Jump to content
mezes20005555

προβλημα με το Rs

Recommended Posts

ρε παιδια αληθευει το γεγονος οτι τα οκταβια τα αρεσ 18τ εχουν προβλημα με την κατοσταρα την αμολυβδη?υπαρχει περιπτωση να μην σηκωνει πιεση η τουρμπινα λογω της βενζινης

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

Αμα δεν βαζεις 100αρα να μην σηκωνει πιεση?

Δεν παιζει τετοια περιπτωση.Για την κακη βενζινη θα εχεις σαν συνηθισμενο παρατραγουδο τα πειρακια.

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία του μοτέρ και της τουρμπίνας καθορίζετε απο τον εγκέφαλο. Ουδεμία σχέση με την βενζίνη.

2. Εαν αναφέρεσε στη 1.8T έχει το θρυλικό μοτέρ 20VT που έφερε όλο το group στην γενιά 4 και στην γενιά 5 υπάρχει ακόμα σε ενα 50% αυτοκινήτων.

Αυτό το μοτέρ είναι απλά ... Τέλειο. Δεν σπάει, δεν χαλάει, δεν λαλάει και κόβει κώλους !

Η κατοστάρα καλό θα του έκανε. Αν ή βενζίνη είναι νοθευμένη δεν σου φταίει το μοτέρ...

Η αν έχεις βάλει πρόγραμμα και είναι για απλή βενζίνη δεν θα δουλεύει σωστά το μοτέρ ναι ...

Οποιος σου είπε κάτι τέτοιο να του πείς να ασχοληθεί καλύτερα με κάνα scooter :D

Link to comment
Share on other sites

το αυτοκινητο αυτο πουληθηκε και ο λογος ηταν οτι το αυτοκινητο (το συγκεκριμενο)δεν σηκωνε πιεση πανω απο 0,4(το αυτοκινητο το ειχε βενζινας και του εβαζε 100 ΜΟΝΟ οπως ειπε).....αγορασε το αυτοκινητο το αγορασε το φιλαρακι μου.....ωραια!συνεχιζει και του βαζει 100(για να μην χτυπανε τα πιρακια)συνεχιζει το προβλημα!!!!εμεινε απο λεφτα και του βαζει 95οκτανιων αλολυβδη στη δευτερη φορα που του ξανα εβαλε εστρωσε!!!!!αυτη ειναι η ιστορια.....και μενα δε μου φαινετε λογικο,υπαρχει περιπτωση να ξεγελα τον εγκεφαλο?μηπως διαβαζει λαθος ο λαμδα?

Link to comment
Share on other sites

το να σηκωνει πιεση 0.4 πιστεψε με δεν οφειλετε στη βενζινα , επειδη ετρεχα με αυτα τα θεματα γιατι ενα καιρο δεν ανεβαζε πιεση το γκολφ ου μου ειπαν οτι μπορεις να φανταστεις και το συμπερασμα ? σπασμενη τουρμπινα απο μεσα σε 5 σημεια και σπασμενη ολη γυρω γυρω απο το πορτακι της wastegate οποτε μην το δενεις σ οτι ντε και καλα ειναι η βενζινα , δες μην ειναι καμια τρομπα, μπεκ , και πανω απο ολα σε τη κατασταση ειναι η τουρμπινα .

Link to comment
Share on other sites

Γραψε περισσοτερες πληροφοριες για το αυτοκινητο.

Φανταζομαι οτι δεν ειχε προγραμμα, αλλα ποσα χλμ ειχε, τι χρονολογια ηταν κ.λ.π.

Πραγματι "κακο σκυλι" ο 20vt, αλλα οταν εβγαζε προβλημα ηταν αρκετα αυτα που μπορει να φταιγανε, τα περισσοτερα ομως, ευκολα εντοπισιμα.

Link to comment
Share on other sites

το να σηκωνει πιεση 0.4 πιστεψε με δεν οφειλετε στη βενζινα , επειδη ετρεχα με αυτα τα θεματα γιατι ενα καιρο δεν ανεβαζε πιεση το γκολφ ου μου ειπαν οτι μπορεις να φανταστεις και το συμπερασμα ? σπασμενη τουρμπινα απο μεσα σε 5 σημεια και σπασμενη ολη γυρω γυρω απο το πορτακι της wastegate οποτε μην το δενεις σ οτι ντε και καλα ειναι η βενζινα , δες μην ειναι καμια τρομπα, μπεκ , και πανω απο ολα σε τη κατασταση ειναι η τουρμπινα .

το αυτοκινητο τωρα δουλευει κανονικα και η πιεση φτανει στα 0.8 χωρις να αγγιξει μηχανικος ουτε τουρμπινα ουτε τιποτα αλλο!!!!η μονη πιθανη εκδοχη που δωθηκε ηταν για τον λαμδα....οτι και καλα διαβαζει πολυ πλουσιο μιγμα....

Γραψε περισσοτερες πληροφοριες για το αυτοκινητο.

Φανταζομαι οτι δεν ειχε προγραμμα, αλλα ποσα χλμ ειχε, τι χρονολογια ηταν κ.λ.π.

Πραγματι "κακο σκυλι" ο 20vt, αλλα οταν εβγαζε προβλημα ηταν αρκετα αυτα που μπορει να φταιγανε, τα περισσοτερα ομως, ευκολα εντοπισιμα.

το αυτοκινητο ειναι μαμα!!!!μοντελο του 00 αν δεν κανω λαθος με 55000χλμ.....το παραξενο ειναι οτι εδω και ενα χρονο δουλευει κανονικα!!!!

Edited by cabriolete
Link to comment
Share on other sites

an den kanw λαθος οταν βαζεις απλα χαμηλη σε οκτανια βενζινη tote o knock sensor κατεβαζει την αποδωση για να μην χτυπαει πυρακια?

μειωνει αβανς -πως λεγετε?tongue.gif

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

cabriolete αμα θές εχω πολύ καλό μηχανικό για να απευθυνθείς ...

το προβλημα οπως εχω γραψει εχει λυθει εστω και μ αυτο τον τροπο(βαζοντας 95οκτ) με μηχανικους που μιλησα μου ειπαν πως ειναι προβλημα του λαμδα(αν εχει αλλαχτει πιο πριν δεν γνωριζω)και μεσω εγκεφαλου κοβει βενζινες ριχνει πιεση και αλλα τετοια.....απλα ανοιξα το θεμα για να δω μηπως καποιος εχει παθει κατι αναλογο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.