Jump to content
soto

Μεγαλύτερα πίσω φρένα...

Recommended Posts

Έβαλα προ ημερών μπροστινά φρένα με διάμετρο δίσκων 280mm. To αμάξι φρενάρει απίστευτα.Σκέφτομαι τώρα αν μπορώ να κάνω κάτι και με τα πίσω φρένα. Τώρα πίσω έχω τα φρένα από το polo Gti.

Ξέρει κανείς από τι αμάξι ταιριάζουν μεγαλύτερα φρένα? (τετραμπούλονα. 4χ100)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος ρε soto δε νομιζω πως θα καταλαβεις και ιδιαιτερη διαφορα... ααααν βρεις

Λες ν α το αφήσω όπως είναι?

Σκέφτομαι μωρέ μιας και πρέπει να αλλάξω δίσκους και τακάκια πίσω, μήπως έβαζα κάτι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

καλυτερο απο αυτα που εχεις τωρα θα ειναι σιγουρα αυτα που θα βαλεις :D αλλωστε δε νομιζω να βγαινει καμια μεγαλυτερη διασταση για polo...

αφου εχεις ηδη δισκο πισω βαλε ενα καλο επωνυμο σετακι και εισαι αρχηγος!

εχεις τα 280 μπροστα οποτε μην ανησυχεις για τιποτα!εχω κανει 160-0 με polo gti και 280 δισκο και ξερω πως ειναι ΑΡΚΕΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

καλυτερο απο αυτα που εχεις τωρα θα ειναι σιγουρα αυτα που θα βαλεις :D αλλωστε δε νομιζω να βγαινει καμια μεγαλυτερη διασταση για polo...

αφου εχεις ηδη δισκο πισω βαλε ενα καλο επωνυμο σετακι και εισαι αρχηγος!

εχεις τα 280 μπροστα οποτε μην ανησυχεις για τιποτα!εχω κανει 160-0 με polo gti και 280 δισκο και ξερω πως ειναι ΑΡΚΕΤΑ!

Μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ta frena pou foraei to Gti pisw einai idia me auta pou foraei to 6n2 to 16v me ta 101 aloga? Oi diskoi oi 280 poso sou phgan soto? Evales antaptores?

Ναι νομίζω πως είναι ίδιοι,χωρίς να είμαι και απόλυτα σίγουρος.

¶λλαξα μόνο τις βάσεις (από corrado). Οι δαγκάνες είναι ίδιες.

Δίσκοι ΑΤΕ αεριζόμενοι 90 ευρώ και άλλα 30 ευρώ τα τακάκια τους.

Link to comment
Share on other sites

Δίσκοι ΑΤΕ αεριζόμενοι 90 ευρώ και άλλα 30 ευρώ τα τακάκια τους.

και τα τακακια ΑΤΕ?δεν τριζουν παρα πολυ ρε soto?

εμενα μου ειχαν σπασει τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν ψαχνετε τιποτα σε τακακια η σε φρενα Galfer εχω ακρη να τα παρουμε κοψοχρονια...

ΥΓ: Τα ΑΤΕ ποια ειναι ^_^ ?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προ ημερών μπροστινά φρένα με διάμετρο δίσκων 280mm. To αμάξι φρενάρει απίστευτα.Σκέφτομαι τώρα αν μπορώ να κάνω κάτι και με τα πίσω φρένα. Τώρα πίσω έχω τα φρένα από το polo Gti.

Ξέρει κανείς από τι αμάξι ταιριάζουν μεγαλύτερα φρένα? (τετραμπούλονα. 4χ100)

filaraki den yparxi tipota megalitero yte gia sena yte gia mena( katoxos polo gti), yparxi patenda alla xriazete mastoras me arxi.... xreiazese piso dagana apo kapoio montelo tis groop vag poy dexete aerizomeno disko piso (nomizo ta cupra toy 2004 kai meta,ibiza kai leon) kai oxi mono opos to diko mas, istera o katalilos diskos kai oi antaptores gia tis daganes( mallon ston torno giati sto emporio den yparxi tipota.... i dagana piso gia aerizomeno disko einai fardia kai mpori na dexti mexri kai mprostino disko, fantasy piso disko 258:))) trelaaaaa

Link to comment
Share on other sites

εγώ μπρόστα που έχω 6πίστωνες δαγκάνες Tarox στο Polo 6Ν με 280 Δίσκο πίσω τώρα πρέπει να πάω σε 2πίστωνο η 4πίστωνο το (4πίστωνο βρήκα της Endless 280mm δίσκο πίσω κιτάκι) αλλά θα πρωτιμούσα το 2πίστωνο με Tarox δαγκάνα στην ίδια διάσταση, μέν άλαξα κατανεμιτή και πίσω έχω βάλει αεροπορικού τύπου σολινάκια στα πίσω μάμα φρένα, είμαι αρκετλα οικανοποιειμένος αλλά στοχεύω για ακόμα περισότερη ασφάλια και όσο μπορώ καλήτερο φρένο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.