Jump to content
phantom

Fistikas-Πήγα Στο "γυμναστήριο" Και "δυνάμωσα" Λιγάκι...

Recommended Posts

Nομίζω πως ήρθε η ώρα να κανω και εγω μια παρουσίαση.Έχουμε και λεμε:

Πρόγραμμα DKR απο τον Pete (σε συνεργασία με Dahlaback), εξατμιση 63 χιλ απο downpipe μεχρι καταλύτη και 60 χιλ πισω μέχρι το τελικό για να αυξήσουμε την συμπίεση, αγωνιστικός καταλύτης της americat και τελικο Sebring όλα inox, σκαστρα τύπου Greddy ανοιχτού - κλειστου τυπου, φιλτρο ελευθερας BMC μεσα στο φιλτροκουτι.

Εσωτερικά: ραδιοcd sony CDX-GT500, διαιρούμενα εμπρός hertz, οβάλ 7x10 πίσω ΑΧΤΟΝ, τετρακάναλος ενισχυτής XENTRIX 800w και sub earthquake 12".

Πολλά πολλά ευχαριστώ στον Πητ για την υπομονή και την εξαιρετική δουλεια που εκανε στο polάκι μου!!

Να είσαι καλά ρε φίλε!! Το αμαξι έγινε πραγματικό... machinegun.gif πολυβόλο!

Να αναφέρω ότι το εργαλείο δέν δυναμομετρήθηκε ακόμα, εκτιμάει ο Pete ότι παίζει ανάμεσα στα 210 με 230 ps και 29 με 32 κιλά ροπής.

To be dynoed soon.....

Edit: Ξέχασα να αναφέρω ότι πλέον δουλεύει στο 1,2 bar με 1,4 overboost....

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

ακουγεται πολυ καλο PHANTOM...ΕΛΠΙΖΩ να εχεις και τα αποτελεσματα που περιμενεις στη δυναμομετρηση....

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι το εργαλείο δέν δυναμομετρήθηκε ακόμα, εκτιμάει ο Pete ότι παίζει ανάμεσα στα 210 με 230 ps και 29 με 32 κιλά ροπής.

To be dynoed soon.....

Πολλά είναι τα 80 άλογα....

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Και πολυ πιεση μου φαινεται...Σε βλεπω συντομα για κ04 tongue.gif Το ποσο πιεση εχεις ειναι εκτιμωμενο η εχεις οργανακι?Καλα 80 αλογα χλωμο να πηρε.Αλλοι χρειαζονται αλλη τουρμπινα να φτασουν τοσο.Μεχρι 210 μπορει να ειναι ομως...Ενταξει...

Α ξεχασα να πω μεγεια το upgrade...Tωρα θα ακουγεσαι κιολας.Κατι που δεν επιδιωξα και καταφερα να μην εχω εγω ;)

ΥΓ ακυρο για την πιεση φαινεται το διορθωσες tongue.gif και εγω εκει δουλευω αλλα θα το μαθω αυριο αν πραγματι δουλευω εκει η οχι που θα βαλω τα οργανακια

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

Ποσα κμ ειχες κανει πριν αναβαθμιστεις?

υποθετω κατω απο 10χιλ...τοσο γρηγορα βαρεθηκες 150αλογα?

7000 έχω κάνει αλλά δέν είναι το θέμα άν βαρέθηκα ή όχι τα 150 άλογα, είχα μιά καλή ευκαιρία να το κάνω και το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

θα σε παρακαλουσα να ανεβασεις και καμια φωτογραφια για να μιλαμε για μια ολοκληρωμενη παρουσιαση!

καλα χιλιομετρα :lol:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Να είσαι καλά!

Παραθέτω μερικές φωτό απο την εξάτμιση και σύντομα θα μπεί και η σκάστρα. Το μοτέρ δέ το βάζω γιατί δέν έχει γίνει καμία οφθαλμοφανής αλλαγή, εκτός άν θέλουν οι φίλοι - μέλη να το δούν οπότε δέν έχω καμία αντίρρηση ( άν και νομίζω ότι όλοι θα έχουν δεί ένα τέτοιο μοτέρ :blink: )

f_sebringm_3f5d500.jpg

f_sebring2m_ddd5048.jpg

f_eksatmisim_d942e1e.jpg

Edited by phantom
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε ποσα θα βγαλεις εσυ και ποσα εγω που δεν εκανα τοσο ριζικες αλλαγες :D Το θεμα βεβαια θα ειναι οτι μαλλον δεν θα ειναι αμεσα συγκρισιμα γιατι αυτο θα γινοταν μονο αν τα μετραγαμε στο ιδιο δυναμομετρο

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο βασικα, μεγεια τα καινουρια πραγματακια, ο ηχος της εξατμισης Γ@Μ@ΤΟΣ, ο ηχος της σκαστρας ακομα πιο Γ@Μ@ΤΟΣ, τα ειπαμε και απο κοντα εμεις αλλα να τα λεμε και απο 'δω κλπ κλπ κλπ. :huh:

Αυτα :D

Link to comment
Share on other sites

Α ακουγεται πολυ η σκαστρα δηλαδη?Αν ναι μαλλον θα πρεπει να κοιταξω κατι πιο διακριτικο εγω :D

Κατα τη γνωμη μου δεν του παει του πολο η μεγαλη στρογγυλη εξατμιση :huh: αλλα γουστα ειναι αυτα keep up the good work though:D

Δυστυχως και εγω θα συμφωνησω.Βεβαια μιλαω λιγο προκατηλημενα γιατι ειχα κανει ηδη την αλλαγη και δεν εβαλα στρογγυλη αλλα οβαλ που θεωρουσα οτι παει καλυτερα...θα ποσταρω και εγω καποια στιγμη φωτο...

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

και η εξατμιση κουκλα και το αμαξι πρεπει να γαζωνει κυριολεκτικα.......βγες εξω και αρχισε να σφαζεις golfakia ειτε gt ειτε gti να δουν τι εστι 20vt :lol:

θελω να δω οι δυσπιστοι τι θα πουν οταν αρχισει να ριχνει ξυλο το συγκεκριμενο πολακι :blush:

βαρα Γιωργο στου κεφαλ...... :thumbsup:

δυσπιστοι.για δειτε :whistling:

Edited by raven
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Ωραία δουλειά γενικά από τον Pete, όπως πάντα άλλωστε.

Όμως, έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να χάνεις απόδοση από την σκάστρα?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δουλειά γενικά από τον Pete, όπως πάντα άλλωστε.

Όμως, έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να χάνεις απόδοση από την σκάστρα?

Το σκέφτηκα αλλά ο Pete (τον οποίο εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια γιατί δέν παίζεται το παλικάρι) με πληροφόρησε ότι

χάνω μόνο στις αλλαγές και αυτό τόσο λίγο που ακόμα κι άν την γυρίσω σε κλειστού τύπου ( γυρνάει και μάλιστα πολύ εύκολα, νά ναι καλά ο Pete!!!!!!) δέν θα μπορέσω να καταλάβω τη διαφορά.

Εξάλλου είναι τόσο κ@$λα το φτέρνισμα που με κάνει να αδιαφορώ για την τόσο μικρή απώλεια στην απόδοση...

Link to comment
Share on other sites

Για την forge τι γνωμη εχετε (τη σκαστρα λεω).Εχω ακουσει οτι δουλευει σωστα με τον 20vt :lol:

καλοριζικη phantomako!Θα τη δω και απο κοντα εγω!την πεμπτη!οσο για τη forge πολυ καλη αλλα και η greedy για τα 20 ντ ειναι τσεκα που λεει και ο pete!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν θελω να κανω θορυβο εγω...δεν μαρεσει το φταρνισμα να ακουγεται...υπαρχει κατι σε greedy που να μην ακουγεται πολυ?

Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΓΚΟΛΦ 1.8 2002???

Link to comment
Share on other sites

παιδια μη ριμαζουμε το τοπικ με σκαστρες..παρουσιαση ειναι σεβαστειτε το :lol:

υπαρχει ολοκληρο section για golf ωστε να το συζητησετε εκει αν θελετε..

ειτε για πολο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.