Jump to content
Guest golf_traveller

Βαρελάκι Bmc η Imitation

Recommended Posts

Guest golf_traveller

Καλησπέρα παίδες...

εχω μια απορία να διατύπωσω...

είμαι ανάμμεσα σε βαρελάκι BMC και σε ένα βαρελάκι που είναι ολόιδιο με το BMC αλλά είναι imitation...

το παίκάρι μου λέει πως και τα δύο έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθός έχουν ίδια απόδοση και η μόνη διαφορά είναι ότι της bmc ανοίγει και καθαρίζετε εύκολα ενώ το imitation είναι κολλημένο και είναι λίγο μπέρδεμα στο καθάρισμα...

ζητάω τα φώτα σας για να επιλέξω...

το BMC έχει 330 ενώ το imitation έχει 150 (όλα μαζί... και τοποθέτηση)...

τι να κάνω??? τίνω προς το αυθεντικό... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest Rallyeman

Aυθεντικο, για εμενα.

Γιατι οταν ερθει η ωρα να το καθαρισεις, το αυθεντικο θα το καθαρισεις τελεια, το αλλο ποιος ξερει τι πραγμα θα μεινει μεσα...

Δηλ. το αυθεντικο το διατηρεις καθαρο και καινουργιο για παντα το αλλο σε μερικα πλυσιματα θα σου μεινει στο χερι.

Επισης ειχα την εντυπωση οτι το BMC το αυθεντικο ειναι απο αληθινα ανθρακονηματα.

Οπως κ να΄χει, καλοφορετο! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest golf_traveller

σε ευχαριστώ ρε φιλαράκι, και εγώ εκεί τίνω αλλά την ψάχνω ξέρεις και με τα λεφτά... μάλλον όμως θα πάω για bmc να έχω το κεφάλι ήσυχο...

σε ένα παλιότερο thread είχα διαβάσει για ένα παλικάρι που είχε περάσει ένα imitation και ήταν ευχαριτημένος... (αν θυμάμαι καλά το πέρασε στην ιταλία)

Edited by golf_traveller
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι τυχαίο οταν λέμε οτι πληρώνεις παίρνεις. Αυτό έχει αποδειχτεί πολλές φορές. BMC με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Guest golf_traveller

παιδια σας ευχαριστω για τις απαντήσεις..

και εγώ μαλλον για bmc θα παω

κατί άλλο, ένα παιδί ανέφεραι πως υπάρχουν μεγάλα και μικρά βαρελάκια αληθεύει? και αν ναι σε τι τιμές,

μιλούσα με ένα φίλο και μου είπε οτι του περνάνε βαρελάκι bmc μόνο με 150 ευρω

ειναι δυνατόν????????? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι!αυτο με τα 150 ειναι το πλαστικο που εχει βγαλει η bmc και δεν κανει τπτ!

βαλε το original αλλα ψαξε καπου να το βρεις πιο φθηνα!σε ποια πολη εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Guest golf_traveller

Είμαι Αθήνα, Μαρούσι μένω. Είχαμε μιλήσει παλιά φίλε μου, όσο ήμουν Κοζάνη φοιτητής...

Ξέρεις καμιά ακρή να βγάλω εδώ;

Edited by golf_traveller
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εξαρταται ποιο ειναι το Imitation.

Επισης επειδη τα look carbon παιζουν περιπου στα 180 και το γνησιο 250-300,αυτη την διαφορα στα λεφτα σιγουρα δεν θα την καταλαβεις αν βαλεις το γνησιο.

Για μενα ειναι πολλα λεφτα για ενα βαρελακι.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο www.eautoshop.gr βρες το τηλ επικοινωνιας και ρωτα οτι θες. Εγω πηρα απο εκει το βαρελακι της simota 100€.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο www.eautoshop.gr βρες το τηλ επικοινωνιας και ρωτα οτι θες. Εγω πηρα απο εκει το βαρελακι της simota 100¤.

Φίλε ωραία η σελιδούλα :mellow::mellow: !!! Δεν την ήξερα!! Να σε ρωτήσω κάτι? Απο εκεί παραγγέλνεις σαν το e-shop? Σου έρχονται με αντικαταβολή? Μπορείς να πας στο κατάστημα και να ψωνήσεις από εκεί? Κάνουν αυτοί τοποθετήσεις? Πές μια πληροφορίες για το site αν σου είναι εύκολο!!!

ΥΓ. Παιδιά σόρρυ που βγαίνω off-topic!!!

Edited by Jonic
Link to comment
Share on other sites

Guest golf_traveller

Παίδες ευχαριστώ πολυ για τις άμεσες απαντήσεις. Την ψαχνω και εγώ για το αυθεντικό, και ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για κάτι.

Διαβάζοντας σε συγγενικά forums δεν μπορώ να ξεκαθαρίσω αν αξίζει σε GOLF IV 1.6 16V να βάλει κανείς το μεγάλο ή το μικρό βαρελάκι;;;

Edited by golf_traveller
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω.Για την διαφορα που θα καταλαβεις απο ενα απλο βαρελακι,δεν αξιζουν τα σχεδον διπλασια λεφτα.

Αυτο βεβαια ειναι προσωπικη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλύτερα όμως να δώσουμε 100 ευρώ παραπάνω για να βάλουμε το καλύτερο!!! Ετσι για το ψυχολογικό και μόνο!!!! Προσοπικά εμένα θα με τρώει συνέχεια ότι υπαρχει κατι καλύτερο!!!! Σιγά η τρελή διαφορά στα λεφτά!!!!

Link to comment
Share on other sites

άμα σε κάποιον περισσεύουν τότε όλα φθηνά φαίνονται. Όταν σου λείψουν μετά σκέφτεσαι τι μλκια εκανες

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει το γνήσιο το μεγάλο, 190 ¤ με τοποθέτηση, κολαρο σιλικονης και φιλτρακι αναθυμιασεων. Το ανοιγω και το καθαριζω παρα πολύ ευκολα, 6 βιδες ειναι. Τελευταια εφάρμοσα ένα κολπο με καλσον tongue.gif για να μην περνανε φυλλαρακια, μυγες, πεταλουδες κλπ μεσα στο φιλτρο.

Απο απόδοση σε σχεση με το μικρο ή με τα ημιτασιόν δεν γνωριζω, αλλα σε σχεση με τον παπα (μανισιο δηλαδη) μερα με τη νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει το γνήσιο το μεγάλο, 190 ¤ με τοποθέτηση, κολαρο σιλικονης και φιλτρακι αναθυμιασεων. Το ανοιγω και το καθαριζω παρα πολύ ευκολα, 6 βιδες ειναι. Τελευταια εφάρμοσα ένα κολπο με καλσον tongue.gif για να μην περνανε φυλλαρακια, μυγες, πεταλουδες κλπ μεσα στο φιλτρο.

Απο απόδοση σε σχεση με το μικρο ή με τα ημιτασιόν δεν γνωριζω, αλλα σε σχεση με τον παπα (μανισιο δηλαδη) μερα με τη νυχτα.

190¤+το μεγαλο+τοποθετηση+φιλτρακι??

Λιγα μου φαινονται.

Απο που το πηρες τοσο?

Link to comment
Share on other sites

πουλαω και εγω αυθεντικο bmc βαρελακι με ολα τα παρεμφερη του 150 ευρο με 20000 κλμ πανω του..το αλλαξα λογω τουρμπο.οποιος θελει ας στειλει πμ ,χρωμα μαυρο ανθρακι με τα ναθρακωνηματα του.αρχικη αγορα 270 ευρο απο την speed and style...και χταποδι 300 eyro για γκολφ 4 1.4 και 1.6.και φωτογραφιες στελνω...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.