Jump to content
Alex Passat 160 Tsi

Lpdi Σε Passat 18T 160Ps Στην Αντιπροσωπία

Recommended Posts

Εγώ παίδες έκανα την κίνηση αν και <<αλμυρή>> και πήγα στην αντιπροσωπία για LPG di (direct injection για κινητήρες TSI) και φυσικά είμαι ευχαριστημένος. Ούτε ένα ρετάρισμα ούτε να κόψει το αυτοκίνητο, ούτε τίποτα απ΄αυτά. Ξεκινάει κατευθείαν με υγραέριο, 450-500χλμ με 38-41€ υγραέριο, 2 χρόνια εγγύση για τα μέρη του αυτοκινήτου που <εμπλέκονται> με το υγραέριο (καλά εδώ άμα θέλουμε το πιστεύουμε αυτό)και καλά επεκτάσιμο για CNG(φυσικό αέριο) αλλάζοντας μόνο δεξαμενή και σωληνώσεις επειδή το CNG αποθηκεύεται σε πιέσεις μέχρι 200Ατμ. Αυτά όποιος ενδιαφέρεται ας ρωτήσει ότι θέλει. Ξέχασα το σημαντικότερο,δηλ. το αλμυρό της υπόθεσης. Στοίχησε 2500€.(τα σχόλια δικά σας).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες έκανα την κίνηση αν και <<αλμυρή>> και πήγα στην αντιπροσωπία για LPG di (direct injection για κινητήρες TSI) και φυσικά είμαι ευχαριστημένος. Ούτε ένα ρετάρισμα ούτε να κόψει το αυτοκίνητο, ούτε τίποτα απ΄αυτά. Ξεκινάει κατευθείαν με υγραέριο, 450-500χλμ με 38-41€ υγραέριο, 2 χρόνια εγγύση για τα μέρη του αυτοκινήτου που <εμπλέκονται> με το υγραέριο (καλά εδώ άμα θέλουμε το πιστεύουμε αυτό)και καλά επεκτάσιμο για CNG(φυσικό αέριο) αλλάζοντας μόνο δεξαμενή και σωληνώσεις επειδή το CNG αποθηκεύεται σε πιέσεις μέχρι 200Ατμ. Αυτά όποιος ενδιαφέρεται ας ρωτήσει ότι θέλει. Ξέχασα το σημαντικότερο,δηλ. το αλμυρό της υπόθεσης. Στοίχησε 2500€.(τα σχόλια δικά σας).

Μεγειές φίλε!!!Πολύ καλή κίνηση αν και λίγο ακριβή.Εύχομαι να το χαρεί η τσέπη σου.Καλά χιλιόμετρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν υπολογισμό με τα λίτρα και πες μας πόσο έκαιγε με βενζίνη και πόσο με φυσικό αέριο? Η κατανάλωση είνα ίδια και βγαίνεις κερδισμένος από την διαφορά της τιμής η καίει λίγο ποιο πολύ με υγραέριο?

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε μου να έρθει και το φυσικό αέριο για να βάλουμε όλοι μας αλλά στο Ελλαδιστάν χλωμό το βλέπω να πρωτοπορίσουμε σε κάτι πάντως το CNG είναι μακράν η καλύτερη λύση....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες Sorry  για το μακροχρόνιο διαστημα που έλειψα! Λοιπόν 23.000χλμ σε 10 μήνες και κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε ρετάρισμα ούτε δεν παίρνει μπρος ούτε βενζίνη πόσο έκαψε ούτε λαδιέρες ούτε τίποτα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. (μόνο ένα προβληματάκι είχα με το φλωτέρ) μου το αλαξανε και ολα καλά. Εγώ το πρόλαβα και 0,68 λ το LPG οπότε καταλαβαίνετε ειμαι ευχαριστημένος γιατί έχει γίνει απόσβεση. (Στην Αντιπροσωπία Μανδύλας το έκανα) Είμαι από νομό Ημαθίας.



Cj Georgio Ναι όντως καιει το ίδιο με πριν, αλλά είπαμε τα κερδίζεις από την διαφορά της τιμής. Υπολόγισε ότι δεν βάζεις βενζίνη ούτε 10€ όπως οι υπόλοιποι με τα πιο παλιά συστήματα που ξεκινούν με βενζίνη, οπότε η απόσβεση γίνεται πιο γρήγορα(τουλαχιστον αλλά 100€ το χρόνο), και επίσης τα σερβις του πάνε λίγο πιο πίσω(προαιρετικά) εγώ δηλαδή τα λάδια του 20,000χλμ από 15,000. ενώ κάποιοι από 10.000 σε 15,000 & και τα μπουζί του από 60,000 σε 75,000. ( Η αντιπροσωπία για τα μπουζί μου είπε(ο αρχιμάστορας) και 80.000 ειναι καλά.)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.. Να το χαίρεσαι και να το προσεχείς για να σε προσέχει και αυτό.

Από που είσαι από Ημαθία;

Link to comment
Share on other sites

εγω αντι να δωσω τοσα λεφτα για να μου κανουν κουμποτρυπες το αυτ. πηρα ενα smart και κανω την δουλεια μου.

Σωστή κίνηση!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ειναι πως το βλεπει κανεις... ξερω οτι αν το μετρησουμε σε λιτρα θες ποιο πολλα με γκαζι στα 100χλμ παραδειγμα, ειναι καπου στα 2 λιτρα παραπανω απ την βενζινη. σαφως ειναι πιο φθηνο αλλα στην Ελλαδα μας ολα φερνουν τουμπα. και κανενας δεν σου δινει σωστη εγγυηση. smart και σωθηκα και ας παει κ 5Ε το λιτρο.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ειναι πως το βλεπει κανεις... ξερω οτι αν το μετρησουμε σε λιτρα θες ποιο πολλα με γκαζι στα 100χλμ παραδειγμα, ειναι καπου στα 2 λιτρα παραπανω απ την βενζινη. σαφως ειναι πιο φθηνο αλλα στην Ελλαδα μας ολα φερνουν τουμπα. και κανενας δεν σου δινει σωστη εγγυηση. smart και σωθηκα και ας παει κ 5Ε το λιτρο.

Όντως αυτά τα smart σαν να μην καίνε τίποτα..Φίλος μου με diesel Με 40 ευρώ έβγαλε 900 χλμ..wtf... :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτά τα smart σαν να μην καίνε τίποτα..Φίλος μου με diesel Με 40 ευρώ έβγαλε 900 χλμ..wtf... :crazy:

Χαχαχαχαχα! Κι εγώ σήμερα το πρωί, μετά από 530χλμ, φουλάρισα με μόλις 129€.... :p :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το octavia 1.8 tsi και σκεφτόμουν να το πουλήσω και να πάρω diesel. Αλλά βλέπω ότι το συγκεκριμένο σύστημα είναι από τα καλύτερα. Το έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το octavia 1.8 tsi και σκεφτόμουν να το πουλήσω και να πάρω diesel. Αλλά βλέπω ότι το συγκεκριμένο σύστημα είναι από τα καλύτερα. Το έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Με το diesel θα πετύχεις πολύ καλύτερη οικονομία σε σχέση με το να το κάνεις υγραέριο.

Σκέψου passat με τον 1.6 tdi άμα οδιγάς οικονομικά κάνεις 1200χλμ με 70λίτρα αν δεν κάνω λάθος έχει το ρεζεβουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.