Jump to content
ΘΑΝΑΣΗΣ Τ.

Ξαφνικα εσβησε το Display!

Recommended Posts

Σημερα το πρωι, καθως οδηγουσα εσβησε το display στο καντραν!!

Εμειναν αναμενες 5-6 τελιτσες οι οποιες στη συνεχεια εσβησαν τελειως!

Εσβησα τον κινητηρα, ξαναβαλα μπρος, τιποτα.....

Το πηγα στον Γρατσια, οπου με την περιγραφη του προβληματος ο τεχνικος ειπε οτι πρεπει να ελεγχθει πληρως το φαινομενο στον εγκεφαλο, και κατα πασα πιθανοτητα (9 στις 10 φορες ειπε) θα χρειαστει αλλαγη της οθονης, η οποια πρεπει να παραγγελθει στη Γερμανια, με τον συγκεκριμενο κωδικο του αυτοκινητου που θα δειξει ο εγκεφαλος κατα την εξεταση.....

Βαζοντας μπρος για να φυγω, η οθονη λειτουργουσε κανονικα!!!

Ξαναγυρισα, ανεφερα στον τεχνικο το γεγονος, και μου ειπε οτι σχεδον σιγουρα καποια στιγμη θα μου το ξανακανει.....και πρεπει να φροντισω για τον ελεγχο και πιθανον την αντικατασταση.....

Λεω να το αφησω, να το παρατηρω και αν ξανασυμβει τοτε να ξεκινησω την διαδικασια.

Να μη χανουμε τις ωρες μας με καποιο προβλημα που πιθανον δεν ξανασυμβει (λεω εγω τωρα....)

Εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποιον;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε

το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ , δυστυχώς όμως την ώρα που μου συνεβει η αντ/πεια ητανε κλειστή. Την επομένη που τους το πήγα ( κ φυσικά η οθόνη δουλευε κανονικά ) μου είπανε οτι δεν έχει τίποτα η οθόνη κ οτι ο η/υ δεν δειχνει κάτι και τατοια. Μου ξανα συνέβει πάλι άλλη μια φορα πριν κανα 3μηνο ξανα πήγα και πάλι τα ίδια δεν έχει τίποτα

Προς το παρόν δεν μου έχει ξανα συμβεί και ούτε θα ήθελα να σου πω την αλήθεια. Είναι λίγο ξενέρωμα εάν βρεις καμμια λύση πρόθυμος να ακούσω και κατα συνέπεια να σε ακολουθήσω!!!!!!

Υ.Γ Σε πιο μοντέλο στο έκανε ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Θανάση! Υποψιάζομαι ότι το αυτοκίνητο είναι στην εγγύηση.

Εάν είναι, ΜΗΝ το σκέφτεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ! Γρήγορα αλλαγή! Οθόνη - εγκέφαλο - κινητήρα - ντεπόζιτο ή ό,τι άλλο σου πουν ότι θέλουν να αλλάξουν.

Αν όχι, εφ'όσον δουλεύει, μην το κάνεις. ΑΠΛΟ!

Πάντως - επειδή έχω εμπειρία από Γρατσία, οι τύποι είναι επαγγελματίες, δεν είναι καθόλου τσιγγούνηδες και δεν θα σε κοροϊδέψουν!

Υ.Γ. Και εμένα μου το είχε κάνει μια φορά αλλά ήταν πεσμένη η μπαταρία. Μήπως σου το έκανε τώρα με τα πολλά τα κρύα;; Όταν πέφτει πολύ η θερμοκρασία, αυτά τα ηλεκτρονική παθαίνουν ένα σχετικό "γκαγκά"... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σημερα το πρωι το παρουσιασε που ειχε πολυ χαμηλη θερμοκρασια...

Αλλα παλι αν αυτη ειναι χαμηλη θερμοκρασια τοτε στη Γερμανια τα ηλεκτρονικα των WV τι κανουν; εχουν μονιμα προβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

Μου το ειχε κάνει κι εμένα μια φορά όταν το είχα πρωτο πάρει.Εβγαλε μόνο μια κόκκινη γραμμή έντονη στο κέντρο της οθόνης.

Το έσβησα το ξαναβαλα μπροστά και εκτοτε-8 μήνες μετά ουδέν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Απ΄οτι βλεπεω ειναι συνηθισμενο το προβλημα!!!!

Μαλιστα οταν το ανεφερα στην αδερφη μου, που εχει το ιδιο αυτοκινητο, μου ειπε: 'ε και; εμενα μου τόχει κανει 2-3 φορες!!!!'

Αν εινια τοσο κοινο και ανωδυνο τοτε πραγματι δεν υπαρχει προβλημα.......

Απο την αλλη ομως πως ειναι δυνατον να υπαρχει ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

παθών κι εγώ από χθες .. δεν εμφανίζονταν καμία πληροφορία στην οθόνη, μόνο ο κόκκινος φωτισμός της λειτουργούσε..μετά από 10 λεπτά λειτούργησε κανονικότατα χωρίς καμία παρέμβαση..

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κι εγω.. μοναχα μια φορα εσβησαν ολα και εμεινα μονος να κοιταω τις κοκκινες λαμπες και κοντεψα να κλαπψω.. εν τελη αναψε μονο του την επομενη μερα και δεν το ξαναεκανε ποτε!!! Golf GT και ο ομιλων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.