Jump to content
peja16

Αντικατάσταση Rcd-300 από Golf V Gt

Recommended Posts

Θέλω να αντικαταστήσω την πηγή του RCD-300 από GOLF V GT. Το αμάξι τώρα το παρέλαβα και θέλω να το αλλάξω κατευθείαν. Γνωρίζετε που μπορώ να το πουλήσω ή μήπως κάποιος να ενδιαφέρεται? Επίσης, γνωρίζει κανείς κόστος (πλαίσιο, κεραία, διαφορετική καλωδίωση) για να το μετατρέψω σε 1 DIN? Πουλάει κάποιος το Ραδιο-CD MP3 του σε καλή κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

η βαση κανει 50 ευρω αν θυμαμαι καλα απο καρεντα κ 30 η καλωδιωση, κ πρεπει να ξηλωθει και ενα μεγαλο μερος της κονσολας κ του ταμπλο κ πρεπει κ να τραβηχτουν κ 2 καλωδια αν θυμαμαι καλα απο την ασφαλειοθηκη γιατι δεν εχει διακοπτομενο ρευμα στην φισα πανω. αρα θα σου χρεωσουν κ εργασια. εγω στο τελευταιο που εφτιαξα πηρα 180 ευρω αλλα εκανα κ τοποθετηση ολοκληρου ηχοσυστηματος με ενισχυτες κ ηχεια στις πορτες κ εταζιερα κ φωτισμου πατωματων.

Link to comment
Share on other sites

Guest jimmy the kid
πρεπει κ να τραβηχτουν κ 2 καλωδια αν θυμαμαι καλα απο την ασφαλειοθηκη γιατι δεν εχει διακοπτομενο ρευμα στην φισα πανω.

Αλλιως τι προβλημα θα υπάρχει? (Εκτός από το οτι θα πρεπει να κλείνει η πηγή με το χέρι)

Πόσο θα μου κοστίσει η τοποθέτηση διαιρούμενων μπρος/πίσω, οθόνης (χωρίς tv tuner), 4κάναλου ενισχυτή για τα ηχεία και ενός sub με ενισχυτή? Τα προϊόντα μπορώ να τα βρω χοντρική λόγο δουλειάς αλλά επειδή δεν εχω ξαναβάλει σύστημα σε αμάξι δεν έχω όρεξη για πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να σου πω γιατι ειμαι κρητη.τωρα το οτι δεν θελεις να ασχοληθεις καλα κανεις γιατι το γκολφ 5 δεν ειναι κ για πολλα πολλα λαθος πειραγματα. ειναι αρκετα ευαισθητο.

Link to comment
Share on other sites

η βαση κανει 50 ευρω αν θυμαμαι καλα απο καρεντα κ 30 η καλωδιωση, κ πρεπει να ξηλωθει και ενα μεγαλο μερος της κονσολας κ του ταμπλο κ πρεπει κ να τραβηχτουν κ 2 καλωδια αν θυμαμαι καλα απο την ασφαλειοθηκη γιατι δεν εχει διακοπτομενο ρευμα στην φισα πανω. αρα θα σου χρεωσουν κ εργασια. εγω στο τελευταιο που εφτιαξα πηρα 180 ευρω αλλα εκανα κ τοποθετηση ολοκληρου ηχοσυστηματος με ενισχυτες κ ηχεια στις πορτες κ εταζιερα κ φωτισμου πατωματων.

Στην Ελλάδα κάνει 50¤ δυστυχώς! :D Έξω είναι φθηνότερη. Μετά είναι ο αντάπτορας για να συνδεθεί η πηγή. Καλώδια δε χρειάζεται να τραβηχτούν. Έχει η φύσα διακοπτόμενο πάνω. Απλώς πρέπει να βρεις τρόπο να το πάρεις γιατί είναι λίγο ανακατεμένα τα καλώδια. Ξήλωμα θέλει μόνο ο αεραγωγός. Και αν δεν κάνω λάθος χρειάζεται και ένας ενισχυτής κεραίας. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα κάνει 50¤ δυστυχώς! :D Έξω είναι φθηνότερη. Μετά είναι ο αντάπτορας για να συνδεθεί η πηγή. Καλώδια δε χρειάζεται να τραβηχτούν. Έχει η φύσα διακοπτόμενο πάνω. Απλώς πρέπει να βρεις τρόπο να το πάρεις γιατί είναι λίγο ανακατεμένα τα καλώδια. Ξήλωμα θέλει μόνο ο αεραγωγός. Και αν δεν κάνω λάθος χρειάζεται και ένας ενισχυτής κεραίας. Αυτά.

Νομίζω ότι πρέπει να τραβηχτεί ένα καινούριο καλώδιο για διακοπτόμενο επειδή από τη μάνα του στη φύσα επάνω βγάζει 6 volt και όχι 12 που χρειάζονται οι περισσότεροι ενισχυτές.

Link to comment
Share on other sites

Στο Polo μου πάντως που έχει την ίδια φύσα με το Golf V, δε χρειάστηκε να τραβήξω κανένα καλώδιο. Είχε πάνω διακοπτόμενο 12V απλώς στον αντάπτορα ήταν λίγο μπερδεμένα και "έκλεψα" από την κανονική φύσα. Δε θυμάμαι το χρώμα του καλωδίου. Η κόκκινο είναι ή κόκκινο με κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αντικαταστήσω την πηγή του RCD-300 από GOLF V GT. Το αμάξι τώρα το παρέλαβα και θέλω να το αλλάξω κατευθείαν. Γνωρίζετε που μπορώ να το πουλήσω ή μήπως κάποιος να ενδιαφέρεται? Επίσης, γνωρίζει κανείς κόστος (πλαίσιο, κεραία, διαφορετική καλωδίωση) για να το μετατρέψω σε 1 DIN? Πουλάει κάποιος το Ραδιο-CD MP3 του σε καλή κατάσταση?

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ 1 ΔΙΝ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ KENWOOD STO GTI ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝΕΙ ΑΨΟΓΑ ΧΡΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΓΙΑ 2 DΙΝ ΤΩΡΑ. ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΤΟ RCD 300.

Link to comment
Share on other sites

post-3998-1166480162_thumb.jpg

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ 1 ΔΙΝ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ KENWOOD STO GTI ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝΕΙ ΑΨΟΓΑ ΧΡΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΓΙΑ 2 DΙΝ ΤΩΡΑ. ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΤΟ RCD 300.

Kαλα αφου εβαλες Kenwood δε ειδες το 501YU που ειναι 2 din σε μωβ χρωματισμο ταιριαζει απιστευτα με το ταμπλο μας και εχει και usb υποδοχη! Εγω αυτο εχω βαλει και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! Βεβαια και παλι χρειαζεσαι πλαισιακι αλλα ειναι πολυ ομορφο θα δω μηπως αυριο ανεβασω καμια φωτο στο αμαξι

αυτη ειναι μια φωτο τοu cd/mp3

post-3998-1166511810_thumb.jpg

post-3998-1166564983_thumb.jpg

Edited by DARIOUS
Link to comment
Share on other sites

post-3998-1166480162_thumb.jpg

Kαλα αφου εβαλες Kenwood δε ειδες το 501YU που ειναι 2 din σε μωβ χρωματισμο ταιριαζει απιστευτα με το ταμπλο μας και εχει και usb υποδοχη! Εγω αυτο εχω βαλει και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! Βεβαια και παλι χρειαζεσαι πλαισιακι αλλα ειναι πολυ ομορφο θα δω μηπως αυριο ανεβασω καμια φωτο στο αμαξι

αυτη ειναι μια φωτο τοu cd/mp3

Δυστυχως δεν ειχε βγει περισυ αυτο που λες

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...s_promot_widget

Ξέρει κανείς από εσάς που γνωρίζετε τα περί του ήχου στο αυτοκίνητο αν λειτουργεί αυτό και αν μπορεί να εγκατασταθεί εύκολα? Με μια ομαδική παραγγελία και μια ομαδική τοποθέτηση θα μπορούσαμε να πετύχουμε κάποια καλύτερη τιμή αν όντως είναι όσο καλό φαίνεται. Μπορεί κάποιος που ξέρει να μας πει κάποια μειονεκτήματα πέρα από την αμφιβόλου αξιοπιστίας συσκευή? Θα έχει καλή ποιότητα ο ήχος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.