Jump to content
Guest vironas

Revo για Gti

Recommended Posts

Guest vironas

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ.ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ.....ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ-ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΔΙΑ ΣΤΟ GLOLFAKI MOY(GTI V)ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ REVO.255 KAI 10 KΙΛΑ ΡΟΠΗ ΠΑΠΑΠΑΝΩ!!!!!!ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ DEMO ΓΙΑ 5 ΩΡΕΣ.ΛΟΙΠΟΝ΄.....ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ,ΡΗΡΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΙΠΕ 3200-4500 ΞΥΡΑΦΙΑΖΕΙ.245ΧΜΩ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΤΛ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΠΟΣΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ?ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ?ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΗΚΩΝΕΙ 1.3!!ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΓΕΦΑΛΟ ΜΟΝΟ.ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.Υ.Γ ΚΑΙ ΤΟΝ Κ@@@ ΤΟΥ.......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οι περισσοτεροι εδω εχουμε βαλει προγραμμα στα gti μας.

Το Revo οπως και το MTM και το Giac και μερικα αλλα προγραμματα ειναι απο τα καλυτερα και αποιο αξιοπιστα προγραμματα που κυκλοφορουν.

Για περισσοτερες ομως πληροφοριες, ή μαλλον για πολυυυυυυ περισσοτερες πληροφοριες, κοιταξε στο gti tuning και θα μαθεις πολλα.

Καλως ηρθες στο club.

Link to comment
Share on other sites

Απλα να ξερεις οτι τωρα δουλευεις οχι με το μαμα προγραμμα της vw αλλα με revo στις πιεσεις τις εργοστασιακες...Εγω χωρις να θελω να πενεψω το σπιτι μου παντως ειμαι υποστηρικτης του giac.Γιαυτο αλλωστε το εβαλα στο δικο μου.Το revo δινει νομιζω περισσοτερο χαμηλα-μεσαια.Giac δινει ψηλα...Αναλογως τι θελεις ειναι.Αυτες οι 3 που σου ειπε ο στεφανος παντως σιγουρα θα βγεις ασπροπροσωπος...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ.ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ.....ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ-ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΔΙΑ ΣΤΟ GLOLFAKI MOY(GTI V)ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ REVO.255 KAI 10 KΙΛΑ ΡΟΠΗ ΠΑΠΑΠΑΝΩ!!!!!!ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ DEMO ΓΙΑ 5 ΩΡΕΣ.ΛΟΙΠΟΝ΄.....ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ,ΡΗΡΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΙΠΕ 3200-4500 ΞΥΡΑΦΙΑΖΕΙ.245ΧΜΩ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΤΛ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΠΟΣΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ?ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΜΙΑ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ?ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΗΚΩΝΕΙ 1.3!!ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΓΕΦΑΛΟ ΜΟΝΟ.ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.Υ.Γ ΚΑΙ ΤΟΝ Κ@@@ ΤΟΥ.......

Θα συμφωνησω με τα παιδια και τα 3 ειναι custom προγραμματα

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι σε ποιο εξουσιοδοτημενο πηγες για

αλλαγη λαδιων και σου ειπαν απο εκει

μεσα για προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Guest vironas
Θα συμφωνησω με τα παιδια και τα 3 ειναι custom προγραμματα

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι σε ποιο εξουσιοδοτημενο πηγες για

αλλαγη λαδιων και σου ειπαν απο εκει

μεσα για προγραμμα?

στο φιλοσιδη πηγα φιλε κεφαλονιτη!!!!!παω καμια δεκαρια χρονια εκει.για μενα ειναι κορυφη.....Ζητω το ΛΗΞΟΥΡΙ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ζήτω το Ληξούρι κι από μένα (Ληξουριώτης στην καταγωγή γαρ όπως κι ένα από τα παληκάρια που έχει ο Φιλοσίδης στο συνεργείο του).

Εγώ TSi έχω ο κακομοίρης αλλά στο ίδιο συνεργείο πηγαίνω. Κι εμένα μου είπαν για REVO για το TSi μου.

Ερώτηση: για να είμαστε σωστοί, με κάθε αλλαγή προγράμματος που δίνει παραπάνω άλογα/ροπή, θα πρέπει τουλαχιστον να δούμε αν τα φρένα που έχουμε είναι αρκετά για τις επιταχύνσεις που θα δόσει το νέο πρόγραμμα και τις νέες τελικές, το στήσιμο της ανάρτησης, εξάτμιηση κλπ. αλλά και το Intercooler να είναι κατάλληλο για να ψύχει το turbo.

Όπως καταλάβατε, ψύνομαι τρελά να αλλάξω το πρόγραμμα σε REVO και να το πάω στα 170 άλογα.

Έχει αλλάξει κανένας από εσάς Intercooler με αλλαγή προγράμματος; Το ρωτάω αυτό γιατί παραπάνω άλογα συνεπάγεται παραπάνω πιέσεις κλπ στην τουρμπίνα άρα παραπάνω θερμοκρασία η οποία κάπου πρέπει να πάει. Αν δεν αλλάξεις Intercooler δεν υπάρχει το ενδεχόμενο μετά από 5 ώρες που διαρκεί το test ο κινητήρας να ανεβάσει θερμοκρασία και να μπει σε safe mode οπότε και θα αποδίδει στα προηγούμενα επίπεδα;

Link to comment
Share on other sites

εγω μιλαω με revo σχεδον καθε μηνα και ρωταω για αυτο

η απαντηση τους καθε φορα ειναι στα μεσα του επομενου μηνα οτι θα βγαλουν

τελευταια φορα που μιλησα μου ειπανε τελη ιουνιου

και με bsr που μιλησα μου ειπαν οτι ειναι στα σχεδια τους αλλα δεν ξερουν ποτε θα ειναι ετοιμο

για mtm απ οτι εχω διαβασει εδω γινετε κατι παρομειο με την revo

Link to comment
Share on other sites

Η Bsr που έιχα ρωτήσει για ένα φίλο μου με gt μου είχαν πει οτι οι Σουηδοί το εξετάζουν το θέμα αλλά το εκτιμούν κάπως δύσκολο να γίνει μαις και το κινητήρας είναι αρκετά πουσαρισμένος..

Πάντως σαν εναλλακτική λύση και συμφέρουσα οικονομικα ο φίλος μπορεί να απευθυνθεί και στην εν λόγω εταιρία

Link to comment
Share on other sites

Απλα να ξερεις οτι τωρα δουλευεις οχι με το μαμα προγραμμα της vw αλλα με revo στις πιεσεις τις εργοστασιακες...Εγω χωρις να θελω να πενεψω το σπιτι μου παντως ειμαι υποστηρικτης του giac.Γιαυτο αλλωστε το εβαλα στο δικο μου.Το revo δινει νομιζω περισσοτερο χαμηλα-μεσαια.Giac δινει ψηλα...Αναλογως τι θελεις ειναι.Αυτες οι 3 που σου ειπε ο στεφανος παντως σιγουρα θα βγεις ασπροπροσωπος...

Μην λες πραγματα τα οποια δεν μπορεις να υποστηριξεις. Δεν δουλευει με ρεβο προγραμμα σε μαμα πιεσεις αλλα με ενα ακριβες κλωνο του εργοστασιακου προγραμματος. Μονο αν εχεις το κανονικο ρεβο προγραμμα και το γυρισεις σε stock mode δουλευεις ετσι οπως λες. Αποδεδειγμενα και δεν χωραει συζητηση. Ο dealer στην Ελλαδα μπορει να σε κατατοπισει σχετικα πιστευω. Οσο για την αξιοπιστια του προγραμματος δεν μπορω να φερω αποψη μιας και ακομα ειναι ενας νεος κινητηρας και δεν γνωριζω περιστατικα με σοβαρες βλαβες μοτερ που να ωφειλονται στο προγραμμα. Εχει ακουστει απο audi forums στην Αμερικη για 2 σπασμενα audi a4 με giac προγραμμα αλλα και παλι κανενας δεν αναφερει αποδειξεις οτι μπορει να ωφειλεται το giac (αν και αφηνεται να αιωρειται "βρωμα") Οποτε στην ουσια λογια του αερα ειναι ολα. Για μενα ενα ειναι που με προβληματιζει σχετικα με το ρεβο (βεβαια ετσι ηταν και στον 1.8Τ) οτι δουευει φτωχοτερα εναντι του εργοστασιακου (12,4/1 εναντι 10,5/1). Απο την αλλη μερια ολοκληρη Seat Technocar συνεργαζεται χρονια με την ρεβο και πουλαει Ι.Χ με προγραμμα, δινοντας μαλιστα και εργοστασιακη εγγυηση στο αυτοκινητο (θελω να πιστευω οτι για αυτην την συνεργασια εχει γνωση το εργοστασιο παραγωγης).

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που ακουσα και μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Ο ξαδερφος μου αγορασε προσφατα ενα leon 20vt και πηγε στην bsr για προγραμμα . Εκει του ειπαν οτι δεν μπορουν να το βαλουν γιατι ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειχε βαλει το demo προγραμμα της revo !!! Τωρα ψαχνετε ακομα και για αλλαγη εγκεφαλου στην χειροτερη

Link to comment
Share on other sites

H giac παντως μπορει αν εχει βαλει ο αλλος revo απο πανω να περασει το προγραμμα.Φλασαρει με το εργοστασιακο της vw και μετα περναει το δικο της!Το εχει κανει φιλος μου...Και μαντεψτε...ΔΕΝ ηταν το εργοστασιακο της vw μετα το demo! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που ακουσα και μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Ο ξαδερφος μου αγορασε προσφατα ενα leon 20vt και πηγε στην bsr για προγραμμα . Εκει του ειπαν οτι δεν μπορουν να το βαλουν γιατι ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειχε βαλει το demo προγραμμα της revo !!! Τωρα ψαχνετε ακομα και για αλλαγη εγκεφαλου στην χειροτερη

Αυτό πως είναι δυνατόν να συμβεί; Το "τσιπάκι" στον εγκέφαλο είναι EPROM οπότε θεωρητικά σβήνεται και γράφεται άπειρες φορές. Αν δεν είναι έτσι ας με διορθώσει κάποιος...

Σχετικά πάντως με τα demo της Revo σε κάποια φάση είχε ακουστεί ότι το demo που σου φλασάρουν δεν εξαφανίζεται μετά το 5ώρο αλλά αφήνει κάποια στοιχεία του στο νορμάλ πρόγραμμα.

Κάποιος άλλος έξυπνος μου είχε πει ότι μετά το αμάξι το κάνουν να πάει χειρότερα επίτηδες για να πας να βάλεις το πρόγραμμά τους αμέσως αλλά δεδομένου ότι θεωρείται σοβαρή εταιρεία δεν μπορώ να πιστέψω ότι ισχύει κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.