Jump to content
nikkosnet

Μετατροπή απλού κλειδιού σε κλειδί με τηλεχειρισμό

Recommended Posts

Το παρακατω θελει λιγη τεχνη για να γινει και η διαδικασια ισχυει και για τα νεοτερα κλειδια απο αυτα της φωτογραφιας.

Το μονο που δεν μας λεει ο ποιητης ειναι το αν και πως χρονιζεται το χειριστηριο.

Με δικη σας ευθυνη, καλη επιτυχια :D

9________________________.pdf

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η προσπαθεια πιστευω για να αναβαθμιστουμε λιγο και εμεις οι πιο παλιοι......

Με λιγο ψαξιμο στο e-bay βρηκα τετοια 'κλειδια'οποτε.....βουρ για καμια παραγγελια?

Ε τι λετε φανταστικοι clubbers? smurf2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μεσα!Αυτο ηθελα να το κανω με το που πηρα αμαξι αλλα ειχα φαει ακυρο απο την αντιπροσωπια!

Οποτε αν ειμαστε σιγουροι οτι γινεται χωρις προβληματα βουυυυρ!

Ο συναγερμος δεν μπαινει πανω, ε?

Edited by MmaannoosS
Link to comment
Share on other sites

εμενα πολύ απλά δεν μου αρεσει το κλειδί του τηλεχειρισμου...σκετο το κλειδι μας όπως το εχει και ο Στοιλας ειναι τελειο..

ρε παιδια πως ειναι αυτο το κλειδι του στοιλα;ολο κλειδι διαβαζω και κλειδι δεν βλεπω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως ειναι αυτο το κλειδι του στοιλα;ολο κλειδι διαβαζω και κλειδι δεν βλεπω πουθενα

Ένα απλό βαμμένο κλειδί είναι... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

το κλειδακι στιλετο θα το εχω αυριο κ με τη βοηθεια του πολακια θα το κανουμε τροπετο στο δικο μου

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι επειδη μπερδευτηκα.στο κλειδι στιλετο υπαρχουν 2 κουμπια αν θυμαμαι καλα.αυτα τι κανουν;θα λειτουργουν και σε εμας τα τεσσαρια αν κανουμε την μετατροπη;και ο συναγερμος θα ειναι ξεχωριστα ε;ας μου εξηγησει καποιος. s.s. αν γινεται και σε εμενα ψηνομαι και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όταν αγόρασα το Golf 4 (μοντέλο 1998) μου το έδωσαν με μόνο το δεύτερο κλειδί (αυτό το απλό χωρίς φαναράκι χωρίς τίποτα) και πήγα και έβγαλα και ένα δεύτερο κλειδί στην αντιπροσωπεία (αύτο με το φαναράκι και το έγχωμο έμβλημα).

Η απορία μου είναι πως θα δω αν το αυτοκίνητο έχει remote entry για να δω αν θέλω μόνο κλειδί ή και το receiver; To 1998 έρχονταν με switchblade (στιλέτο) κλειδιά τα 4άρια; Κανένας που ξέρει τίποτα παραπάνω;

Α, την συγκεκριμένη πατέντα του pdf θα την κάνω στο 3άρι του αδερφού μου στο aftermarket keyless entry remote που πήρε. Ακόμη ψάχνω για κλειδί κατάλληλο για σφάξιμο επειδή δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το original. (2 κλειδία copy που άνοιξα μέχρι σήμερα δεν είχαν αρκετό μέταλλο για να μπορέσω να κάνω την πατέντα, είχαν μια τρύπα αμέσως μετα τη λεπίδα μέσα στο πλαστικό -- το πλαστικό περνούσε μέσα από την τρύπα για να κρατάει πλαστικό και μέταλλο μαζί)

fernbedienung.jpg

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...item=4652007980

Edited by WassUp
Link to comment
Share on other sites

κανεις;super sayian, nikolaki πετυχε η μετατροπη;

Πάρη εγώ ακόμη δεν το έχω φτιάξει γιατί τρέχω με τη σχολή.

Δεν ξέρω εάν το έφτιαξε ο Χρήστος.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα το παραλάβει...χχεχεχεχε....

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε ξεχάσει να βγάλει την λάμα που ανοιγε το δικό του αυτοκίνητο...χεχεχεχε..Τον μαλακα..

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

σορρυ δεν εσκασα χθες λογω ιωσης

νεοκλη το εβγαλες το λαμακι?αν ναι τοτε την επομενη πεμπτη

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τελικα εγω π δεν θελω απλα αλλαγη απο απλο σε στιλετο κ θελω ενα 2ο με 3 κουμπια οπως κ το αλλο κλειδι π εχω γινεται?γιατι κατι διαβασα για πλακετες κτλ

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...c=16142&hl= ενα λινκ για κλειδαρα.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...=κλειδι+στιλετο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.