Jump to content
Guest stel-th

Wide Golf Mk2

Recommended Posts

Guest stel-th

ολοι ξερετε το golfaki μου...

λοιπον αποφασησα να παρω τον πισω αξονα και ολο το μπροστηνο συστημα (γεφυρα ψαλιδια ακρα κρεμαγιερα )

κοινως τα ΠΑΝΤΑ εκτος απο μοτερ σασμαν απο GOLF MK3 GTI και να τα βαλω στο δικο μου ψαχνω για καποιο how too οπως επεισης και για καποιες συμβουλες....

απο οτι ξερω θα φαρδινουν τα μετατροχια 3 ποντους?????

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6
απο οτι ξερω θα φαρδινουν τα μετατροχια 3 ποντους?????

στο Vortex λεει οτι θα φαρδινουν 2.54 ποντους σε καθε πλευρα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Στελακο ασε τις μαμακιες γιατι με τα ψαλιδια και τις γεφυρες του τριαριου τα αμορτισερ θα καθοντε πλαγια και δεν θα μπορεις να φερεις καμπερ στην ευθυγραμμιση, μπορει να φαρδυνει απο κατω αλλα το σασι δεν ανοιγει για να ερθει στην ευθεια το γονατο.Ασε που μπορει να πρεπει να ανοιξεις και τα πισινα φτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

ενταξει μωρε στα φτερα θα κολησουμε.. (σφυρι εχουμε..)

οσο για το αμορτησερ λιγη παραπανω καμπερ δεν εβλαψε κανενα

τωρα αν μιλαμε για 5 ποντους συνολο αυτο εχει ενδιαφερον

ΚΙΤ CAR Η GOLFO

αφου ξερεις ρε πετρο τωρα ολοι κατι αλλαζουμε να περναει η ωρα...

απλα επειδη αυτο εχει αρκετη δουλεια και προετημασια ειπα να το ψαξω λιγο

ξερω οτι γινεται....

τις λεπτομεριες κοιταω αλλιως θα ειχε φαρδυνει ηδη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου !!!

Από το 1995 (...) έχω το γκολφάκι μου (GOLF II 2.0 GTI 16V ή 'γριά' μου για τους κολλητούς) με άξονα και ψαλίδια από GOLF III (σε 4x100 πάντα). Εντός των ημερών ετοιμάζομαι να την κάνω και πενταμπούλονη. Τό έχω ψάξει πολύ το θέμα και το κυριότερο είναι δοκιμασμένο. Έχει υπέρ και κατά πάντως.

Όποιος θέλει πληροφορίες βρίσκομαι στην διάθεσή του.

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th

λοιπον δεν σηκωνω αντιρισεις την πεμπτη γρηγορα στο σεφ με την τεχνικη αναλυση ανα χειρας....

Link to comment
Share on other sites

xaireto

na rotiso kati asxeto stel-th?

mipos exeis kamia foto me ra piso fanaria apo ti golfara?

exo kai ego ena mk2 kai thelo na allakso ta mama kai na valo kati diaforetiko os pros to xroma

Link to comment
Share on other sites

Guest BassakosVR6

τα πισω φαναρια του stel-th ειναι

αυτα! (η φωτο ειναι απο το δικο μου και εχω τα ιδια με του stel-th tongue.gif )

069jpgasdadjf7.jpg

επισης θα σε παρακαλουσα να γραφεις

με Ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα

με του ορους χρησης του VWCLUB!

ευχαριστω!

Κωστας ^_^

Link to comment
Share on other sites

στελιο παρε ενα ραλακι tongue.gif

Ραλάκι??? :D Για να σοβαρευόμαστε παρακαλώ! Σε είχα για γνώστη παιδαρέ μου...Δυστυχώς βλέπω αρκετούς να μην έχουν πίστη στα 2αρια (και άλλα πολλά καλά αυτοκίνητα) και να συνεχίζουν να θεοποιούν τα ραλλιά...Θα συνεχίσω την προσπαθεια προς απόδειξης του αντιθέτου.

Anyway...μόλις μπήκαν τα φρένα. ¶γκυρες! Σε μία εβδομάδα έρχετε κ η PSS. Τώρα αρχίζουν τα καλά. Πιστεύω δυνατά, γνωρίζοντας το αμάξι μου κι τις δυνατότητές του,για 1.35 ξερό. Ίσως 34 ψηλά. Χρόνη μου, αυτά με 7,2 κιλά/ίππο κ χωρίς μπλοκέ...Τις σκέψεις για μετά από αυτά, τις αφήνω σε σένα...

Σκέφτηκα κι εγώ για GOLF 3 πράματα, πιστεύω όμως πως η σωστή και επιθετική γεωμετρία που εχει το αυτοκινητο θα παέι περίπατο. Αν γνωρίζεις να οδηγείς το 2αρι οπως πρεπει μπορεις να κανεις πολλά.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις οτι κανω χαβαλε σε σχεση με τα ραλλια! pss βλεπω... 288 φρενα βλεπω... εμενα στο τιμονι ομως δε βλεπω :lol:

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕΕΕΕ ;)

Θα ερθει κι αυτο φιλε μου. Με βλεπω με το 16αρι σου κ συ με το 2αρι να κυνηγιόμαστε...χεχε!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.