Jump to content
GTa__156

ΟΛΑ ΤΑ Rs ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ ΜΟΥ

Recommended Posts

επιτελους ειπε ο πατερας μου το ναι στο να αλλαξει αμαξι και τον πηρα απο το χερακι πηγαμε στη skoda και μου λεει ποιο να παρω ? του λεω ασε να μιλησω εγω με τον πωλητη , αφου τα ειπαμε ενα χερακι του λεω του πατερα μου βαλε μια τζιφρα εδω και θα μας παρουν τηλεφωνο να μας πουν αν ειναι ολα οκ.

με μεγαλη χαρα με πηραν τηλεφωνο το απογευμα σημερα και μου ειπαν : κυριε ΤΑΔΕ το δανειο εγκριθηκε

οποτε ο πατερας μου και κατ επεκταση εγω θα ειμαστε ποιο χαρουμενοι με ενα SKODA OCTAVIA 5 RS διπλα στο δικο μου εδω και εναμιση μηνα octavia GT .

:):blink::blink::blink::blink::D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο...

Πιστεύω πως έχεις κάνει μακράν το καλύτερο value for money...! αν είχα και γω οικογένια και ήμουνα σε τέτοια λεφτά θα το χτυπούσα με κλειστά μάτια

27χιλ.κάτι κάνει. Πες με το κλειδί στο χέρι να παει 28000

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο...

Πιστεύω πως έχεις κάνει μακράν το καλύτερο value for money...! αν είχα και γω οικογένια και ήμουνα σε τέτοια λεφτά θα το χτυπούσα με κλειστά μάτια

27χιλ.κάτι κάνει. Πες με το κλειδί στο χέρι να παει 28000

εγω που εχω οικογενεια πηρα το octavia GT , ο πατερας μου ομως που ειναι free bird πηρε το 5αρι RS κατι ειναι και αυτο :):blink:

Link to comment
Share on other sites

χχαχα...

Καλά βλέπω να το παίρνει ο μπαμπάς και σύντομα να κάνετε ανταλαγές στην οικογένεια ... Ρε που να το πάει ο ανθρωπος το rs ?!!?

200 άλογα και 4κούνα ! tongue.gif

Εκτός αν ο μπαμπάς είναι καυλόγκαζος ! χεχε

Τότε αλάζει το πράγμα !

Link to comment
Share on other sites

μιας και εχω πολλη καιρο να γραψω εδω μεσα ( πραγμα που δεν παει να πει οτι δεν διαβαζω κιολας ) ειπα να κανω ενα ποστ με το τι εχει γινει στα αυτοκινητα ( δικο μου και πατερα ) ολο αυτο το καιρο . εχουμε και λεμε

Ξεκιναμε με του πατερα octavia 5 rs me 46.000 xlm μεχρι τωρα , εσωτερικες βελτιωσεις οτι περνει το αμαξι μεσα απο milotec , φιμε μεμβρανες 50αρα 3μ σε ολο το αμαξι , φιλτρο ελευθερο στο κουτι . και απο την αρχη καιει 100αρα βενζινα , στο δυναμομετρο εβγαλε

99757050.th.jpg

212.8 hp

29.2 ροπη

Θερμοκρασια εισαγωγης 35C

kai συνεχιζουμε με το δικο μου .

octavia gt 43.700 xlm

μεμβρανες 20αρες 3Μ

Χenon

αεροτομη wrc

εξατμιση με down pipe ολη 63.5 gp exaust

4 bar ρυθμιστη πιεσης βενζινας

φιλτρο στο κουτι bmc

σκαστρα type hks

αγελαδα forge

program by e-tuners

ιντερκουλεr seat cupra

να σημειωσω οτι οταν εγινε η δυναμομετρηση το αυτοκινητο δεν εκαιγε 100αρα , δεν ειχε αγελαδα και ειχα μαμα ιντερκουλερ ( για αυτο θα δειτε μεγαλη θερμοκρασια εισαγωγης )

001zrq.th.jpg

εσωτερικα στο αυτοκινητο εχουν τοποθετηθει οθονες μπρος και πισω , μπαρομετρο και hallmeter

dsc00006ftw.th.jpg

t551090_DSC00012.JPG

t551092_DSC00013.JPG

Edited by GTa__156
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες,αξιζει να φτανεις ενα Skoda οοσο ενα Α4???(εστω κ λιγο πιο αργο,στην ελλαδα δεν το ευχαριστιεσαι οπως κ ναχει..)

Link to comment
Share on other sites

Βρες όμως άλλο οικογενειακό να πυροβολάει όπως το VRS με τιμή 27χ. ευρώ και εδώ είμαστε.

Όσο για τα έξτρα ο καθένας κάνει την τρέλλα του.

Respect στα RS.

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σαυτο,αλλα μονο αυτο δινει,οποτε αν σε νοιαζει μονο αυτο οκ..

Απλα επειδη κ γω εχω τη λογικη να μην τα σκαω για τη φιρμα,ομως αν μπεις σε ενα audi σιγουρα καταλαβαινεις γιατι πληρωνεις τοσα,τοτε μια μεση λυση (πχ 1.8Τ Α4) τη θεωρω ιδανικη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.