Jump to content
nasos_ea

Καθαρισμος ταπετσαριας

Recommended Posts

Παιδια ψαχνω για αλοιφη καθαρισμου υφασματινης ταπετσαριας.θα ηθελα να μου πει καποιος ποια αλοιφη εχει δοκιμασει και εμεινε ευχαριστημενος.Βασικα τη θελω για το υποβραχιονιο και την υφασματινη επενδυση στις πορτες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας πολύ καλός αφρος της Armor All, κάνει απίστευτη δουλειά. Ψεκάζεις, το αφήνεις λίγο, τρίβεις με πανάκι ή βούρτσα και το σκουπίζεις. Γύρω στα 10-15 Ε έχει. Αλλά μην τον αφήσεις πολύ στα πλαστικά και μην διανοηθείς να καθαρίσεις το τζάμι του καντράν οργάνων.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας πολύ καλός αφρος της Armor All, κάνει απίστευτη δουλειά. Ψεκάζεις, το αφήνεις λίγο, τρίβεις με πανάκι ή βούρτσα και το σκουπίζεις. Γύρω στα 10-15 Ε έχει. Αλλά μην τον αφήσεις πολύ στα πλαστικά και μην διανοηθείς να καθαρίσεις το τζάμι του καντράν οργάνων.

Οκ να σαι καλα.Δε θα προβω σε πειραματισμους.Μονο σε υφασμα θα το ριξω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ να σαι καλα.Δε θα προβω σε πειραματισμους.Μονο σε υφασμα θα το ριξω. :huh:

για δοκιμασε και τα υλικά της auto glim! Τα περσσοτερα καταστηματα με εργασιες καθαρισμου χρησιμοποιουν αυτό τον Οικο! Ειναι όμως σχετικα ακριβα υλικά αλλα εγγυημενα.

Link to comment
Share on other sites

Auto Glym απλά worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif respect !!!!! Μπορεί όπως λές Πέτρο να είναι λίγο πιό ακριβά αλλά αξίζουν κάθε δεκαρούλα που θα δώσει κανείς!!

Εγώ μόνο αυτά χρησιμοποιώ.

και κανουν δουλεια σε λερωμενη ταπετσαρια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για αλοιφη καθαρισμου υφασματινης ταπετσαριας.θα ηθελα να μου πει καποιος ποια αλοιφη εχει δοκιμασει και εμεινε ευχαριστημενος.Βασικα τη θελω για το υποβραχιονιο και την υφασματινη επενδυση στις πορτες.

βασικα τι εχει η ταπετσαρια σου και θελει καθαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

βασικα τι εχει η ταπετσαρια σου και θελει καθαρισμα?

Το υποβραχιονιο που ακουμπω εγω κι ο συνοδηγος τον αγκωνα μας,με τον καιρο λερωνεται.Εκει βασικα το χρειαζομαι πολυ διοτι εχω αρχισει να βλεπω μια αναιπαισθητη κιτρινιλα.Κατα τα αλλα θελω να το εχω και για περιπτωση που το χρειαστω καποια στιγμη ωστε να μην μεινει πολλη ωρα ο λεκες μεχρι να παω να παρω την κρεμα.

Link to comment
Share on other sites

Το υποβραχιονιο που ακουμπω εγω κι ο συνοδηγος τον αγκωνα μας,με τον καιρο λερωνεται.Εκει βασικα το χρειαζομαι πολυ διοτι εχω αρχισει να βλεπω μια αναιπαισθητη κιτρινιλα.Κατα τα αλλα θελω να το εχω και για περιπτωση που το χρειαστω καποια στιγμη ωστε να μην μεινει πολλη ωρα ο λεκες μεχρι να παω να παρω την κρεμα.

παρε καρπεξ υγρο που κανει και για καναπεδες [στο μπουκαλακι σαν του αζαξ] και δες τις οδηγιες κανει δουλεια κυριως σε νωπες βρωμιες. αλλα και μετα. τωρα αν η βρωμια ειναι πιο δυσκολη βγαινει η με ατμοκαθαριστη η μα σκουπα που πλενει και ταπετσαριες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.