Jump to content
spk

After Market 2din Screen + Custom Navigation?

Recommended Posts

Χαιρετώ, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει οθόνη 2 DIN (ανεξαρτήτως μάρκας/δυνατοτήτων κτλ) που να υποστηρίζει CUSTOM navigation maps?

Για να γίνω πιο σαφής: αγοράζω πχ μια οθόνη της pioneer αλλά δε θέλω να χρησιμοποιήσω του χάρτες/πρόγραμμα που δίνει η pioneer αλλά το Destinator (το οποίο έχω αγοράσει χωριστά σε CD/DVD ή κάρτα SD).

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα/προϊόν; (Ελλάδα/εξωτερικό/e-shops όλα δεκτά:-)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει οθόνη 2 DIN (ανεξαρτήτως μάρκας/δυνατοτήτων κτλ) που να υποστηρίζει CUSTOM navigation maps?

Για να γίνω πιο σαφής: αγοράζω πχ μια οθόνη της pioneer αλλά δε θέλω να χρησιμοποιήσω του χάρτες/πρόγραμμα που δίνει η pioneer αλλά το Destinator (το οποίο έχω αγοράσει χωριστά σε CD/DVD ή κάρτα SD).

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα/προϊόν; (Ελλάδα/εξωτερικό/e-shops όλα δεκτά:-)

εχουν βρει κατι παλικαρια μια κινεζικη (κακη κατα την γνωμη μου) απομιμηση του mfd2 αν θες ριξε μια ματια και θα την βρεις

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε τη βρήκα χθες κατά τύχη και σήμερα είδα την απάντησή σου - witson λέγεται η κινέζικη! Η τιμή (από EU) είναι λογική (γύρω στα 500euro), από Ελλαδάρα γύρω στα 700-800. Επειδή όμως βρήκα και κάποια forum με reviews μου δημιουργήθηκαν υποψίες ως προς την ποιότητα ήχου (θέλω να βάλω καλά ηχεία) και ως προς την παράλληλη λειτουργία destinator gps-φωνητικές οδηγίες και ipod/radio/cd, οπότε μάλλον θα κρατήσω το αυτόνομο 3.5" gps που δουλέυει άψογα και για πηγή ήχου προσανατολίζομαι στο pioneer FH-P80BT. Το gps θα βρω τρόπο να το προσαρμόσω στο κάτω μέρος της κονσόλας ακριβώς πάνω από το λεβιέ ταχυτήτων (δε μου αρέσει να.. κρέμεται από το παρμπρίζ:/) οπότε με βλέπω να ψάχνω για adaptor στήριξης gps (custom ή ram gps mounts) και όχι για καινούργια οθόνη:-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έτοιμο και το multimetia το τοποθέτησα μόλις σήμερα και είναι φοβερό τα έχει όλα επάνω dvd, tv, video, bluetοοth, radio, mp3, usb, navi... και δεν ξέρω και τι άλλο θέλει ψάξιμο.

0ftautlvmao13v16cljf.jpg

.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έτοιμο και το multimetia το τοποθέτησα μόλις σήμερα και είναι φοβερό τα έχει όλα επάνω dvd, tv, video, bluetοοth, radio, mp3, usb, navi... και δεν ξέρω και τι άλλο θέλει ψάξιμο.

0ftautlvmao13v16cljf.jpg

Φιλε ειμαι ετοιμος να παρω και εγω μια ακριβως ιδια για πασσατ. Σε παρακαλω πες μου πως ειναι η ποιοτητα ηχου και εικονας..

.

Link to comment
Share on other sites

H εικόνα είναι καλή, υπάρχει όμως ένα πρόβλημα με τον ήλιο από ότι είδα που δεν αφορά το μηχάνημα αλλά το golf, επειδή εκεί που μπαίνει δεν έχει εσοχή, τώρα ο ήχος εξακολουθεί να είναι χάλια πράγμα που το περίμενα γιατί σε αυτήν την περίπτωση φταίνε τα ηχεία του που είναι για πέταμα. Bluetooth πολύ καλό (σε βρίσκει αμέσως) usb τέλειο διαβάζει τα τραγούδια μια φορά όταν το κουμπώσεις και μετά τα θυμάται, ενώ το cd με mp3 κάθε φορά που το επιλέγεις κάνει αναζήτηση των τραγουδιών, Navi τέλειο και πολύ γρήγορο. Είναι ένα καλό μηχάνημα γιατί προσφέρει τα πάντα ;) . Ότι και να θέλεις στο αυτοκίνητο το έχει. Μαζί με τα ηχεία θα βάλω και την cam για την όπισθεν...... αυτά τα ολίγα.

.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ομορφο και ομοιο με το εργοστασιακο. Με γεια σου ευχομαι. Οπως προ ανεφερα θελω να παρω και εγω για το passat μου. Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν η ποιοτητα ηχου θα ειναι καλη. Απο το μαμα του πασσατ ημοθν πολυ ευχαριστημενος με τη ποιοτητα ηχου και δεν θα ηθελα να μειωθει. Φιλε μου, με τα controls του τιμονιου συνεργαζεται?

Edited by souft
Link to comment
Share on other sites

«Χαιρετώ, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει οθόνη 2 DIN (ανεξαρτήτως μάρκας/δυνατοτήτων κτλ) που να υποστηρίζει CUSTOM navigation maps?

Για να γίνω πιο σαφής: αγοράζω πχ μια οθόνη της pioneer αλλά δε θέλω να χρησιμοποιήσω του χάρτες/πρόγραμμα που δίνει η pioneer αλλά το Destinator (το οποίο έχω αγοράσει χωριστά σε CD/DVD ή κάρτα SD).

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα/προϊόν; (Ελλάδα/εξωτερικό/e-shops όλα δεκτά:-)»

Υπάρχει κάτι επώνυμο. Αγοράζεις μια οθόνη Alpine IVA W205R ή IVA W505R παίρνεις και τον πλοηγό Blackbird II PMD200 που μπαίνει χωνευτός μέσα στην οθόνη και μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις εναλλακτικα και σε δεύτερο αυτοκίνητο και έχεις όλες τις λειτουργίες του πλοηγού από την 7" tοuch οθόνη. Ο πλοηγός φοράει Destinator. Ηδη έχω αγοράσει την οθόνη και περιμένω να έρθει ο πλοηγός από μέρα σε μέρα γιατί περιμένουν πρώτα να διαθεσουν το προηγούμενο μοντέλο PMD 100 που δεν είναι και τόσο καλό για να βγάλουν στην αγορά τον καινούργιο ο οποίος πέραν του Destinator είναι MP3, Bluetooth, 4GB εξωτερική κάρτα μνήμη κ.ά. Κάνε μια βόλτα στο site της Alpine και θα καταλάβεις.

Edited by AntonisK
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ομορφο και ομοιο με το εργοστασιακο. Με γεια σου ευχομαι. Οπως προ ανεφερα θελω να παρω και εγω για το passat μου. Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν η ποιοτητα ηχου θα ειναι καλη. Απο το μαμα του πασσατ ημοθν πολυ ευχαριστημενος με τη ποιοτητα ηχου και δεν θα ηθελα να μειωθει. Φιλε μου, με τα controls του τιμονιου συνεργαζεται?

Τα κουμπάκια του τιμονιού παίζουν άψογα και μάλιστα όλα τα αριστερά, ήχος, επιλογή λειτουργίας και τηλέφωνο.

.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κοστισε η αγορα του και ποσο η τοποθετηση;

Το μηχάνημα 380 Ευρώ η κεραία tv 11 και η κάμερα για την όπισθεν 12 Ευρώ.

Τοποθέτηση myhome

.

Link to comment
Share on other sites

δωσε κάποιο link απο εκει που το πήρες (μαζι με κεραίες κτλ)

Λοιπόν έκανα ένα μήνυμα σε ένα φίλο και το ανεβάζω για όποιον άλλον ενδιαφέρετε

Δείτε εδώ την περιγραφή. Σε αυτό το forum αν το διαβάσετε θα δείτε πολλές λεπτομέρειες και οδηγίες. Εκεί όλα τα παιδιά έχουν αλλάξει το RCD με after market μηχανήματα.

http://*μη επιτρεπόμενο @ URL*/index.php?option=com_f...start=180#10683

Edit: Δυστυχώς το παραπάνω link δεν υπάρχει πλέον το διέγραψαν

Βρήκα ένα άλλο ενδιαφέρον link στο οποίο τα παιδιά κάνουν και GroupBay

http://www.tiguan.gr/forum/viewtopic.php?f...p;sk=t&sd=a

και εδώ από που μπορείτε να τα αγοράσετε

http://global.ebay.com/gbh/search?browse=0...er=2&ipp=25

Κεραία tv, κάμερα και αυτά από abay

Κάντε παζάρια με τον πωλητή για καλύτερη τιμή.

H καμερα οπισθοπορειας που τποθετειται?

Η κάμερα είναι μεγάλη ιστορία, λόγω καλωδίων, και την έχω βάλει στο πίσω προφυλακτήρα, εκεί που αρχίζει η κούρμπα προς τα μέσα.

Δεν θα την έβαζα άλλα επειδή θα αλλάξω και ηχεία, δεν τα έχω ακόμα, τράβηξα όλα τα καλώδια μαζί

Νίκος

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

προγραμμα πλοήγησης μπορεις να βάλεις άλλο εσυ ? ή μονο αυτο που εχει το μηχανημα πάνω?(ποιο έχει???)

Αν ειμαι εγώ ο εσυ. Ναι μπορώ dest6, 7, igo8 και ότι άλλο θέλω αρκεί να είναι για PNA 'τρέχει' win ce 5.0. το μηχάνημα δεν είχε πρόγραμμα πλοήγησης.

.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.