Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Στην οθονη PLUS, αλλαζουμε τη γλωσσα στα αγγλικα μονοι μας ή πρεπει να τα κανουμε στο service????

Γίνετε στο συνεργείο μέσω του διαγνωστικού. Είναι 2 λεπτά δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη PLUS, αλλαζουμε τη γλωσσα στα αγγλικα μονοι μας ή πρεπει να τα κανουμε στο service????

Εγώ το έχω κάνει από τα χειριστήρια στο τιμόνι (πανεύκολα).

Link to comment
Share on other sites

Το γραφει στο manual? Αν οχι μπορεις να μου πεις :D ??

Το γραφει αναλυτικα στο manual πως γινετε,μαζι και με αλλες ρυθμισεις ανεσης που μπορεις να κανεις μονος σου ,αφου εχεις την οθονη PLUS

:wub::wub::D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα θα παραλάβω επιτέλους το TSI μου. Εκτός από αυτά που έχουν χιλιοειπωθεί πρέπει να προσέξω κάτι άλλο(ελπίζω να προσέξω και αυτά γιατί μετά από αναμονή τεσσάρων μηνών θέλω να το πάρω και να φύγω!).

Για την οθόνη plus αν δεν είναι στα αγγλικά να τους πώ να την αλλάξουν ή θα το κάνω μόνος μου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα θα παραλάβω επιτέλους το TSI μου. Εκτός από αυτά που έχουν χιλιοειπωθεί πρέπει να προσέξω κάτι άλλο(ελπίζω να προσέξω και αυτά γιατί μετά από αναμονή τεσσάρων μηνών θέλω να το πάρω και να φύγω!).

Για την οθόνη plus αν δεν είναι στα αγγλικά να τους πώ να την αλλάξουν ή θα το κάνω μόνος μου?

Προσοχη μονο στο στρωσιμο στις πρωτες 2.000 χιλιομετρα... 3.000-3.500 στρ οι αλλαγες...

μετα αρχισε να το ανοιγεις σταδιακα, αλλα οχι παρατεταμενα σκισιματα (μεγαλης διαρκειας)....

κατα τα αλλα απολαυσε το αμαξι σου.... :cry:

Λογικα θα ειναι στα αγγλικα.....εμενα ηταν, αν και το αμαξι ειναι απο Mossel-Germany...

Καλες βολτες και καλα μυαλα... :thumbsup:

Αυτα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει οθόνη Plus και χειριστήρια στο τιμόνι πάει σελίδα 26 στο 3,1 (χειρισμός) στο manual και εκεί γράφει για την γλώσσα. Αν έχετε ήδη γερμανικά θα πάτε εκεί που λέει "Sprache" (γλώσσα) και θα τ'αλλάξετε ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει εδω και εναμισι μηνα:GOLF TSi 5πορτο

με εξτρα:συρταρακια-τεμπελη-αντιθαμβωτικο καθρεπτη-οθονη plus και ηλιοροφη.

Θα ερθει τελος Μαιου.ΔΕ ΑΝΤΕΧΩ την αναμονη και εχω και καιρο ακομα.

Αντε να δουμε και εμεις τι εστι tsi.... tongue.gif

Edited by pantargos
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει εδω και εναμισι μηνα:GOLF TSi 5πορτο

με εξτρα:συρταρακια-τεμπελη-αντιθαμβωτικο καθρεπτη-οθονη plus και ηλιοροφη.

Θα ερθει τελος Μαιου.ΔΕ ΑΝΤΕΧΩ την αναμονη και εχω και καιρο ακομα.

Αντε να δουμε και εμεις τι εστι tsi.... tongue.gif

Καλοριζικο :lol: Βγαλτο απο το μυαλο σου καλυτερα γιατι αν το σκεφτεσαι καθε μερα.............. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα παιδιά!

Εδώ και 2 μήνες έχω το tsi και μέχρι τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Σκέφτομαι να του αλλάξω τα ελατήρια (ανάρτηση θα κρατήσω την ίδια) για να το χαμηλώσω λιγακι.

Το έχει κάνει κανείς και τι ελατήρια θα μου προτεινε για -30mm?

Ζάντες έχετε ψάξει καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Τα extra 4 ηχεία με 120euro (δηλαδή σύνολο :lol: που μπορείς να πάρεις στο TSI είναι όλα μπροστά ή και πίσω ?

Αν είναι και πίσω αξίζει να τα βάλει κανείς με τη προοπτική ότι αν κάποτε θελήσει να τα αλλάξει θα γλιτώσει ξηλώματα αφού θα έχει ήδη τις καλωδιώσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σηκωσει καποιος τον τιμοκαταλογο με τα extras για το TSi (140hp)?

Ανεβάζω τον κατάλογο σαν Attachment.

post-4518-1174518831_thumb.jpg

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Για όσoυς ενδιαφέρονται μια δυναμομέτρηση του TSI 140 με 95άρα βενζίνη...

http://www.rri.se/popup/performancegraphs.php?ChartsID=739

Edited by subwrc
Link to comment
Share on other sites

Για όσoυς ενδιαφέρονται μια δυναμομέτρηση του TSI 140 με 95άρα βενζίνη...

http://www.rri.se/popup/performancegraphs.php?ChartsID=739

οποις γνωριζει ας κανει μια αναλυση γιατι εγω δεν τα πολυκαταλαβαινω....

ειδικα το γραφημα...

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω τον κατάλογο σαν Attachment.

Manos83 από πότε είναι ο κατάλογος; Νομίζω ότι έχει λίγο αλλάξει και ότι οι τιμές τσίμπησαν λίγο προς τα πάνω.

π.χ. η βασική 3d του sportline πρέπει τώρα να έχει 20.120 αντί για 19.940 που είχε πριν.

Link to comment
Share on other sites

Manos83 από πότε είναι ο κατάλογος; Νομίζω ότι έχει λίγο αλλάξει και ότι οι τιμές τσίμπησαν λίγο προς τα πάνω.

π.χ. η βασική 3d του sportline πρέπει τώρα να έχει 20.120 αντί για 19.940 που είχε πριν.

Φιλε μου είναι απο τον Σεπτέμβριο που είχα αγοράσει το TSI. Αν έχουν αλλάξει η τιμές δεν το γνωρίζω! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες!!!! :lol: Με πηραν απο τη Karenta οτι το αμαξι ερχεται αυριο. :lol:worthy.gifworthy.gif Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι η Karenta μου ειπε οτι θελει μια εβδομαδα για το τελωνειο κλπ και κατα 99% θα το εχω Μεγαλη εβδομαδα. Δεν ειναι πολυ 1 εβδομαδα για τα διαδικαστικα η ειναι λογικο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες!!!! ;) Με πηραν απο τη Karenta οτι το αμαξι ερχεται αυριο. ;)worthy.gifworthy.gif Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι η Karenta μου ειπε οτι θελει μια εβδομαδα για το τελωνειο κλπ και κατα 99% θα το εχω Μεγαλη εβδομαδα. Δεν ειναι πολυ 1 εβδομαδα για τα διαδικαστικα η ειναι λογικο?

και λιγο σου ειπαν....

Εμενα ειχε ερθει στο τελωνειο στις 25-12-06 και το πηρα 11-01-07....βεβαια ειχαμε πεσει και σε γιορτες!!

Παντως λογικο ειναι...ΥΠΟΜΟΝΗ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.