Jump to content
trelojim

απορια !

Recommended Posts

ρε παιδιά να σας πω τώρα γιατί έχω σπαστεί.....

πριν λίγες μέρες πείρα ένα golf IV 1.6....1999 μοντελο

βγήκα εγνατία οδό για να το ανοίξω και το ρημάδι δεν πάει πάνω από 200 με τίποτα στις 6000 στροφές,( αυτά τα klm τα έπιανα ρε gmt και με το πεζό 106 1.4) και με 5η δεν ανεβάζει άλλο στροφές.

είναι λογικό αυτό?.

και ali μια ερώτηση....ηλεκτρογkαζο είναι??

Edited by trelojim
Link to comment
Share on other sites

:) δηλαδη ποσα θελεις να πιασει?190 τα δινει το εργοστασιο!

πηγαινε σε ενα γκρεμο με ευνοικο τυφωνα να πιασεις 215 το πολυ που ειναι ο κοφτης 5ης

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

:) δηλαδη ποσα θελεις να πιασει?190 τα δινει το εργοστασιο!

πηγαινε σε ενα γκρεμο με ευνοικο τυφωνα να πιασεις 215 το πολυ που ειναι ο κοφτης 5ης

:thumbsup: Έχουμε μια κατηφόρα εδώ στα Βριλήσσια, Καλαβρύτων λέγεται.... Τουλάχιστον 30% κλίση!!! Ελα και θα δείς 250άρες!!! και δώρο μία απογείωση! tongue.giftongue.giftongue.gif

Τι μανία αυτή με τις τελικές.. Αφου πάνω απο 180 με 1600cc δε παίζει να πηγαίνετε στο ταξίδι... Εκτός του ότι πίνει κέρατα είναι και κουραστικό στην οδήγηση

Link to comment
Share on other sites

κουλάρετε ρε παίδες, μη βαράτε, είπαμε....επειδή το όχημα δεν το ξέρω καλά καλά ακόμα το ρώτησα και μου φάνηκε περίεργο....γιατί με το πεζό έπιανα 200 που είναι και 1.4.

τέλος πάντων...αφού είναι λογικό όλα καλά....

το μοντέλο αυτό είναι ιλεκτρογkαζο???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να σας πω τώρα γιατί έχω σπαστεί.....

πριν λίγες μέρες πείρα ένα golf IV 1.6....1999 μοντελο

βγήκα εγνατία οδό για να το ανοίξω και το ρημάδι δεν πάει πάνω από 200 με τίποτα στις 6000 στροφές,( αυτά τα klm τα έπιανα ρε gmt και με το πεζό 106 1.4) και με 5η δεν ανεβάζει άλλο στροφές.

είναι λογικό αυτό?.

και ali μια ερώτηση....ηλεκτρογkαζο είναι??

Προφανως το Golf που πηρες ειναι 8v 102 hp....ποσο να βγαλει??? :thumbsup:

Το 106 που λες ειναι 200+ κιλα ελαφρυτερο αρα.... :)

Οσο για το γκαζι δεν ξερω....ας μας πει καποιος αλλος..

Φιλικα παντα... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Προφανως το Golf που πηρες ειναι 8v 102 hp....ποσο να βγαλει??? :thumbsup:

Το 106 που λες ειναι 200+ κιλα ελαφρυτερο αρα.... :)

Οσο για το γκαζι δεν ξερω....ας μας πει καποιος αλλος..

Φιλικα παντα... :thumbsup:

όσο για το πεζό....είναι +300 κιλά λόγο ηχοσυστήματος,κούτα,sub, ενισχυτές, πανελ, ηχεια, πάνε πάνω από 300 κιλα ....αλλα τέλος πάντων....το ρώτησα επειδή δεν το ξέρω ακόμα το αμάξι και το διευκρίνισα

Edited by trelojim
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σε γερος, δυνατος να το χαρεις..και μη σ απασχολει η τελικη!!!

εγω ειχα 180 τελικη με 1.4 GOLF IV 75ps...και τωρα εχω 215 με πανω απο τα διπλασια αλογα...αρα πρεπει να κλαιω κι εγω που δε παει 280?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σε γερος, δυνατος να το χαρεις..και μη σ απασχολει η τελικη!!!

εγω ειχα 180 τελικη με 1.4 GOLF IV 75ps...και τωρα εχω 215 με πανω απο τα διπλασια αλογα...αρα πρεπει να κλαιω κι εγω που δε παει 280?

Μαλλον πρεπει να εχεις λιγο παραπανω τελικη αν εχεις τα διπλα αλογα....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να σας πω τώρα γιατί έχω σπαστεί.....

πριν λίγες μέρες πείρα ένα golf IV 1.6....1999 μοντελο

βγήκα εγνατία οδό για να το ανοίξω και το ρημάδι δεν πάει πάνω από 200 με τίποτα στις 6000 στροφές,( αυτά τα klm τα έπιανα ρε gmt και με το πεζό 106 1.4) και με 5η δεν ανεβάζει άλλο στροφές.

είναι λογικό αυτό?.

και ali μια ερώτηση....ηλεκτρογkαζο είναι??

το πεζο φιλαρακο το ειχες μετρησει ποσο κλεβει το κοντερ..?

Link to comment
Share on other sites

το πεζο φιλαρακο το ειχες μετρησει ποσο κλεβει το κοντερ..?

+1 και το uno 1.4 που εχω εχει διξει 200 αλλα αν το συγρινεις με το κοντερ του golf τοτε τηα καταλαβεις.Οταν το uno λεει 110 το golf λεει 100 tongue.giftongue.gif οπτε καταλαβενεις τι συμβαινει οταν διχνει 200 ;)

Link to comment
Share on other sites

το πεζο φιλαρακο το ειχες μετρησει ποσο κλεβει το κοντερ..?

μετρημένο διπλα διπλα με BMW 3/20 με ηλεκτρονικό κοντέρ 202 km αλλα χωρίς το βάρος (ηχοσύστημα). εμενα το κοντέρ τελειώνει στα 180 και μετά τερματίζει,ακουμπάει η βελόνα στο πυράκη που έχει τέρμα κάτω,και μέχρι που το μέτρησα δεν είχα ιδέα τι κάνει το όχημα.και το μονο που είχε το αμάξι ήταν ένα τελικό Grup N χωρίς καταλύτη

Link to comment
Share on other sites

:lol: Έχουμε μια κατηφόρα εδώ στα Βριλήσσια, Καλαβρύτων λέγεται.... Τουλάχιστον 30% κλίση!!! Ελα και θα δείς 250άρες!!! και δώρο μία απογείωση! tongue.giftongue.giftongue.gif

Μην λες τετοια γιατι θα δεις για πρωτη φορα υπταμενο golf.. tongue.gif επειδη μενω Βριλησσια ξερω που ειναι..αμα σε παρει ο κατυφορος...αστα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.