Jump to content
doggy

Απορίες για το φόρουμ

Recommended Posts

Παρακαλώ...? τι θέλουμε? :(

Lupo82 νομίζω πως είναι στα υποχρεωτικά fields :lol:

Link to comment
Share on other sites

θέλεις να στην σβήσω Lupo82?

Να το δοκιμάσω δλδ αν γίνεται B)

Πες μου αν είναι.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που έχω ένα προσωπικό μήνυμα όταν πάω να μπώ στη σελίδα του forum μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

Fatal error: Call to undefined function: () in /var/www/www.vwclub.gr/vwforum/cache/skin_cache/cacheid_33/skin_global.php on line 849

Σε λευκή σελίδα

Πατάω refresh και μετά μπαίνει στο forum κανινικά. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω πρόβλημα.Μου εμφανίζει ότι έχω (-2 Νέα μηνύματα)μόλις κάνω κλίκ για να δώ τα μηνύματα δεν μου εμφανίζει τίποτα.Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει.Μπορεί κάποιος mod να μου πει?Ευχαριστώ :huh:

Link to comment
Share on other sites

1. Παύλο θα πρέπει να βεβαιωθείς πως έχεις επιλέξει το VWClub En Skin #2 με γλώσσα Greek :)

Μιας και δεν έχουμε τελειώσει πλήρως όλα τα skins.

2. gatoula το παρατήρησα και σε εμένα μετά το τελευταίο optimize που έκανα στη βάση δεδομένων, κάνε το εξής... στείλε στον εαυτό σου 2 π.μ. και σβήστα μόνο αφού τα διαβάσεις :D

Θα στο κάνει reset σε 0 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στα πμ αφού δεχτώ κάποιο νέο στο Inbox αν απαντήσω κάνοντας quick reply δεν δουλεύει τίποτε. Για ν'απαντήσω πρέπει να κάνω μόνο Full Reply. Ξέρει κάτι σχετικό κανείς;

Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να έχει να κάνει με τα λίγα issues που δεν έχουν διορθωθεί μετά την αναβάθμιση.

Μόλις τα τελειώσουμε όλα θα ενημερωθείτε πως είναι και πάλι σε πλήρη λειτουργία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που έχω ένα προσωπικό μήνυμα όταν πάω να μπώ στη σελίδα του forum μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

Fatal error: Call to undefined function: () in /var/www/www.vwclub.gr/vwforum/cache/skin_cache/cacheid_33/skin_global.php on line 849

Σε λευκή σελίδα

Πατάω refresh και μετά μπαίνει στο forum κανινικά. Τι μπορεί να φταίει?

Το θέμα αυτό αφορούσε πρόβλημα που δημιουργήθηκε από την αναβάθμηση του λογισμικού. Πλέον δεν υφίσταται αφού έγιναν οι απαραίτητες διορθώσεις.

Παιδιά εγώ έχω πρόβλημα.Μου εμφανίζει ότι έχω (-2 Νέα μηνύματα)μόλις κάνω κλίκ για να δώ τα μηνύματα δεν μου εμφανίζει τίποτα.Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει.Μπορεί κάποιος mod να μου πει?Ευχαριστώ ;)

Το πρόβλημα αυτό οφειλόταν σε λάθος που υπήρχε στον κώδικα του λογισμικού του Forum από την κατασκευάστρια εταιρεία. Σήμερα διορθώθηκε καθώς μας δώθηκε ο σωστός κώδικας και αντικαταστάθηκε ο παλιός.

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι βαθμοί ποινής που σου έχουν επιβληθεί. Εάν είσαι 0% είσαι πολύ καλά εάν αυξηθεί σημαίνει ότι η συμπεριφορά σου ήταν τέτοια που σου επιβλήθηκε ποινή. Ανάλογα του ποσοστού που έχεις μπορεί να μην μπορείς να δημοσιεύσεις, να λάβεις μηνύματα, να στείλεις μηνύματα ή να απομακρυνθείς μόνιμα ή/και προσωρινά από το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup: - υπαρχει καποιο link για να βλεπουμε ποιοι και για ποιον λογο διαγραφηκαν ? βρηκα ενα pm απο ενα γυναικειο μελος αν θυμαμαι καλα και λεει οτι "το μελος εχει διαγραφη" συν τοις αλλοις διαβασα και για αλλα 2 μελη οτι θα διαγραφουν - που μπορουμε να διαβαζουμε τι εγινε με αυτους τους φιλους-μελη ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι οι βαθμοί ποινής που σου έχουν επιβληθεί. Εάν είσαι 0% είσαι πολύ καλά εάν αυξηθεί σημαίνει ότι η συμπεριφορά σου ήταν τέτοια που σου επιβλήθηκε ποινή. Ανάλογα του ποσοστού που έχεις μπορεί να μην μπορείς να δημοσιεύσεις, να λάβεις μηνύματα, να στείλεις μηνύματα ή να απομακρυνθείς μόνιμα ή/και προσωρινά από το φόρουμ.

Α ναι?Δηλαδη ειμαι καλο παιδι!Μπραβο μου!Σε ευχαριστω για την επεξηγηση.

Link to comment
Share on other sites

Tsakhs, δεν κρατάμε log με τους λόγους διαγραφής, μέχρι στιγμής με εξαίρεση έναν ο οποίος δημιουργούσε προβλήματα και είχε απειλήσει άλλα μέλη εδώ -σε θέμα σωματικής ακαιρεότητας- άλλοι 2-3 που έχουν διαγραφεί, έχουν διαγραφεί κατόπιν δικού τους αιτήματος.

Link to comment
Share on other sites

;) - θυμαμαι την διαγραφη του LazarosLeon <γνωστη πανω κατω η συμπεριφορα του> και νομιζω οτι το μελος λεγοταν KathiGti της οποιας το ονομα εχει διαγραφει απο το αποστολεας μηνυματος ,απλα ηθελα να ξερω γιατι διαγραφονται καποια παιδια - το warn για ποσο καιρο παραμενει ?
Link to comment
Share on other sites

Oπως απαντησε και ο Κωστας πιο πανω,τα μελη που ανεφερες,εκτος του Λαζαρου,εχουν διαγραφει μετα απο δικη τους απαιτηση.

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρος και άλλος ένας στο παρελθόν (darthvader I think) έχουν διαγραφεί για προβλήματα που δημιουργούσαν, όλοι οι άλλοι το ζήτησαν από μόνοι τους.

Τώρα όσον αφορά το warn παραμένει επ'αόριστον εκτός εάν πρόκειται για warn για λόγους π.χ. αλλαγής υπογραφής ή avatar.

Εκεί μπαίνει προειδοποιητικά και εφόσον το μέλος αφαιρέσει το προσβλητικό avatar/υπογραφή, το warn αφαιρείται, αν δεν το κάνει το warn παραμένει.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις παραβίασης των κανόνων λειτουργίας του forum, τα warns παραμένουν επ'αόριστον.

Link to comment
Share on other sites

;) - γνωριζει κανεις εαν σε VW forum αλβανικο,τουρκικο,εβραϊκο εχουν τιμωρηθει ετσι μελη γιατι μιλησαν εναντιον της Ελλαδος ? βαρειες κουβεντες τα "επ'αοριστον" ,τωρα αν εσεις κοστολογειτε την προσφορα ενος [δεν μιλαω για εμενα αλλα γενικα] μελους,τις πληροφοριες την πειρα που εχει μεταφερει εδω μεσα,την καλη παρεα στις συναντησεις κλπ με την υπερασπιση μιας χωρας που τα μελη της μονο εχθρικα ειναι προς εμας τοτε καλως δικο σας αλλωστε ειναι το forum - πιστευω οτι στην προκειμενη περιπτωση η πρεσβεια της αλβανιας θα ειναι ευχαριστημενη οπου σε αυτην την χωρα τα μελη της προασπιζονται με παθος απο ρατσιστικες (?) επιθεσεις ,καλως Admin κρατηστε την προειδοποιηση μεχρι που να πεθανουμε να την παρουμε μαζι μας για ενθυμιο στα Ηλυσια Πεδια

οσον αφορα τον Darthvader ηταν και σε αλλο forum με αλλο ονομα και παλι εγινε διαγραφη για τσακωμο με μελη ,ΟΚ τελος του θεματος απο εμενα

Link to comment
Share on other sites

Τι νομίζεις εσύ ότι είναι ρατσιστικό, υπερασπιστικό ή αρνητικό δεν έχει σχέση με το θέμα μας.

Σύμφωνα με τους όρους χρήσης "Κάθε δημοσίευση απαγορεύεται να περιέχει κείμενο υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, συκοφαντικό, απεχθές, απειλητικό, πορνογραφικό, ειρωνικό, ιδιαίτερα έντονο προσανατολισμό (π.χ. θρησκευτικό, πολιτικό, αθλητικό κλπ), «δεσμούς» προς άλλους δικτυακούς τόπους που περιέχουν τέτοια μέρη ή παράνομο περιεχόμενο."

Στο σύνολό τους εδώ: Όροι Χρήσης

1. Εάν κάποια δημοσίευση υπόκειται στον παραπάνω κανόνα είναι απόφαση της ομάδας των Διαχειριστών.

2. Εάν δεν σου αρέσει κάποια δημοσίευση, έχεις την δυνατότητα να προτείνεις έλεγχο με χρήση του πλήκτρου Αναφορά (Report). Δεν απαντάς από μόνος σου ότι νομίζεις εσύ σωστό (κοινώς flamming).

3. Εάν δεν καταλαβαίνεις τους όρους χρήσης μπορείς να υποβάλλεις ερώτημα με προσωπικό μύνημα(P.M) σε μέλος της ομάδας Διαχείρισης.

4. Τα παραπάνω ισχύουν σε όλα τα forums παγκοσμίως, που λειτουργούν ομάδα Διαχείρισης και κανόνες χρήσης.

5. Τέλος, εάν δεν σου αρέσουν οι όροι χρήσης σε κάποιο forum, δεν συμμετέχεις σε αυτό.

Edited by mayh3m
Link to comment
Share on other sites

:lol: - γνωριζει κανεις εαν σε VW forum αλβανικο,τουρκικο,εβραϊκο εχουν τιμωρηθει ετσι μελη γιατι μιλησαν εναντιον της Ελλαδος ? βαρειες κουβεντες τα "επ'αοριστον" ,τωρα αν εσεις κοστολογειτε την προσφορα ενος [δεν μιλαω για εμενα αλλα γενικα] μελους,τις πληροφοριες την πειρα που εχει μεταφερει εδω μεσα,την καλη παρεα στις συναντησεις κλπ με την υπερασπιση μιας χωρας που τα μελη της μονο εχθρικα ειναι προς εμας τοτε καλως δικο σας αλλωστε ειναι το forum

:lol: - τα αλλα forum ειναι αλλων κρατων και σε καθε ενα ισχυουν αλλοι κανονες ,ουτε report για να κρυφτω πισω απο καποιον να με υπερασπιστει θα κανω,ουτε ειμαι του δημοτικου να ζητησω αναλυση απλα κανω quote και απαντω σε οποιο μελος θελω και αυτο "δημοκρατικα" δεν απαγορευεται - το οτι ειναι καποιος μελος πρεπει να δεχθει αγογγυστα οτι του υποβαλουν ? το υφος του 1917 περασε πριν χρονια ,τελος παντων OK το καταλαβαμε "μην λετε εναντιον των αλβανων" και ο νοων νοειτο γιατι

Link to comment
Share on other sites

Αμ έλα που δε το καταλάβατε... αν το καταλαβαίνατε θα λέγατε "ΟΚ το καταλάβαμε, δεν θέλετε να είμαστε ρατσιστές απέναντι σε κανέναν!".... τέλως πάντων θέλω να πιστεύω πως το θέμα έληξε...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα σημεία που πιθανόν αναφέρθηκαν να προσθέσω:

Σε όλες τις κατηγορίες και κάτω από κάθε δημοσίευση εμφανίζεται ειδικό κουμπί που προωθεί το χρήστη σε φόρμα αναφοράς της δημοσίευσης στους συντονιστές. Κάθε επισκέπτης/μέλος οφείλει να αναφέρει άμεσα κάθε μήνυμα το περιεχόμενο του οποίου δεν συμβαδίζει με τους όρους χρήσης.

Κατά συνέπεια φίλοι - μέλη του φόρουμ θα πρέπει να χρησιμοποιείτε την επιλογή Αναφορά (Report) κάποιας δημοσίευσης αφού έτσι βοηθάμε στην σωστή επικοινωνία και δεν οδηγούμαστε σε παρεξηγήσεις.

Αντίθετα εάν εφαρμοστεί η ενέργεια που ανάφερε ο TSAKHS-EVIA τότε όχι μόνο δεν κρυβόμαστε αλλά αντιθέτως συμβάλουμε ενεργά στον αποπροσανατολισμό της ύπαρξης του συγκεκριμένου φόρουμ. Επιπλέον εάν υπάρχουν απορίες είναι λογικό να συζητούμε με τον υπεύθυνο και όχι απλά να συζητούμε με πολλά άτομα τα οποία μπορούν φυσικά να προσφέρουν την άποψη τους αλλά όχι την τελική λύση.

Ακόμη ο τρόπος λειτουργίας της ανοικτής κοινότητας έχει οριστεί έτσι ώστε να ασχολούμαστε κυρίως με θέματα αυτοκίνησης και ιδιαίτερα ότι αφορά τον όμιλο VW και κατά δεύτερο με όλα τα άλλα. Για τον λόγο αυτό κάθε τι άλλο όπως αγώνες ποδοσφαίρου, θέματα καταγωγής, θέματα φύλου και άλλα τέτοια δεν έχουν κύρια θέση εδώ. Ειδικότερα όταν αυτά αναγράφονται για να αναλυθούν ή να προκαλέσουν τότε θα περιορίζονται από την ομάδα διαχείρισης αφού εδώ ο χώρος δεν προσφέρεται για τέτοια θέματα.

Υπόψη ότι οι βαθμοί ποινής δίνονται για να υπενθυμίζουμε ότι υπάρχει παραβίαση των όρων χρήσης και παράλληλα να κρατείται ιστορικό. Εάν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα με την ποινή που έχει μπορεί να ενημερώσει τον διαχειριστή στο webmaster@vwclub.gr ώστε να εκφράσει τα επιχειρήματα του και εκείνος θα δώσει την τελική απόφαση.

Τέλος όπως σε όλα τα φόρουμ έτσι και εδώ υπάρχουν κάποιοι κανόνες και όποιος δεν τους αποδέχεται μπορεί να διακόψει την χρήση/επίσκεψη αυτού του τόπου.

Link to comment
Share on other sites

Για τον λόγο αυτό κάθε τι άλλο όπως αγώνες ποδοσφαίρου, θέματα καταγωγής, θέματα φύλου και άλλα τέτοια δεν έχουν κύρια θέση εδώ

- πλην ομως υπαρχει πλειαδα απο αυτα (!) το ειχαμε ξανασυζητησει αφου αντεδρασα στους τοσους επι προσωπικου χλευασμους και η απαντηση ηταν "θα φτασω και εκει" πλην ομως ενας χρονος περασε και τετοιες ενοτητες ξεφυτρωνουν συνεχως ,δεν βλεπω ιδιαιτερο λογο να υπαρχουν αλλα πως απο την μια δεν εχουν κυρια θεση και απο την αλλη εχει γεμισει ο τοπος ?

Υπόψη ότι οι βαθμοί ποινής δίνονται για να υπενθυμίζουμε ότι υπάρχει παραβίαση των όρων χρήσης και παράλληλα να κρατείται ιστορικό

- καθε ποινη εχει διαρκεια και σε μερικες μετα απο καιρο γινεται και παραγραφη [οπως γνωριζουμε και στα Δικαστικα] πλην της οριστικης διαγραφης,σε ολα τα αλλα forum υπαρχει το συστημα της προριδοποιησης πλην ομως δεν διαρκει για παντα,αν υπαρξει υπερβαση οριων γινεται μια προσωρινη απομακρυνση και σε σοβαρη παρεκτροπη γινεται η οριστικη διαγραφη

Τέλος όπως σε όλα τα φόρουμ έτσι και εδώ υπάρχουν κάποιοι κανόνες και όποιος δεν τους αποδέχεται μπορεί να διακόψει την χρήση/επίσκεψη αυτού του τόπου

- αν ενα μελος κρατα προκλητικα αντεθνικη σταση την οποια ενθαρυνει εντεχνως για πολιτικους λογους καποιος συντονιστης τοτε με την απειλη των ποινων τα αλλα μελη πρεπει να την αποδεχτουν ? δηλαδη αν τον ενοχλει και το Ελληνικο σημαιακι διπλα στο αυτοκολλητο του club το καπο εμεις πρεπει να το βγαλουμε ?

^_^ - ο Θεος και ο παπας για τους καθολικους ειναι τελειος/αλαθητος απλα το λαθος του μελους τιμωρειται ενω καποιου αλλου παραβλεπεται ,αυτη η επαναλαμβανομενη απειλη "εται ειναι εδω και αμα σου αρεσει" δεν υποδηλωνει επιπεδο εξυπναδας μεγαλυτερο απο του αλλου απλα "δημοκρατικη" αντιμετωπιση που την εχουμε γνωρισει απο την μεταπολιτευση - απλα βλεπω να επαναλαμβανεται μεσω πληκτρολογιου απο το 2004 και μετα οπου εμφανιστηκαν τα πιο πολλα auto-forum λες και ολοι ειμαστε αναγωγοι και χρειαζομεστε νουθεσιες και χειραγωγηση

αν θιγεται κανεις απο την σημαια,τα αβαταρ και οτι υποδηλωνει τον Ελληνισμο μας γιατι δεν μας το λεει ευθεως ? εδω καποτε στην Βουλη σε επερωτηση για τον Σταυρο της σημαιας μας ακουστηκε το "θιγεται το θρησκευτικο συναισθημα ορισμενων βουλευτων"

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε,

εάν υπάρχουν τέτοια σημεία σε αυτό το φόρουμ τότε θα απομακρυνθούν εφόσον κάποιος π.χ. εσύ τα αναφέρεις (report) στους συντονιστές.

Το πως θα λειτουργήσει το σύστημα ποινών στο συγκεκριμένο φόρουμ αφορά την ομάδα διαχείρισης και δεν τίθεται θέμα συζήτησης ή αξιολόγησης.

Με παρόμοιο τρόπο μπορείς να ενημερώσεις τον διαχειριστή για τις πιθανές παρεκτροπές κάποιου συντονιστή. Αλλιώς δεν μπορείς να αναφέρεις σε δημόσια συζήτηση κάτι που εκθέτει αυτό τον τόπο.

Όσο για τα επίπεδα εξυπνάδας ή παραποίησης του νοήματος ενός κειμένου νομίζω ότι αποτελούν αντικείμενο μελέτης και ανάλυσης σε άλλο φόρουμ ή σε ιδιωτικές κατ΄ιδίαν συζητήσεις.

Και επειδή καμία επιπλέον συζητήση δεν θα γίνει επί του θέματος είσαι ελεύθερος εσύ αλλά και όλοι να επιλέξετε την παρουσία σας σε αυτές τις σελίδες ή όχι. Στην πρώτη περίπτωση θα πρέπει να δεχτείτε τους κανόνες που θέσπισε η ομάδα διαχείρισης για την ομαλή λειτουργία και παρουσία όλων των υπολοίπων, ενώ στην δεύτερη να ακολουθήσετε τα δικά σας πιστεύω στον δικό σας χώρο ή εκεί που συμπίπτει με τα ιδανικά του καθενός. Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτός ο χώρος αφορά άτομα που θέλουν να ασχοληθούν κυρίως με την αυτοκίνηση και όχι την ανάλυση κοινωνικών ή άλλων φαινομένων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.