Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Σορρυ κι από εμένα ρε παιδιά.. κι εμένα έχει κάποια έξτρα(Sportline με ότι συνεπάγεται αυτό, 4 πόρτες, ηλιοροφή, τεμπέλης, δωρεάν RCD!!! ) με 70 άλογα παραπάνω από το δικό σου nikolas V και το πήρα 22.000.

Ας είμαστε λίγιο πιο ρεαλιστές γιατί εγώ προσωπικά αισθάνομαι ότι από την ζήλια??? ίσως, μερικοί πάνε να βγάλουν ώς "κακή" αγορά το TSI. Δηλαδή μη τρελαθούμε τελείως ότι είναι καλύτερη αγορά το 1,4 με τα 75 και στα 20 χιλιάρικα από το 1,4 140 στα 22. ΕΛΕΟΣ!!!

Ή το κουφό...18 άρα ζάντα σε 75 άλογα αμάξι!!!!Αν είχατε δηλαδή 180 άλογα τι θα βάζατε? Απλή φιλική απορία! ϊσως να θέλετε τις 18 άρες γιατί μπένετε κομμάτια??? Και πόσο κομμάτια να πάσ με 75 άλογα ?? Τι να πώ δε ξέρω...απλές σκέψεις μοιράζομαι μαζί σας, και εννοείτε φιλικότατα.

Edited by Interman
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είπαμε καλό αμάξι αλλά 21 χιλιάρικα για 75 άλογα στο χωριό μου

δεν το λένε "καλή επιλογή", κάπως αλλιώς το λένε. Δεν αγόραζα αδύναμο

αυτοκίνητο ότι εξοπλισμό και να είχε ...

Όσο για τη "σπιρτάδα" ενός αυτοκινήτου 1300 κιλών και 75 αλόγων καλύτερα

να μη το συζητήσουμε .... αλλά έλα μωρέ τώρα τι να τα κάνεις τα άλογα ... τα

άλογα είναι για να τρέχεις ...

Στη δύσκολη στιγμή η ηλιοροφή θα μας ξελασπώσει ...

Τι άλλο θα ακούσουμε !!!!!

Edited by UnHaCkAbLe
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βγει εντελώς off topic, μην καταντήσουμε το topic tsi vs 1,4 - 1,6. Ας συνεχίσουμε λοιπόν με το tsi.

Έχει πάρει το μάτι σας κάποια εταιρία εξάτμιση για το tsi;

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

προβλημα γιατι να δημιουργηθει..?

δεν ειναι οτι θα πειραξεις κατι φοβερο ;)

αλλα καλυτερα να κοιταζες για κατι επωνυμο ειδικα για tsi..

Ακριβώς. Κοίταξα στο site της supersprint αλλά δεν έχει κάτι για tsi...
Link to comment
Share on other sites

προβλημα γιατι να δημιουργηθει..?

δεν ειναι οτι θα πειραξεις κατι φοβερο ^_^

αλλα καλυτερα να κοιταζες για κατι επωνυμο ειδικα για tsi..

Να σου πω ρε φιλε Ουνκα , μια Sebring διμπουκη ποσο παει ? ή μια οβάλ ?

Ξερεις γιατι το ειπα για το προβλημα? Γιατι καποιος μου ειπε πως αμα αλλαξεις εξατμιση , το αμαξι μετα πρεπει να συντονιστει παλι με βαση τη νεα εξατμιση κ να παει στο συνεργειο της VW ,για ελεγχο κλπ κλπ . Εκτος αν ολα αυτα ειναι μουφες...

Αν εβαζα μια εξατμιση χειροποιητη , δεν αξιζει?

Κατι αλλο που μου ειπανε... Μπορω να ρυθμισω ποσο ηχο θα κανει η εξατμιση κ αναλογα με τις στροφες ?

Η εξατμιση απο το GT κάνει πολυ θορυβο ?

Link to comment
Share on other sites

η sebring λογικα κανα 350-400ρι δε θα χει?

οσο για τον ηχο μπορεις να τον ρυθμισεις αμα ζητησεις κατι που να μην κανει θορυβο.

κι εγω δεν ηθελα ετσι το ζητησα και οντως δεν εχω παρα μονο λιγο μπασο.

του gt δεν κανει φασαρια ιδιαιτερη οχι..οεμ κατασταση :D

οσο γι αυτα που σου ειπαν μουφες ειναι :D

με ενα τελικο δε χρειαζεται να κανεις καμια τετοια ρυθμιση..

ακομα και ολοκληρη εξατμιση να κανες..δε ξερω τι παιζει ομως λογω κινητηρα και τι χρειαζεται ακριβως για να δεις αποτελεσματα :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest ktgeorge

Οσο αφορά τον εξοπλισμό του TSI έχω κάποιες απορίες. To δίνουν μαζί με το RCD-300. Σκεφτόμουν για RCD-500 που έχει και 6απλή cdiera και πέζει και mp3 όπως μου ήπαν και έχει και 10 ηχεία (+350€ αν θυμάμαι καλά σύνολο.) Είδα όμως στο φυλλάδιο ότι πέζει να βάλεις usb support για να πέζεις από memory stick, το έχει κάνει κανείς αυτό, με ποιο συνδυασμό και πόσο του βγήκε. Νομίζω ότι είναι τρελή ευκολία το usb

Οσο αφορά τις ζάντες, ή μαμά του TSI δεν μαρέσουν καθόλου. Μου ζητήσαν 800€ αν θέλω κάτι 17αρες που ζήτησα στο φυλλάδιο (include τα λάστιχα). Δεν είναι λίγο πολλά? Πίστεύεται πως καλύτερα είναι μόλις το αγοράσεις , να έχεις συνενοηθεί με βουλκανιζατέρ για αλλαγή και εκεί τα extra money (άραγε πάνω από 800€) ή δεν αξίζει?

Edited by ktgeorge
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τις ζάντες, ή μαμά του TSI δεν μαρέσουν καθόλου. Μου ζητήσαν 800€ αν θέλω κάτι 17αρες που ζήτησα στο φυλλάδιο (include τα λάστιχα). Δεν είναι λίγο πολλά? Πίστεύεται πως καλύτερα είναι μόλις το αγοράσεις , να έχεις συνενοηθεί με βουλκανιζατέρ για αλλαγή και εκεί τα extra money (άραγε πάνω από 800€) ή δεν αξίζει?

Eαν μιλας για το TSI το sportline οι τιμες ειναι οι εξης:

17'' Grand prix με 225/45/17 και sport αναρτηση 805

17'' Zaandfort με 225/45/17 και sport αναρτηση 407

17'' Estoril με 225/45/17 και sport αναρτηση 432

17'' Indianapolis με 225/45/17 και sport αναρτηση 590

Αυτες ειναι οι τιμες που εχει ο καταλογος εαν παρεις ομως την sportline εκδοση και πληρωσεις την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τον εξοπλισμό του TSI έχω κάποιες απορίες. To δίνουν μαζί με το RCD-300. Σκεφτόμουν για RCD-500 που έχει και 6απλή cdiera και πέζει και mp3 όπως μου ήπαν και έχει και 10 ηχεία (+350¤ αν θυμάμαι καλά σύνολο.) Είδα όμως στο φυλλάδιο ότι πέζει να βάλεις usb support για να πέζεις από memory stick, το έχει κάνει κανείς αυτό, με ποιο συνδυασμό και πόσο του βγήκε. Νομίζω ότι είναι τρελή ευκολία το usb

To RCD-500 με την cdιέρα είναι φοβερό, αλλά είναι έξτρα, που σημαίνει 3-4 μήνες αναμονή. Όσο αφορά το usb, επειδή το έχω ψάξει πάρα πολύ το θέμα, στην Ελλάδα δεν υπάρχει καν ως κωδικός. Να ξέρεις ότι αν ποτέ έρθει θα έχει γύρω στα 200¤. Αυτο σημαίνει βέβαια πως δε μπορείς να το παραγγείλεις με το νέο σου αμάξι, αλλά ούτε σαν ανταλλακτικό μετά. Μπορείς να πάρεις το ipod- adapter αν σε βολεύει.

Επειδή το γουστάρω κι εγώ πολύ αυτο το usb adapter, μια εταιρεία βγάζει καλώδιο για usb, καλώδιο για ipod και καλώδιο Aux, όλα αυτα μαζί με 350 εγκατεστημένα. Δυτηχώς δεν υπάρχει σκέτο usb. Στη Γερμανία το usb-adapter έχει γύρω στα 300¤(μέσα από την VW, ως ανταλλακτικό). Ελπίζω να σε κατατόπισα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Guest ktgeorge

Η διαφορά του RCD-300 με RCD-500, είναι και κάποια άλλη εκτός την cd-iera, ότι πέζει mp3, και τα 10 σύνολο ηχεία? (όxι ότι και αυτά είναι λίγα), αλλά εννοώ σε μέγεθος οθόνης, λειτουργίες, απόδοση. Αλήθεια δείχνει mp3 tags?

Edited by ktgeorge
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά του RCD-300 με RCD-500, είναι και κάποια άλλη εκτός την cd-iera, ότι πέζει mp3, και τα 10 σύνολο ηχεία? (όxι ότι και αυτά είναι λίγα), αλλά εννοώ σε μέγεθος οθόνης, λειτουργίες, απόδοση. Αλήθεια δείχνει mp3 tags?

εχει διαφορα και στην αποδοση.το RCD300 εχει 2χ20watt ενω το RCD500 2x40.

Link to comment
Share on other sites

Eαν μιλας για το TSI το sportline οι τιμες ειναι οι εξης:

17'' Grand prix με 225/45/17 και sport αναρτηση 805

17'' Zaandfort με 225/45/17 και sport αναρτηση 407

17'' Estoril με 225/45/17 και sport αναρτηση 432

17'' Indianapolis με 225/45/17 και sport αναρτηση 590

Αυτες ειναι οι τιμες που εχει ο καταλογος εαν παρεις ομως την sportline εκδοση και πληρωσεις την διαφορα.

Αν ζητήσεις αλλαγή ζάντας (πχ κάποια απο τις παραπάνω) θα πρέπει να περιμένεις 3 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να πάρεις το RCD 300 και να βάλεις τα extra μεγάφωνα όπως έκανα εγώ.

Ηχεία βρε, ηχεία.. τι μεγάφωνα!! Μανάβης είναι ο άνθρωπός;;! tongue.gif

Edited by josa
Link to comment
Share on other sites

Επειδή φίλε ktgeorge σε προβληματίζει αρκετά από ότι βλπεω, θέλω να σου πώ πως το εργοστασιακό RCD-300 με τα 6 ηχεία, έχει πολύ καλή απόδοση σε γενικές γραμμές, εννοώντας πως ακούς μουσική σε πολύ καλή ένταση και με καλή ποιότητα. Το μόνο που δε μου αρέσει εμένα είναι ότι δε παίζει mp3, κατά τα άλλα μην έχεις καμία αμφιβολία για τη ποιότητά του.

Link to comment
Share on other sites

Ηχεία βρε, ηχεία.. τι μεγάφωνα!! Μανάβης είναι ο άνθρωπός;;! tongue.gif

Δίκιο.. δίκιο.. :blush::blush::blush:

Είναι πρωί, καφέ δεν ήπια, δε λειτουργεί ο εγκέφαλος.. κτλ κτλ.. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.