Jump to content
8anasis

Usb είσοδος σε Rcd 300

Recommended Posts

Και δεν βαζεις καλυτερα ανταπτορα για ipod?

Ωραίος είσαι εσύ. Προτείνεις κάτι γενικά και αόριστα τη στιγμή που έχει γίνει ήδη παραγγελία.

Το Audio-Link USB/SD/MP3 όμως έχει και line in για σύνδεση ipod ή άλλης συσκευής.

Αν θες ανάφερε συγκεκριμένο αντάπτορα και πες μας τι πλεονεκτήματα έχει.

Edited by 8anasis
Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Ωραίος είσαι εσύ. Προτείνεις κάτι γενικά και αόριστα τη στιγμή που έχει γίνει ήδη παραγγελία.

Το Audio-Link USB/SD/MP3 όμως έχει και line in για σύνδεση ipod ή άλλης συσκευής.

Αν θες ανάφερε συγκεκριμένο αντάπτορα και πες μας τι πλεονεκτήματα έχει.

Θα μπορούσες να μας πεις τις εντυπώσεις σου από το προϊόν XCARLINK και από την τοποθέτηση? Είναι εύκολο να περάσει το καλώδιο στο ντουλαπάκι?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν τα βαλετε και λειτουργουν κανονικα,θα ηθελα κι εγω ενα τετοιο για να μην χαλασω την εργοστασιακη εμφανιση και να εχω και το usb που θελω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πουλανε κ στην VW εδω ανταπτωρα USB για το RCD300 70¤ αλλα καλωδιο να βγαινει..

Θαναση ευτυχω εμενα ηταν Mp3 αλλιως το ιδιο site κοιταγα καλοριζικο

Edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Παιδες πουλανε κ στην VW εδω ανταπτωρα USB για το RCD300 70¤ αλλα καλωδιο να βγαινει..

Θαναση ευτυχω εμενα ηταν Mp3 αλλιως το ιδιο site κοιταγα καλοριζικο

Φίλε μου, γνωρίζεις κωδικό προϊόντος και που μπαίνει? (π.χ. κεντρική κονσόλα?)

Γνωρίζεις αν είναι εύκολη η εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, γνωρίζεις κωδικό προϊόντος και που μπαίνει? (π.χ. κεντρική κονσόλα?)

Γνωρίζεις αν είναι εύκολη η εγκατάσταση?

τωρα που εμαθες οτι παιζει και επανεγγραψιμα cd τι να το κανεις?... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τουλάχιστον τέσσερις λύσεις για την ενσωμάτωση USB στο εργοστασιακό ηχοσύστημα της VW.

1. Xcarlink

2. Audiolink

3. VW factory USB

4. Dension Gateway 300 (iPod/USB/AUX με ID3 στο καντράν μέσω CAN BUS)

Οι τρείς πρώτες είναι αρκετά οικονομικές με την δυντότητα να χειρίζεσαι λίγες λίστες χωρίς τίτλους αλλά είναι ΟΚ στον ήχο. Το μαμά κίτ κατά την άποψη μου είναι οικτρό αλλά είναι φτηνό και κάνει την δουλειά του. Της Dension είναι η πιο ολοκληρομένη λύση προσφέροντας πιστεύω απο τα πιο ανεπτυγμένα κίτ στην αγορά με την δυνατότητα να ελεγχεις όσες λίστες θέλεις και παράλληλα έχει πλήρη ένδειξη ID3 τώρα γιατί κουμπώνει με την μαμά φυσα και στέλνει πληροφορίες μέσω του CAN BUS στην οθόνη του καντράν. Εάν δείς και στο Youtube μπορείς να βρείς video απο την CAN BUS έκδοση και είναι αρκετά εντυπωσιακό το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ισχύει ότι υπάρχει και η αντιπροσωπεία έχει USB λύση; Σε ποια αντιπροσωπεία υπάρχει και ποιο το κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έμενα. Είμαι και εγώ νέο  μέλος εδώ. Είμαι κάτοχος ενός VW passat b6  μοντέλο 2007 . Το  αυτοκίνητο έχει ράδιο  RCD 300 χωρίς mp3. Θέλω να βάλω usb και μικρόφωνο για να έχω ανοικτή ακρόαση όταν μιλάω απο το κινητό τηλέφωνο.Το αυτοκίνητο έχει MFD μεγάλη οθόνη και πολυλειτουργικο  τιμόνι .Έχει κουμπί με τηλέφωνο στο τιμόνι άλλα μέχρι εκεί. Έχω ρωτήσει  στην αντιπροσωπία όσο αφορά για μικρόφωνο και έχω πάρει διάφορες απαντήσεις με μεγάλο κόστος και αλλαγές εγκεφάλων και ξενέρωσα. Υπάρχει κάποια σωστή λύση που μπορώ να κάνω έτσι ώστε να έχω αυτά που ανέφερα και να δουλεύουν σωστά και απο το τιμόνι του  αυτοκινήτου χωρίς επιπλοκές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.