Jump to content
tyxodioktis100

Μυγακια στον προφυλακτηρα

Recommended Posts

Η AUTOGLYM βγαζει καθαριστικο πισσας/ρετσινιου αλλα δεν ξερω αν κανει για την δουλεια που το θελεις. Ονομαζεται INTENSIVE TAR REMOVER.

Επισης υπαρχει ενεργος αφρος εντομων "ACTIVE INSECT REMOVER" παλι τις ιδιας εταιριας.

Εχω χρησιμοποιησει τετοιο αφρο της SONAX και δεν ειδα αποτελεσμα. Παρ' ολα αυτα αν θελεις τιμες πληροφοριες κλπ, εγω τα AUTOGLYM τα αγοραζω απο εδω: http://www.louis.com.gr/index.php?ctg=162#

Ριξε μια ματια και παρτον τηλεφ. να σου πει και τιμες.

με λαδάκι και βαμβάκι, κάνει θαυματά στο ρετσίνι, δοκίμασε το την άλλη φορά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τρελενεστε.Κι εγω μαυρο εχω κ πιεστικο εχω αλλα το πιεστικο ΠΟΤΕ δεν το πλησιαζουμε.Ελεος.Τα μυγακια ειναι πιο σημαντικα απο το χρωμα μας?Λοιπον εγω ακολουθησα τη συμβουλη καποιου για αυτο το θεμα κ τελικα σωθηκα.Οσο κ αν σας φαινεται περιεργο η λυση ειναι ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ.Φθηνη,γρηγορη και ξεκουραστη χωρις φασαρια.Μου εκανε εντυπωση.Ενω με νερο κ σφουγγαρι κ σαπουναδα δε γινοταν τιποτα,με λιγο τριψιμο με μωρομαντηλο εξαφανισθηκαν αμεσως.Κ ηταν κ μερες πανω στο χρωμα.

ποιος στο ειπε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - ασετον με λαδι οχι σκετο και δεν μενει επανω τιποτα (!) χρωμα απο αλλο αμαξι,ρετσινη,μουργκα,μυγακια,ξεραμενα λαδια,κουτσουλιες κ.ο.κ φευγουν με τριψιμο με πανακι βουτηγμενο σε ασετον με λαδι - κοστος 0,5 Ε και κανει για πολλες χρησεις οπως ειπα ,μακραν δοκιμασμενο χωρις καμια παρενεργεια στο χρωμα
Link to comment
Share on other sites

B) - ασετον με λαδι οχι σκετο και δεν μενει επανω τιποτα (!)

Ουτε το χρωμα! :baby:

πλακα μας κανεις? ασε καλυτερα, γιατι οποιος το δοκιμασει και κανει ζημια εσενα θα κυνηγανε μετα! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

:baby: - εδω και 25 χρονια που το χρησιμοποιω σε τετοιες βρωμιες δεν εχει φυγει χρωμα αυτοκινητου λες να γινει η αρχη τωρα ? ξαναλεω ΜΕ ΛΑΔΙ σαν αυτο που χρησιμοποιουν οι γυναικες στα νυχια ,παρε ενα παραδειγμα: εχεις δει στα αγροτικα που εγραφαν στο παλι τα χαρακτηριστικα ονομα βαρος κλπ ? καποτε εγινε λαθος στην επιγραφη και μπροστα μου οταν τελειωσε το εργο ο βαφεας χρησιμοποιωντας ασετον με λαδι την εβγαλε ολη χωρις ζημια στο μαμισιο χρωμα του αμαξιου και απο εκει το εμαθα και το χρησιμοποιω σε πασης φυσης δυσκολο λεκε (!)
Link to comment
Share on other sites

ποιος στο ειπε αυτο?

Ποιο απ'ολα?Για την αποτελεσματικοτητα των μωρομαντηλων ή για το πιεστικο.Το πρωτο το εχω δοκιμασει και το δευτερο δε νομιζω να εχει κανεις αντιθετη αποψη.Μιλαω για χρηση του πιεστικου απο κοντινη αποσταση.Μην παρεξηγηθω

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα μωρομάντηλα τελικά έχουν σώσει παρα πολύ κόσμο!!!Για ότι θές κάνουν!!!Για μωρά δεν ξέρω τελικά αν κάνουν!!!

Εγώ πάλι ή δεν το έχω προσέξει ποτέ ή δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με τα μυγάκια στον προφυλακτήρα!Όλα στο τζάμι σκάνε τα μ@λ@κ1σμ3ν@ και τα βγάζω τελικά με σπάτουλα!!!

Υπάρχουν και μαντηλάκια με απορυπαντικό που κάνουν επίσης πολύ καλή δουλειά.

:heart::ninja::wub: τώρα που το λές ... τί αρβύλες, προφυλακτήρες, πλαστικά....

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απ'ολα?Για την αποτελεσματικοτητα των μωρομαντηλων ή για το πιεστικο.Το πρωτο το εχω δοκιμασει και το δευτερο δε νομιζω να εχει κανεις αντιθετη αποψη.Μιλαω για χρηση του πιεστικου απο κοντινη αποσταση.Μην παρεξηγηθω

Πιεση και παλι πιεση :wub::lol: .Μυγες κουνουπια παρτα κατω :heart::ninja::wub: [ οπως ελεγε και η διαφημιση ]

Link to comment
Share on other sites

Πιεση και παλι πιεση :thumbsup::thumbsup: .Μυγες κουνουπια παρτα κατω :thumbsup::thumbsup::thumbsup: [ οπως ελεγε και η διαφημιση ]

μακρια απο πολυ πιεση και μαλιστα με ζεστο νερο ο θανατος στο χρωμα του αυτοκινητου

Link to comment
Share on other sites

μακρια απο πολυ πιεση και μαλιστα με ζεστο νερο ο θανατος στο χρωμα του αυτοκινητου

Εννοειται Νικο!!! οχι μυγακια δεν θα μεινουν rocket.gif αλλα θα φυγει ολο το χρωμα knife.gifknife.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δοκιμάστε το Bug & Tar Remover της Meguiars.

Υγρό για μυγάκια,ξεραμένα έντομα και πίσσα.

Κάποιο παιδί είπε να τρίψεις μέχρι να φύγουν.

Αυτό είναι λάθος διότι πρώτα απ όλα απλώνεις το λίπος απο τα έντομα πάνω στο χρώμα.

Ψεκάζεις,το αφήνεις λίγο και βγάζεις τοπικά και όχι τρίψιμο με μεγάλες κινήσεις.

Σωστός...

και αν δεν κάνει το bug & tar (που δεν το πιστεύω, εκτος και αν εχουν ξεραθεί παρα πολυ) παρε τoν πηλό της maguires.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.