Jump to content
Guest nionios

Tsi 122ps

Recommended Posts

Ασε ρε φίλε και γώ αναμονή!! Μετράω μέρες σα στον στρατό!! δεν ξέρω πότε το πέρνεις αλλά εμένα μου είπαν για μέσα Δεκεμβριου λέω να τους πώ να μην το εκτελωνίσουν αν έρθει γυρω στις 15-20 και να το κάνουν Γενάρη να μην πληρώσω τσαμπα τέλη 2 φορές!

Ο καθένας με την τρέλα του συμφωνω! Εγώ κινούμε πολύ με το αυτοκίνητο υπολογισε 22,000 στους 18 μήνες γιαυτό και δεν είμαι του tuning!

και εγω το περιμενω και ειδη τους εχω πει οτι εαν ειναι 20 δεκεμβριου να το κρατησουν να μπει ο νεος χρονοσ

Link to comment
Share on other sites

και εγω το περιμενω και ειδη τους εχω πει οτι εαν ειναι 20 δεκεμβριου να το κρατησουν να μπει ο νεος χρονοσ

Σωστόοοοοοος!!! Έτσι θα κάνω και γώ!

Καληνύχτα απο μένα!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παει απο περιεργεια να ρωτησω στην καρεντα για το Α3 Tfsi 122ps Ambition κ με το δεδομενο οτι θα επαιρνα ενα απο αυτα που θα ειχε παραγγειλει η αντιπροσωπεια (επομενως χωρις κατι εξτρα περα απο το υποβραχιονιο το οποιο το ειχαν μερικα απο αυτα που ειχε παραγγειλει) καθως και οτι θα εδινα μετρητοις τα λεφτα.Μου εβγαλαν τιμη 24.000 ευρω.Πιστευω πολυ καλη.Μιλαμε για την εκδοση Ambition δηλαδη τη σπορ με τις 17αρες ζαντες.Πιστευω καλη τιμη ειναι.

και εγω το αυτο ρωτησα με τη sport αναρτηση , 17αρες ζαντεσ και λοιπα με τον 1,8 και μου ειπαν 28200 ποσο μεγαλο. τωρα δινεις θα μου πεις 24000 για το Golf και τα 28200 δεν τα δινεις? στο Golf ομωσ το περνω οπως ακριβως το θελω εαν εβαζα αυτα που ηθελα στο Α3 πηγαινε πανω απο 30000 οποτε Golf

Link to comment
Share on other sites

και εγω το αυτο ρωτησα με τη sport αναρτηση , 17αρες ζαντεσ και λοιπα με τον 1,8 και μου ειπαν 28200 ποσο μεγαλο. τωρα δινεις θα μου πεις 24000 για το Golf και τα 28200 δεν τα δινεις? στο Golf ομωσ το περνω οπως ακριβως το θελω εαν εβαζα αυτα που ηθελα στο Α3 πηγαινε πανω απο 30000 οποτε Golf

Κοιτα για να ανεβει το Golf στα 24.000 θα ειναι φυσικα οπως το θελεις κ με βαρβατα εξτρα.Εγω εβαλα ESP και υποβραχιονιο και ουτε τα 22.000 δεν αγγιξε το TSI.Βεβαια το Α3 εχει στανταρ το ESP και γενικα το βρισκω ολοκληρωμενο.Εγω μονο υποβραχιονιο θα του εβαζα.Εκτος αν θες ηλιοροφη οποτε ανεβαινει αρκετα η τιμη.

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και esp,ηλιοροφη,υποβραχιονιο, συστημα παρκαρισματος ,οθονη plus ,πισω ηχεια, cruise control αυτα εαν τα θυμαμαι ολα και πηρα την εκδοση gt sport

η ηλιοροφη στο Α3 sportback πηγαινε 1800ευρω :D λες να απο χρυσο?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και esp,ηλιοροφη,υποβραχιονιο, συστημα παρκαρισματος ,οθονη plus ,πισω ηχεια, cruise control αυτα εαν τα θυμαμαι ολα και πηρα την εκδοση gt sport

η ηλιοροφη στο Α3 sportback πηγαινε 1800ευρω ;) λες να απο χρυσο?

Ουφ , κουραστηκα να διαβαζω.Καλυτερα να μου ελεγες τι ΔΕΝ εβαλες :D

Παντως με τοσα εξτρα ,καλυτερα που διαλεξες το Golf.Για τo A3 θα ηθελες αρκετα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το περιμενω και ειδη τους εχω πει οτι εαν ειναι 20 δεκεμβριου να το κρατησουν να μπει ο νεος χρονοσ

Τα τελη δεν εχουν να κανουν με το ποτε εκτελωνιζεται το αμαξι,

αλλα με το ποτε βγαζεις πινκιδες. Εκεινη τη μερα πληρωνεις και το σημα στην εφορια.

Ας το εκτελωνισουν μολις ερθει και κρατα το στην εκθεση....

Link to comment
Share on other sites

Τα τελη δεν εχουν να κανουν με το ποτε εκτελωνιζεται το αμαξι,

αλλα με το ποτε βγαζεις πινκιδες. Εκεινη τη μερα πληρωνεις και το σημα στην εφορια.

Ας το εκτελωνισουν μολις ερθει και κρατα το στην εκθεση....

+1

Link to comment
Share on other sites

Τα τελη δεν εχουν να κανουν με το ποτε εκτελωνιζεται το αμαξι,

αλλα με το ποτε βγαζεις πινκιδες. Εκεινη τη μερα πληρωνεις και το σημα στην εφορια.

Ας το εκτελωνισουν μολις ερθει και κρατα το στην εκθεση....

αυτο εννοουσα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοουσα tongue.gif

Δικέ μου άσχετο αλλά και γω απο την Tredline ξεκίνησα μετα το σκέφτηκα λίγο καλήτερα και είπα καλήτερα να πάρω την Highline μετα απο κάτι μέρες και αφού διαβαζα για τα extra λέω δεν Μαμιέται μια φορά το πέρνεις πάρε την Sportline πάω λοιπόν να κλέισω την Sportline και μου λέει η πωλήτρια (ωραίο παιδι) tongue.gif για την GT SPORT new_lol.gif όπου και την έκλεισα μετά μου λέει για τα δωράκια που δείνουν (δερμα, αισθητηρες,συναγερμό + 500,00 εκπτωση) κ@υλα λέω έβαλα και την ηλιοροφή!! Σταθερός εεεε?ε?ε? new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Δικέ μου άσχετο αλλά και γω απο την Tredline ξεκίνησα μετα το σκέφτηκα λίγο καλήτερα και είπα καλήτερα να πάρω την Highline μετα απο κάτι μέρες και αφού διαβαζα για τα extra λέω δεν Μαμιέται μια φορά το πέρνεις πάρε την Sportline πάω λοιπόν να κλέισω την Sportline και μου λέει η πωλήτρια (ωραίο παιδι) tongue.gif για την GT SPORT new_lol.gif όπου και την έκλεισα μετά μου λέει για τα δωράκια που δείνουν (δερμα, αισθητηρες,συναγερμό + 500,00 εκπτωση) κ@υλα λέω έβαλα και την ηλιοροφή!! Σταθερός εεεε?ε?ε? new_killpc.gif

σωστος ταιριαζουμε. και εγω πηγα για την GT SPORT και κατεληξα σχεδοω με ολα τα αξεσουαρ....................... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Tsi 122 ps δεν εχει τελικα εφταρι σασμαν αλλα εξαρι.Παντως μου κανει εντυπωση που εχει τις ιδιες επιδοσεις σχεδον με το 140αρι.

Link to comment
Share on other sites

σωστος ταιριαζουμε. και εγω πηγα για την GT SPORT και κατεληξα σχεδοω με ολα τα αξεσουαρ....................... ;)

Χρώμα???? Εγω κόκκινο tornado G2. E;imoyn an;amesa se 2 κόκκινο και άσπρο!

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Tsi 122 ps δεν εχει τελικα εφταρι σασμαν αλλα εξαρι.Παντως μου κανει εντυπωση που εχει τις ιδιες επιδοσεις σχεδον με το 140αρι.

Κάτσε να γίνει κάποιο συγκριτικό να είσαι επιφυλακτικός! Δεν πολυπιστευω το 0,1 διαφορα στα 0/100!

Link to comment
Share on other sites

Χρώμα???? Εγω κόκκινο tornado G2. E;imoyn an;amesa se 2 κόκκινο και άσπρο!

Ασπρο πιστευω οτι του παει τελεια

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να γίνει κάποιο συγκριτικό να είσαι επιφυλακτικός! Δεν πολυπιστευω το 0,1 διαφορα στα 0/100!

Καποιος ανεβασε τεστ του autocar νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ανεβασε τεστ του autocar νομιζω

Ναί εγω το ανέβασα αλλα δεν έχει συγκριτικό 140 με τον 122άρι... με focus και Astra έχει!

Κοίτα το Autocar δεν το πάω σαν περιοδικό εκατσε και το πήρα 2 φορές επειδή είχε το Golf GT Sport αλλά με αυτά που βλέπεις στα Top 5 είναι να τρελένεσαι πιστεύω πλέον οτι τα σπρώχνουν τα Γερμανικα στο εν λόγο περιοδικό...δες και θα καταλάβεις... στο Τεύχος 356 βγάζουν Νο.1 το TSI με τα 140 και στο 358 (ειναι εβδομαδιαίο περικαλώ) τον 122 με τιμές πεντάθυρων εκδόσεων 19890,00 και 19210 αντιστοιχα τον 122άρι...ας μου εξηγήσει κάποιος πώς το κάνουν Νο1 με 1 συγκριτικό και με κάτι μήνες κυκλοφορίας γιατι θα τρελαθώ!!! fire.gif αλλά και έτσι να τα δείς (στο περιοδικό) πάλι τον 140άρι πέρνεις!

Γουστάρω να δώ συγκριτικό στο Evo ρε συ nasos ειναι και πιλοτάκια τα παιδια...

IMG.pdf

Link to comment
Share on other sites

Δικέ μου άσχετο αλλά και γω απο την Tredline ξεκίνησα μετα το σκέφτηκα λίγο καλήτερα και είπα καλήτερα να πάρω την Highline μετα απο κάτι μέρες και αφού διαβαζα για τα extra λέω δεν Μαμιέται μια φορά το πέρνεις πάρε την Sportline πάω λοιπόν να κλέισω την Sportline και μου λέει η πωλήτρια (ωραίο παιδι) tongue.gif για την GT SPORT new_lol.gif όπου και την έκλεισα μετά μου λέει για τα δωράκια που δείνουν (δερμα, αισθητηρες,συναγερμό + 500,00 εκπτωση) κ@υλα λέω έβαλα και την ηλιοροφή!! Σταθερός εεεε?ε?ε? new_killpc.gif
lol... Αυτό μου θύμισε το κορυφαίο: "Δε γ@μ@ς που δε γ@μ@ς... Δεν πας για ψάρεμα;;;"
Link to comment
Share on other sites

Ναί εγω το ανέβασα αλλα δεν έχει συγκριτικό 140 με τον 122άρι... με focus και Astra έχει!

Κοίτα το Autocar δεν το πάω σαν περιοδικό εκατσε και το πήρα 2 φορές επειδή είχε το Golf GT Sport αλλά με αυτά που βλέπεις στα Top 5 είναι να τρελένεσαι πιστεύω πλέον οτι τα σπρώχνουν τα Γερμανικα στο εν λόγο περιοδικό...δες και θα καταλάβεις... στο Τεύχος 356 βγάζουν Νο.1 το TSI με τα 140 και στο 358 (ειναι εβδομαδιαίο περικαλώ) τον 122 με τιμές πεντάθυρων εκδόσεων 19890,00 και 19210 αντιστοιχα τον 122άρι...ας μου εξηγήσει κάποιος πώς το κάνουν Νο1 με 1 συγκριτικό και με κάτι μήνες κυκλοφορίας γιατι θα τρελαθώ!!! fire.gif αλλά και έτσι να τα δείς (στο περιοδικό) πάλι τον 140άρι πέρνεις!

Γουστάρω να δώ συγκριτικό στο Evo ρε συ nasos ειναι και πιλοτάκια τα παιδια...

Ναι δεν εχει συγκριτικο με τον 140αρη αλλα τουλαχιστον εχει τον 122αρη ,ενω τον 140αρη των εχουμε δει σε αλλα περιοδικα (ισως κ στο ιδιο) στο παρελθον και ξερουμε τις ρεπριζ του και τα 0-100.Εμενα με ενδιεφερε να δω τεστ του 122αρη και τελικα βλεπω ενα τεστ που το βγαζει σχεδον το ιδιο γρηγορο με τον 140αρη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει συγκριτικο με τον 140αρη αλλα τουλαχιστον εχει τον 122αρη ,ενω τον 140αρη των εχουμε δει σε αλλα περιοδικα (ισως κ στο ιδιο) στο παρελθον και ξερουμε τις ρεπριζ του και τα 0-100.Εμενα με ενδιεφερε να δω τεστ του 122αρη και τελικα βλεπω ενα τεστ που το βγαζει σχεδον το ιδιο γρηγορο με τον 140αρη.

Εχεις αποόλυτο δίκιο!! Σχεδόν τα ίδια είναι, θέλω να πω οτι στους 4ΤΡΟΧΟΥΣ ο Tsi 140 DSG 0-100 έχει 8,8 και o χειροκίνητος 8,7 έχει μεγάλη διαφορά με τις μετρήσεις του Autocar!!! new_grrrr.gif που δίνει 0-100 9,4 Ημαρτον και video sto youtube να δείς 9,4 δεν είναι!!!!!

http://youtube.com/watch?v=3WaZaZg1vqg

Edited by BadSeed
Link to comment
Share on other sites

Εχεις αποόλυτο δίκιο!! Σχεδόν τα ίδια είναι, θέλω να πω οτι στους 4ΤΡΟΧΟΥΣ ο Tsi 140 DSG 0-100 έχει 8,8 και o χειροκίνητος 8,7 έχει μεγάλη διαφορά με τις μετρήσεις του Autocar!!! new_grrrr.gif που δίνει 0-100 9,4 Ημαρτον και video sto youtube να δείς 9,4 δεν είναι!!!!!

http://youtube.com/watch?v=3WaZaZg1vqg

ρε φιλε δε μπορεις να μετρησεις χρονο με βιντεο η με το αισθημα...κι εγω πιανω τα 100 σε 2 δευτερα, πρωτη δευτερα σπινιαριστη τα επιασα ;):D:o

οι μετρησεις γινονται με συγκεκριμενα gps και κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες οδοστρωματος, κλισης και αερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,θυμαται κανεις μετρηση περιοδικου για το τι 0-100 εδινε για το πεζο 206 1.6cc;Νομιζω καπου 9.4" δεν το εδιναν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.