Jump to content
simos

Κ.Τ.Ε.Ο.

Recommended Posts

ισχυε αλλα για την επαρχια μονο

Δεν είναι κακό σαν μέτρο αν αναλογιστούμε ότι πλέον κάνουμε πολλά χιλιόμετρα. Σε μια πενταετία, ένα αυτοκίνητο μπορεί να ξεπεράσει τα 100.000χλμ.

Το κακό είναι ότι οι έλεγχοι στα ΚΤΕΟ είναι ανεπαρκείς. Μάλλον ο σκοπός και πάλι είναι καθαρά εισπρακτικός (συχνότεροι έλεγχοι = περισσότερα παράβολα) χωρίς όμως να μας νοιάζει αν αυτοί οι έλεγχοι γίνονται σωστά.

Κι αν αργήσεις μερικές μέρες, γίνεσαι "ελαφρύτερος" κατά 450 ευρώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και να εχετε υποψιν οτι οταν πατε να αγορασετε καινουργιο αμαξι με ανταλλαγη του δικου σας, σας ζητουν να το περασετε απο κτεο, ασχετως αν δεν ειναι ακομα ο καιρος να περαστει.

Link to comment
Share on other sites

Συγκενής μου έχει Yaris του 1999 σε gg κατάσταση σαν καινούργιο και δεν το έχει περάσει ΚΤΕΟ ποτέ...βέβαια το χει για 2ο αμάξι.Πόσα θα πληρώσει δηλαδή άμα το πάει τώρα?

Edited by Passat_3b
Link to comment
Share on other sites

αθτο για τα 450 ειναι σιγουρο?????????????? :S

Το λεγανε στον ΑΝΤ1 αλλα δεν ξερω αν εχει ηδη ψηφιστει. Καποιες φορες (βλεπε τεκμηρια) πετανε μια "ειδηση" στον αερα, ασχετα αν δεν ειναι 100% βεβαιο οτι θα ισχυσει...

Συγκενής μου έχει Yaris του 1999 σε gg κατάσταση σαν καινούργιο και δεν το έχει περάσει ΚΤΕΟ ποτέ...βέβαια το χει για 2ο αμάξι.Πόσα θα πληρώσει δηλαδή άμα το πάει τώρα?

Ποτέ δεν πέρασε ΚΤΕΟ?? :wacko: Καλύτερα ας μην το πάει ποτέ!! :lol:

Πες του να κανει κανα τηλεφωνο ανωνυμα να ρωτησει. Προς το παρον το προστιμο δεν ειναι εξοντωτικο. Ισως αλλαξει ομως... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συγκενής μου έχει Yaris του 1999 σε gg κατάσταση σαν καινούργιο και δεν το έχει περάσει ΚΤΕΟ ποτέ...βέβαια το χει για 2ο αμάξι.Πόσα θα πληρώσει δηλαδή άμα το πάει τώρα?

Σε ιδιωτικο κ.τ.ε.ο. που περασα το δευτερο τουτου και μαζι με το προστιμο εδωσα 90 ευρω περιπου. το προστιμο ειναι καπου στα 50

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασμα επιτρέπετε???????? η θα φάω κόψιμο στο Passat? για το Polo δεν το συζητάω...

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασμα επιτρέπετε???????? η θα φάω κόψιμο στο Passat? για το Polo δεν το συζητάω...

Το "κατεβασμα" δεν πειραζει.Αρκει να ειναι ολα οκ(ευθυγραμμισεις κ συστημα διευθυνσης)

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι όλα ΟΚ... αλλά την τελευταία φορά που είχα περάσει το Polo μου την είπαν επειδή έβρισκε και τώρα το Polo έχει κατέβει και λίγο ακόμα, όπως και το Passat.

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι όλα ΟΚ... αλλά την τελευταία φορά που είχα περάσει το Polo μου την είπαν επειδή έβρισκε και τώρα το Polo έχει κατέβει και λίγο ακόμα, όπως και το Passat.

πιθανότατα θα βρίσκει στο φρενόμετρο το πάτωμα του Polo

Link to comment
Share on other sites

λοιπον!εγω περναω κτεο τωρα το καλοκαιρι!θελω να κανω μια ερωτηση!σε περιπτωση που εχει χαθει το χαρτι απο την τελευταια φορα που περασε κτεο το αμαξι υπαρχει καποιο προβλημα?

και αν ναι να υποθεσω πως θα ειναι καποιο προστιμο?και αν ναι ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν θα φας κάποιο πρόστιμο.Και πάλι πάντος το πρόστιμο είναι περίπου 2πλασιασμός του ποσού (στο ΚΤΕΟ).Αν σε σταμματήσει η αστυνομία όμως θα σκάσεις 400 ευρά...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, 9μιση χρόνια μετά την αγορά του Yaris ;) ,το πέρασα απο ΚΤΕΟ.84 ευρά μαζί με κάρτα καυσαερίων.Απο ότι κατάλαβα είναι 40 κανονικά + 34 ευρω το πρόστιμο + 10 ευρώ η κάρτα καυσαερίων!Περίμενα πάνω απο μισή ώρα-40 λεπτά.... τουλάχιστον πάει και αυτό ;)

Edited by Passat_3b
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, 9μιση χρόνια μετά την αγορά του Yaris :D ,το πέρασα απο ΚΤΕΟ.84 ευρά μαζί με κάρτα καυσαερίων.Απο ότι κατάλαβα είναι 40 κανονικά + 34 ευρω το πρόστιμο + 10 ευρώ η κάρτα καυσαερίων!Περίμενα πάνω απο μισή ώρα-40 λεπτά.... τουλάχιστον πάει και αυτό ;)

Τελοσ καλο ολα καλα :wub:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, 9μιση χρόνια μετά την αγορά του Yaris :blush: ,το πέρασα απο ΚΤΕΟ.84 ευρά μαζί με κάρτα καυσαερίων.Απο ότι κατάλαβα είναι 40 κανονικά + 34 ευρω το πρόστιμο + 10 ευρώ η κάρτα καυσαερίων!Περίμενα πάνω απο μισή ώρα-40 λεπτά.... τουλάχιστον πάει και αυτό B)

τι πρόστιμο, τι κτεόσημο το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

εμενα επρεπε να το περασω πριν ενα χρονο το αμαξι κ το εδωσα σε εναν γνωστο με 110 ευρω κ μου το περασε αυτος.

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να περασω εδω και 2 χρονια κτεο κανονικα. ξερετε ποσο θα μου παει η δουλεια τωρα με το οποιο προστιμο ειναι αμα το περασω και αν μπορω να το περασω σε ιδιωτικο;

δυστυχως εχω φαει ηδη ενα γραψιμο πριν 5-6 μηνες (400 γιουρα που εδωσα τα 200) αλλα μυαλο δεν εβαλα -_-

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να περασω εδω και 2 χρονια κτεο κανονικα. ξερετε ποσο θα μου παει η δουλεια τωρα με το οποιο προστιμο ειναι αμα το περασω και αν μπορω να το περασω σε ιδιωτικο;

δυστυχως εχω φαει ηδη ενα γραψιμο πριν 5-6 μηνες (400 γιουρα που εδωσα τα 200) αλλα μυαλο δεν εβαλα :D

Ouch !Λοιπόν όπως προανέφερα πιο πάνω είναι 40 ευρώ κανονικά + 34 ευρω το πρόστιμο + 10 ευρώ η κάρτα καυσαερίων (αν θες).Εγω το πήγα σε δημόσιο ,στον Χολαργο και ηταν μια χαρα...τώρα στα ιδιωτικα δίνεις και κατι παραπάνω νομίζω .Ο,τι νομίζεις κάνε! :D

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι ειναι να σαι φοιτητης και να ρχεσαι στον τοπο σου για τριημερο και να σε σταματαει ο αλλος 3 το βραδυ να μην εχεις πιει να μην τρεχεις να τα χεις ολα σωστα και να σε γραφει κτεο που ουτε το ξερα νομιζα οτι το χε περασει ο πατερας μου. ασε πολυ καντηλι.. δεν βγαζουμε καρτα καυσαεριων αλλα πρεπει να το παρω αποφαση να το περασω γιατι θα την ξαναπαθω και εκει να δεις μετα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ,αν διαβασες παραπάνω, το μικρό που έχουμε απο το 2000 δεν το περάσαμε ΚΤΕΟ αλλά είμασταν πιο τυχεροι tongue.gif .Τώρα το παίρνω κι αυτό χωρίς να φοβάμαι μηπως με γράψουν .Είναι και να μην σου κάτσει ο μακάκας αστυνομικός,δεν ειναι ολοι κακοί :thumbsup: .Εγω σου λεω να το πάς να έχεις το κεφαλι σου ησυχο <_<

Edited by Passat_3b
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ,αν διαβασες παραπάνω, το μικρό που έχουμε απο το 2000 δεν το περάσαμε ΚΤΕΟ αλλά είμασταν πιο τυχεροι tongue.gif .Τώρα το παίρνω κι αυτό χωρίς να φοβάμαι μηπως με γράψουν .Είναι και να μην σου κάτσει ο μακάκας αστυνομικός,δεν ειναι ολοι κακοί :thumbsup: .Εγω σου λεω να το πάς να έχεις το κεφαλι σου ησυχο <_<

ναι το ξερω αλλα εγω το κυκλοφορω κανονικα και με το παραπανω και φοβαμαι μην μου ρθει καμια ξαφνικη 200αρα (ειναι και πολλα να πουμε τωρα για κτεο) παλι και τρελαθω :thumbsup:

παντως ειναι οντως να μην σου κατσει ο μακακας γιατι με εχουν σταματησει και πολυ σωστα ατομα και ολα μια χαρα... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

σημερα το περασα... :lol:

....... 86 ευρα και μου την ειπε και για τα καλυμματα της πινακιδας..... :lol:

Τοσα νομιζω πηγε και στης αδερφης μου το 5αρι μαζι με το προστιμο προχθες στην Μεταμορρφωση, ( ΙΔΙΩΤΙΚΟ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.