Jump to content
bullalex

Ζάντες

Recommended Posts

Καλησπέρα.....

Πριν 1 μήνα αγόρασα ένα ετοιμοπαράδοτο tsi Gt-Sport 140ps.

Δυστυχώς το βιαζόμουν και ετσι δεν μπόρεσα να βάλω extras. Έχει κανείς καποιες απο τις παραπάνω ζάντες διαθέσιμες σε καλή κατάσταση,

για να ομορφύνω το Golfaki μου???????

Προτιμώ τη 2η και την 3η επιλογή σε 17άρες!!! Από R32 8α βρω μόνο σε 18άρα???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καταρχην καλωσορισες και καλοριζικο το αμαξι σου.

Αν θελεις περνα μια απο το Παρουσιαση νεων μελων να μας συστηθεις.

Σχετικα με το ερωτημα σου,ριξε μια ματια στις αγγελιες προσφορας και αν δεν βρεις κατι εκει ανοιξε μια αγγελια ζητησης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου θα σου έλεγα να έβαζες άλλες, aftermarket, μιας και αυτές που ζητάς είναι βαριές και πολυφορεμένες. ¶σε που στα λεφτά που θα τις βρεις μπορείς με κάτι ακόμα να πάρεις καινούριες. Και θα ξεχωρίζεις και το αυτοκίνητο σου θα είναι καλύτερο στον δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου θα σου έλεγα να έβαζες άλλες, aftermarket, μιας και αυτές που ζητάς είναι βαριές και πολυφορεμένες. ¶σε που στα λεφτά που θα τις βρεις μπορείς με κάτι ακόμα να πάρεις καινούριες. Και θα ξεχωρίζεις και το αυτοκίνητο σου θα είναι καλύτερο στον δρόμο.

Δηλαδή, προτείνετε να πάω σε 17άρες? Μεγαλύτερη διάσταση θα κόψει αρκετά το αυτοκίνητο?

Geopan όταν λες βαριές γνωρίζεις περίπου βάρος? Ξέρεις καμμία aftermarket αρκετά πιο ελαφρία σε λογικό κόστος? Σκεφτόμουν και κάποιες της Azev με ανθρακονημάτινο(original) χειλάκι..... Κάπου τις είχα δει στο net αν δεν κάνω λάθος!!??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, προτείνετε να πάω σε 17άρες? Μεγαλύτερη διάσταση θα κόψει αρκετά το αυτοκίνητο?

Geopan όταν λες βαριές γνωρίζεις περίπου βάρος? Ξέρεις καμμία aftermarket αρκετά πιο ελαφρία σε λογικό κόστος? Σκεφτόμουν και κάποιες της Azev με ανθρακονημάτινο(original) χειλάκι..... Κάπου τις είχα δει στο net αν δεν κάνω λάθος!!??

Οι 17άρες BBS του Gti έχουν 12.5 κιλά βάρος.Δέν είναι υπερβολικό για 17άρα.

Και όσο για τις afermarket, πάλι ο μόνος δρόμος είναι BBS ή ΟΖ ή μετά πολύ ακριβότερες.

Μάρκες όπως Azev, Momo, κλπ έχουν ημερομηνία λήξης με τους Ελληνικούς δρόμους..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υπερβολικά βαριά, αλλά είναι βαριά. Το θέμα είναι πόσα θες να δώσεις. BBS, OZ είναι καλές επιλογές κάτω του 1000άρικου αλλά μπορείς με λίγο ψάξιμο να βρεις και άλλες. Τώρα για παραπάνω, βρίσκεις και παπάδες, αλλά όπως λέει και ο GOLFRS, με τους σκατόδρομους που έχουμε και από την στιγμή που δεν είναι βολτάδικο το αυτοκίνητο, θα σε πιάνει η καρδιά σου σε κάθε λακούβα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υπερβολικά βαριά, αλλά είναι βαριά. Το θέμα είναι πόσα θες να δώσεις. BBS, OZ είναι καλές επιλογές κάτω του 1000άρικου αλλά μπορείς με λίγο ψάξιμο να βρεις και άλλες. Τώρα για παραπάνω, βρίσκεις και παπάδες, αλλά όπως λέει και ο GOLFRS, με τους σκατόδρομους που έχουμε και από την στιγμή που δεν είναι βολτάδικο το αυτοκίνητο, θα σε πιάνει η καρδιά σου σε κάθε λακούβα.

Πάντως άν κανείς είναι κολημένος με ΟΕΜ ζάντες, ζάντες δηλαδή που αγοράζει κανείς ΜΟΝΟ απο την αντιπροσωπεία, αυτές πάνε αρκετά ακριβά.

Απο όσο θυμάμαι του Gti έχουν ~400 η μία.

Link to comment
Share on other sites

442¤ είχαν πριν ένα χρόνο οι 17άρες. Οι 18άρες πάνε κάπου στα 600¤ αν δεν κάνω λάθος. Αλλά και πάλι, δεν πας για ΟΕΜ ζάντες. Αν τις βάλεις από την αρχή, έχει καλώς. Μετά βάζεις κάτι άλλες. Έχω βρει για μένα κάτι καλές AZA, αλλά δεν ξέρω το καρέ. Τις είχα δει να τις φοράει ένα παληκάρι στο wortex οπότε θα μπαίνει. Το θέμα είναι πόσο στοιχίζουν...

Link to comment
Share on other sites

442¤ είχαν πριν ένα χρόνο οι 17άρες. Οι 18άρες πάνε κάπου στα 600¤ αν δεν κάνω λάθος. Αλλά και πάλι, δεν πας για ΟΕΜ ζάντες. Αν τις βάλεις από την αρχή, έχει καλώς. Μετά βάζεις κάτι άλλες. Έχω βρει για μένα κάτι καλές AZA, αλλά δεν ξέρω το καρέ. Τις είχα δει να τις φοράει ένα παληκάρι στο wortex οπότε θα μπαίνει. Το θέμα είναι πόσο στοιχίζουν...

Κοίτα όταν μιλάμε για αλλαγή ζάντας σε "μικρότερο" μοντέλο, η OEM λύση γίνεται για λόγους ομορφιάς και όχι επιδόσεων.

Τις ζάντες του Edition π.χ. δέν μπορεί ακόμα και ένα Gti να τις βάλει "απο την αρχή" όπως λές.

Το ίδιο συμβαίνει και για ένα TSI.Αλλά άν κανείς κάνει την αλλαγή, το κάνει σάν "οπτικο" tuning και όχι επειδή του έχει μπέι να αλλάξει ζάντα.

Καλές ζάντες υπάρχουν πολλές στην αγορά.¶ν όμως κάποιος θέλει του edition π.χ τότε μόνο απο αντιπροσωπεία ή απο ιδιώτη.

Link to comment
Share on other sites

Οι 17άρες BBS του Gti έχουν 12.5 κιλά βάρος.Δέν είναι υπερβολικό για 17άρα.

Και όσο για τις afermarket, πάλι ο μόνος δρόμος είναι BBS ή ΟΖ ή μετά πολύ ακριβότερες.

Μάρκες όπως Azev, Momo, κλπ έχουν ημερομηνία λήξης με τους Ελληνικούς δρόμους..

Το Gti Φοράει εργοστασιακή BBS??

440euros η μία???? :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου θα σου έλεγα να έβαζες άλλες, aftermarket, μιας και αυτές που ζητάς είναι βαριές και πολυφορεμένες. ¶σε που στα λεφτά που θα τις βρεις μπορείς με κάτι ακόμα να πάρεις καινούριες. Και θα ξεχωρίζεις και το αυτοκίνητο σου θα είναι καλύτερο στον δρόμο.

+10000....εννοειται κατι σε OZ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.