Jump to content
gioths170GT

Mfd2 Navi παίζει Dvd ?

Recommended Posts

Καλησπέρα.. Έχω το MFD2 με τους χάρτες για DVD(το πήρα πρόσφατα). Βάζω ένα τυχαίο DVD και δεν το παίζει. Μπορεί κάποιος να μου πει τις δυνατότητες της μονάδας και τι χρειάζομαι ακόμη να αγοράσω ... π.χ. για να παίζει mp3, tv tuner, DVD (εάν γίνεται φυσικά). Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το drive του MFD διαβάζει DVD αλλά μόνο με χάρτες. Δεν παίζει DVD Video!

Για να δεις DVD θα πρέπει να αγοράσεις το ανάλογο DVD player. Για να δεις τηλεόραση θα πρέπει να αγοράσεις tv tuner και κεραία τηλεόρασης.

MP3 παίζει από μόνο του. Δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάτι.

Εάν θέλεις να συνδέσεις iPod υπάρχει και καλώδιο για το iPod που μπορείς να συνδέσεις. ΠΡΟΣΟΧΗ: Υπάρχουν και διάφορες custom λύσεις που δεν είναι τόσο ποιοτικές όσο το κανονικό του καλώδιο...

Link to comment
Share on other sites

...MP3 παίζει από μόνο του. Δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάτι...

Δυστυχώς δεν παίζει MP3. Γενικά χρειάζεται ενα DVD-player αντί του CD-changer που να διαβάζει όλα αυτά τα format (MP3, divX κλπ). Υπάρχουν κιτ στο e-bay με 250 ευρώ ΚΑΙ θύρα USB. Η καλύτερη θέση τοποθέτησης είναι στο υποβραχιόνιο, εκεί που προβλέπεται το εργοστασιακό CD-changer.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την παραπληροφόρηση! Μπερδεύτηκα με το RNS μου...

Η έκδοση που διάβαζε τους χάρτες με τα cd έπαιζε μόνο audio cd.

Η έκδοση που διαβάζει τους χάρτες από το DVD είχα την εντύπωση ότι διάβαζε και mp3... Μάλλον λάθος μου!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν παίζει MP3. Γενικά χρειάζεται ενα DVD-player αντί του CD-changer που να διαβάζει όλα αυτά τα format (MP3, divX κλπ). Υπάρχουν κιτ στο e-bay με 250 ευρώ ΚΑΙ θύρα USB. Η καλύτερη θέση τοποθέτησης είναι στο υποβραχιόνιο, εκεί που προβλέπεται το εργοστασιακό CD-changer.

Δυστυχώς κάτω από το υποβραχιόνιο έχω το CD-changer, οπότε ψάχνω για άλλη θέση .. Thank you για τις πληροφορίες. Μήπως γνωρίζει κανείς εάν το DVD player είναι στο κατάλληλο μέγεθος για να μπει στο ντουλαπάκι του συνοδηγού ??

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως συσκευή 1DIN δε χωράει στο ντουλαπάκι, εκτός κι αν αρχίσεις μακέλεμα με σέγα! Φαντάσου πως έχω εκεί μέσα μια μικρή τετράγωνη θήκη CD με την οποία μετά βίας κλείνει.

Στη θέση σου θα αντικαθιστούσα το CD-changer με το DVD-player. Με δυνατότητα αναπαραγωγής MP3, DivX κλπ και με θύρα USB ειλικρινά δε χρειάζεσαι CD-changer.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ...Βρήκα όμως στο Καλογερόπουλο ένα DVD player αρκετά μικρό που συνδέεται με αντάπτορα στο MFD2 και χειρίζεσαι την λειτουργία του απο αυτό .... θα δείξει.. Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Για το MFD-2 μπορείς να εγκαταστήσεις ενα USB κιτ για MP3 (η Dension θα έχει και φτηνά κίτ για USB σε λίγο) και οσων αφορά την εικόνα στο αυτοκίνητο για να βάλεις DVD player μπορείς να τοποθετήσεις κιτ απο ebay (γράψε στο search στο γερμανικό ebay για mfd2 multimedia και θα το βρείς σε μια πολυ καλή τιμή).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.