Jump to content
kchristus

Navigator Golf V

Recommended Posts

Αφου σας ταραξα σημερα με τις φωτο ας βαλω και το navi μου να ζηλεψετε ορισμενοι tongue.gif
Με 'γειες!!! Με 'γειες!!! ¶ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!

Ποιο εργαλείο έχεις; 1.4 ή 1.6?

Link to comment
Share on other sites

Guest golfepi
Ξέρει κανεις αν μπαινει εργοστασιακος πλοηγος εκ των υστέρων στο Gofl V?

όλα γίνονται. αμα ενδιαφέρεται κανείς για navi VW για νέα ή παλιά μοντέλα να στείλει μύνημα. έχω εναν φίλο που ξέρει κάποιον στην Γερμανία και φέρνει τα πάντα σε πολύ καλύτερες τιμές απο αυτές της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Guest golfepi

τις τιμές για το navi τις έμαθα χθες βράδυ. Είναι οι παρακάτω. Αν ενδιαφέρετε κανείς απαντήστε..

MFD2 DVD για Golf V Version A (δεν παίζει audio CD) 800-850¤

MFD2 DVD για Golf V Version B παίζει audio CD 900¤

MFD2 DVD για Golf V Version newest C με ασημένια κουμπιά 700¤ (ολοκαίνουργιο)

MFD2 CD για Golf V 800-850¤

MFD1 για Golf IV 750-800¤

Συγκριτικά με τις τιμές της Ελλάδας αυτές είναι πολύ καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

τις τιμές για το navi τις έμαθα χθες βράδυ. Είναι οι παρακάτω. Αν ενδιαφέρετε κανείς απαντήστε..

MFD2 DVD για Golf V Version A (δεν παίζει audio CD) 800-850¤

MFD2 DVD για Golf V Version B παίζει audio CD 900¤

MFD2 DVD για Golf V Version newest C με ασημένια κουμπιά 700¤ (ολοκαίνουργιο)

MFD2 CD για Golf V 800-850¤

MFD1 για Golf IV 750-800¤

Συγκριτικά με τις τιμές της Ελλάδας αυτές είναι πολύ καλύτερες.

Επίσης δε βγάζουν και νόημα.. Πώς είναι δυνατόν να είναι πιο φτηνό το version C (latest) από το A+B, ακόμα και από το CD! Απίθανο μου φαίνεται!

Και φαντάζομαι ότι είναι χωρίς DVD με χάρτες και κεραίες... ?

Link to comment
Share on other sites

Guest golfepi

Οι τιμές είναι απο Γερμανία. Χάρτης σίγουρα δεν περιλαμβάνεται για Ελλάδα αφού είναι απο Γερμανία το navi. Όσο για την κεραία δεν γνωρίζω σίγουρα μόνο που η κεραία έχει γύρω στα 50¤ οπότε δεν αποτελεί πρόβλημα..

Παιδιά sorry. Ο liquidGTi έχει δίκιο. Το version C έχει άλλη τιμή. Τώρα την ξαναείδα.. Η τιμή είναι γύρω στα 1200¤. Είναι ολοκαίνουργιο (οχι μεταχειρισμένο) και είναι οτι πιο τελευταίο έχει βγάλει η VW. Δεν ξέρω αν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα. Για οποιεσδήποτε άλλες αποριές πείτε μου..

Edited by golfepi
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι απο Γερμανία. Χάρτης σίγουρα δεν περιλαμβάνεται για Ελλάδα αφού είναι απο Γερμανία το navi. Όσο για την κεραία δεν γνωρίζω σίγουρα μόνο που η κεραία έχει γύρω στα 50¤ οπότε δεν αποτελεί πρόβλημα..

Παιδιά sorry. Ο liquidGTi έχει δίκιο. Το version C έχει άλλη τιμή. Τώρα την ξαναείδα.. Η τιμή είναι γύρω στα 1200¤. Είναι ολοκαίνουργιο (οχι μεταχειρισμένο) και είναι οτι πιο τελευταίο έχει βγάλει η VW. Δεν ξέρω αν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα. Για οποιεσδήποτε άλλες αποριές πείτε μου..

Είπα και εγώ....

Για χάρτη αν θέλετε πάντως πουλάω ένα DVD original με όλους τους χάρτες (μαζί με την Ελλάδα)

Από εγγύηση πως πάμε; Έχουν;

Link to comment
Share on other sites

επειδη με εχει μπει σαν ιδεα να το βάλω και εγω το navi

τι χρειάζεται? μονο το μηχανημα??

η τιμη που εχει ο λιθουανος περιλαμβανει και κεραία και τους χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

επειδη με εχει μπει σαν ιδεα να το βάλω και εγω το navi

τι χρειάζεται? μονο το μηχανημα??

η τιμη που εχει ο λιθουανος περιλαμβανει και κεραία και τους χαρτες?

yes :)

Θέλει adapter... αλλά κυκλοφορούν στο eBay σε πολύ καλές τιμές...

Σωστος!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ειμαι κατοχος ενος σεατ λεον και προσφατα αγορασα απο γερμανια το εργοστασιακο navi της σεατ.δυστυχως ομως δεν εχει χαρτες και οδηγιες χρησης.

μηπως καποιο απο τα παιδια με εργοστασιακο navi απο golf IV θα μπορουσε να βοηθησει?????? :lol::lol::rolleyes:

ευχαριστω βαγγελης

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikos1979

Παιδιά...έχω κάποιες ερωτησούλες για το ΝΑVI της VW σε GTI.

Σκέφτομαι να το βάλω...και επειδή είμαι τις άποψης γενικά ότι έχω στο αυτοκίνητο να είναι εργοσταστιακό...θέλω να ρωτήσω αν δουλεύει στην Ελλάδα κανονικα. Αθήνα μένω...αλλά κάνω ταξίδια και εκτός Αθηνών μερικές φορές.

Δουλεύει λοιπόν?

DVD εν κινήσει μπορείς να δεις?

Τηλεόραση? Ο Clarkson στο τεστ που του είχε κάνει έβλεπε και TV :)

Έχει κανείς κανένα πρόβλημα ποτέ με το εργοσταστιακό NAVI του?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το βάλω...και επειδή είμαι τις άποψης γενικά ότι έχω στο αυτοκίνητο να είναι εργοσταστιακό...θέλω να ρωτήσω αν δουλεύει στην Ελλάδα κανονικα. Αθήνα μένω...αλλά κάνω ταξίδια και εκτός Αθηνών μερικές φορές. Δουλεύει λοιπόν?

Μια χαρά δουλεύει στην Ελλάδα! Αφού το πουλάει και η Kosmocar! Αρκεί να μην πας internet και πάρεις κανένα αμερικάνικο μοντέλο. Αυτοί εκεί έχουν κάποιες διαφορές στον τρόπο που δουλεύει το GPS τους. Κατά τα λοιπά μια χαρά. Για Αθήνα, Θεσσαλονίκη και άλλες μεγάλες πόλεις, οι χάρτες είναι super. Για υπόλοιπη Ελλάδα, θα τους χαρακτήριζα από ελλιπείς έως τραγικά φτωχούς.

DVD εν κινήσει μπορείς να δεις?

Έχω την εντύπωση πως το DVD version ΔΕΝ είναι και DVD player. Απλά δέχεται DVD με τους χάρτες, που σημαίνει ότι μπορείς να έχεις ολόκληρη την Ερώπη στο ντουλαπάκι σου. Μπορεί και να κάνω λάθος. Αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι διαφορετικό, ας με διορθώσει.

Τηλεόραση? Ο Clarkson στο τεστ που του είχε κάνει έβλεπε και TV :)

Για να δεις τηλεόραση πρέπει να βάλεις και ένα add on που ουσιαστικά είναι το TV tuner. Στο internet κυκλοφορούν τέτοια σε πάρα πολύ χαμηλές τιμές. ΠΡΟΦΑΝΩΣ όταν το αυτοκίνητο περάσει τα 20χλμ/ώρα, η οθόνη σβήνει. Εκτός εάν κάνεις πατέντα, που ΔΕ σου το συνιστώ!

Έχει κανείς κανένα πρόβλημα ποτέ με το εργοσταστιακό NAVI του?
Εγώ όχι. Και ούτε έχω ακούσει κανέναν να έχει.
Ευχαριστώ...
Να 'σαι καλά... Καλές αγορές!
Link to comment
Share on other sites

Guest Nikos1979
Μια χαρά δουλεύει στην Ελλάδα! Αφού το πουλάει και η Kosmocar! Αρκεί να μην πας internet και πάρεις κανένα αμερικάνικο μοντέλο. Αυτοί εκεί έχουν κάποιες διαφορές στον τρόπο που δουλεύει το GPS τους. Κατά τα λοιπά μια χαρά. Για Αθήνα, Θεσσαλονίκη και άλλες μεγάλες πόλεις, οι χάρτες είναι super. Για υπόλοιπη Ελλάδα, θα τους χαρακτήριζα από ελλιπείς έως τραγικά φτωχούς.

Έχω την εντύπωση πως το DVD version ΔΕΝ είναι και DVD player. Απλά δέχεται DVD με τους χάρτες, που σημαίνει ότι μπορείς να έχεις ολόκληρη την Ερώπη στο ντουλαπάκι σου. Μπορεί και να κάνω λάθος. Αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι διαφορετικό, ας με διορθώσει.

Για να δεις τηλεόραση πρέπει να βάλεις και ένα add on που ουσιαστικά είναι το TV tuner. Στο internet κυκλοφορούν τέτοια σε πάρα πολύ χαμηλές τιμές. ΠΡΟΦΑΝΩΣ όταν το αυτοκίνητο περάσει τα 20χλμ/ώρα, η οθόνη σβήνει. Εκτός εάν κάνεις πατέντα, που ΔΕ σου το συνιστώ!

Εγώ όχι. Και ούτε έχω ακούσει κανέναν να έχει.

Να 'σαι καλά... Καλές αγορές!

Φίλε k_t_g στη εργοσταστιακό θα το βάλω αν τελικά το βάλω, δε θα το πάρω από το ίντερνετ.

Γνωρίζει κάποιος για τα DVD? Αν το RNS-MFD-DVD έχει τη δυνατότητα να αναπαράγει DVD στην οθόνη όσο είσαι σε ταξίδι?

Γενικά...αξίζει πιστεύεται το εργοστατιακό navigator δεδομένης της τιμής του? Γενικά πιστεύω ότι δίνει έναν άλλο αέρα στο εσωτερικό το εργοστασιακό, και ομορφαίνει τη κονσόλα...αλλά αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα λεει ο ktg.

Δεν παιζει dvd φιλε Νικο ακομα και οταν εισαι σταματημενος. Το dvd ειναι μονο για τους χαρτες. Παιζει μονο cd και radio και εαν θελεις να το κανεις να παιζει dvd ή και tv πρεπει να παρεις extra κομματια.

Αξιζει παρα πολυ η εμφανιση του , αλλα στην τιμη του παιρνεις πολυ καλυτερο after market , αλλα οχι ομορφοτερο!!!

Βεβαια εγω μιλαω για 850 - 900 ευρω που το πηρα απο το ebay.

Eαν μιλας για 3200 ευρω της αντιπροσωπιας, τοτε δεν τα αξιζει με τιποτα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikos1979
Τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα λεει ο ktg.

Δεν παιζει dvd φιλε Νικο ακομα και οταν εισαι σταματημενος. Το dvd ειναι μονο για τους χαρτες. Παιζει μονο cd και radio και εαν θελεις να το κανεις να παιζει dvd ή και tv πρεπει να παρεις extra κομματια.

Αξιζει παρα πολυ η εμφανιση του , αλλα στην τιμη του παιρνεις πολυ καλυτερο after market , αλλα οχι ομορφοτερο!!!

Βεβαια εγω μιλαω για 850 - 900 ευρω που το πηρα απο το ebay.

Eαν μιλας για 3200 ευρω της αντιπροσωπιας, τοτε δεν τα αξιζει με τιποτα!!!!!!!

ebay?

Παίζει να το πάρω και από το ebay? Μπαίνει "κουτί" δηλαδή...ή είναι δύσκολη η τοποθέτησή του? Πόσο σου κόστισε περίπου να το τοποθετήσεις?

Της αντιπροσωπείας κάνει 2,300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια παιζει ebay.

Την τποθετηση την εκανα μονος μου. Εαν πιανουν λιγο τα χερια σου, ειναι απλα βαλε βγαλε. Πανευκολο. 10 λεπτα το πολυ δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια παιζει ebay.

Την τποθετηση την εκανα μονος μου. Εαν πιανουν λιγο τα χερια σου, ειναι απλα βαλε βγαλε. Πανευκολο. 10 λεπτα το πολυ δουλεια.

ΟΚ... 10 λεπτά ΔΕΝ μου πήρε. Αλλά δεν είναι και πολύ δύσκολη η τοποθέτηση. Αρκεί να προσέχεις και να ξέρεις τι κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Guest Nikos1979
Επίσης από eBay δεν παίζει εγγύηση... έχε το στο μυαλό σου.

Λογικό...την εργοστασιακή την χάνεις όμως??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.