Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ παιδια!ειμαι που λετε αναμεσα σε cs35 3m και σε llumar titanium 37% Λεει αρα θα ναι λιγοτερη σκουρα?δηλαδη με το 35 αρι δεν εισαι αυτο το μαυρο που κανει μπαμ ε? ενω με το 50 αρι ειναι σαν να μην εχεις φημε?

Σωστά με το CS35 είσαι κάτι μέτριο προς ελαφρύ σκούρο με το CS50 είσαι σχεδόν διάφανος.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια!ειμαι που λετε αναμεσα σε cs35 3m και σε llumar titanium 37% Λεει αρα θα ναι λιγοτερη σκουρα?δηλαδη με το 35 αρι δεν εισαι αυτο το μαυρο που κανει μπαμ ε? ενω με το 50 αρι ειναι σαν να μην εχεις φημε?

Ακριβώς! Απλά οι 3m όπως σωστά είπε και ο andrpyro πιο πάνω, δεν έχουν μέταλλο οπότε το βράδυ κοιτώντας απ'εξω γυαλίζουν λιγότερο σε σχέση με τις llumar οι οποίες έχουν αρκετή αντανάκλαση...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά σήμερα πήγα στον ΠΑΡ-ΜΠΡΙΖ ΝΙΚΗΤΑΣ Α.Ε.Ε (δεν είχε ούτε ένα αυτοκίνητο )που βάζει και μεμβράνες 3M στην Παλλήνη να πάρω μια αλοιφή της 3Μ και ήταν λίγο έως παρά πολύ αγενείς (δηλ. τον ρωτάω για μια αλοιφή που είχε ένα προσπέκτους της 3Μ από άλλον διανομέα επειδή μου έδειχνε άλλη αλοιφή και μου λέει το ίδιο πράγμα είναι άμα διαβάσεις στα αγγλικά το ίδιο σημαίνει με αυτή που του έλεγα). Ενώ στην Καλλιθέα στην 3Μ που έβαλα τις μεμβράνες στο αυτοκίνητο μου ότι και να ρωταγα (για προϊόντα της 3Μ) ήταν πρόθυμος να μου απαντήσει και να μου εξηγήσει. Το προτείνω με 1000…

Edited by andrpyro_TSi
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια αυτες θα βαλω!λετε αξιζει ομως να τις βαλω τωρα?(εποχη)και να τις βαλω στο golf iv μαυρο που μενει εξω?(και κινειται πιο συχνα?)η στο golf v gt united gray?ελεγα στο μαυρο να τις δοκιμασω κι ολας.αλλα αν μαρεσουν πολυ... Πανε και στο αλλο :frantics:

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια αυτες θα βαλω!λετε αξιζει ομως να τις βαλω τωρα?(εποχη)και να τις βαλω στο golf iv μαυρο που μενει εξω?(και κινειται πιο συχνα?)η στο golf v gt united gray?ελεγα στο μαυρο να τις δοκιμασω κι ολας.αλλα αν μαρεσουν πολυ... Πανε και στο αλλο :p

Η γνώμη μου είναι αν ασχολείσαι γενικά με προσφορές μέσω Internet να περιμένεις για καμιά προσφορά της 3Μ – SSL όπως έκανα και εγώ με 99ευρω αγορά και τοποθέτηση σε όλα τα τζάμια εκτός από ηλιοροφη και μπροστινό παρμπρίζ. Με μια προϋπόθεση ότι στον τιμοκατάλογο της εταιρίας 3Μ-SSL.gr να μην ξεπερνά τα 210ευρω. Δεν ξέρω σε πιο από τα 2 θα τις βάλεις αλλά να υπολογίσεις τον ενδεχόμενο ότι μπορεί να σε σταματάνε οι police man .εμένα μέχρι στιγμής δεν με έχουν σταματήσει….

Link to comment
Share on other sites

κανει και η llumar προσφορες?καλη ιδεα!λογικα το χειμωνα που πευτει η ζητηση πρεπει να κανουν!ξερεις καποια site να παρακολουθω?

soby Εδώ τα έχει όλα μαζεμένα... (Επιλέγεις απλά το "Αυτοκίνητο")

Link to comment
Share on other sites

κανει και η llumar προσφορες?καλη ιδεα!λογικα το χειμωνα που πευτει η ζητηση πρεπει να κανουν!ξερεις καποια site να παρακολουθω?

link 1 , link 2 , link 3 , link 4 , link 5 , link 6 αυτα θυμαμαι μεχρι στιγμης. Δεν έχω δει να βγαζει προσφορες η llumar.

Link to comment
Share on other sites

οι crystalline 40 37% ειναι καλυτερες απο τις cs 35?

1ο) είναι πιο ακριβές οι crystalline , 2ο) η προσφορά που βγάζει η 3m-ssl.gr είναι μόνο για CS , 4ο) οι crystalline είναι διαφανές ενώ οι CS είναι και φιμέ και 5ο) δεν ξέρω αν είναι καλύτερες οι crystalline από τις CS.

το χειμωνα που δεν βαζουν πολλα λογικα δεν κανουν προσφορες?η αν τους πω για 2 αμαξια?

Δεν ξερω αλλα αν η αξια στον τιμοκαταλογο της 3m-ssl.gr για το αυτοκινητο σου δεν ξεπερνα τα 210 ευρο τοτε δεν σε συμφερει να μην παρεις την προσφορα..

Link to comment
Share on other sites

Πανο νομιζω οτι εχεις τραγικοποιησει και μεγαλοποιησει πολυ τα πραγματα και νομιζω δεν υπαρχει λογος.Πηγαινε σε ενα καταστημα της 3Μ η της LUMMAR πες τους να σου περασουν το μεσαιο σταδιο και μην το ψαχνεις αλλο ρε φιλε,μεμβρανες ειναι δεν ειναι σπιτι ουτε αμαξι.ητε 3μ ητε λουμαρ ητε ομαρ τα ιδια σκατα ειναι.το τζαμι σκουραινουν και σου "προσφερουν" μια ηλιοπροστασια.τι τα σκαλιζεις και τα σκαλιζεις αν η μια ειναι 37% η αλλη 35% κλπ..λες και θα καταλαβεις τωρα με το ματι ποια ειναι ποια..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

crystaline 40 αφηνει ηλιο 38%λεει!ειναι ομως 140 πιο ακριβες γιατι????

στη τοποθετηση ξυλωνουν τιποτα?φοβαμαι ;p

Λογικά είναι πιο γιατί είναι διαφορετικά φτιαγμένες και έχουν 240 στρώματα πολυεστέρα. Στην 3m-ssl εμένα δεν μου ξήλωσαν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ανεστη εχεις δικο!το θεμα ειναι το δεν με απασχολει πλεον η σκουροτητα βοηθηαν και τα παιδια, αλλα η ποιοτητα παντα για 35-40& η 3m εχει την απλη με εκπτωση 150 και τη καλη που κανει 300!ειναι δυνατον να αξιζει τοσα λευτα?

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

ανεστη εχεις δικο!το θεμα ειναι το δεν με απασχολει πλεον η σκουροτητα βοηθηαν και τα παιδια, αλλα η ποιοτητα παντα για 35-40& η 3m εχει την απλη με εκπτωση 150 και τη καλη που κανει 300!ειναι δυνατον να αξιζει τοσα λευτα?

Η crystalline (τουλάχιστον η 70αρα που χω δει φορεμένη) είναι σχεδόν διάφανη και παρόλαυτα αποροφά τις ακτίνες του ήλιου και το χέρι σου δεν καίγεται!! Ε αυτό προφανώς το πληρώνεις παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν περίπου μία εβδομάδα τοποθέτησα μεμβράνες LLUMAR, στα πίσω παράθυρα και στο πορτ μπαγκάζ έβαλα την TITANIUM (πάνω απο τα εργοστασιακά φιμέ) και στα μπροστά ALU LIGHT. Την ποιότητα της LLUMAR την γνωρίζω και απο το προηγούμενο αμάξι μου γι'αυτο και πήγα ξανα καρφωτός εκεί. Η τιμή ήταν σε προφορά(και καλά...) στα 192 ευρώ. (ναι,πήρε και τα δύο ευρώ....whistling.gif). Κατάστημα Θεσσαλονίκης επί της Λαγκαδά και Ισαύρων - Σταυρούπολη.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν περίπου μία εβδομάδα τοποθέτησα μεμβράνες LLUMAR, στα πίσω παράθυρα και στο πορτ μπαγκάζ έβαλα την TITANIUM (πάνω απο τα εργοστασιακά φιμέ) και στα μπροστά ALU LIGHT. Την ποιότητα της LLUMAR την γνωρίζω και απο το προηγούμενο αμάξι μου γι'αυτο και πήγα ξανα καρφωτός εκεί. Η τιμή ήταν σε προφορά(και καλά...) στα 192 ευρώ. (ναι,πήρε και τα δύο ευρώ....whistling.gif). Κατάστημα Θεσσαλονίκης επί της Λαγκαδά και Ισαύρων - Σταυρούπολη.

Βγαλε βρε μια φωτο να δουμε πως ειναι πανω απο τα εργοσασιακα πισω φιμε.

Εγω ακομα δεν εκλειδα ραντεβου να βάλω...

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτησουλα, πρόσφατα εβαλα μεμβράνες και θελω να που πειτε με τι υλικα καθαρίζουν πχ το αζαχ κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να αποφεύγεις τα διαφορα απορρυπαντικά Νίκο, περνα τες με ενα μαλακό πανι με νερό σκετο. Αν τις καθαρίζεις σε λογικά χρονικά διαστήματα δεν θα βρωμίσουν ποτέ πάρα πολύ ;)

Ποιές έβαλες τελικά;

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα το 2 νουμερο με 270,00 ευρα και ειναι πολυ ωραιο ειναι αρκετα σκουρο το βραδυ ειναι λιγο προβλημα αλλα ενταξει...

pa010003.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

3Μ 35αρες, αυτοι παντως μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τα υγρα(μου φάνηκε περίεργο), απλα το πανι λενε, να ειναι καθαρο και μαλακό.

117 ευρωπουλα

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

3Μ 35αρες, αυτοι παντως μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τα υγρα(μου φάνηκε περίεργο), απλα το πανι λενε, να ειναι καθαρο και μαλακό.

117 ευρωπουλα

Και γω τις ίδιες εχω, μια χαρά είναι!

Εγω ξερω οτι καλό είναι να αποφεύγονται τα απορρυπαντικά. Βέβαια και να βάλεις μερικές φορες κατι ήπιο δεν νομίζω να πάθουν κάτι...

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα το 2 νουμερο με 270,00 ευρα και ειναι πολυ ωραιο ειναι αρκετα σκουρο το βραδυ ειναι λιγο προβλημα αλλα ενταξει...

pa010003.jpg

Uploaded with ImageShack.us

270ε?? Πολλα δεν ειναι? πια ποιοτητα εβαλες νομιζω η 3M βγαζει και τις crystalline series που ειναι πιο ακριβες.Απο φουσκαλιτσες πως πας? μεγιες!!

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.