Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Έλα μωρέ τώρα!!!! Μπορεί ο άλλος να μην πίνει μπύρες!!!! ¶ντε Karlos καλά ανοίγματα (μπυρών)!! Και από νησί βλέπω...καλοκαιράκι έρχεται θα πάει η μπύρα σύννεφο...

:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα από όλα καλως σας βρηκα ;) . Καινουργιο μελος στο VWClub και αφου διαβασα ολο το κατεβατο σε αυτό το θεμα, ειπα να γραψω και εγω. :D

Πριν από 2 εβδομαδες παρήγγειλα το TSI. Οσο και να το ήθελα κοκκινο και με το RCD 500 (ελεω MP3) η παραδοση 3-3.5 μηνες ηταν υπερβολικα μεγαλη. Ετσι ημουν τυχερος και εκτος από το χρωμα και το RCD 500 εχει πανω τα υπολοιπα που ήθελα με παραδοση τελος Μαρτιου!!!! worthy.gifworthy.gif

- Μαυρο Magic περλε

- Υποβραχιονιο

- Ηλιοροφη

- Πολυλειτουργικο Τιμονι με αλλαγες ταχυτητων.

- 4 Ηχεια πισω

Αν και η πληρωμη είναι μετρητα, παρολα αυτά δε μου εκανε καμμια εκπτωση η Karenta, παρα μονο μου εδωσε τα +2 χρονια εγγυησης. Αν και τελικα η «εκπτωση» είναι το λιγοτερο που με ενδιαφερει, αφου το παιρνω τοσο γρηγορα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο φιλε μου ! :D

Όπως βλεπεις το topic εχει γεμισει με αποριες κλπ κλπ.

Μου προστεθηκε μια , μολις τωρα... tongue.gif Το RCD-500 παιζει mp3 ;

Παιδια , σκεφτομαι να ανεβασω το βιντεακι με το TSI στο youtube.Ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο φιλε μου ! :D

Όπως βλεπεις το topic εχει γεμισει με αποριες κλπ κλπ.

Μου προστεθηκε μια , μολις τωρα... tongue.gif Το RCD-500 παιζει mp3 ;

Παιδια , σκεφτομαι να ανεβασω το βιντεακι με το TSI στο youtube.Ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα...

Σε ευχαριστω πολύ φιλε μου ;)

Συμφωνα με το καταλογο με τα extra από τη Karenta, το RCD 500 παιζει MP3. Παντως για οποιον ενδιαφέρεται για MP3 με το -300 εδώ θα βρειτε μια καλη αλλα και ακριβη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ημουν τυχερος και εκτος από το χρωμα και το RCD 500 εχει πανω τα υπολοιπα που ήθελα με παραδοση τελος Μαρτιου!!!! worthy.gifworthy.gif

Παράδοση τέλος Μαρτίου? Είσαι πολύ τυχερός! Εγω το παρήγγειλα 02/02 και θα το έχω τέλος Μαίου! Και να φανταστείς Μαυρο Magic Περλέ το πήρα και εγώ! Anyway... καλώς να το παραλάβεις και καλοτάξιδο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παράδοση τέλος Μαρτίου? Είσαι πολύ τυχερός! Εγω το παρήγγειλα 02/02 και θα το έχω τέλος Μαίου! Και να φανταστείς Μαυρο Magic Περλέ το πήρα και εγώ! Anyway... καλώς να το παραλάβεις και καλοτάξιδο!!!

Απλα ετυχε γιατι η παραγγελια ειχε γινει απο τη Karenta :thumbsup: και απλα ειχε τα περισσοτερα απο οσα ηθελα πανω (DSG, Πολυλειτουργικο τιμονι με αλλαγες, Ηλιοροφη, κλπ) και ετσι το πηρα τοσο γρηγορα B)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε ένα Link που ειχατε δωσει που γραφεις το VIN και σου βγαζει στοιχεια για το αμαξι, αφου ειδη είχα τον αριθμο πλαισιου από τη παραγγελια το εβαλα και βγηκαν τα εξης:

Model: Golf Mk 5 [ 1K ]

Year: 2007 [ 7 ]

Assembly Plant: Wolfsburg, Germany [ W ]

Μια χαρα αφου ειναι και Γερμανικο και οχι Made in Belgium!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ φιλε μου B)

Συμφωνα με το καταλογο με τα extra από τη Karenta, το RCD 500 παιζει MP3. Παντως για οποιον ενδιαφέρεται για MP3 με το -300 εδώ θα βρειτε μια καλη αλλα και ακριβη λυση.

Φυσικά και παίζει mp3 με πολύ καλή απόδοση music.gif (έχω βάλει το πακέτο με τα 10 ηχεία).

Link to comment
Share on other sites

Guest roidos

Παιδια καλησπερα!!

Ειμαι και γω ενασ απο τους τυχερους που αποκτησαν (επιτελους) tongue.gif την Παρασκευη το ΤSI. ;)

Το αμαξακι ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ και θεωρω οτι ειναι ασκοπο να γινονται συγκρισεις τυπου AURIS vs TSI :wacko: .

Σε τη να συγκριθουν?? Σε επιδοσεις!!!!?? Σε ασφαλεια?? Σε μεταπωλητικη αξια??

Ας γινει ΣΥΓΚΡΙΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σας και καλως σας βρηκα

( ο Μαριος και ενα Link του vwclub στο foroum των 4T με οδηγησε εδω)

Παιδια ,εχω παραγγειλει ενα Golf 1.4 TSI Sportline με DSG μαυρο με υποβραχιονιο.

Θα το εχω -συμφωνα με την Αντιπροσωπεια - μεσα Απριλη (11η εβδομαδα παραγωγης).

Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης .

To Turbo timer τι ειναι και θεωρειται απαραιτητο ?

Το βαζει η αντιπροσωπεια η ειναι κατι extra?

(ενας γνωστος μου ανεφερε οτι ειναι απαραιτητο ειδικα για το ξεκινημα και το σταματημα του αυτοκινητου ειδικα επειδη ειναι τουρμπατο .)

Στις προηγουμενες σελιδες του topic αναφερθηκε μια μαρκα-στυλο!!!

Αν τοποθετηθει εκτος αντιπροσωπειας υπαρχει προβλημα εγγυησης???

Επισης θα ηθελα να ρωτησω για τα συρταρακια και το διχτυ μιας και δεν τα παρηγγειλα αν θα μπορουσα να τα βαλω αλλου και με τι κοστος.

Τελος οποιαδηποτε συμβουλη στο θεμα ειτε της παραδοσης ειτε της συμπεριφορας στο αυτοκινητο ειναι καλοδεχουμενη.

Ειδικα σε εναν ανθρωπο που οι γνωσεις του επανω στα αυτοκινητα ειναι περιορισμενες .

Thanx και καλως σας βρηκα !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

@frankzer0: καλώς ήρθες! Με το καλό να παραλάβεις και την αμαξάρα σου! Καλή περιήγηση και στο forum! Αυτή την απορία αν πρέπει να βάλω το turbo timer στην αντιπροσωπεία λόγω εγγυησης την έχω και εγώ!

Αν θέλεις μου λές σε παρακαλώ πότε το παρήγγειλες για να έρθει μέσα Απρίλη? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω συνονοματε !! :)

Το αυτοκινητο ηταν ηδη προπαραγγελια απο την αντιπροσωπεια.

Εγω απλως το εκλεισα . :)

Συνονόματε και συνάδελφε (από ότι είδα στις "παρουσιάσεις μελών" :lol: ) ευχαριστώ! Όπως κατάλαβες το έχω παραγγείλει και εγώ! Σε μαύρο και εγώ με υποβραχιόνιο αλλά χωρις DSG! Πάντως τα συρταράκια νομίζω δύσκολο να τα βάλεις aftermarket! Και εγώ δεν τα έβαλα και το μετάνιωσα τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σας και καλως σας βρηκα

( ο Μαριος και ενα Link του vwclub στο foroum των 4T με οδηγησε εδω)

Παιδια ,εχω παραγγειλει ενα Golf 1.4 TSI Sportline με DSG μαυρο με υποβραχιονιο.

Θα το εχω -συμφωνα με την Αντιπροσωπεια - μεσα Απριλη (11η εβδομαδα παραγωγης).

Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης .

To Turbo timer τι ειναι και θεωρειται απαραιτητο ?

Το βαζει η αντιπροσωπεια η ειναι κατι extra?

(ενας γνωστος μου ανεφερε οτι ειναι απαραιτητο ειδικα για το ξεκινημα και το σταματημα του αυτοκινητου ειδικα επειδη ειναι τουρμπατο .)

Στις προηγουμενες σελιδες του topic αναφερθηκε μια μαρκα-στυλο!!!

Αν τοποθετηθει εκτος αντιπροσωπειας υπαρχει προβλημα εγγυησης???

Επισης θα ηθελα να ρωτησω για τα συρταρακια και το διχτυ μιας και δεν τα παρηγγειλα αν θα μπορουσα να τα βαλω αλλου και με τι κοστος.

Τελος οποιαδηποτε συμβουλη στο θεμα ειτε της παραδοσης ειτε της συμπεριφορας στο αυτοκινητο ειναι καλοδεχουμενη.

Ειδικα σε εναν ανθρωπο που οι γνωσεις του επανω στα αυτοκινητα ειναι περιορισμενες .

Thanx και καλως σας βρηκα !!!! :lol:

Ελπιζω να μη μενεις Γλυφαδα και μπερδεψουμε τα αμαξια μας καμμια μερα :) Το ιδιο πηρα και εγω +οροφη. Πολυλειτουργικο τιμονι εχει? Καλοριζικο φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει STANDARD αν εχεις βαλει τον τεμπελη που παει ασορτι με το συρταρακι στην ποτηροθηκη. STANDARD

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί.

Είχα κάνει test drive ένα TSI χωρίς τεμπέλη αλλά με συρταράκι στη ποτηροθήκη και το ανοιχτήρι.

Χθες στη συνάντηση στα Χανιά είχαν ένα TSI test drive χωρίς τεμπέλη και χωρίς συρταράκι και ανοιχτήρι.Είχε μια ανθρακί ταπετσερία με μαύρες ρίγες που πρώτη φορά έβλεπα και ένα χρώμιο στο τιμόνι όπως του GT αλλά χωρίς να γράφει τίποτα! :)

Τι ισχύει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γεια σας και καλως σας βρηκα

( ο Μαριος και ενα Link του vwclub στο foroum των 4T με οδηγησε εδω)

Παιδια ,εχω παραγγειλει ενα Golf 1.4 TSI Sportline με DSG μαυρο με υποβραχιονιο.

Θα το εχω -συμφωνα με την Αντιπροσωπεια - μεσα Απριλη (11η εβδομαδα παραγωγης).

Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης .

To Turbo timer τι ειναι και θεωρειται απαραιτητο ?

Το βαζει η αντιπροσωπεια η ειναι κατι extra?

(ενας γνωστος μου ανεφερε οτι ειναι απαραιτητο ειδικα για το ξεκινημα και το σταματημα του αυτοκινητου ειδικα επειδη ειναι τουρμπατο .)

Στις προηγουμενες σελιδες του topic αναφερθηκε μια μαρκα-στυλο!!!

Αν τοποθετηθει εκτος αντιπροσωπειας υπαρχει προβλημα εγγυησης???

Επισης θα ηθελα να ρωτησω για τα συρταρακια και το διχτυ μιας και δεν τα παρηγγειλα αν θα μπορουσα να τα βαλω αλλου και με τι κοστος.

Τελος οποιαδηποτε συμβουλη στο θεμα ειτε της παραδοσης ειτε της συμπεριφορας στο αυτοκινητο ειναι καλοδεχουμενη.

Ειδικα σε εναν ανθρωπο που οι γνωσεις του επανω στα αυτοκινητα ειναι περιορισμενες .

Thanx και καλως σας βρηκα !!!! :thumbsup:

Καλησπερα φιλε μου , χαιρομαι πολύ που γραφτηκες στο Club! :)

Ευχομαι καλως να'ρθει το Golfaki και η κορούλα !!! :lol:

Εδώ θα δεις μερικες λεπτομερειες για το turbo timer

Όσον αφορά τα συρταράκια κ το δίχτυ πιστευω οτι μπορεις να τα αγορασεις απο αντιπροσωπεία ή απο κάποιο site όπως TM TUNING , απο το οποιο εχω κανει καποιες αγορές , οπότε κ θεωρώ αξιόπιστο , και να τα τοποθετήσεις μόνος σου. :thumbsup:

Για ο,τι άλλο εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναμονή 4 μηνών ήρθε σήμερα...

Την Τετάρτη θα το παραλάβω. Αντε να δούμε κι εμείς τι εστι TSI...

Link to comment
Share on other sites

@ Andr3as

Με το καλο να σου ρθει και σενα

@16674

Μη φοβασαι φιλε μου ,μενω Μεταμορφωση. ;)

Και δεν εχω Ηλιοροφη.

Ουτε το πολυμορφικο πως το ειπες? tongue.gif τιμονι.

Απλα με ενδιεφερε ο χρονος παραδοσης να ηταν μικρος

και ηθελα να αποφυγω τις παραγγελιες.

@-Mario-

ΤΗΑΝΧ Μ8 ;)

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε και συνάδελφε (από ότι είδα στις "παρουσιάσεις μελών" B) ) ευχαριστώ! Όπως κατάλαβες το έχω παραγγείλει και εγώ! Σε μαύρο και εγώ με υποβραχιόνιο αλλά χωρις DSG! Πάντως τα συρταράκια νομίζω δύσκολο να τα βάλεις aftermarket! Και εγώ δεν τα έβαλα και το μετάνιωσα τώρα!

Τα συρταρια απο οτι εχει γραφτει στο forum μπαινουν και στην αντιπροσωπια σαν after market, μονο που

πεφτει ενα σχετικο ξυρισματακι..... tongue.gif

κοινος σου πιανουν τον κωλ.....

Link to comment
Share on other sites

Guest akoro
Συνονόματε και συνάδελφε (από ότι είδα στις "παρουσιάσεις μελών" B) ) ευχαριστώ! Όπως κατάλαβες το έχω παραγγείλει και εγώ! Σε μαύρο και εγώ με υποβραχιόνιο αλλά χωρις DSG! Πάντως τα συρταράκια νομίζω δύσκολο να τα βάλεις aftermarket! Και εγώ δεν τα έβαλα και το μετάνιωσα τώρα!

Πανευκολα μπαίνουν τα συρταράκια με 120€ τα έβαλα εγώ και είναι πολύ πρακτικά!

Link to comment
Share on other sites

Guest akoro
akoro που τα πηρες και που τα εβαλες ????

Φιλoσίδη πριν το παραλάβω μου τα τοποθέτησαν εκει, όπως σου βάζουν συναγερμό park pilot κλπ.

Πάντως είναι πολύ πρακτικά και γεμίζει ο χώρος κάτω από το κάθισμα. Βέβαια μην φανταστείς καμία χωρητικότητα τεράστια αλλά βάζεις διάφορα πραγματάκια και είναι ντυμένα με μαύρο βελούδο.

Edited by akoro
Link to comment
Share on other sites

Φιλισίδη πριν το παραλάβω μου τα τοποθέτησαν εκει, όπως σου βάζουν συναγερμό park pilot κλπ.

Πάντως είναι πολύ πρακτικά και γεμίζει ο χώρος κάτω από το κάθισμα. Βέβαια μην φανταστείς καμία χωρητικότητα τεράστια αλλά βάζεις διάφορα πραγματάκια και είναι ντυμένα με μαύρο βελούδο.

Ωραία αφού γίνεται να μπούν και μετα τα συρταράκια, θα τα βάλω και εγώ! Θα περάσω απο το Φιλοσίδη να το κανονίσω! Thanks για την πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.