Jump to content
Black Widow

Weekly Night Out @ Θεσσαλονίκη - Αρχείο

Recommended Posts

οταν μιλατε για εκδρομη για που αναφερεστε εχετε κατι κατα νου?αν ειναι εφικτο απο ολους τοτε να γινει εκδρομη αν κ φοβαμαι οτι επειδη πλησιαζει η 1μαγια μερικοι δεν θα ειναι προθυμοι κ αυτο κ το αλλο σκ να κανουν 2 εκδρομες σερι

+1 :p

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειχε πει οτι θα θα γινει εκτος θεσσαλονικης? προτασεις εγιναν κ οπως γινοντε τωρα εδω μεσα.....

οταν μιλατε για εκδρομη για που αναφερεστε εχετε κατι κατα νου?αν ειναι εφικτο απο ολους τοτε να γινει εκδρομη αν κ φοβαμαι οτι επειδη πλησιαζει η 1μαγια μερικοι δεν θα ειναι προθυμοι κ αυτο κ το αλλο σκ να κανουν 2 εκδρομες σερι

Κι εγω θυμαμαι οτι ειπαμε ολοι μαζι να γινει μια εκδρομουλα την επομενη φορα, μαλιστα μεταξυ σοβαρου κ αστειου καναμε εικασιες περι τοποθεσιας..

Οσον αφορα το αλλο που ειπες, συμφωνω οτι πιθανον να ειναι λιγακι δυσκολο για καποιους να κανονισουν εκδρομη μιας που το μεθεπομενο Σ/Κ ειναι η Πρωτομαγια... Αλλα απο το να πιθανολογουμε, καλυτερα ας γινουν προτασεις κι ας καταληξουμε καπου, ωστε να γινει κατι οργανωμενο και να συμμετασχουν πολλα μελη... Εξαλλου, οπως παρατηρησαμε ολοι, στις τελευταιες συναντησεις η παρεα ολο και μεγαλωνει.. Να μην μεινουμε σε κλειστα πλαισια.. :p

Link to comment
Share on other sites

δηλ εμεις π ερχομαστε εκτος Θεσσαλονικης τι εχουμε βενζιδικο η μηπως μας αρεσουν οι εκδρομες ?:ninja:

τι θελεις να πεις δλδ οτι πρεπει να κανουμε meeting στο κιλκις?

δλδ αν πουμε οκ παμε εκδρομη πχ προς καβαλα τι ειναι προτιμοτερο να γινει θεσσαλονικη η καβαλα η συνατηση απο αποψη καυσιμων?

για οποιον μιλησε μαζι μου-δε ξερω τι ειπατε μεταξυ-σας ειχα πει οταν πλησιασει το καλοκαιρι να παμε ολοι μαζι εκδρομη για μπανιο

και 2 να παμε σε καμια ταβερνα για αλλαγη στο επομενο meeting δεν ειπα να παρουμε τα βουνα κ τα λαγκαδια..ταβερνες υπαρχουν κ στην περαια κ μηχανιωνα

απλα δεν ξερω ονοματα ετσι ωστε να κλεισω ρεζερβε αν ξερει καποιος ενημερωνει(να εχουν κ καλο φαι ε...)

την εκδρομη που λετε peolinio & bill για να ακριβολογουμε εχετε κατι κατα νου?

Link to comment
Share on other sites

δηλ εμεις π ερχομαστε εκτος Θεσσαλονικης τι εχουμε βενζιδικο η μηπως μας αρεσουν οι εκδρομες ?:ninja:

Εσυ τώρα μετά την πρόσληψη που θα γίνει μετακομίζεις άνετα στη Θεσσαλονίκη :ninja:

Link to comment
Share on other sites

τι θελεις να πεις δλδ οτι πρεπει να κανουμε meeting στο κιλκις?

δλδ αν πουμε οκ παμε εκδρομη πχ προς καβαλα τι ειναι προτιμοτερο να γινει θεσσαλονικη η καβαλα η συνατηση απο αποψη καυσιμων?

για οποιον μιλησε μαζι μου-δε ξερω τι ειπατε μεταξυ-σας ειχα πει οταν πλησιασει το καλοκαιρι να παμε ολοι μαζι εκδρομη για μπανιο

και 2 να παμε σε καμια ταβερνα για αλλαγη στο επομενο meeting δεν ειπα να παρουμε τα βουνα κ τα λαγκαδια..ταβερνες υπαρχουν κ στην περαια κ μηχανιωνα

απλα δεν ξερω ονοματα ετσι ωστε να κλεισω ρεζερβε αν ξερει καποιος ενημερωνει(να εχουν κ καλο φαι ε...)

την εκδρομη που λετε peolinio & bill για να ακριβολογουμε εχετε κατι κατα νου?

εσυ οταν κανεις 5 λεπτα να βγεις απο το φερετρο σου και να μπεις στο αλλο με το γκρι περιβλημα και αλλα 5 λεπτα να το ζεστανεις + 10 λεπτα για να πας για 1 καφεδακι εκει που θα εχουμε συναντηση εγω κανω πχ 45 λεπτα μονο στην διαδρομη , φαντασου τα παιδια απο Καβαλα Βεροια Κατερινη κτλ.....

Δεν ειναι τα καυσιμα ειναι ο χαμμενος χρονος .

Ενω αν το κανουμε σε στυλ εκδρομουλας και σε ημερομηνια που θα βολεψει αρκετους να υπολογιζεις τοτε τους μισους .....

Επισης την αλλη φορα θα εχω και καμερα για να σας τραβαω τι λετε για να μην πετατε αετο μετα closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρα να συμφωνησω με τον peolinio..

Αλλωστε κι αλλα παιδια στην συναντηση εξεφρεσαν την επιθυμια αυτη.. Πιστευω οτι πρεπει να οργανωθουμε κ να αποφασισουμε μερα/μερος! Ισως θα επρεπε να προβληθει η κατηγορια Προτάσεις για συναντήσεις από Κεντρική-Δυτική Μακεδονία σιγα-σιγα για περισσοτερο ενδοιαφερον.. Γνωμη μου, ετσι;

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

χρηστο αδυνατο να κατανοησω το σκεπτικο σου

σε νοιαζει ο χρονος που σπαταλας να ερθεις θεσσαλονικη κ οχι τα καυσιμα, αυτο εννοεις?

αν παμε εκδρομη δλδ δε σε νοιαζει ο παραπανω χρονος που θα διαθεσεις?(η ερωτηση ειναι περιεργειας κ οχι ουσιας)

κ στην τελικη αν δε σου αρεσει να ερχεσαι απο κιλκις τι μπορω να κανω?εγινε κ ο δρομος τσαμπα γκρινιαζεις εσυ ειδικα

οσον αφορα το τι ειπα θυμαμαι πολυ καλα τι κολλημα εχετε φαει?

ειπα για εκδρομη για μπανιο το καλοκαιρι η βολτα σε καποια ταβερνα

επαναλαμβανω ΤΙ εννοειτε με την εκδρομη???που κ ποιο μερος

αν δε γινει αυτο το σ-κ το αλλο 1μαγια δεν θα ειναι ευκολο γιατι πολλοι θα λειπουν

μετα παμε για τον αλλο μηνα

δεν γινεται να γινει μια συναντηση οπου θελει κ την ημερα που θελει ο καθενας ενα κοινο τοπο προσπαθουμε να βρουμε οποτε ηρεμια

το θεμα δεν ειναι τοσο ο τοπος η το event η μια εκδρομη αλλα να βρεθουμε ολοι μαζι

αν εχετε καποια προταση ριχτε την διαφορετικα γινετε λογος για το τιποτα

δηλ εμεις π ερχομαστε εκτος Θεσσαλονικης τι εχουμε βενζιδικο η μηπως μας αρεσουν οι εκδρομες ?:rolleyes:

δλδ με αυτο το αντιφατικο σχολιο μπορω να βγαλω ακρη ?στην ουσια λες οτι τπτ απο τα 2 που αναφερεις δε σου αρεσουν ενω ποιο πανω λες για εκδρομη

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να φέρω γνώμη για αυτό το ΣΚ, μιας και θα είμαι Αθήνα και δεν μου πέφτει λόγος. Αλλά γενικότερα (είτε από εβδομάδα, είτε από τον άλλον μήνα, είτε από το άλλο τρίμηνο), θα προτιμούσα οι συναντήσεις μας που γίνονται μια στο τόσο, να γίνονται εκτός Θεσσαλονίκης. Δεν φτιάνει πια τόσος καφές? Νομίζω ότι δεν περιμένουμε όλοι μας το VW Club για να πιούμε καφέ! Έχουμε τις παρέες μας και το απολαμβάνουμε καθημερινά το φραπεδάκι μας.

Καλό είναι οι "επίσημες" συναντήσεις μας να γίνονταν και με την μορφή εκδρομής ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει. Έχουμε τόσα ωραία μέρη γύρω μας. Μπορούμε να πάμε μια βόλτα στην Καβάλα, να πάμε στην Δοϊράνη ή στην Κερκίνη, να πάμε στον Αγ. Νικόλαο στη Νάουσα, να ανέβουμε στον Ταξιάρχη και πολλά άλλα μέρη φαντάζομαι τα οποία μπορούν να προτείνουν όλοι μας. Το να αποφασίσουν 5-10 άτομα από Θεσσαλονίκη, να κάνουν ένα κάρο χλμ για έναν καφέ σε άλλη πόλη, μπορεί να μην ειναι εύκολο. Αν όμως ξεκινήσουμε όλοι μαζί νωρίς, πάμε σε ένα άλλο μερος, πιούμε το καφεδάκι μας, μετά να κάτσουμε να φάμε, να βγούμε τις φώτο μας και γυρίσουμε το απόγευμα πίσω, τότε νομίζω ότι πιο εύκολα το αποφασίζει κάποιος να κάνει έστω και 1 ώρα δρόμο...

Όλα αυτά βέβαια, μπορούν να γινούν μετά από 3-4 εβδομάδες, αφού οι περισσότεροι φαντάζομαι θα τα κάνουμε ήδη την Πρωτομαγιά... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα λες νικο οταν ομως πηγαμε σερρες ηρθαν 3 ατομα απο θεσσαλονικη παλι καλα που οι σερραιοι ηταν καμια 10ρια κ μας περιμεναν...δεν λεω οτι αποκλειω μια εκδρομη αλλα στην πραξη αλλα φανηκαν.εξαλλου σκοπος των συναντησεων δεν ειναι τοσο οι εκδρομες αλλα η καθε αυτη συναντηση δλδ η ευκαιρια να τα λεμε

δεν νομιζω οτι περιμενεις το VW club να πιεις καφε αλλα ο καφες με το CLUB ειναι κατι το διαφορετικο απο τον καφε που θα πιεις με εναν φιλο-συναργατη σου

εκδρομη θα διοργανωθει σε καποια παραλια τωρα που καλοκαιριαζει να φαμε να πιουμε καφε κ γιατι οχι να ριξουμε κ καμια βουτια αλλα ακομα νομιζω οτι ειναι νωρις για κατι τετοιο

επισης επειδη ερχεται η 1μαια δεν θα κανουμε τωρα εκδρομη καθως πολλοι ειναι αυτοι που θα θελησουν να την κανουν τοτε

οσον αφορα τα μερη κ τις εκδηλωσεις γραφουμε-προτεινουμε κ δεν λεμε μονο για να λεμε η να δημιουργουμε απλα κλιμα κ εντυπωσεις

να προσθεσω οτι μια εκδρομη θελει προγραμματισμο του ελευθερου χρονου του καθε ενα απο εμας + καποια εξτρα εξοδα οποτε

νικο-bill δεν εχουμε παρα να συζητησουμε κ να προγραμματισουμε μια μελλοντικη εκδρομη στο αμεσο μελλον

ΥΓ εγω αν θελετε κανουμε κ διανυκτερευση σε μια εκδρομη αλλα οπως ειπα θελει προετοιμασια χρονικη-οικονομικη

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Τάσο κι εγώ μαζί σου είμαι.

Συναντήσεις για καφέ στη Θεσσαλονίκη, μπορούμε να κάνουμε και 2 φορές την εβδομάδα, και δεν χρειάζεται να πέσει και καμιά τρελή οργάνωση. Όποιος έχει όρεξη, πετάει ένα "πάμε την Κυριακή για ένα καφεδάκι" και μαζεύονται και άλλοι 3 και 5 και 10. Και ναι, μου αρέσει η κουβέντα με την παρέα του VW Club, αλλά δεν το θεωρώ ότι η συνάντηση για καφέ είναι Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ και θα πρέπει να έρθουν όλοι από την άλλη άκρη...

Απλά θεωρώ λίγο "τραβηγμένο" να κάνουμε ολόκληρη οργάνωση για έναν καφέ το απόγευμα στο Cosmos και να περιμένουμε και να έρθουν από άλλες πόλεις μόνο για αυτό. Θα σε προλάβω και θα συμφωνήσω μαζί σου στο ότι "δεν τους βάλαμε και το μαχαίρι στο λαιμό για να έρθουν". Ναι όντως. Όταν ομως κάνουμε μόνο τέτοιες συναντήσεις μέσα στην Θεσσαλονική, ειναι σαν να λέμε "σας έχουμε γραμμένους", γιατί και αυτοί περιμένουν κάτι προς τα μέρη τους ώστε να βρεθούμε όλοι μαζί.

Επίσης όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ μου, δεν το ανέφερα αυτό για να γίνει το ΣΚ που μας έρχεται. Γενικότερα. Είναι και στη μέση η Πρωτομαγιά και πέφτουν όλα μαζί. Επίσης δεν εννοούσα να κάνουμε 500χλμ και χάσουμε το χρόνο μας στους δρόμους και κάψουμε και 100€ βενζίνη. Να πάμε κάπου κοντά, και κάπου που να βολεύει και άλλα μέλη να έρθουν. ΠΧ στην Βέροια, είναι αρκετά κομβικά, ώστε να έρθουν και από Κατερίνη και από Κοζάνη, ακόμη και από Καστοριά. Και τι είναι για εμάς? Μισή ώρα δρόμος. Αν έχει κίνηση ο περιφερειακός, εγώ περισσότερο θα κάνω να φτάσω στο Comsos!! :p

Για αυτό το ΣΚ που μας έρχεται, όντως ένας καφές θα ήταν ΟΚ, αφού δεν υπάρχει χρόνος για να οργανωθεί κάτι. Αλλά για να μη λέμε μόνο και δεν βοηθάμε - πρόταση - γιατί δεν ξεκινάς μια κουβέντα στο θέμα των συναντήσεων της Δυτικής και Κεντρικής Μακεδονίας, για μια συνάντηση το ΣΚ στις 15-16 ή στις 22-23 Μαΐου, με προορισμό ας πούμε Βέροια (εγώ και για Κοζάνη μέσα είμαι, αν έρθουν περισσότερα άτομα και από τα πιο δυτικά), με σκοπό να έρθουν και τα παιδιά από τις γύρω περιοχές? Και δεν χρειάζεται πια και Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ. Ένας ντόπιος θα βρει μέρος για καφέ και για φαγητό, θα πούμε και μια ώρα συνάντησης στην Βέροια και κάθε όμάδα από κάθε πόλη, θα κανονίσει πως θα πάει... ;)

Εγώ καταλαβαίνω ότι και εσύ αλλά και ο Speedy έχετε πολύ γεμάτο ωράριο, αλλά ξεκινήστε ένα θέμα συνάντησης, και μπορούν να σας βοηθήσουν όλοι στην οργάνωσή του. Δεν χρειάζεται να τρέχετε εσείς για όλα. ;)

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Απλά θεωρώ λίγο "τραβηγμένο" να κάνουμε ολόκληρη οργάνωση για έναν καφέ το απόγευμα στο Cosmos και να περιμένουμε και να έρθουν από άλλες πόλεις μόνο για αυτό. Θα σε προλάβω και θα συμφωνήσω μαζί σου στο ότι "δεν τους βάλαμε και το μαχαίρι στο λαιμό για να έρθουν". Ναι όντως. Όταν ομως κάνουμε μόνο τέτοιες συναντήσεις μέσα στην Θεσσαλονική, ειναι σαν να λέμε "σας έχουμε γραμμένους", γιατί και αυτοί περιμένουν κάτι προς τα μέρη τους ώστε να βρεθούμε όλοι μαζί.

* * *

Εγώ καταλαβαίνω ότι και εσύ αλλά και ο Speedy έχετε πολύ γεμάτο ωράριο, αλλά ξεκινήστε ένα θέμα συνάντησης, και μπορούν να σας βοηθήσουν όλοι στην οργάνωσή του. Δεν χρειάζεται να τρέχετε εσείς για όλα. ;)

Με καλυψες Νικο.. Η οργανωση θελει στηριξη και τα μελη υποστηριξη..

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει ενδιαφερον εγω η ο speedy θα βρoυμε χρονο να κανουμε την εκδρομη

απλα αυτο που απαιτειται ειναι συμμετοχη καθως οπως ειπα οταν καναμε εκτος σαλονικας δεν ειχαμε συμμετοχη ενω καθε φορα που εγινε στην θεσσαλονικη ο κοσμος ηταν παρων

οσον αφορα τη βεροια ειναι μια καλη ιδεα με τον ειμαι ο bill να αναλαμβανει τα τοπικα θεματα καφε-παρκινκ

οσον αφορα ενα μπανιο στην θαλασσα πως σας ακουγετε η χαλκιδικη η κατερινη

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει ενδιαφερον εγω η ο speedy θα βρoυμε χρονο να κανουμε την εκδρομη

απλα αυτο που απαιτειται ειναι συμμετοχη καθως οπως ειπα οταν καναμε εκτος σαλονικας δεν ειχαμε συμμετοχη ενω καθε φορα που εγινε στην θεσσαλονικη ο κοσμος ηταν παρων

οσον αφορα τη βεροια ειναι μια καλη ιδεα με τον ειμαι ο bill να αναλαμβανει τα τοπικα θεματα καφε-παρκινκ

οσον αφορα ενα μπανιο στην θαλασσα πως σας ακουγετε η χαλκιδικη η κατερινη

Για να κλείσουμε και το θέμα των εκδρομών κλπ, νομίζω ότι για Σέρρες από την αρχή δεν δηλώσανε και πολλοί. Εγώ βλέπω ότι αν πάμε προς τα δυτικά θα έχουμε πολλές συμμετοχές. ;)

Έτσι μπράβο, βάλε τον Βασίλη να ψάχνει και σε ενημερώνει... :p Ίσως να ξεκινούσες μια πρόταση στο θέμα των συναντήσεων, για να το δουν και τα μέλη από τις άλλες πόλεις... ;)

Για Χαλκιδική όσο είναι νωρίς και δεν έχει κίνηση, καλή ιδέα αλλά δεν θα έχει μπάνιο. Όσο ζεσταίνει, θα είναι καλά για μπάνιο αλλά θα μας βγει η πίστη μέχρι να φτάσουμε μάλλον. ;) Και Κατερίνη ωραία είναι (πιο εύκολα) αλλά δεν τρελαίνομαι και πολύ για την παραλία της... (είμαι και δύσκολος) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Θα συμφωνήσω σε όλα όσα είπε ο mourh καθώς επίσης και σε όσα είπε κι ο Νίκος ! Είχα κάτσει κι είχα σκεφτεί(είτε μόνος είτε μαζί με τον mourh) κάποια σχέδια-δραστηριότητες για να γίνουμε μια πολύ δυνατή κι αγαπημένη παρέα ! Μερικές από τις ιδέες που προαναφέρατε αποτελούν κάποιες από αυτές. Κάποιες δραστηριότητες από τις παραπάνω έχουν μπει ήδη στον προγραμματισμό και οργανώνονται σιγά σιγά . Δεν θέλω να σας πω ποιες ακριβώς είναι αυτές , καθώς είμαι χαμηλών τόνων κι ούτε μου αρέσει να περιαυτολογώ . Ωστόσο θα σας ανακοινωθούν όλες με την σειρά τους ώστε να μπορέσουμε να τις οργανώσουμε πλήρως και να διεξαχθούν όσο καλύτερα γίνεται . Αντικειμενικός σκοπός των συναντήσεων δεν είναι οι εκδρομές γι αυτό και το θέμα λέγεται "Προτάσεις για συναντήσεις" , χωρίς αυτό να αποκλείει την πραγματοποίηση αυτών . Επίσης έχει ξαναφερθεί ότι είμαστε ανοιχτοί σε επιπλέον προτάσεις και ιδέες απ’ όλους σας , ώστε να συζητήσουμε ομαδικά και να λειτουργήσουμε ομαδικά , τόσο για την οργάνωση , όσο και για την διεξαγωγή οποιασδήποτε ιδέας υπάρξει!

Με εκτίμηση ,

Speedy

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν μπηκε στο θεμα συναντησεων να το δουνε δεν εσταλει ενημερωτικο email ποιος θα ειναι ενημερος να ερθει?

αστο για αλλη φορα (μας φαγανε οι εκδρομες)

next month

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Σαββάτο 08/05 κατά τις 12:00 τι θα λέγατε να συναντιόμασταν για να τα πούμε στο Mediterranean Cosmos ? Εάν θέλετε φέρνουμε και τις γυναίκες μαζί για τα καθιερωμένα Σαββατιάτικα ψώνια ... :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Σαββάτο 08/05 κατά τις 12:00 τι θα λέγατε να συναντιόμασταν για να τα πούμε στο Mediterranean Cosmos ? Εάν θέλετε φέρνουμε και τις γυναίκες μαζί για τα καθιερωμένα Σαββατιάτικα ψώνια ... :whistling:

Θα υπάρχουν θέσεις parking σάββατο πρωί 12.00 η ώρα ??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Σαββάτο 08/05 κατά τις 12:00 τι θα λέγατε να συναντιόμασταν για να τα πούμε στο Mediterranean Cosmos ? Εάν θέλετε φέρνουμε και τις γυναίκες μαζί για τα καθιερωμένα Σαββατιάτικα ψώνια ... ;)

ΕΓΩ 90% ΘΑ ΜΠΟΡΩ

Link to comment
Share on other sites

kalitera na to kaname kyriaki giati sabbato kai stis 12... pantos an to kanoyme kyriaki apogeyma ego eimai mesa i paraskeyi apogeyma...

Link to comment
Share on other sites

kalitera na to kaname kyriaki giati sabbato kai stis 12... pantos an to kanoyme kyriaki apogeyma ego eimai mesa i paraskeyi apogeyma...

Δυστυχώς δεν με βολεύει καθόλου η ημέρα Κυριακή , αυτός ήταν κι ο λόγος για τον οποίο έλειπα στις τελευταίες συναντήσεις που έγιναν ημέρα Κυριακή closedeyes.gif

STELIOS_GOLF 6 TSI : μην αγχώνεσαι για το αν θα βρούμε θέσεις στο Cosmos ... για το όταν θα γυρίσουμε σπίτια μας να αγχωθείς ;) Κι εγώ το ίδιο άγχος έχω ... thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.