βεβαιως βεβαιως!!!!!! B)B):baby:

Edited by nikolas V
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι και εγω απο το Λιθουανο το πηρα.

Λοιπον η version dvd , που παιζει βεβαια audio cd, εχει σαν extra απο τη version cd.

1. Διαφορετικο χρωματισμο στην οθνη που σου δειχνει το σημα της vw οταν το ανοιγεις (αδιαφορο βεβαια γιατι το βλεπεις μονον 2-3 δευτερολεπτα)

2. Εαν εχεις την μεγαλη οθονη στο golf βλεπεις στο επανω μερος διπλα στην ωρα προς σε ποια καταυθυνση κινητε το αυτοκινητο. (βορας νοτος κ.λ.π.)

3. Εχει ασημενια τα 2 ροδακια, ενω το αλλο εχει μαυρα.( στο gti του παει πολυ γιατι εχει και τα ασημενια αξεσουαρ.)

4. Ο dvd που σου ερχεται μαζι με το mfd 2 εχει περισσοτερες χωρες απο το cd . Για να εχεις τις ιδιες χωρες πρεπει να εχεις πολλα cd και οχι ενα dvd.

Αυτα τα λιγα εχω δει εγω σε μια ολιγολεπτη συγκριση που εκανα με ενα φιλο μου που εχει την version cd.

Τωρα εαν εχει και διαφορετικες ρυθμισεις στο menu δεν ξερω.

Μπορει να παιζει κατι εκει μπορει και να μην παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Στεφανος.Αλλα η δικη μου μοναδα θα εχει κ ασημενια δαχτυλιδια.Επισης δεν εχω τη μεγαλη οθονη,αν εννοεις αυτη στο καντραν.Οσο για τους χαρτες κ το σημα,εχεις δικιο! worthy.gifworthy.gifworthy.gifΑ,audio cd παιζουν οι μοναδες dvd version b η c.Η πρωτη εκδοση a δεν παιζει!

Edited by nikolas V
Link to comment
Share on other sites

4.Δεν υπαρχει λογος αγορας του μοντελου με το dvd,καθως αυτο χρησιμευει μονο για την πλοηγηση.Χωρια που μπορει να αγορασεις καποιο απο τα πρωτα μοντελα με dvd που δεν παιζουν καν audio cd(thanx to ''the great'')

Α! Μετά από θερμή παράκληση του Αλέξανδρου, πλέον έγινα k_t_g γιατί μας μπερδεύατε!

(¶σχετο αλλά έπρεπε να το πω...) :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγορασα και γω το εργοστασιακο θελω να ρωτησω κατι.

Την εγκατασταση θα την κανω μονος μου. Θα χρειαστω vagcom για καμια ρυθμιση η ειναι plug n play το εργαλειο?

Παντως και vagcom να χρειαστω ειναι στο δρομο :mellow::(

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγορασα και γω το εργοστασιακο θελω να ρωτησω κατι.

Την εγκατασταση θα την κανω μονος μου. Θα χρειαστω vagcom για καμια ρυθμιση η ειναι plug n play το εργαλειο?

Παντως και vagcom να χρειαστω ειναι στο δρομο :mellow::(

Plug 'n Play είναι το εργαλείο...

Τι κεραία έχεις; Εξωτερική ή τη γνωστή τετράγωνη;

Πού θα την τοποθετήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Eιναι plug and play, αρκει να ξερεις τον κωδικο του μηχανηματος.

Εαν δεν εχει το αυτοκινητο κεραια navi απο τη μαμα (που δεν νομιζω να εχει) θα βαλεις κανονικα την τετραγωνη κεραια που εχει το navi που πηρες, και μπορεις να την αφησεις μεσα στον αεραγωγο που ειναι στο επανω μερος του ταμπλω για να μην φαινεται τιποτα.

Θα πιανει κανονικα , γιατι ετσι το εχω κανει εγω.

Παρε τωρα και ενα σχεδιακι για το πως θα κανεις την αλλαγη :mellow:

http://uk-mkivs.net/forums/170547/ShowPost.aspx

Link to comment
Share on other sites

Eιναι plug and play, αρκει να ξερεις τον κωδικο του μηχανηματος.

Εαν δεν εχει το αυτοκινητο κεραια navi απο τη μαμα (που δεν νομιζω να εχει) θα βαλεις κανονικα την τετραγωνη κεραια που εχει το navi που πηρες, και μπορεις να την αφησεις μεσα στον αεραγωγο που ειναι στο επανω μερος του ταμπλω για να μην φαινεται τιποτα.

Θα πιανει κανονικα , γιατι ετσι το εχω κανει εγω.

Παρε τωρα και ενα σχεδιακι για το πως θα κανεις την αλλαγη :mellow:

http://uk-mkivs.net/forums/170547/ShowPost.aspx

Μέσα στον αεραγωγό???? Αφού έχει μεταλλικό πλέγμα από πάνω! Πως πιάνει;;; Και εγώ εκεί δοκίμασα να τη βάλω την πρώτη φορά και δεν είχε σήμα ούτε για αστείο! Πως πιάνει σήμα η δική σου;;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και γω οτι ειναι καλυτερα να μπει εξω για να πιανει καλυτερα. Δε ξερω πως πιανει το δικο σου. Καλο θα ηταν να μη φαινεται τιποτα παντως. Θα το δοκιμασω και βλεπω.

Ευχαριστω και για τον οδηγο. Τον ειχα δει και καποιες σελιδες παραπισω.

Για κεραια δεν ξερω τι θα μου ερθει. Δεν εχει φτασει ακομα στα χερια μου το περιμενω μες τη βδομαδα παντως

Edited by Neptune
Link to comment
Share on other sites

Nαι μεσα στον αεραγωγο κατω απο την κρισαρα. (μεταλικο πλεγμα)

Δεν ξερω πως πιανει αλλα πιανει παρα πολυ καλα!!!

Δεν ειχα σκεφτει οτι μπορει να δημιουργει προβλημα το πλεγμα!!!

Παντος εχω αψογο σημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Nαι μεσα στον αεραγωγο κατω απο την κρισαρα. (μεταλικο πλεγμα)

Δεν ξερω πως πιανει αλλα πιανει παρα πολυ καλα!!!

Δεν ειχα σκεφτει οτι μπορει να δημιουργει προβλημα το πλεγμα!!!

Παντος εχω αψογο σημα!!!

Κι όμως. Το σήμα του GPS αντανακλάται και χάνεται εάν παρεμβάλλεται οτιδήποτε μεταλλικό. Είσαι πολύ τυχερός που σου δουλεύει! Εγώ το έχω κολλημένο με τον μαγνήτη ακριβώς πάνω στη σιδερένια σίτα...
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε και ο ναβιγκατορας :baby:

Να μου στελνε και ενα cd με ελληνικους χαρτες τι ωραια που θα ητανε ε?

Τι να τους κανω τους γερμανικους που μου στειλε? Τελος παντων ολα καλα.

Την εγκατασταση την εκανα εγω με τον αδερφο για να μου κραταει το φαναρι :(

εεεε το φακο ηθελα να πω και το εργαλειο ειναι απλα σουπερ. Πολυ καλη αποδοση στον ηχο και καλο ραδιοφωνο. Σαν ποιοτητα ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο μαλλον επειδη ειναι καταλληλοτερο για τα μαμα ηχεια μου. Και απο ενταση μια χαρα. Κανενα προβλημα αν και φοβομουν. Αντε να μαι καλα να το χαιρομαι τωρα. Την κεραια την εβαλα και γω πανω στη σιτα ωστε να ειμαι σιγουρος οτι θα πιασει μην ξαναξηλωνω να της αλλαξω θεση μετα.

Για cd καμια ιδεα τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε αυτο.

http://cgi.ebay.com/VW-MFD2-DVD-SAT-NAV-PA...1QQcmdZViewItem

Ειναι πλειστηριασμος βεβαια αλλα για δειτε οποιος θελει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.